ثبت فروشگاه

انبرپرچ

انبر پرچ یا پرچ کن وسیله ای است که جهت متصل کردن دو ورق فلزی به یکدیگر، مورد استفاده می گیرد. عملیات پرچ کردن توسط میخ های پرچ، با قطرهای گوناگون انجام می شود. به طوری که سر میخ پرچ، داخل محل اتصال وارد می شود و انتهای میخ داخل دهانه انبر قرار می گیرد و توسط پستانک یا مهره دستگاه، دو ورق به یکدیگر متصل می شوند. پرچ کاری برخلاف اتصال پیچ و مهره یک اتصال دائم به شمار می آید و نمی توان قطعات را از یکدیگر جدا نمود. لازم به ذکر است که انبرهایی وجود دارند که به اصطلاح، پلمپ پرچ را می تواند بدون هیچگونه آسیبی به قطعه باز نماید.

دستگاه پرچ در صنعت تابلو سازی برق از کاربرد به سزایی برخوردار است. همچنین از انواع انبر پرچ، در صنعت برشکاری فلزات، ساخت قطعات پلاستیک فشرده و ... استفاده می شود. این انبر علاوه بر مصارف صنعتی، از مصارف خانگی نیز برخوردار است و از نوع دستی آن می توان استفاده نمود.

همچنین پرچ کردن برای قطعاتی که نیازی به باز شدن مکرر قطعه ندارند، گزینه مناسبی به شمار می آید. برای میخ پرچ ها با قطرهای متفاوت روی دسته انبر معمولا چند سری متفاوت قرار می دهند و سری نصب شده روی انبر تعویض می شود. لازم به ذکر است که معمولا سایز میخ های پرچ میان 2 الی 8 است.

انبر پرچ

انواع انبر پرچ

انبر پرچ کن در انواع بادی، دستی و برقی تولید می شوند. انواع برقی و بادی این محصول جهت انجام کارهای صنعتی و سنگین تر و نوع دستی این محصول، همانطور که گفته شد جهت مصارف خانگی مورد استفاده قرار می گیرند. در ادامه به نواع پرچ کن خواهیم پرداخت.

انبر پرچ ساده

معمول ترین و متداول ترین نوع این انبر، انبر پرچ ساده است که از کاربرد زیادی نیز برخوردار است. به طور معمول جنس این ابزار از فلز یا پلاستیک است. کاربران جهت انجام کار با این انبر به مهارت خاصی نیاز ندارند و به سادگی می توانند از این ابزار استفاده نمایند. لازم به ذکر است که اگر قصد دارید از این ابزار در محیط های کوچک استفاده نمایید، نوعی از آن را انتخاب نمایید که از سری بلندتری برخوردار است.

دستگاه پرچ بادی

انواع انبر پرچ کن بادی، توسط کمپرسور هوا عملیات پرچ را انجام می دهند. سرعت پرچ کن بادی نسبت به دیگر انواع این ابزار، بسیار بالاتر است. این ابزار در صنایعی مانند خودروسازی، کشتیرانی و ... که به طور مداوم عملیات پرچ کاری انجام می شود، مورد استفاده قرار می گیرد. این ابزار از اندازه کوچکی برخوردار است و برخلاف اندازه ای که دارد، از قدرت بسیار بالایی برخوردار است. لازم به ذکر است که این محصول نیز در انواع اتوماتیک و نیمه اتوماتیک طراحی و تولید می شود.

دستگاه پرچ کن برقی

نوع برقی این محصول نیز همانند نوع بادی آن عمل می کند با این تفاوت که انرژی مورد نیاز آن، از طریق برق تأمین می گردد. همچنین مانند نوع بادی این محصول، نیازی به استفاده از شلنگ ندارند.

انبر پرچ آکاردئونی 

از دیگر انواع این محصول می توان به انبر پرچ آکاردئونی اشاره نمود. این ابزار همانطور که از نامش مشخص است، ظاهری شبیه به یک ساز آکاردئون دارد. به طوری که با باز و بسته نمودن آن، طول دسته این انبر تغییر می کند. کار با انبر پرچ آکاردئونی به گونه ای است که باید دسته آن را به طور کامل از یکدیگر باز نمایید. سپس میخ پرچ را داخل سری آن قرار دهید و دسته آن را محکم فشار دهید تا بسته شود.

