ثبت فروشگاه

کیستون تلفن

کیستون تلفن یا پریز تلفن جهت اتصال کابل های تلفن به کار گرفته می شود. پریز تلفن یک نوع جک مادگی است که هم مصارف خانگی و هم مصارف حرفه ای تر دارد. نصب کیستون تلفن در هر مجموعه ای متفاوت است. در برخی از مجموعه ها کیستون تلفن روی دیوار نصب می شود. در برخی دیگر نیز کیستون در ترانکینگ به کار گرفته می شود. پس از نصب کیستون ترانکینگ یک جک استاندارد و امن در اختیار شما قرار می گیرد که از آن طریق می توانید به راحتی تلفن خود را وصل کنید. وجود کیستون در مجموعه برای برقراری ارتباط تلفنی ضروری است به همین دلیل تکنسین های شبکه به خرید کیستون تلفن اقدام می کنند. قیمت کیسنون تلفن به ابعاد و نحوه نصب آن بستگی دارد.

این تجهیزات در انواع گوناگونی به بازار عرضه می شوند. قابلیت تعویض کیستون ها و همچنین تنوع آن ها سبب شده است تا کاربران در صورت بروز مشکل بتوانند به راحتی آن را تعویض کنند. بیشترین کاربرد این کیستون ها در شبکه های صدا است. زیرا به 6 پین در کنار هم مجهز شده اند. برروی بدنه این محصولات قسمتی برای لیبل گذاری وجود دارد. روی لیبل این محصولات نودها و شماره ها نوشته می شود. به همین دلیل پورت ها و نودهای شبکه به راحتی شناسایی می شوند.

کیستون تلفن

انواع کیستون تلفن

کیستون ها در انواع مختلفی به بازار عرضه می شوند. این تجهیزات از نظر شکل ظاهری به هم شباهت دارند. به عنوان مثال همگی آن ها 6 پین کار یکدیگر دارند. اما برخی از ویژگی های آن با هم تفاوت دارد. به عنوان مثال جکی که کیستون ها ارائه می دهند می تواند به شکل زیر باشد:

  • کیستون RJ11: در این کیستون ها 6 پین و دو اتصال (6P2C) وجود دارد.
  • کیستون RJ14: در این کیستون ها 6 پین و 4 اتصال (6P4C) وجود دارد.
  • کیستون RJ25: در این کیستون ها 6 پین و 6 اتصال (6P6C) وجود دارد.

کابل تلفن دو رشته سیم دارد. در هنگام اتصال به کیستون برای هر خط تلفن، تنها دو اتصال برقرار می شود. در نتیجه کیستون های RJ11 ،RJ14 و RJ25 به ترتیب می توانند برای یک، دو و سه خط تلفن مجزا استفاده شوند. البته نکته مهم در خصوص این کیستون ها این است که باید کابل مناسب با پین ها و اتصالات سازگار با هرکدام از آن ها به کار گرفته شود.

انواع کیستون تلفن

پهنای باند پریز تلفن

تجهیزات پسیو شبکه باید سازگار با پهنای باند و نرخ انتقال داده کابل انتخاب شود. کابل های شبکه براساس این پارامتر به دسته های مختلفی از Cat تقسیم بندی می شوند. کیستون ها نیز مطابق با کابل های شبکه از Cat5 تا Cat8 به بازار عرضه می شوند.

ابعاد پریز تلفن

جنس پریزهای تلفن اغلب پی وی سی است. البته نوع فلزی آن ها نیز به بازار عرضه شده است. کیستون ها به دو گروه باریک و پهن تقسیم بندی می شوند. البته انتخاب این تجهیزات به محل نصب کیستون ها بستگی دارد. کیستون تلفن باریک تک ماژول و کیستون پهن دو ماژول است.

ابعاد پریز تلفن

بهترین برند کیستون تلفن

امروزه از پریزهای شبکه در بسیاری از مجموعه ها استفاده می شود. شرکت های زیادی به تولید و ساخت این محصولات می پردازند. از بهترین این شرکت ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

کیستون تلفن دانوب

یکی از بهترین شرکت های تولید کننده انواع کیستون در ایران شرکت دانوب است. این شرکت به تولید انواع کیستون پهن و باریک می پردازد. کیستون های این شرکت به همراه لیبل عرضه می شوند و اغلب از جنس پی وی سی ساخته شده اند.

کیستون تلفن لگراند

کیستون لگراند یکی از بهترین انواع کیستون در بازار است. این محصول در دو نوع باریک (تک ماژول) و پهن (دو ماژول) به بازار عرضه می شود. این کیستون ها برای نصب به هیچ وسیله ای ندارند و به راحتی به کار گرفته می شوند. کیستون های این شرکت به فیس پلیت مجهز شده اند. در نتیجه هنگام نصب، نیاز به خرید فیس پلیت جدا ندارند. پریز تلفن لگراند در طرح  موزاییکی و تنها در رنگ سفید عرضه شده است.

  • از دیگر برندهای برتر در این زمینه می توان به البرز، سوپیتا، نگزنس، اشنایدر، امپ، دی لینک و دیگر موارد اشاره کرد.

قیمت کیستون تلفن

قیمت این تجهیزات به عواملی همچون جنس بدنه، استاندارد کیستون، نوع جک، سرعت و پهنای باند، ابعاد، پهن یا باریک بودن، برند و شرکت سازنده بستگی دارد.

خرید کیستون تلفن

برای خرید کیستون تلفن می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت کیستون تلفن روکار و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند


نوع