ثبت فروشگاه
لیست مقایسه

اکسس پوینت

 اکسس پوینت چیست؟ می توان گفت اکسس پوینت یکی از تجهیزاتی است که در شبکه های بی سیم یا وایرلس مورد استفاده قرار می گیرند و به صورت اختصاری به آن ها AP یا WAP نیز گفته می شود. این تجهیزات در شبکه های کامپیوتری این امکان را فراهم می کنند که از طریق آن ها بتوانید چندین سیستم کامپیوتری را از طریق شبکه های بی سیم به یکدیگر متصل کنید. به شبکه های محلی که با استفاده از اکسس پوینت ها به یکدیگر متصل می شوند wireless LAN گفته می شود. ا

انواع access point

کسس پوینت ها که معمولا به شکل اختصاری AP نشان داده می شوند دارای یک عملکرد مشترک هستند که تمامی سیگنال های رادیویی را دریافت و ارسال می کنند و در اکثر موارد سیگنال های WIFI را نیز شامل می شوند. از APها در اکثر مواقع در خانه ها، دفاتر شرکت های کوچک و... استفاده می شود، این APها که به صورت ADSL در دسترس شما قرار دارند که بسیار کوچک هستند و به راحتی بر روی چیپ یک کارت شبکه یا رادیو قابل پیاده سازی اند. فناوری استفاده شده در تمام این تجهیزات یکسان است ولی در شرکت های بزرگ لازم است که از APهایی با قدرت و سرعت بیشتر استفاده شود. در صورت وجود دیوار یا موتور الکتریکی، امواج و توان AP شما به حد زیادی کاهش می یابد.

برای مثال از انواع اکسس پوینت ها می توان به دکل های ایرانسل و همراه اول که برای وایرلسی که از شبکه تلفن همراه استفاده می کنند، اشاره کرد. همچنین لازم به ذکر است دفترچه راهنمایی برای این دستگاه تعبیه شده است که تمام تنظیمات اکسس پوینت را به کاربر آموزش می دهد.

کاربرد روتراکسس پوینت

اکسس پوینت ها در دو صورت داخلی(indoor) و بیرونی(outdoor) قابل استفاده اند. 

 • بیرونی(outdoor): در این مکان ها که شرایط محیطی سخت را در پیش دارد، 
 1. APها باید مستحکم باشند.
 2. دارای سیگنال های بسیار پایدار با وجود پوشش گسترده.
 3. اتصالات نقطه به نقطه یا یک نقطه به چند نقطه جهت برقراری ارتباطات شبکه  در نقاط مختلف استفاده می شود.
 • داخلی(indoor): 
 1. مناسب برای مصارف داخلی
 2. اندازه کوچک و نصب و نگهداری آسان
 3. دارای سیگنال هایی پایدار و با کیفیت بالا
 4. اشعه بسیار ضعیف

تفاوت access point و روتر

 1. روتر مانند یک هاب در شبکه است و می تواند یک شبکه LAN راه اندازی کند تا دیگر دستگاه ها به آن متصل شوند اما اکسس پوینت اینطور نیست و در صدد عمل کردن مانند یک واسطه است تا دستگاه های دیگر را به LAN متصل کند.
 2. روتر می تواند دستکاه های متصل به LAN را مدیریت کند.
 3. در APها درگاه WAN نداریم و امکان اتصال مودم به آن ها هم نیست.
 4. کار روتر به اشتراک گذاری اینترنت میان دستگاه ها و چگونگی دسترسی به آن می باشد.
 5. اکسس پوینت ها قابلیت انجام کارهای روتر را ندارند ولی روترها می توانند کار اکسس پوینت ها را انجام دهند.
 6. اکسس پوینت یک دستگاه متصل به LAN روتر است.
 7. APها در مکان های دورتر نسبت به روتر (بیرون از خانه، ساختمان یا در طبقات دیگر) نصب می شوند تا دستگاه های بیشتری دسترسی به AP را داشته باشند.

بهترین روتر و قیمت access point 

امروزه شرکت های زیادی در صدد تولید این محصول برامده اند که از انواع آن می توان به TP-link، D-link، همراه اول، ایرانسل، میکروتیک و یونیفای اشاره کرد. همچنین برای اطلاع از قیمت و نحوه خرید این کالا می توانید با مراجعه به سایت راندنو بدون واسطه کالای خود را با توجه به نیاز و سلیقه خود خریداری کنید و در صورت بروز هرگونه مشکل پشتیبانان سایت راندنو پاسخگوی شما مشتریان عزیز هستند.
 

برند