ثبت فروشگاه

دریل ستونی 

دریل ستونی ابزار مهمی در خانه ها و کارگاه ها محسوب می شود که علاوه بر ایجاد حفره و سوراخ بر روی سطوح مختلف، جهت باز و بسته کردن پیچ ها نیز مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از انواع دریل ها، دریل ستونی است که یک ابزار صنعتی و کاملاً حرفه ای به شمار می رود. این دستگاه به دلیل عدم جا به جایی، از دقت و ظرافت بالایی برخوردار است و می توان از آن برای انجام کارهای حساس همچون طلاسازی و کارهای تزئینی استفاده کرد. این دستگاه از جمله دستگاه های عمود برش می باشد و به علت اصطکاک بالا باید به موقع روغن کاری شود.

اجزای تشکیل دهنده دریل ستونی

دریل ستونی دارای یک اسپیندل است که سه نظام دریل بر روی آن قرار می گیرد و می توان مته های مختلف آهنبر، چوب بر و غیره را بر روی آن نصب کرد. دریل های ستونی مجهز به دو فلکه هستند که یکی از آنها به محور دریل متصل است و دیگری بر روی الکترو موتور نصب می شود. این دو فلکه به وسیله یک تسمه به یکدیگر متصل هستند و حرکت را از الکترو موتور به دستگاه منتقل می کنند. سه نظام در دریل ها وظیفه گرفتن مته را دارد و باید از کیفیت بالایی برخوردار باشد. سه نظام دارای حداکثر و حداقل ظرفیت است که سایز مته می بایست در این بازه قرار گیرد. معمولاً از مته هایی با شیفت 13 و 16 میلی متر برای دریل های ستونی استفاده می شود. تغییر سرعت در دریل های ستونی به دو صورت استفاده از دنده (گیربکسی) و یا از طریق جابجایی تسمه در قرقره های بالای ابزار صورت می پذیرد. اغلب این محصولات دارای میز کار می باشند که به دو دسته ثابت و چرخشی تقسیم می شوند. ستون مورد استفاده در این نوع دریل معمولاً به شکل استوانه ای می باشد.

نکات مهم در هنگام خرید دریل ستونی

در هنگام انتخاب دریل ستونی، باید به طراحی و تولید مطابق با استانداردهای بین المللی، شرکت تولیدکننده دریل، توان، سرعت گردش، جنس بدنه، حداکثر مقدار پایین آمدن اسپیندل و قطر سه نظام توجه داشته باشیم. هر چه توان دریل بالاتر باشد، می توان مته های بزرگ تری را بر روی آن بست و مواد سخت تری را نیز سوراخ کاری کرد، البته باید توجه داشت که با افزایش توان دستگاه، وزن آن نیز افزایش می یابد و قابلیت جابجایی آن نیز سخت تر شده و مکان بیشتری را اشغال می نماید. نکته مهم دیگر اینکه با افزایش توان، امکان استفاده از مته های کوچکتر نیز وجود نخواهد داشت، به همین علت باید دریل را متناسب با کاری که می خواهیم انجام دهیم انتخاب نماییم. امروزه در سطح جهان، شرکت های محتلفی به تولید این ابزار می پردازند که از مشهورترین آن ها می توان به شرکت های رونیکس، محک، ماکیتا، آینهل، فمی، پیشرو، اکتیو، سلور و کرون اشاره کرد. سایت راندنو در تلاش است تا با شناسایی و معرفی فروشندگان دریل ستونی، آن ها را جهت خرید آسان و بدون واسطه به خریداران معرفی نماید. خریداران می توانند با عضویت رایگان و ثبت استعلام، با فروشندگان مورد نظر خود در ارتباط باشند و لیست قیمت انواع دریل های ستونی را مشاهده نمایند.

لیست مقایسه

برند


منبع تغذیه


کنترل سرعت