ثبت فروشگاه

پریز برق ماژولار

پریز برق ماژولار یا پریز برق (مخصوص شبکه) و ترانک یکی از تجهیزات مهم در شبکه های کامپیوتری است. پریز برق مخصوص شبکه همان طور که از نام آن پیدا است، قطعه کوچکی است که جریان برق در شبکه را به واسطه کابل ها و دوشاخه های مخصوص فراهم می کند. این محصولات در مدل های مختلفی به بازار عرضه می شوند و هرکدام از آن ها ابعاد و اندازه های گوناگونی دارند. پریز شبکه و تلفن با کابل های شبکه و پچ کورد به هم متصل می شوند. پریز برق در کنار پریز شبکه برروی ترانکینگ نصب می شود تا تمامی کاربران بتوانند به راحتی به آن دسترسی داشته باشند. به واسطه پریز برق دستگاه هایی که برای شروع فعالیت خود به برق نیاز دارند، می توانند به آن متصل شوند.

پریز برق مخصوص شبکه در نرخ ولتاژی، آمپر، شکل ظاهری، اندازه و ... متفاوت هستند و استاندارد آن مطابق با استانداردهای کشور است. برخی از پریزهای برق شبکه دارای اتصال به زمین و برخی دیگر فاقد آن هستند. هنگامی که از ترانکینگ و داکت کشی در یک شبکه استفاده می شود، کاربران ترجیح می دهند تمامی کابل کشی ها داخل داکت و ترانکینگ صورت بگیرد به همین دلیل از پریز برق ماژولار داخل ترانک استفاده می کنند تا دستگاه هایی مانند سرور و کامپیوتر هم برق خود را از ترانک بگیرند و هم کابل لن آن ها به ترانک متصل شود.

پریز برق ماژولار

پریز برق ماژولار UPS

این پریزها به گونه ای طراحی شده اند که داخل ترانک های استاندارد با سایزهای 80، 105 و 150 نصب می شوند. رنگ پریز برق مخصوص ترانک به برند آن بستگی دارد. به عنوان مثال پریز برق ترانک اشنایدر در انواع سبز، قرمز و سفید عرضه می شود در صورتی که پریزهای لگراند اغلب سفید و قرمز هستند.

به پریزهای برق ترانک قرمز، پریز برق UPS نیز گفته می شود. این پریزها در مواقعی به کار می روند که بخواهیم از UPS استفاده کنیم و برق این دستگاه را از ترانک بگیریم.

پریز برق ماژولار UPS

انواع پریز برق ترانک

پریز برق ماژولار در دو نوع ارتدار و بدون ارت به بازار عرضه می شوند. جنس این محصولات اغلب از پلی کربنات ساخته شده است. از این پریزها می توان داخل ترانک شبکه استفاده کرد. معمولاً در قسمت هایی از ترانک که کیستون شبکه نصب می شود، در کنار هر ست کیستون یک پریز برق ماژولار وجود دارد تا کاربرانی که از این کیستون ها استفاده می کنند، بتوانند برق مورد نیاز شبکه را  نیز تامین کنند.

علاوه براین پریزها می توانند به دو صورت روکار و توکار مورد استفاده قرار بگیرند. در صورتی که قرار است پریز برق ماژولار به صورت توکار مورد استفاده قرار بگیرد، باید از فیس و چنگکی در نصب آن ها استفاه شود. در صورتی که پریز برق ترانک قرار است به صورت روکار مورد استفاده قرار بگیرد، باید از قاب روکار، حلقه، کادر و چنگکی کمک بگیرید. در واقع پریزهای ماژولار مخصوص داخل ترانک ساخته شده اند اما می توان به کمک تجهیزاتی به صورت روکار از این پریزها استفاده کرد.

پریزهای برق مخصوص شبکه اغلب از نوع دو ماژول هستند یعنی اندازه و ابعاد آن ها برای کادر دو ماژول در نظر گرفته می شود. در واقع در صورتیکه بخواهید یک پریز برق را داخل ترانک بگذارید باید کابل تک خانه دو ماژول برای آن در نظر بگیرید.

انواع پریز برق ترانک

برترین برند پریز برق ترانک

در حال حاضر استفاده از پریز ترانک و ماژولار بسیار رواج پیدا کرده است. هرجایی که شبکه ای در آن وجود داشته باشد و ترانکینگ صورت گرفته باشد، می توانید پریز برق مخصوص شبکه نیز پیدا کنید. شرکت های بسیار زیادی به تولید و ساخت این تجهیزات پرداخته که از مشهورترین آن ها می توان به برندهای زیر اشاره کرد.

پریز برق شبکه دانوب

دانوب یکی از برترین شرکت ها در زمینه تولید انواع داکت، ترانک و پریز برق مخصوص شبکه است. این شرکت ایرانی محصولات باکیفیتی به بازار عرضه می کند. این محصولات پیش از استفاده در برترین آزمایشگاه ها مورد تست و ارزیابی قرار می گیرند. دانوب اولین شرکت ایرانی بود که توانست داکت های پشت چسبدار به بازار عرضه کند. محصولات این شرکت به خصوص داکت دانوب موفق به دریافـت گواهینامه کیفیت اروپا CE، گواهینامه استاندارد آلمان DIN EN 50085 و گواهینامه ROHS شده است.

پریز برق شبکه لگراند

لگراند یکی از بهترین شرکت های تولیدکننده تجهیزات شبکه است. این شرکت به تولید انواع پریز برق برای شبکه نیز می پردازد. این پریزها در رنگ بندی های مختلف و در ابعاد گوناگون به بازار عرضه می شوند و پریزهای ماژولار این شرکت از کیفیت بالایی برخوردار هستند و در تمامی شبکه ها می توان از آن ها استفاده کرد.

  • از دیگر برندهای تولیدکننده این محصولات می توان به سوپیتا، دلند، خیام الکتریک و ... اشاره کرد.

قیمت پریز برق ماژولار

قیمت این تجهیزات به موارد مختلفی همچون برند، جنس بدنه، تعداد پورت، ارتدار یا بدون ارت بودن آن، ابعاد و ... بستگی دارد. برای مشاهده لیست قیمت پریز شبکه می توانید به سایت راندنو مراجعه کنید.

خرید پریز برق ماژولار

برای خرید پریز برق مخصوص شبکه می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت پریز برق مخصوص شبکه و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند


رنگ


نوع پریز