ثبت فروشگاه
لیست مقایسه

انبرپرچ

انبر پرچ وسیله ای است که برای متصل کردن دو ورق فلزی به یکدیگر ازآن استفاده می شود. به طور کلی در معنای لغوی پرچ کردن به معنای پهن کردن سر میخ کوبیده شده می باشد. سرمیخ پرچ داخل محل اتصال وارد می شود وانتهای میخ داخل دهانه انبر قرار می گیرد و توسط پستانک یا مهرهع دستگاه دو ورق را به یکدیگر پرچ می کند. پرچ کاری برخلاف اتصال پیچ و مهره یک اتصال دائم به شمار می رود و دیگر قادر به جداسازی قطعات از یکدیگر نیستند. البته انبر هایی نیز وجود دارد که به اصطلاح پلمپ پرچ را می تواند بدون آسیب رساندن به قطعه باز کند. از این وسیله در صنعت تابلو سازی برق استفاده زیادی می شود. سایز میخ های پرچ معمولا از 2 الی 8 می باشد. اجزای تشکیل دهنده انبر پرچ، بدنه، یک دسته و یک سری می باشد. پرچ کاری در صنعت برشکاری فلزات، ساخت قطعات پلاستیک فشرده و ... مورد استفاده قرارمی گیرد. از انبر پرچ برای اتصال دوقطعه نازک به یکدیگر نیز استفاده می شود و همچنین پرچ کردن برای جاهایی که نیازی به باز شدن مکرر قطعه نیست، مناسب می باشد. برای میخ پرچ ها با قطرهای متفاوت روی دسته انبر معمولا چند سری متفاوت قرار می دهند و سری نصب شده روی انبر تعویض می شود.

انواع انبر پرچ

انبر پرچ آکاردئونی : نوعی از انبر می باشد که یک دسته آن طولش تغییر میکند (باز وبسته می شود) و می بایست ابتدا دسته آن تا جای ممکن باز شود وسپس انتهای میخ را داخل سری انبر قرارداد و در نهایت برای زدن میخ پرچ، دسته آکاردئونی عمل کند.

انبرپرچ دسته بلند : این نوع انبر پرچ برای پرچ کردن میخ پرچ های بزرگ وقوی مورد استفاده قرار می گیرد.

طرزاستفاده از انبر پرچ :

ابتدا باید بدانیم پستانک پرچ کن مناسب قطر میخ را انتخاب کرده و سپس میخ های پرچ که معمولا دارای اندازه های 3، 5 و7 می باشند را داخل آن قرار می دهیم. قبل از آغاز پرچ کاری باید پلیسه های حاصل از سوراخ کاری قبلی را زدود و همچنین درهنگام پرچ کاری باید دریل و پرچ کن را به صورت عمودی قرار داد. این ابزار از سازوکارهای مختلفی برای پرچ کردن استفاده می کند . در تکنولوژی جدید، پرچ کن های ماشینی و برقی هم تولید شده اند تا قطعات و ورقهای ضخیم تر را بتوانند با قدرت بیشتری به یکدیگر اتصال دهند.

موارد مصرف انبر پرچ

درمصرف خانگی و سبک ازنوع دستی و ساده (دسته کوتاه)  آن برای انواع اتصالات استفاده می شود ودر صنعت، برای تعویض پلاک، پلمپ قطعات فلزی نازک، اتصال دو ورق به یکدیگر و ...از پرچ کن بادی و دسته بلند استفاده می شود.

نکات مهم در خرید انبر پرچ مناسب

  • فنر انبر پرچ ها باید محکم ومتناسب باشند تا زمان باز شدن دستگاه میخ ها به بیرون پرتاب نشوند.
  • هرچه دسته انبر پرچ بلند تر باشد کارکردن با آن راحت تر است . دسته دستگاه می بایست محکم بوده تا در هنگام فشار بر آن باز نشود.
  • آگاهی از نوع عملکرد دستگاه پرچ ضروری می باشد.

سایت راندنو فروشندگان انواع انبر پرچ را به خریداران معرفی کرده و فروشندگان به راحتی قیمت کالاهای خود را به خریداران نمایش می دهند.

مشاهده ادامه مطلب

برند


نوع