انبرپرچ دسته بلند یا دو دسته

استفاده از این انبر نیاز به وارد نمودن نیروی بیشتری دارد. این نوع انبر پرچ، جهت پرچ کردن های بزرگ و محکم مورد استفاده قرار می گیرد. از انبر دودسته می توانید جهت مصارف خانگی و همچنین کارگاه های صنعتی، استفاده نمایید.

انواع انبر پرچ

مزایای استفاده از انبر پرچ

استفاده از این ابزار دستی از مزایای قابل توجهی برخوردار است. در ادامه به مزایای استفاده از این محصول خواهیم پرداخت.

 • برخورداری از قیمت مقرون به صرفه
 • استفاده آسان
 • برخورداری از انواع گوناگون
 • برخورداری از سایز کوچک و مناسب
 • تعمیرپذیری بالا

مزایای استفاده از انبر پرچ

طرزاستفاده از انبر پرچ

ابتدا باید اطمینان حاصل نمایید که پستانک پرچ کن، متناسب با قطر میخ مورد نظر است. سپس میخ های پرچ که معمولا در اندازه های 3، 5 و7 هستند را داخل آن قرار دهید. پیش از آغاز پرچ کاری باید پلیسه های حاصل از سوراخ کاری قبلی را تمیز نمایید. همچنین درهنگام پرچ کاری باید دریل و پرچ کن را به صورت عمودی قرار بدهید. لازم به ذکر است که قطر سوراخ پستانک با قطر میخ پرچ بایدبه یک اندازه باشد تا میخ بیرون نزند.

نکات مهم در خرید انبر پرچ

در ادامه به نکات مهمی که حین خرید این محصول باید مورد توجه شما قرار بگیرد، اشاره خواهیم کرد.

 • در ابتدا به نوع ابزار توجه داشته باشید. باتوجه به کاربرد خود نوع مناسب این محصول را انتخاب نمایید.
 • توجه به وزن و ابعاد این محصول از دیگر پارامترهایی است که هنگام خرید باید به آن توجه داشته باشید. هر چه اندازه یک انبر پرچ بزرگتر باشد، وزن آن نیز بیشتر می شود. از آنجایی که انبر پرچ یک ابزار دستی محسوب می شود، بهتر است نوعی از آن را انتخاب نمایید که از وزن کمتری برخوردار است تا دست شما حین انجام کار، خسته نشود.
 • فنر انبر پرچ باید محکم ومتناسب باشد تا زمان باز شدن دستگاه، میخ ها به بیرون پرتاب نشوند.
 • هرچه دسته انبر پرچ بلندتر باشد، کارکردن با آن راحت تر است. دسته دستگاه باید محکم باشد تا در صورت ایجاد فشار، باز نشود.
 • قسمت ورود میخ باید از کیفیت مطلوبی برخوردار باشد.
 • طراحی و ارگونومی دسته انبر پرچ از دیگر فاکتورهایی است که هنگام خرید این محصول باید به آن توجه داشته باشید.
 • به طور معمول انواع انبر پرچ از 4 سری بر روی دسته خود برخوردار هستند. در نتیجه تعداد سری از دیگر نکاتی است که باید به آن توجه داشته باشید. لازم به ذکر است که هر چه تعداد سری این ابزار بیشتر باشد، کاربرد آن نیز بیشتر می شود.

نکات مهم در خرید انبر پرچ

چگونه از انبر پرچ نگهداری کنیم؟

نگهداری از این محصول دشواری های زیادی ندارد. در ادامه به نکات استفاده و نگهداری از انبر پرچ خواهیم پرداخت.

 • بدنه این ابزار از جنس فلز ساخته شده است. در نتیجه از این محصول در شرایط مرطوب نگهداری نکنید. لازم به ذکر است که برخی از انواع این انبر از فولاد ضد زنگ ساخته می شوند که در برابر رطوبت از مقاومت بالایی برخوردار هستند. اما احتمال زنگ زدگی و پوسیدگی اجزای داخلی آن نیز وجود دارد.
 • هنگام استفاده از این ابزار میخ پرچ را متناسب با سری انبر انتخاب نمایید. توجه داشته باشید که میخ منتخب شما، از استانداردهای لازم برخوردار باشد. زیرا استفاده از میخ  پرچ غیر استاندارد، به دندانه های سر انبر آسیب وارد می نماید.
 • هر چند ماه یکبار، اجزای داخلی انبر پرچ را روغن کاری نمایید تا دستگاه پرچ شما روان تر کار کند.

