ثبت فروشگاه

قلم تخریب

قلم تخریب یا قلم بتن کن وسیله ای است که به دریل چکشی و چکش تخریب متصل می شود. با اتصال قلم های تخریب به ابزارآلات مختلف، تخریب مواد سخت و مصالح ساختمانی امکان پذیر می شود. به همین دلیل استفاده از این ابزار در صنایع ساختمانی کاربرد زیادی دارد. به طور کلی انواع قلم چکش تخریب در زمینه کندن یا تخریب آهن، بتن، سنگ و چوب کاربرد دارند. قیمت قلم چکش تخریب به عواملی همچون نوع محصول، وزن آن و برند تولیدکننده بستگی دارد. در نتیجه با توجه به پارامترهای نام برده، می توانید به خرید قلم چکش تخریب اقدام نمایید.

قلم تخریب

قلم تخریب چیست

قلم ساختمانی یا تخریب از تجهیزاتی است که با متصل شدن به دستگاه های مختلف، برای تراشیدن انواع سطوح سخت و تخریب سنگ، بتن، آهن و مواردی از این قبیل استفاده می شود. برخی از انواع این محصول، در انتهای خود از شیارهایی برخوردار هستند. جنس این وسیله از آلیاژهای بسیار مستحکم و مقاوم ساخته شده است. اندازه این قلم 8 تا 35 سانتی متر و طول آن ها بین 15 تا 60 سانتی متر متغیر است.

انواع قلم تخریب براساس سایز

این تجهیزات براساس سایز و ابعادی که دارند در سایزهای مختلفی تولید می شوند:

  • قلم چکش تخریب 15 کیلویی
  • 16 کیلوگرمی
  • قلم هیلتی 17 کیلویی

انواع قلم تخریب براساس سایز

انواع قلم چکش تخریب براساس منبع تغذیه دستگاه

قلم تخریب با توجه به سایز و نوع کارکرد ابزار، در دو نوع کلی دستی و ماشینی تولید می شود. در ادامه به بررسی انواع قلم ساختمانی براساس کارکردی که دارند، می پردازیم:

قلم تخریب دستی

استفاده از نوع دستی این محصول در مواقعی مناسب است که دسترسی به ابزارآلات تخریب وجود ندارد. برای استفاده از این محصول، باید با استفاده از چکش یا پتکبه آن ضربه وارد شود. برای استفاده از قلم ساختمانی دستی به انرژی بالا و صرف زمان زیادی نیاز دارید.

قلم تخریب مخصوص ابزار بادی و برقی

استفاده از نمونه های دستی این ابزار زمان بر است. همچنین به نیروی فردی بالایی نیاز دارد. به همین دلیل تولیدکنندگان این تجهیزات، نمونه هایی از این محصول که بر روی دیگر ابزارآلات نصب می شوند را به بازار عرضه کردند. با اتصال قلم مخصوص بر روی هر ابزار برقی یا پنوماتیک، می توانید فعالیت تخریب را در کمترین زمان و با صرف کمترین انرژی انجام دهید.

استفاده از این قطعات بر روی دستگاه هایی که منبع تغذیه آنها برق شهری یا هوای فشرده است، امکان پذیر است. به طور کلی در زمینه تخریب های گسترده و عمیق می توانید از این تجهیزات استفاده نمایید.

انواع قلم تخریب براساس کاربرد

این تجهیزات براساس نوع کاربرد به چند دسته تقسیم می شوند که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم:

قلم تخریب شیب دار یا سرکج

سری این قلم به صورت مایل ساخته شده است. عمده کاربرد نمونه های شیب دار این محصول در زمینه تراشکاری سطوح است. این قلم ها به طور معمول در سایزهای 8 تا 10 میلی متر تولید می شوند.

قلم تخریب نوک صاف یا تخت

معمولا برای کارهای ظریف از قلم تخریب تخت استفاده می شود. نوک این قلم برابر با قطر میله یا شفت است. استفاده از این قلم برای حفاری خطی روی دیوار، جایگذاری کابل و کارهای ظریف کاربرد دارد.

قلم تخریب نوک تیز

نوک تیز این محصول موجب می شود تمامی قدرت دستگاه به نقطه محدودی وارد شود. این وسیله برای تخریب های کلی به کار می رود. از این محصول برای سطوح ناهموار دیوار و سطوحی که به کنده کاری نیاز دارند، استفاده می شود.

قلم تخریب نوک پهن

قلم نوک پهن به قلم بیل شکل نیز معروف است. به دلیل قطر پهن نوک این محصول نسبت به میله یا شفت، با وارد کردن ضربه به آن، مساحت بیشتری از دیوار تخریب می شود. به طور کلی از این تجهیزات برای تخریب مساحت های زیاد استفاده می شود.

قلم تخریب چهار شیار

این قلم همانطور که از نامش مشخص است، در قسمت انتهایی خود 4 شیار دارد. این قلم برای استفاده بر روی دستگاه هایی مناسب است که ابزارگیر چهار شیار دارند. این محصول با ابعاد مختلف 25، 40 و 60 سانتی متر در بازار موجود هستند.

