ثبت فروشگاه

نگهدارنده کابل

نگهدارنده کابل شبکه یا کابل منیجمنت (Cable Managment) جزو ملزومات برق شبکه به حساب می آید که داخل رک ها و یا تابلوهای شبکه مورد استفاده قرار می گیرد. از این وسیله در شبکه ها به منظور جلوگیری از به هم خوردگی کابل های درون رک مانند کابل شبکه، پچ کورد شبکه یا کابل برق و کشیده شدن پریز شبکه از قطعات استفاده می شود. بکارگیری این تجهیزات علاوه بر محافظت از کابل های درون رک، باعث زیباتر شدن و منظم تر شدن فضای درون رک نیز می شود.

این نگهدارنده ها معمولاً یک فلز شیاردار هستند که کابل ها درون این شیارها قرار می گیرند. نگهدارنده کابل از دو قطعه پایه و فلز شیاردار و در برخی مواقع، به همراه درپوش یا قلاب ساخته می شوند. این نگهدارنده ها را می توان در مکان دلخواه بر روی رک پیچ کرد.

کیبل منیجمنت چیست؟

نگهدارنده کابل یا کیبل منیج نام قطعه ای است که داخل رک ایستاده یا رک دیواری قرار می گیرد. کیبل منیجمنت عمودی و افقی به بازار عرضه می شود. کیبل منیجمنت شبکه وظیفه کنترل و نظم بخشیدن به کابل های کامپیوتر و شبکه داخل رک و دیگر بخش ها را برعهده دارد. بدون وجود نگهدارنده کابل شبکه این کار بسیار دشواری است. کیبل منیج یک عنصر مهم و ضروری در محیط های کاری و منزل به حساب می آید. کابل کشی متراکم و نامنظم احتمال دارد سبب خرابکاری و قطع شدن سیستم ها شود. به همین دلیل استفاده از این تجهیزات ضرورت دارد. نگهدارنده کابل

کاربرد کابل منیجمنت

وظیفه اصلی این تجهیزات نگهداری و مرتب کردن کابل های درون رک و شبکه است. این کابل ها می توانند از نوع شبکه، کابل برق و ... باشند. با وجود این نگهدارنده ها، می توان کابل های به کار رفته در یک شبکه را به درستی تشخصیص داد. این محصول علاوه بر این که به کابل ها نظم و ترتیب می بخشد، از آن ها در برابر کشیده شدن و مواردی شبیه به آن نیز محافظت می کند. مدیریت و سامان دهی کابل های داخل رک به کمک این وسیله راحت تر می شود. کیبل منیج جهت پوشاندن، مسیریابی، مدیریت و توزیع کابل های شبکه، برق و فیبر نوری داخل رک استفاده می شود. استفاده از نگهدارنده سیم و کابل شبکه سبب کاهش هزینه ها و خرابی ها می شود. کابل منیجمنت کیس یکی از پرکاربردترین انواع این تجهیزات است.

کاربرد کابل منیجمنت

مزایای استفاده از کابل منیجمنت

 1. کاهش نویز در اثر تداخل سیم و کابل های برق و شبکه
 2. مراقبت از کابل ها در برابر پارگی، خمیدگی و دیگر آسیب های احتمالی
 3. امکان کم و زیاد کردن دستگاها ها و کابل ها
 4. محیا کردن محیطی منظم و تمیز
 5. جلوگیری از قطع و وصل ناخواسته و ناگهانی
 6. ساده تر کردن عیب یابی و تعویض کابل های معیوب
 7. ساده تر کردن نظافت رک و تعمیر و نگهداری آن

انواع نگهدارنده کابل شبکه

این تجهیزات به طور کلی، به چند دسته تقسیم بندی می شوند که هر یک عملکرد و مشخصات خاصی دارند.

 • نگهدارنده کابل عمودی: از این نوع نگهدارنده می توان برای منظم کردن کابل های درون رک ایستاده که به صورت عمودی، بین سینی ها و طبقات کشیده شده اند، استفاده کرد.
 • نگهدارنده کابل افقی: از این نوع نگهدارنده کابل برای منظم کردن کابل هایی که به صورت افقی داخل داخل رک شبکه قرار دارند، استفاده می شود. 
 • نگهدارنده کابل درپوش دار: این تجهیزات دارای درپوشی از جنس پلاستیک هستند که از دسترسی افراد به هر دلیلی جلوگیری می کنند. همچنین از این نگهدارنده درپوش دار در جاهایی که امکان آلودگی و ضربه خوردن بر روی کابل ها وجود دارد، استفاده می شود.
 • نگهدارنده کابل قلاب دار: نگهدارنده کابل کلیپسی در واقع نوعی نگهدارنده افقی به حساب می آید که به علت داشتن قلاب به جای درپوش، گذاشتن و برداشتن کابل در داخل آن آسان تر است. نگهدارنده قلاب دار اکثراً در رک دیواری و رک ایستاده مورد استفاده قرار می گیرد. گیره نگهدارنده کابل نیز از جنس بدنه نگهدارنده است.

انواع نگهدارنده کابل شبکه

برترین برند کیبل منیجمنت

در حال حاضر از نگهدارنده کابل داخل رک در تمامی شبکه ها استفاده می شود. به همین دلیل شرکت های زیادی به تولید و ساخت این محصولات می پردازند.

نگهدارنده کابل امپ

نگهدارنده کابل amp از محبوبترین این برندها در میان خریداران است. امپ یکی از برترین شرکت های تولیدکننده انواع تجهیزات پسیو شبکه در سراسر دنیا است. طیف وسیعی از محصولات این شرکت به نقاط مختلف جهان صادر می شود. محصولات امپ در حال حاضر به بازار ایران نیز وارد شده است. این شرکت محصولات باکیفیتی به بازار عرضه می کند. نگهدارنده های این شرکت نیز با استانداردهای جهانی و در مدل ها و ابعاد گوناگونی به ساخته می شوند. از کابل منیجمنت امپ می توان هم در زک های دیواری و هم در رک های ایستاده استفاده کرد.

 • از دیگر برندهای سازنده این وسیله می توان به نگهدارنده کابل اوریکو، لوکین، نگرنس، اشنایدر، پایا سیستم و اچ پی آسیا اشاره کرد.

قیمت نگهدارنده کابل

قیمت این محصولات به عواملی همچون نوع، جنس بدنه، برند محصول، ابعاد و کاربرد آن بستگی دارد. نگهدارنده کابل پلاستیکی از فلزی ارزان تر اما کیفیت آن پایین تر است. برای مشاهده قیمت نگهدارنده کابل پچ پنل و رک شبکه می توانید به سایت راندنو مراجعه کنید.

خرید نگهدارنده کابل

در هنگام خرید کابل منیجمنت لازم است نوع مناسب این محصول انتخاب و خریداری شود تا سرهم بندی آن در رک شبکه کاملاً استاندارد باشد. برای خرید نگهدارنده کابل می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت نگهدارنده کابل شبکه و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند