ثبت فروشگاه

کیستون تلفن

کیستون تلفن یا پریز تلفن جهت اتصال کابل‌های تلفن به کار گرفته می‌شود. پریز تلفن یک نوع جک مادگی است که هم مصارف خانگی و هم مصارف حرفه‌ای‌تر دارد. نصب کیستون تلفن در هر مجموعه‌ای متفاوت است. در برخی از مجموعه‌ها کیستون تلفن روی دیوار نصب می‌شود. در برخی دیگر نیز کیستون در ترانکینگ به کار گرفته می‌شود. پس از نصب کیستون ترانکینگ یک جک استاندارد و امن در اختیار شما قرار می‌گیرد که از آن طریق می‌توانید به راحتی تلفن خود را وصل کنید. وجود کیستون در مجموعه برای برقراری ارتباط تلفنی ضروری است به همین دلیل تکنسین‌های شبکه به خرید کیستون تلفن اقدام می‌کنند. قیمت کیسنون تلفن به ابعاد و نحوه نصب آن بستگی دارد.

این تجهیزات در انواع گوناگونی به بازار عرضه می‌شوند. قابلیت تعویض کیستون‌ها و همچنین تنوع آن‌ها سبب شده است تا کاربران در صورت بروز مشکل بتوانند به راحتی آن را تعویض کنند. بیشترین کاربرد این کیستون‌ها در شبکه‌های صدا است. زیرا به 6 پین در کنار هم مجهز شده‌اند. برروی بدنه این محصولات قسمتی برای لیبل‌گذاری وجود دارد. روی لیبل این محصولات نود‌ها و شماره‌ها نوشته می‌شود. به همین دلیل پورت‌ها و نود‌های شبکه به راحتی شناسایی می‌شوند. کیستون‌ها در انواع مختلفی به بازار عرضه می‌شوند. این تجهیزات از نظر شکل ظاهری به هم شباهت دارند. به عنوان مثال همگی آن‌ها 6 پین کار یکدیگر دارند. اما برخی از ویژگی‌های آن با هم تفاوت دارد. به عنوان مثال جکی که کیستون‌ها ارائه می‌دهند می‌تواند به شکل زیر باشد:

  • کیستون RJ11: در این کیستون‌ها 6 پین و دو اتصال (6P2C) وجود دارد.
  • کیستون RJ14: در این کیستون‌ها 6 پین و 4 اتصال (6P4C) وجود دارد.
  • کیستون RJ25: در این کیستون‌ها 6 پین و 6 اتصال (6P6C) وجود دارد.

کابل تلفن دو رشته سیم دارد. در هنگام اتصال به کیستون برای هر خط تلفن، تنها دو اتصال برقرار می‌شود. در نتیجه کیستون‌های RJ11 ،RJ14 و RJ25 به ترتیب می‌توانند برای یک، دو و سه خط تلفن مجزا استفاده شوند. البته نکته مهم در خصوص این کیستون‌ها این است که باید کابل مناسب با پین‌ها و اتصالات سازگار با هرکدام از آن‌ها به کار گرفته شود.  تجهیزات پسیو شبکه باید سازگار با پهنای باند و نرخ انتقال داده کابل انتخاب شود. کابل‌های شبکه براساس این پارامتر به دسته‌های مختلفی از Cat تقسیم‌بندی می‌شوند. کیستون‌ها نیز مطابق با کابل‌های شبکه از Cat5 تا Cat8 به بازار عرضه می‌شوند. جنس پریز‌های تلفن اغلب پی وی سی است. البته نوع فلزی آن‌ها نیز به بازار عرضه شده است. کیستون‌ها به دو گروه باریک و پهن تقسیم‌بندی می‌شوند. البته انتخاب این تجهیزات به محل نصب کیستون‌ها بستگی دارد. کیستون تلفن باریک تک ماژول و کیستون پهن دو ماژول است.

قیمت کیستون تلفن

قیمت این تجهیزات به عواملی همچون جنس بدنه، استاندارد کیستون، نوع جک، سرعت و پهنای باند، ابعاد، پهن یا باریک بودن، برند و شرکت سازنده بستگی دارد.

خرید کیستون تلفن از راندنو

برای خرید کیستون تلفن روکار می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کیستون تلفن ترانکینگ را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت کیستون تلفن سوپیتا و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

برند


نوع