ثبت فروشگاه

سیم چین 

سیم چین یکی از ابزارآلات دستی و انبرهای پرکاربرد است. سیم چین از دو اهرم و یک محور تشکیل شده است و دارای بازویی به شکل V می باشد. این انبر کاربرد ویژه ای در صنعت الکترونیک و برق دارد و از آن برای برش و برداشتن روکش سیم ها و تکه کرئن و جدا کردن انواع سیم و کابل استفاده می شود. لازم به ذکر است که برای برداشتن روکش سیم ها بهتر است که از انبردست و دم باریک استفاده شود، به این علت که تیغه های سیم چین بسیار برنده تر از انبردست هستند و ممکن است به بدنه سیم آسیب برسانند.

انواع سیم چین

سیم چین ها در انواع مختلفی تولید شده اند که هر کدام در مکان ویژه ای کاربرد دارد:

  • سیم چین الکترونیکی: سیم چین های الکترونیکی نسبت به سیم چین های دیگر از ظرافت بیشتری برخوردار هستند و از آنها برای بریدن اضافه های قطعات الکترونیکی و سیم های بسیار نازک در صنعت الکترونیک استفاده می شود. در تعمیر موبایل نیز از اندازه کوچک این نوع سیم چین استفاده می شود.
  • سیم چین های کله گاوی: این نوع سیم چین ها دارای تیغه های ضخیم و قطور هستند و از آنها برای برش سیم های ضخیم استفاده می شود. در این مدل از سیم چین ها هنگام برش، فشار بیشتر به تیغه و فشار کمتر به اهرم و دست وارد می شود.
  •  سیم چین کابل بر: این سیم چین نیز همان گونه که از نامش مشخص است، برای بریدن کابل استفاده می شود. در این مدل سیم چین یک عایق الکتریکی بسیار ضخیم به منظور جلوگیری از انتقال جریان الکتریکی به فرد به کار رفته است. البته در اندازه های بزرگ تر، این وسیله قیچی کابل بر نامیده می شود.
  • کف چین: نوع دیگری از سیم چین ها هستند که بر خلاف سیم چین های معمولی که دارای دو لبه تیز هستند، مجهز به یک لبه تیز و یک لبه تخت بوده و از تیز شدن مرکز سیم بعد از برش جلوگیری می کنند. به این نوع سیم چین ها، کف چین می گویند.

 نکات مهم در انتخاب و خرید سیم چین

  1. هنگام خرید سیم چین حتماً باید به این نکته دقت کنیم که سیم چین کاملاً به صورت ارگونومیک و مطابق با استانداردهای بین المللی تولید شده باشد و باعث خستگی دست در حین کار نشود. 
  2. همچنین محل اتصال دو بازوی سیم چین می بایست بسیار نرم و مستحکم باشد تا بتوان به راحتی از آن استفاده کرد.
  3.  از نکات قابل توجه دیگر برای خرید سیم چین، تیز و برنده بودن تیغه های سیم چین است. تیغه ها باید فاقد خوردگی و زدگی باشند. معمولاً تیغه های مستحکم از جنس آلیاژهای فولادی و مقاوم تولید می شوند. 
  4. دسته به کار رفته در سیم چین باید دارای عایق باشد و از لیز خوردن و تعریق دست در حین کار جلوگیری کند. معمولا جنس علیق دسته های سیم چین PVC  یا  TPR می باشد.
  5. از سالم بودن وسیله و هم چنین خدمات پس از فروش اطمینان حاصل نمایید. 

امروزه شرکت های مطرحی در سطح جهان به تولید سیم چین می پردازند که از بهترین آن ها می توان به شرکت های رونیکس، لایت، واستر، نووا اشاره کرد. سایت راندنو همواره سعی بر این دارد تا با شناسایی نمایندگان و عاملین فروش سیم چین، آنها را جهت خرید بهتر و آسان به خریداران معرفی نماید.

لیست مقایسه

برند


سایز


جنس دسته