ثبت فروشگاه

سیم چین 

سیم چین یا قیچی سیم بر یکی از انواع ابزار دستی و انبرهای پرکاربرد است. انواع سیم چین همانطور که از نامشان مشخص است، جهت برش و قطع کردن سیم و کابل مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین این محصول جهت برش و قطع نمودن انواع سیم و کابل مسی، آهنی، آلومینیومی، مفرقی و ... مورد استفاده قرار می گیرد. انواع سیم چین ظاهری شبیه به انبردست دارند با این تفاوت که عملکرید کاملاً متفاوت دارند. سیم چین از دو اهرم و یک محور تشکیل شده است و از بازویی V شکل برخوردار است. این انبر کاربرد ویژه ای در صنعت الکترونیک و برق دارد.

سیم چین

نحوه استفاده از سیم چین

پیش از استفاده از سیم چین ابتدا وسیله مورد نظر را از برق بکشید یا به طورکلی برق ساختمان را قطع نمایید. در صورت وصل بودن جریان برق و قطع نمودن سیم، امکان دارد سوختن فیوز، آتش سوزی و یا برق گرفتگی اتفاق بیافتد. همچنین اگر به هر دلیلی مجبور بودید با سیم متصل به برق کار کنید، اطمینان حاصل نمایید که دسته های سیم چین عایق بندی شده باشند.

هنگام قطع کردن سیم مورد نظر، سیم را به جلو عقب تکان ندهید و آن را خم و راست نکنید. زیرا ممکن است سیم چین نوک سیم را ساییده نماید و رسانایی سیم را از بین ببرد. از این رو جهت جلوگیری از هرگونه اتفاقی، سیم را با یک حرکت و در زاویه مناسب قطع نمایید.

جهت برش و قطع نمودن سیم های استیل و سخت، از سیم چین های معمولی استفاده نکنید. لازم به ذکر است که بر روی تیغه های سیم چین ضربه وارد نکنید زیرا ممکن است سیم چین شما بشکند و آسیب جدی به دست و صورت شما برساند.

نحوه استفاده از سیم چین

انواع سیم چین

سیم چین ها در انواع مختلفی تولید و به بازار ارائه می شوند که هر یک از کاربرد ویژه ای برخوردار هستند. در ادامه به انواع این ابزار کارآمد خواهیم پرداخت.

سیم چین برقی

سیم چین الکترونیکی یا برقی نسبت به سیم چین های دیگر از ظرافت بیشتری برخوردار هستند. از این نوع سیم چین جهت بریدن اضافه های قطعات الکترونیکی و سیم های بسیار نازک، در صنعت الکترونیک استفاده می شود. از اصلی ترین کاربرد سیم چین الکترونیکی می توان به تعمیر موبایل اشاره نمود.

سیم چین برقی

سیم چین کله گاوی

 سیم چین گاوی از تیغه های ضخیم و قطور برخوردار هستند و از آنها جهت برش سیم های ضخیم استفاده می شود. در این مدل از سیم چین ها هنگام برش، فشار بیشتر به تیغه و فشار کمتر به اهرم و دست وارد می شود.

سیم چین کله گاوی

 سیم چین کابل بر

انواع سیم چین کابل بر همانطور که از نامش مشخص است، جهت بریدن کابل مورد استفاده قرار می گیرند. در این مدل سیم چین یک عایق الکتریکی بسیار ضخیم به منظور جلوگیری از انتقال جریان الکتریکی به کاربران، استفاده شده است. لازم به ذکر است که استفاده از این وسیله در صنایع برق از کاربرد به سزایی برخوردار است.

سیم چین کابل بر

کف چین

کف چین نوع دیگری از سیم چین ها هستند که بر خلاف سیم چین های معمولی که از دو لبه تیز برخوردار هستند، مجهز به یک لبه تیز و یک لبه تخت هستند. این ابزار از تیز شدن مرکز سیم، پس از برش جلوگیری می کنند.

کف چین

کابل بر جغجغه ای

همانطور که از نام این محصول مشخص است، یک سیستم جغجغه ای در این ابزار بهره گیری شده است. همچنین با فشردن دسته های این ابزار، دهانه آن محکم می شود. این نوع از انبر عملکردی شبیه به آچار جغجغه ای دارد و تنها در یک طرف و به منظور محکم تر شدن دهانه تکان می خورد. استفاده از این سیم چین، برش و قطع نمودن کابل را به آسودگی انجام می دهد و به کمک یک دست می توان فشار مورد نظر را وارد نمود.

