ثبت فروشگاه
لیست مقایسه

نگهدارنده کابل

نگهدارنده کابل یا کیبل منیجمنت (cable managment) جزو ملزومات برق شبکه به حساب می آید که داخل رک ها و یا تابلوهای شبکه مورد استفاده قرار می گیرد. از این وسیله در شبکه ها به منظور جلوگیری از به هم خوردگی کابل های درون رک مانند کابل شبکه، پچ کورد شبکه یا کابل برق و کشیده شدن پریز شبکه از قطعات استفاده می شود. بکارگیری نگهدارنده کابل، علاوه بر محافظت از کابل های درون رک، باعث زیباتر شدن و منظم تر شدن فضای درون رک نیز می شود. این نگهدارنده ها معمولاً یک فلز شیاردار هستند که کابل ها درون این شیارها قرار می گیرند. نگهدارنده کابل از دو قطعه پایه و فلز شیاردار و در برخی مواقع، به همراه درپوش یا قلاب ساخته می شوند. این نگهدارنده ها را می توان در مکان دلخواه بر روی رک پیچ کرد.

انواع نگهدارنده کابل

نگهدارنده کابل شبکه به طور کلی، به دودسته نگهدارنده کابل افقی و نگهدارنده کابل عمودی تقسیم می شود اما در یک دسته بندی دیگر نیز می توان نگهدارنده های کابل را به دو دسته ی قلاب دار و درپوش دار تقسیم کرد. به علت تعدد در سایز این وسیله، کاربران برای انتخاب کالا می توانند، انتخاب خود را بر اساس فضای لحاظ شده نیز انجام دهند. انواع نگهدارنده ها به شرح ذیل هستند:

  • نگهدارنده کابل عمودی: از نگهدارنده کابل عمودی می توان برای منظم کردن کابل های درون رک ایستاده که به صورت عمودی، بین سینی ها و طبقات کشیده شده اند، استفاده کرد.
  • نگهدارنده کابل افقی: از نگهدارنده کابل افقی برای منظم کردن کابل هایی که به صورت افقی داخل داخل رک شبکه قرار دارند، استفاده می شود. 
  • نگهدارنده کابل درپوش دار: از نگهدارنده کابل درپوش دار در جاهایی که امکان آلودگی و ضربه خوردن بر روی کابل ها وجود دارد، استفاده می شود.
  • نگهدارنده کابل قلاب دار: نگهدارنده کابل قلاب دار نوعی نگهدارنده کابل افقی به حساب می آید که به علت داشتن قلاب به جای درپوش، گذاشتن و برداشتن کابل در داخل آن آسان تر می باشد. نگهدارنده قلاب دار اکثراً در رک دیواری و رک ایستاده مورد استفاده قرار می گیرد.

برندها و خرید نگهدارنده کابل

از برندهای سازنده این وسیله می توان لوکین، امپ و اوریکو را نام برد. نگهدارنده کابل amp از محبوبترین این برندها در میان خریداران می باشد. در هنگام خرید نگهدارنده کابل لازم است نوع مناسب آن را که برای سرهم بندی استاندارد در رک شبکه استفاده می شود، انتخاب و خریداری کرد. همچنین برای خرید آسان این محصول می توانید با مراجعه به سایت راندنو، محصول مورد نظر خود را مستقیماً از فروشندگان تهیه نمایید. در صورت بروز هر گونه مشکل یا سوال می توانید با تیم پشتیبانی سایت تماس حاصل نمایید. ما بهترین فروشندگان را به شما معرفی خواهیم کرد.  

مشاهده ادامه مطلب

برند