ثبت فروشگاه

کمپرسور هوا بی صدا

کمپرسور هوا بی صدا یا پمپ باد سایلنت نوعی کمپرسور باد موجود در بازار است که کاربرد به سزایی در انواع مختلف فعالیت های صنعتی و خانگی دارد. کمپرسور باد سایلنت با فشرده سازی هوای ورودی و ذخیره آن در داخل مخزن خود، باعث می شود که فشار هوا به بالاترین حد خود برسد که در نتیجه این فرآیند، موجب تولید صدای کم این دستگاه می شود.
طراحی کمپرسور هوا سایلنت با بهره گیری از چند موتور القایی همراه با به کارگیری تکنولوژی کاهش صدا، شکل گرفته است. این دستگاه همانطور که از نامش مشخص است، میزان صدای تولید شده کمی دارد یا به عبارتی صدای کمتری نسبت به سایر کمپرسورهای معمولی حین انجام کار تولید می کند. 
گفتنی است که کمپرسور هوا سایلنت، علاوه بر صدای کمی که لحظه انجام کار دارد، سرعت و قدرت آن تفاوتی با انواع کمپرسور معمولی و با صدا ندارد.

کاربرد کمپرسور باد سایلنت

کمپرسور باد سایلنت برای انجام فعالیت های خانگی و صنعتی گوناگونی مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه به مختصری از کاربردهای این دستگاه اشاره میکنیم:

 1. کمپرسور هوا سایلنت برای دندان پزشکی ها که از ابزارآلات پنوماتیک در آن استفاده می شود، کاربرد فراوانی دارد. همچنین این دستگاه برای انواع اماکن و مجموعه های پزشکی کاربرد به سزایی دارد.
 2. مناسب برای رنگ کاری منازل که هنگام انجام کار به پیستوله بادی احتیاج است، کاربرد دارد.
 3. جهت حکاکی و تمیزکاری انجام فعالیت های هنری و دستی مورد استفاده قرار می گیرد.
 4. در نجاری ها به منظور استفاده از انواع ابزارآلات بادی و میخکوب مورد استفاده قرار می گیرد.
 5. در پروژه های ساختمانی مورد استفاده تکنسین ها قرار می گیرد.
 6. جهت ظریف کاری در صنعت جواهرسازی کاربرد دارد.
 7. در سالن های زیبایی جهت استفاده مانیکور و پدیکور از این کالا استفاده می شود.  
 8. در انواع صنایع دارویی و غذایی کاربرد ویژه ای دارد. 
 9. همچنین در انجام فعالیت های خانگی و انواع کارگاه های صنعتی کاربرد دارد.

انواع کمپرسور هوا سایلنت از نظر کاربرد

کمپرسور باد سایلنت از لحاظ کاربرد در دو نوع روغنی یا یخچالی و غیر روغنی یا اویل فری تولید می شود. در ادامه به تفاوت این دو نوع می پردازیم.

کمپرسور باد سایلنت بدون روغن (اویل فری)

کمپرسور باد بی صدا اویل فری برخلاف نامش که به نظر می آید این محصول ساختاری بدون روغن دارد، اتفاقأ در ساختار آن از روغن هم به کارگیری شده است. تفاوت آن در این است که بعد از خرید آن دیگر نیازی به تعویض روغن نیست. از این رو استفاده کردن و نگه داری از آن هزینه کمی را دربر می گیرد.
 این نوع کمپرسور به دلیل این که فاقد روغن است، هیچ گونه آلودگی را هنگام استفاده در محیط به وجود نمی آورد.  پمپ باد بی صدا اویل فری در صنایعی که فرآیند کار باید با دقت و رعایت اصول بهداشتی انجام بگیرد، کاربرد بیشتری دارد. این نوع کمپرسور معمولأ در انواع صنایع غذایی و دارویی مورد استفاده قرار می گیرد.

