ثبت فروشگاه

دریل بتن کن

دریل بتن کن یکی از انواع دریل های پرکاربرد موجود در بازار به شمار می آید. از این دریل به منظور تخریب و سوراخ کاری دیوارها و سطوح سخت یا بتنی استفاده می شود. این ابزار دارای عملکرد ترکیبی هستند. علاوه بر آن، از خاصیت چرخشی در تخریب نیز برخوردار هستند. همچنین از این محصول جهت سوراخ کاری های کوچک بر روی بتن ها استفاده می شود. این کالا دارای سیستم مته گیر و قلم پیشرفته است و می توان همانند چکش تخریب از آنها استفاده نمود. 

این ابزار با دوام مناسب برای انجام کارهای سنگین بوده و از قدرت بالایی برخوردار هستند. ساختار این دریل به گونه ای است که پیستون این محصول بر روی یک سیلندر سوار می شود. این پستون در هنگام حرکت به سمت جلو، فشار هوا ایجاد می کند. این فشار هوا موجب به حرکت درآمدن مکانیسم چکش این محصول می شود.

دریل بتن کن

انواع دریل بتن کن برحسب مته

این ابزار از لحاظ وزن و سیستم قلم گیر به چند دسته تقسیم می شود. در ادامه به انواع و مقایسه دریل های بتن کن می پردازیم.

دریل بتن کن چهار شیار(SDS MAX) 

ساختار این گونه بتن کن به گونه است که، مته و قلم هایی با قطر 30 میلی متر در آن قرار می گیرد. قلم هایی که در این نوع دریل مورد استفاده قرار می گیرند، نسبت به قلم های نوع پنج شیار، سبک تر و نازک تر هستند. قلم تخریب دستگاه چهار شیار، برای انجام تخریب های محدود و سبک مورد استفاده قرار می گیرد. به همین دلیل استفاده از این مدل، در جهت سوراخ کاری بتن، سیمان، آجر وگچ مناسب بوده و کاربرد دارد. در نتیجه این ابزار برای انجام پروژه هایی که تخریب بالایی دارند، مناسب نیست. لازم به ذکر است که این دریل ها با توجه به وزن کمی که دارند، نسبت به دریل های چکشی از قدرت بالاتری برخوردار هستند. قیمت این مدل نسبت به مدل پنج شیار ارزان تر است. 

دریل بتن کن پنج شیار(SDS Plus)

این مدل نمونه تکمیل شده مدل چهار شیار است. بتن کن 5 شیار قابلیت وارد کردن ضربات محکم تر در حین حفاری و تخریب، ضربات محکم تری را دارد. در مدل پنج شیار قلم هایی با قطر 34 میلی متر قرار می گیرد. این نوع دریل نسبت به دریل چهار شیار، وزن بیشتری داشته و از ضخامت قلم بیشتری برخوردار است. وزن این ابزار اصولاً 5 کیلوگرم بوده و از سیستم کنترل سرعت در ساختار ان به کارگیری شده است. این سیستم معمولاً امکان چرخش مته در 6 حالت را در اختیار کاربر قرار می دهد. لازم به ذکر است که در طراحی این کالا، از سیستم ضد لرزش AVS بهره گیری شده است. به کارگیری از این سیستم، از لرزش این دستگاه و انتقال آن به کاربر حین انجام کار، جلوگیری می کند. همچنین وجود مته گیر در این محصول، استفاده از آن را در سخت ترین فرآیندهای تخریبی آسان می نماید.

دریل بتن کن شش گوش

این نوع از دریل ها فقط در جهت تخریب های سنگین صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند. استفاده از این محصول به مهارت بالایی نیاز دارد. همچنین این دریل ها سیستمی مشابه دریل های چهار شیار و پنج شیار دارند و SDS-MAX نامیده می شوند.

لازم به ذکر است که تمامی انواع بتن کن ها اصطلاح هایی هستند که به سه نظام بتن کن ها تعلق دارند. سه نظام قطعه ای است که انواع مته یا قلم ها در آن جای می گیرد.

انواع دریل بتن کن برحسب مته

انواع دریل بتن کن برحسب کاربرد

این محصول با توجه به حالت های مختلف برای کاربردهای گوناگونی مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه به انواع حالت های این محصول می پردازیم.

حالت سوراخ کاری

این حالت، همانطور که از نامش مشخص است، جهت سوراخکاری قطعات فلزی، کاشی، سرامیک و ... کاربرد دارد.

حالت سوراخ کاری چکشی

از این حالت دریل جهت سوراخکاری های مستحکم تر مانند بتن، آجر و ... که از مقاوت بالایی برخوردار هستند، به کارگیری می شود.

حالت چکشی

حالت چکشی یا تخریب این دریل ها جهت تخریب سطوح سیمانی، بتنی، کندن کاشی و سرامیک و ... استفاده می شود. همچنین این قابلیت تنها در بتن کن ها وجود دارد.

کاربرد دریل بتن کن

همانطور که قبلاً اشاره کردیم، این دریل ها جهت تخریب و سوراخ کاری دیوارها یا سطوح سخت و بتنی مورد استفاده قرار می گیرند. این ابزار در محیط هایی از جمله:

 • ساختمان سازی ها
 • منازل و محیط های کاری
 • لوله کشی
 • عملیات عمرانی و حفاری
 • تاسیسات، انواع صنایع و ... کاربرد داشته و مورد استفاده قرار می گیرد.

به طورکلی این محصول در انجام کارهای نصب و تأسیسات جهت سوراخ کاری و کندن سطح بتن مورد استفاده قرار می گیرد.

کاربرد دریل بتن کن

مزایای دریل بتن کن

 • این محصول برحسب وزن و قلم گیر باتوجه به کاربردهای گوناگون، به انواع مختلفی تقسیم شده و در بازار موجود هستند.
 • مقدار شیار بالاتر این محصول نشان دهنده بیشتر بودن قطر قلم بوده و درنتیجه برای به کارگیری در انجام کارهای سنگین، مناسب است.
 • همچنین این ابزار مناسب برای استفاده در صنایع گوناگون به شمار می آید.

مزایای دریل بتن کن

تفاوت دریل بتن کن و چکش تخریب

بتن کن و چکش تخریب با توجه به فاکتورهای خاصی از یکدیگر متمایز می شوند. در ادامه به تفاوت های این دو محصول می پردازیم.

قدرت موتور

میزان قدرت موتور چکش تخریب بیشتر از بتن کن است. به همین دلیل این ابزار جهت تخریب سطوح سخت تر مناسب تر بوده و مورد استفاده قرار می گیرد.

اندازه

چکش تخریب ابعاد بزرگتری نسبت به بتن کن داشته و همانطور که قبلاً اشاره کردیم برای انجام کارهای سنگین مناسب تر هستند.

چرخش

بتن کن ابزاری چند کاره است که از عملیات چرخش مته پشتیبانی می کند. در مقابل چکش تخریب از قابلیت چرخش یا گشتاور برخوردار نبوده و به عنوان چکش ضرباتی را بر سطح بتنی، جهت خرد کردن وارد می کند.

قابلیت حمل

بتن کن به دلیل وزن کمتر و اندازه کوچکتر نسبت به چکش تخریب، از قابلیت حمل آسان تری برخوردار است.

اثربخشی

همانطور که می دانید، نیروی ضربه برحسب ژول مشخص می شود. اثربخشی چکش تخریب بیش از 20 ژول بوده و این در حالی است که اثربخشی دریل بتنی، تنها 15 ژول است. از این رو چکش تخریب از اثربخشی بیشتری برخوردار بوده و برش و سوراخ بتن با این ابزار، راحت تر انجام می گیرد.

تجهیزات

برای انجام کارهای سنگین مانند تخریب ساختمان، سوراخ کردن بتن و ... چکش تخریب دارای تجهیزات متفاوتی است. داشتن مته با قطرهای مختلف و قابلیت های ضد ضربه بودن و ضد لرزش بودن از ویژگی های مهم این محصول به شمار می آید. تمامی این ویژگی ها در مورد دریل های بتن کن نیز صدق می کنند. همچنین لازم به ذکر است که تمام تولیدکنندگان این مجموعه کامل از تجهیزات را در اختیار کاربران قرار نمی دهند.

تفاوت دریل بتن کن و چکش تخریب

نکات ایمنی کار با دریل بتن کن

 1. هنگام استفاده از این وسیله از لباس کار ایمنی، دستکش ایمنی و عینک ایمنی استفاده نمایید.
 2. هنگام استفاده از بتن کن به منظور تسلط بیشتر، بهتر است پاها را به اندازه عرض شانه باز کیند.
 3. از دسته کمکی جهت ثابت نگه داشتن دریل بتن استفاده کنید.
 4. باتوجه به متراژ بلند کابل برق این محصول، حین انجام کار مراقب باشید تا به دست و پای شما گیر نکند.
 5. از عدم وجود تأسیسات گاز، برق و آب در محل تخریب، اطمینان حاصل کنید.
 6. در نهایت عملیات سوراخ کاری را به صورت استاندارد و ثابت انجام دهید.
 7. هنگام استفاده از این دریل از وارد کردن فشار زیاد بر آن خود دار کنید. زیرا فشار زیاده وارده بر آن، به دستگاه آسیب رسانده و طول عمر آن را کاهش می دهد.
 8. ارتعاش این دریل بسیار بالاست، به همین علت بهتر است از دستکش ضد ارتعاش استفاده کنید. 

نکات ایمنی کار با دریل بتن کن

نکات مهم هنگام خرید دریل بتن کن 

در حین خرید این کالا پارامترهای مختلفی وجود دارد که باید به آن توجه داشت. با در نظر گرفتن این نکات می توانید خریدی مناسب با کار و بودجه خود داشته باشید: 

قدرت و توان 

قدرت و توان موتور از اهمیت ویژه ای برخوردار است. توان موتور بر حسب وات در مدل های برق و بر حسب ولت در مدل های شارژی محاسبه می شود. هر چه این مقدار بالاتر باشد می توان از آن برای کارهای سنگین تر استفاده کرد. قدرت دستگاه ارتباط مستقیم با وزن دستگاه دارد. 

وزن و ابعاد

پارامتر مهم و تاثیر گذار دیگر وزن و ابعاد دستگاه است. وزن و ابعاد خود به پارامترهای مختلفی بستگی دارد. یکی از این پارامترها توان دستگاه است. هر چه توان دستگاه بالاتر باشد وزن آن نیز بیشتر است. وزن و ابعاد هر چه کمتر باشد قابلیت حمل و جابجایی آن نیز بیشتر است. 

سه نظام 

همان طور که گفته شد، این محصولات بر اساس سه نظامی که دارند به انواع مختلفی تقسیم می شوند. شاید بعد از توان دستگاه مهم ترین مسئله انتخاب نوع سه نظام بتن کن است. سه نظام بتن کن سایز مته را مشخص می کند. 

منبع تغذیه 

این محصول می تواند از نوع برقی و یا شارژی باشد. در نوع برقی انرژی لازم برای چرخش موتور از طریق برق شهری تامین می شود. در مدل های شارژی نیز این انرژی از طریق باتری به کار رفته در دستگاه تامین می شود. 

سایر نکات 

 • برخورداری از قابلیت کلاچ
 • قابلیت تنظیم سرعت
 • قابلیت تنظیم عمق با توجه به نوع و توان این ابزار
 • میزان صدای دستگاه
 • مجهز بودن به چراغ
 • گارانتی و خدمات پس از فروش 

بهترین برندهای دریل بتن کن

شرکت های معتبر بسیاری به تولید و عرضه این محصول به بازار پرداخته اند. در ادامه به برندهای معتبر و معروف تولیدی این محصول اشاره خواهیم کرد.

دریل بتن کن رونیکس

شرکت رونیکس یکی از معتبرترین و معروف ترین تولیدکنندگان در حوزه ابزارآلات به شمار می آید. این برند با تولید محصولات با کیفیت مطلوب و به کارگیری نیروی فعال توانسته است سهم قابل توجهی از بازار ابزارآلات را نصیب خود کند. از محبوب ترین محصولات تولید شده توسط این شرکت می توان به بتن کن رونیکس مدل 2740 دو حالته 5 شیار، 2740، 2724، 2707 و ... اشاره کرد.

دریل بتن آروا

شرکت آروا یکی دیگر از محبوب ترین تولیدکنندگان ابزارآلات به شمار می آید. این شرکت با هدف تولید محصولات باکیفیت و مقرون به صرفه به فعالیت خود ادامه می دهد. از محبوب ترین دریل های تولید شده توسط این شرکت می توان به بتن کن آروا مدل 5205، 5207، 5213، 5230، 5214، 5220 و ... اشاره کرد.

دریل بتن توسن

شرکت توسن در سال 1382 تأسیس و شروع به فعالیت کرد. این شرکت محصولات خود را با استانداردهای ببین المللی و کیفیت مطلوبی تولید و به بازار عرضه می کند. از محبوب ترین دریل های تولید شد توسط این شرکت می توان به  بتن کن توسن مدل 8030H ،8033H ،8020H و ... اشاره کرد.

از دیگر شرکت های معتبر تولید کننده این محصول می توان به بتن کن بوش، ماکیتا، باس، پوکا، باس، ادون، آنکور و ... نام برد.

قیمت دریل بتن کن

قیمت دریل بتن کن به عوامل مختلفی بستگی دارد. یکی از این عوامل، شرکت تولیدکننده و برند دستگاه است. قدرت و توان دستگاه از معیارهای تأثیرگذار دیگر در قیمت این محصول به شمار می آیند. هرچه توان بیشتر باشد، قیمت دستگاه نیز بیشتر خواهد بود. قابلیت های دیگری همچون دیمر، گشتاور، کنترل گشتاور، گارانتی و خدمات پس از فروش دستگاه نیز از عوامل مهم تعیین کننده قیمت این محصول به شمار می آیند. 

خرید دریل بتن کن

برای خرید دریل بتن کن می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت دریل بتن کن و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند


کنترل سرعت