ثبت فروشگاه

قلم تخریب

قلم تخریب یا قلم بتن کن وسیله‌ای است که با اتصال به دریل چکشی و چکش تخریب، عمل تخریب را انجام می‌دهد. این قطعه با نام قلم ساختمانی نیز در بازار شناخته می‌شود. کنده‌کاری و تخریب موادی همچون آهن، بتن، سنگ و چوب از اصلی‌ترین کاربردهای این قطعه به شمار می‌آیند. با اتصال قلم تخریب به دریل‌های بتن کن، تخریب مواد سخت و مصالح ساختمانی به آسانی امکان‌پذیر می‌شود. استفاده از این ابزار در صنایع ساختمانی کاربرد زیادی دارد. به طور کلی با استفاده از این ابزار می‌توان در زمینه تخریب‌های گسترده و عمیق فعالیت کرد.

این وسیله با استفاده از آلیاژهای بسیار مستحکم و مقاوم ساخته می‌شود. به طور معمول اندازه این قلم 8 تا 35 سانتی‌متر و طول آن‌ها میان 15 تا 60 سانتی‌متر متغیر است. این تجهیزات براساس سایز و ابعادی که دارند در سایزهای مختلفی همچون قلم چکش تخریب 15 کیلویی، 16 کیلوگرمی و قلم تخریب هیلتی 17 کیلویی تولید می‌شوند.

قلم تخریب با توجه به سایز و نوع کارکرد در دو نوع کلی قلم تخریب دستی و قلم مخصوص ابزار بادی و برقی تولید می‌شود. استفاده از این قطعات بر روی دستگاه‌هایی که منبع تغذیه آنها برق شهری یا هوای فشرده است، امکان‌پذیر است. همچنین  انواع قلم چکش تخریب براساس نوع کاربرد نیز به چند دسته تقسیم می‌شوند که در ادامه به بررسی آن‌ها پرداخته شده است:

  • قلم تخریب سرکج یا شیب دار: سری این قلم به صورت مایل ساخته می‌شود. استفاده از این نوع قلم در زمینه تراشکاری سطوح کاربرد دارد. این قلم‌ها در سایزهای 8 تا 10 میلی‌متر تولید و به بازار عرضه می‌شوند.
  • قلم تخریب نوک صاف یا تخت: استفاده از این محصول برای انجام کارهای ظریف مناسب است. نوک این قلم با قطر میله یا شفت برابر است. استفاده از این قطعه برای حفاری خطی بر روی دیوار، جایگذاری کابل و مواردی از این قبیل کاربرد دارد.
  • قلم تخریب نوک تیز: نوک تیز این محصول موجب می‌شود تمامی قدرت دستگاه به نقطه مورد نظر وارد شود. استفاده از این وسیله برای انجام تخریب‌های کلی مناسب است. همچنین برای سطوح ناهموار دیوار و سطوحی که به کنده‌کاری نیاز دارند، به کار می‌رود.
  • قلم نوک پهن: قلم تخریب نوک پهن به قلم بیل شکل نیز معروف است. قسمت سری یا نوک این قطعه به صورت پهن طراحی شده است و مساحت بیشتری از سطح مورد نظر را تخریب می‌کند.
  • قلم چهار شیار: قلم تخریب چهار شیار برای استفاده بر روی دستگاه‌هایی مناسب است که ابزارگیر چهارشیار دارند. این محصول با ابعاد مختلف 25، 40 و 60 سانتی‌متر در بازار موجود است.
  • قلم تخریب 5شیار: قلم تخریب پنج شیار برای نصب بر روی دریل‌هایی با ابزارگیر 5 شیار مناسب است. این محصول در سه سایز مختلف 30، 40 و 60 سانتی‌متری تولید می‌شود. این قطعه حفره‌های بزرگتری نسبت به نمونه‌های چهارشیار ایجاد می‌کند و در سنگ تراشی‌ها نیز کاربرد دارد.
  • قلم شش گوش: در بخش اتصال قلم تخریب شش گوش، 6 شیار وجود دارد. این محصول با نام قلم هکس نیز شناخته می‌شود. این تجهیزات به دلیل برخورداری از استحکام بالا، معمولاً در زمینه حفاری‌های عمیق استفاده می‌شوند.
  • قلم تخریب پیکور: این محصول برای شکستن سنگ و آسفالت مناسب است. استفاده از این ابزار در پروژه‌های عمرانی و راه‌سازی کاربرد زیادی دارد.

قیمت قلم تخریب

قیمت قلم ساختمانی یا بتن کن براساس ویژگی‌های محصول تعیین می‌شود. جنس قلم، استحکام محصول، کاربرد قلم و برند تولیدکننده آن از عوامل مهم و تاًثیرگذار بر قیمت این محصول به شمار می‌آیند. توجه به نوع کاربری و انتخاب سایز مناسب قلم ساختمانی نیز دو مورد از مهم‌ترین مواردی هستند که هنگام خرید این تجهیزات باید به آن‌ها توجه شود.

قلم تخریب رونیکس و ورکس از بهترین تولیدکنندگانی هستند که به تولید این ابزار می‌پردازند.

خرید قلم تخریب از راندنو

برای خرید قلم تخریب رونیکس می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت قلم تخریب شش گوش را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و به صورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت قلم تخریب بوش و برقراری ارتباط با فروشندگان را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

برند