کمپرسور باد سایلنت یخچالی (روغنی)

کمپرسور باد بی صدا یخچالی، از نوع روغنی است و در ساختار آن از روغن به کارگیری شده است. این دستگاه به هنگام استفاده از آن به مرور زمان، نیاز به تعویض روغن دارد. این نوع کمپرسور برای کارهایی مانند صنایع بسته بندی، باد کردن وسایل بادی و اسباب بازی هایی نظیر توپ، نقاشی و رنگ کاری سطوح و اجسام و ... کاربرد دارد.

انواع کمپرسور هوا بی صدا از نظر ظرفیت

کمپرسور هوا سایلنت از لحاظ حجم و ظرفیت به سه دسته تقسیم می شوند. در ادامه به مختصری از حجم و ظرفیت این محصول اشاره می کنیم.

کمپرسور باد سایلنت خانگی 

این نوع کمپرسور باد بی صدا با گنجایش 30 لیتر، با حجم کم، ابعاد کوچک تر و موتور کم مصرف تر تولید وبه بازار عرضه می شود. کمپرسور باد سایلنت خانگی مناسب برای مصارف خانگی است. همچنین برای کارهایی مانند باد کردن وسایل بادی، باد کردن توپ، باد کردن لاستیک دوچرخه، موتورسیکلت و اتوموبیل کاربرد دارد.

کمپرسور باد سایلنت ساختمانی

این نوع کمپرسور باد بی صدا با گنجایش 40 الی 150 لیتر، با ابعاد بزرگتر و موتور قدرتمندتر از مدل خانگی، تولید و به بازار عرضه می شوند. این نوع کمپرسور برای تعمیرات جاده، رنگ کاری با اسلحه و ... کاربرد دارد.

کمپرسور باد سایلنت صنعتی

این نوع کمپرسور باد بی صدا با ظرفیت و ابعاد بزرگتر و موتور قدرتمندتر از نوع ساختمانی و خانگی است. این محصول مناسب برای صنایع سنگین تر مانند صنایع خودرو و پتروشیمی و... استفاده می شود. 

مزایای کمپرسور باد بی صدا

 • در نوع اویل فری این محصول، نیازی به تعویض روغن نیست. همچنین هیچ گونه آلودگی ناشی از روغن در محیط به وجود نمی آید.
 • این کمپرسورها نیاز به مصرف برق کمی دارند. در نتیجه نیاز به مصرف برق کمتر، در کاهش هزینه ها موثر است.
 • در صورت آسیب دیدگی و خرابی، هزینه تعمیر کمی را شامل می شود.
 • نیاز به هزینه عایق کاری محیط کار، برای عدم انتقال صدا به خارج از محیط کار را ندارد.
 • در ساختار و تولید کمپرسور هوا بی صدا از قطعات با کیفیت، در جهت طول عمر و دوام دستگاه، بهره گیری شده است.
 • کاربرد و کارایی کمپرسور بی صدا اویل فری برای فعالیت در محیط هایی با دمای هوای پایین، مناسب است. چراکه نگرانی از سفت شدن روغن در سرما وجود ندارد.
 • امکان سفارشی سازی در نوع کمپرسور سایلنت یخچالی بر حسب نیاز کاربر وجود دارد. 

کمپرسور هوا چقدر صدا دارد؟

صدا در بسیاری از محیز های کاری از اهمیت ویژه ای برخوردار است. به طور کلی صدای زیاد در محیط کار باعث عدم تمرکز و آسیب رسیدن به گوش می شود. سطح میزان صدای  بیشتر کمپرسورهای باد سایلنت، نویز کمتر از 75 دسی بل را شامل می شود. حد مجاز میزان صدای تولیدی در حدود 60 الی 65 دسی بل است.

بهترین کمپرسور باد بی صدا

شرکت های متعددی در صدد تولید این کالا برآمده اند که در ادامه به معتبرترین برندهای تولید کننده پمپ باد سایلنت اشاره می کنیم.