چگونه از انبر پرچ نگهداری کنیم؟

نکات ایمنی هنگام استفاده از انبر پرچ

در ادامه به نکات ایمنی مهمی که باید رعایت نمایید، خواهیم پرداخت.

 • هنگام پرچ ورقه های بلندتر و بزرگتر، دو ورقه را به یکدیگر متصل نمایید تا ثابت بماند و پرچ کاری با دقت بالاتری انجام شود.
 • جهت چفت شدن کامل میخ پرچ با بدنه، توسط چکش ضربه هایی عمودی به قطعه مورد نظر وارد نماییدتا لق نزند. لازم  به ذکر است که وارد کردن ضربات زیاد، موجب شکستگی سر پرچ می شود.
 • جهت انجام عملیات با این ابزار، باید قطعه مورد نظر را توسط دریل سوراخ نمایید. پس از سوراخکاری دو. قطعه به یکدیگر، پلیسه های باقی مانده را تمیز نمایید تا قطعات به آسانی به یکدیگر متصل شوند.
 • توجه داشته باشید هنگام فشار به دسته ها، دستانتان میان دسته های انبر گیر نکند.

نکات ایمنی هنگام استفاده از انبر پرچ

بهترین انبر پرچ

برندهای گوناگونی به تولید این ابزار دستی کارآمد پرداخته اند. در ادامه به محبوب ترین برندهای تولیدکننده این ابزار خواهیم پرداخت.

انبر پرچ رونیکس

برند رونیکس یکی از محبوب ترین و معتبرترین برندهای تولیدکننده این ابزار است. این شرکت در سال 1379 توسط محمدرضا رامخو تأسیس شد. محصولات تولیدشده این برند از کیفیت مطلوبی برخوردار هستند و طبق استانداردهای بین المللی تولید می شوند. ازبرترین انبر پرچ تولیدشده توسط این برند می توان به انبر پرچ رونیکس 1601، 1607، RH-1605 و ... اشاره نمود.

انبر پرچ نوا

برند نوا یکی دیگر از محبوب ترین شرکت های تولیدکننده انواع ابزارآلات در جهان است. این برند فعالیت خود را از سال 1387 آغاز نمود. محصولات تولیدشده این برند از کیفیت مطلوبی برخوردار هستند و طی مدت زمان فعالیت خود توانسته است سهم ویژه ای از بازار ابزارآلات را به خود اختصاص دهد. از برترین انبر پرچ تولیدشده توسط این شرکت می توان به مدل های NTR-2001 ،NTH-2002 ،NTR2000 و ... اشاره نمود.

انبر پرچ واستر

برند واستر از دیگر شرکت های محبوب و تولیدکننده انواع ابزارآلات دستی در جهان است. تمامی محصولات تولیدشده این شرکت طبق استانداردهای بین المللی تولید و به بازار ارائه می شوند. از بهترین انبر پرچ تولیدشده توسط این برند می توان از مدل های VH001 و VC002 و ... نام برد.

انبر پرچ پیکاس

برند پیکاس یکی از بهترین و برترین تولیدکنندگان انواع ابزارآلات دستی در جهان است. این شرکت فعالیت خود را از سال 1342 در ژاپن آغاز نمود و یکی از قدیمی ترین تولیدکنندگان ابزار دستی در این کشور است. کیفیت بالای محصولات تولیدشده این برند، موجب شده است که این شرکت ابزارآلات تولیدشده خود را به دیگر کشورها صادر نماید. از برترین انبر پرچ تولیدشده توسط این شرکت می توان از مدل های HR-005 ،HR-007 و ... نام برد.

انبر پرچ تاپ تول، آیرون مکس، موبینس و ... از دیگر برندهای برتر تولیدکننده این ابزار دستی به شمار می آیند.

قیمت انبر پرچ

قیمت انبر پرچ به عوامل گوناگونی بستگی دارد. این محصول باتوجه به کاربردی که دارد، از قیمت مقرون به صرفه ای برخوردار است. مواد اولیه بهره گیری شده در ساختار این محصول، سایز انبر پرچ، برند تولیدکننده و ... از مهم ترین عواملی هستن که بر قیمت این ابزار تأثیرگذار هستند.

خرید انبر پرچ

برای خرید انبر پرچ می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت انبر پرچ و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند


نوع