قلم تخریب پنج شیار

قلم تخریب 5 شیار از دیگر انواع این محصولات است. این قطعه به دریل هایی با ابزارگیر 5 شیار متصل می شود. این تجهیزات در سه سایز 30، 40 و 60 سانتی متری عرضه می شوند. ابعاد و اندازه این محصول بزرگتر از نوع چهار شیار است. به همین دلیل حفره های بزرگتری ایجاد می کند و در سنگ تراشی ها کاربرد دارد.

قلم تخریب شش گوش

این قلم ها در محل اتصال خود از شش شیار برخوردار هستند. این تجهیزات با نام قلم هکس یا قلم شش شیار نیز شناخته شده است. این تچهیزات به دلیل برخورداری از استحکام بالا، معمولاً در زمینه حفاری های عمیق کاربرد دارد.

قلم تخریب پیکور

نوع دیگری از این تجهیزات در بازار موجود است که با نام قلم پیکور شناخته شده است. این محصول برای شکستن سنگ و آسفالت مناسب است. استفاده از این ابزار در پروژه های عمرانی و راه سازی کاربرد زیادی دارد. در نتیجه اگر به یک قلم تخریب سنگ نیاز دارید، بهتر است بهتر است این نمونه را خریداری نمایید.

انواع قلم تخریب براساس کاربرد

راهنمای خرید قلم بتنی و تخریب

  1. در ابتدا براساس نوع کاربرد خود، مناسب ترین نوع آن را خریداری نمایید. همانطور که با انواع این تجهیزات آشنا شدید، برای هر متریال باید از قلم مخصوص استفاده کنید.
  2. انتخاب سایز مناسب این محصول، از دیگر موارد مهم در انتخاب محصول به شمار می آید.
  3. توجه به برند تولیدکننده از دیگر پارامترهای مهم در انتخاب شما محسوب می شود. سعی بر این داشته باشید قلم مورد نظر را از شرکت های معتبر خریداری نمایید تا کیفیت فعالیت مورد نظر را تضمین کنید.

راهنمای خرید قلم بتنی و تخریب

بهترین برند قلم تخریب

کیفیت قلم تخت به عواملی همچون جنس، مقاومت و استحکام بستگی دارد. در اینجا به یکسری از بهترین و استانداردترین برندهای موجود در بازار اشاره شده است.
بوش: برند بوش یکی از حرفه ای ترین برند تولیدکننده ابزار آلات در دنیا به حساب می آید. این شرکت در سال 1886 در شهر اشتوتگترت آلمان فعالیت خود را آغاز کرده است. در حال حاضر بوش در بیش از 60 کشور در جهان فعالیت می کند.

قلم تخریب توسن

توسن یکی از بهترین تولیدکنندگان انواع ابزار در جهان است. محصولات  توسن از کیفیت بالایی برخوردار هستند و براساس استانداردهای جهانی عرضه می شوند. این برند به تولید انواع قلم ابزار در مدل های مختلف 4 شیار، 5 شیار و شش گوش می پردازد. قلم 4 شیار نوک تخت توسن 25*400*14 یکی از بهترین نمونه های این ابزار است که توسط توسن به بازار ارائه شده است.

قلم تخریب هیلتی

شرکت هیلتی در سال 1941 پایه گذاری شده است. این برند در طول زمان از شرکتی کوچک و خانوادگی به سازمانی بزرگ و بین المللی تبدیل شده است. هدف هیلتی ساخت آینده ای بهتر است. به همین جهت، مشتریان خود را در ساخت و سازی سریع تر، ایمن تر و مطمئن تر یاری می کند. این شرکت نیز به تولید انواع قلم ها در مدل ها و سایزبندی های گوناگون پرداخته است.

جهت اطلاع از قیمت قلم هیلتی 17 کیلویی با مراجعه به سایت راندنو می توانید لیست فروشندگان این تجهیزات را مشاهده نمایید.

قلم تخریب رونیکس

رونیکس کمپانی دیگری است که در زمینه تولید انواع ابزار برقی، دستی و تجهیزات جانبی آنها فعالیت می کند. این برند با هدف عرضه محصولات باکیفیت و قیمت مناسب، توانسته است جایگاه ویژه ای در بازار ابزارآلات به دست آورد. لازم به ذکر است ابزار رونیکس مطابق با  استانداردهای بین المللی تولید می شوند.

قیمت قلم تخریب

قیمت قلم ساختمانی و بتن کن بر اساس ویژگی های محصول تعیین می شود. جنس قلم، استحکام محصول، کاربرد قلم و برند تولیدکننده آن از عوامل مهم و تاًثیرگذار در قیمت این تجهیزات هستند. معمولاً نمونه های صنعتی و فولادی، قیمت بیشتری نسبت به مدل های دیگر دارند.

خرید قلم تخریب

برای خرید قلم ساخمانی می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت قلم تخریب و برقراری ارتباط با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه