ثبت فروشگاه

ترانک شبکه

ترانک شبکه یا ترانکینگ (Trunk)  وسیله ای است که علاوه بر نظم دهی سیم و کابل هایی که در بیرون از دیوار کار می شود، درسرتاسر مسیرسیم کشی تعدادی خروجی برق، تلفن و شبکه که نیاز است را می تواند ایجاد نمود، که بیانگر تفاوت میان داکت ساده و داکت شبکه است. زمانی از ترانکینگ ها استفاده می شود که به هر دلیلی امکان تخریب دیوارها و قرار دادن کلید و پریزها و سیم کشی های کابل درون آن وجود نداشته باشد. در سایت راندنو لیست قیمت ترانک شبکه و داکت شبکه به همراه مشخصات فروشنده ها ارائه شده است.
انواع سایز ترانک و برندهای موجود درراندنو
ترانک ها ازلحاظ عمق، عرض و سایز درب در سایزهای مختلفی توسط شرکت هایی همانند لگراند، البرز، کوپوس، اشنایدر، سوپیتا و غیره  تولید و عرضه می شود. عرض های رایج در 80، 105، 150، 195 میلیمتر است که مورد استقبال بسیاری از مصرف کنندگان قرار گرفته است. عمق های رایج دربازار ایران 50، 80 و 100 میلیمتر است که خریداران بسته به نیاز خود سایز مورد نظر خود را انتخاب می کنند. هنگام خرید یک ترانک در صورتیکه بر روی مشخصات محصول نوشته ای مانند ترانک 50*105

مشاهده کردید، توجه داشته باشید که عدد اول عرض ترانک و عدد دوم عمق ترانک براساس میلیمتر اشاره دارد. ترانک ها به صورت استاندارد با طولی معادل 2 متر توسط شرکت های سازنده تولید می شوند و اگر کاربری نیازبه 1 متر ترانک داشته باشد، حتما باید یک شاخه 2 متری خریداری کرده و براساس نیاز با طول دلخواه برش بزند.

جنس بدنه ترانک شبکه

ترانک شبکه  و داکت ها از جنس های مختلفی ساخته می شوند که از جمله آن ها می توان به PVC و پلاستیک اشاره کرد. جنس بدنه ترانک ها بسیار مهم است، برخی از برندهای تولید کننده معتبر مانند ترانک لگراند، ترانک البرز، ترانک دانوب، ترانک کوپوس، ترانک اشنایدرو غیره از مواد مرغوبی در تولید محصولات خود استفاده می کنند که پس از گذر زمان هیچ تغییر رنگی در آن ها مشاهده نمی شود و در صورت برخورد اجسام به آن ها هیچ گونه شکستگی ایجاد نمی شود. ترانک ها در رنگ های مختلفی توسط سازندگان عرضه می شود، رنگ شاخص این محصول در تمامی برندها سفید رنگ است و در میان تمامی سازندگان مشترک است و بسته به شرکت های تولید کننده سایر رنگ ها نیز تولید و عرضه می گردد. ترانک ها با درب هایی با عرض مختلف تولید می شوند، بطورمثال ترانک 50*105  در بازار با دو مدل متفاوت قابل ارائه است. اولین مدل ترانک 50*105  با درب 85 میلی متر و دومین مدل ترانک 50*105 با درب 65 میلی متر است. در این میان شرکت های سازنده  درب ترانک ها در دو نوع درب سخت و درب نرم تولید می کنند، که ترانک هایی با درب نرم دارای انعطاف پذیری بالا و سهولت در نصب هستند و نسبت به ترانک هایی با درب سخت قیمت بالاتری دارند. برخی از ترانکینگ های شبکه به صورت دوقلو و روی هم ساخته می شوند.

راهنمای خرید ترانک شبکه

باید تعداد پورت های مورد نیاز در شبکه لحاظ شود و اندازه دهنه ترانک نیز بدست آید. شرکت های لگراند، اشنایدر، سوپیتا، کوپوس، البرز، دانوبف الوند و...  از برترین برندهای تولید کننده ترانک در ایران و خارج از ایران می باشند. سایت راندنو با معرفی کارخانه های تولیدی، فروشنده ها و نمایندگان فروش و انواع ترانک های شبکه و داکت های شبکه را به خریداران با ذکر قیمت و تمامی مشخصات فنی کالا، معرفی کرده و بستری برای ارتباط خریداران و فروشندگان این حوزه می باشد. همچنین متقاضیان خرید ترانک و داکت می توانند استعلام یا همان درخواست خرید کالای خود را در سایت راندنو قرار داده و از فروشندگان مرتبط اعلام قیمت را دریافت کنند.

 

لیست مقایسه

برند


ابعاد ترانک