کمپرسور باد بی صدا رونیکس

برند رونیکس یکی از تولیدکنندگان برتر و محبوب در زمینه تولید انواع ابزارآلات است. در طی سالیان مختلف توانسته با ارائه محصولات باکیفیت و قیمت مناسب، جایگاه خود را در بین تولیدکنندگان داخلی و خارجی ابزارآلات تثبیت کند. از محبوب ترین کمپرسورهای سایلنت تولید شده توسط این شرکت می توان به کمپرسور باد بی صدا رونیکس مدل RC-2512، RC-1012،RC-5012 ، RC-5012... اشاره کرد.

کمپرسور هوا بی صدا اکتیو تولز

یکی دیگر از تولید کنندگان ابزار در جهان برند اکتیو تولز است. این برند با بهره گیری از فناوری روز، درصدد تولید انواع ابزارآلات از جمله پمپ باد بی صدا برآمده است. از محبوب ترین کمپرسورهای سایلنت تولید شده توسط این شرکت می توان به کمپرسور هوا بی صدا اکتیو تولز مدل AC1511D، AC1400AS، AC1501D و ... اشاره کرد.

کمپرسور هوا بی صدا توسن

شرکت توسن فعالیت خود را از سال 1382 آغاز کرده است. این شرکت یکی از تولید کنندگان معتبر و ابزارآلات با کیفیت در جهان است. از محبوب ترین کمپرسورهای سایلنت تولید شده توسط این شرکت می توان به کمپرسور باد بی صدا مدل 7024AC، 7050AC، AC-1350Sو ... اشاره کرد.
برندهای دیگری از جمله کمپرسور باد سایلنت توسن، هیوندای، ماکیتا و ... از معتبرترین و مشهورترین تولیدکنندگان این محصول در جهان هستند.

نکات مهم هنگام خرید کمپرسور هوا بی صدا

 1. ازمهم ترین نکاتی که هنگام خرید پمپ باد سایلنت باید به آن توجه کنیم، برند تولید کننده این محصول است. انتخاب یک برند معتبر برای خرید کمپرسور باد بی صدا حائز اهمیت است.
 2. همانطور که قبلا اشاره کردیم کمپرسور هوا سایلنت در اندازه های متفاوت ظرفیت مخزن تولید می شوند. برای انتخاب پمپ باد بی صدا، با توجه به حجم مخزن مورد نیازتان متناسب با کار خود آن را انتخاب نمایید.
 3. به نوع روغنی و اویل فری کمپرسور باد بی صدا متناسب با نیاز خود، دقت کنید.
 4. میزان فشار قابل تحمل دستگاه باید مورد بررسی قرار بگیرد. در صورتی که فشار دستگاه کم تر از فشار مورد نیاز باشد، موجب خرابی و آسیب دیدن دستگاه می شود. همچنین دستگاه فشار بالا در صورتی که خلاف نیاز شما باشد، موجب هدر رفتن سرمایه شما می شود.
 5. میزان نویز دستگاه بر حسب دسی بل است.. این پارامتر باید بررسی شود. زیرا همانطور ک قبلأ اشاره کردیم، میزان صدای پمپ باد سایلنت بر حسب دسی بل، حداکثر تا 65 دسی بل بی صدا هستند.

قیمت کمپرسور هوا بی صدا

ظرفیت مخزن کمپرسور سایلنت در قیمت این دستگاه تأثیر گذار است. در نتیجه هرچه مخزن از ظرفیت بیشتری برخوردار باشد، قیمت آن بالاتر می رود. همانطور که قبلأ اشاره کردیم پمپ باد بی صدا هزینه تعمیر کمی را شامل می شود اما قیمت آن نسبت به کمپرسورهای معمولی بیشتر است.
و در آخر انتخاب برند از جمله مواردی است که در قیمت کمپرسور سایلنت موثر است. اساسأ برندهای معتبر و با کیفیت تر تولید کننده این محصول، از قیمت بالاتری برخوردار هستند.

خرید کمپرسور هوا بی صدا

برای خرید پمپ باد سایلنت می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت پمپ باد سایلنت و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

دسته بندی


دسته‌بندی کالاها

برند


بازه توان