کابل بر جغجغه ای

تفاوت سیم چین با کف چین

از اصلی ترین تفاوت های این دو محصول می توان به نوع تیغه آنها اشاره نمود. انواع کف چین در قسمت تیغه و قسمت دیگر، تخت هستند. توسط قسمت تخت این ابزار می توان پایه های اضافی قعات مونتاژشده بر روی بردهای الکترونیکی را از پایین ترین قسمت، قطع نمود. تیغه انواع سیم چین از دو قسمت شیب دار برخوردار هستند و چیدن پایه قطعات از کف، به سختی صورت می گیرد.

نکات مهم هنگام خرید سیم چین

در ادامه به نکات مهمی که هنگام خرید این محصول باید مورد توجه قرار بگیرد، خواهیم پرداخت.

اندازه و وزن سیم چین

اولین نکته ای که هنگام خرید این محصول باید به آن توجه داشته باشید، اندازه سیم چین است. باتوجه به این که انواع سیم چین از کاربری دستی برخوردار هستند، بهتر است محصولی را انتخاب نمایید که به راحتی بتوانید از آن استفاده نمایید. به عبارتی حین انجام فعالیت های طولانی مدت، دست شما نباید خسته شود و مشکلی به وجود نیاورد.

جنس بدنه سیم چین

از دیگر پارامترهایی که هنگام خرید سیم چین باید به آن توجه داشته باشید، جنس بدنه این ابزار است. امروزه معمولاً از فولاد یا کروم وانادیوم در ساختار انواع سیم چین بهره گیری می شود.

ارگونومی دسته

خوش دست بودن و طراحی مناسب دسته این ابزار، از دیگر فاکتورهای مهمی است که باید به آن توجه داشته باشید. لازم به ذکر است که جنس دسته سیم چین ها از پلاستیک و به صورت عایق، طراحی می شوند.

میزان باز شدن دهانه

می توان گفت میزان بازشدن دهانه انبر سیم چین از نکات اصلی است که باید به آن توجه داشته باشید. لازم به ذکر است که سیم چین کوچک جهت بریدن سیم های نازک مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین از سیم چین بزرگ جهت برش انواع سیم های ضخیم استفاده می شود. از این رو باتوجه به نوع کاربرد خود، انبر سیم چینی را انتخاب نمایید که میزان باز شدن آن مناسب با فعالیت شما باشد.

نکات مهم هنگام خرید سیم چین

بهترین سیم چین

برندهای متعددی به تولید این ابزار کارآمد پرداخته اند. در ادامه به برترین شرکت های تولیدکننده سیم چین خواهیم پرداخت.

سیم چین رونیکس

برند رونیکس از بهترین و محبوب ترین تولیدکننده انواع ابزارآلات در جهان است. این برند در سال 1379 توسط محمدرضا رامخو تأسیس شد. ابزارآلات تولیدشده این شرکت طبق استانداردهای بین المللی تولید می شوند و از کیفیت مطلوبی برخوردار هستند. از بهترین سیم چین رونیکس می توان به مدل های 1266، 1267، 1276، 1216، 1278 و ... اشاره نمود.

سیم چین توسن

توسن یکی از معتبرترین و محبوب ترین برندهای تولیدکننده انواع ابزارآلات محسوب می شود. این برند از سال 1382 فعالیت خود را آغاز نمود و توانسته است در مدت فعالیت خود، محصولات باکیفیتی را ارائه دهد. از بهترین سیم چین تولیدشده توسط این شرکت می توان از سیم چین توسن مدل کبرا، T5011 و ... نام برد.

سیم چین تاپ تول

از دیگر برندهای محبوب و معتبر تولیدکننده این ابزار دستی می توان به تاپ تول اشاره نمود. برند تاپ تول انواع ابزارآلات گوناگون را با کیفیت مطلوبی تولید و به بازار ارائه می نماید. از بهترین سیم چین تولیدشده توسط برند تاپ تول می توان از مدل های DEBB2206B ،DEBC2207 و ... نام برد.

سیم چین نوا، واستر، آیرون مکس و ... از دیگر برندهای محبوب و معتبر تولیدکننده این ابزار دستی هستند.

قیمت سیم چین

قیمت سیم چین براساس نوع جنس و کیفیت این محصول متغیر است. امروزه برندهای مختلفی به تولید انواع سیم چین پرداخته اند که هر یک از آنها، ویژگی های خاصی دارند. برند تولیدکننده انبردست از دیگر فاکتورهای مهمی است که بر قیمت این ابزار دستی تأثیرگذار هستند. جهت اطلاع از قیمت سیم چین بزرگ با مراجعه به سایت راندنو می توانید با فروشندگان این محصول در ارتباط باشید.

خرید سیم چین

برای خرید سیم چین می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت سیم چین و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند


سایز


جنس دسته