ثبت فروشگاه

پیچ گوشتی شارژی 

پیچ گوشتی شارژی یکی از انواع پرکاربرد دریل ها به شمار می آید. این ابزار از زیر مجموعه دریل های پیچ گوشتی محسوب می شود. دریل پیچ گوشتی در صنعت نجاری، کارگاه ها، تاسیسات، فعالیت های عمرانی و ساختمانی، کابینت سازی و بسیاری از مشاغل دیگر کاربرد داشته و مورد استفاده قرار می گیرد. این مدل دریل در انواع ساده، چکشی، گیربکسی و یا ترکیبی و... تولید و به بازار عرضه می شود. از این دریل شارژی می توان جهت ایجاد سوراخ بر روی سطوح مختلف، باز و بسته کردن پیچ های متعدد، صیقل دادن و بسیاری از کارهای دیگر استفاده کرد.

کارکرد دریل پیچ گوشتی شارژی به میزان عدد آمپر ساعت این ابزار بستگی دارد. هرچه میزان این عدد بیشتر باشد، به همان اندازه میزان ساعات استفاده از دریل افزایش می یابد. همچنین در صورت استفاده از این ابزار دیگر نیازی به اتصال به برق شهری نیست و می توان در مواقعی که دسترسی به برق وجود ندارد، از آن استفاده کرد. این دریل مجهز به باتری بوده و باید قبل از استفاده، باتری آن را به کمک شارژر به منبع برق وصل نمود.

پیچ گوشتی شارژی

انواع پیچ گوشتی شارژی

این ابزار براساس عملکرد به دو دسته تقسیم می شود.

پیچ گوشتی شارژی الکتریکی

این مدل از پیچ گوشتی های شارژی از اندازه کوچکی برخوردار هستند و جهت انجام کارهای سبک مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین اندازه و ابعاد کوچک این دستگاه، قابلیت حمل آن را آسان تر کرده است.

پیچ گوشتی شارژی ضربه ای

این مدل جهت انجام فعالیت های سنگین و طولانی مورد استفاده قرار می گیرد. عملکرد این دستکاه به گونه ای است که نیروی اضافی، همانند مته چکشی عمل می کند. این فرآیند موجب می شود که پیچ ها با سرعت به داخل سطوحی که سختی زیادی دارند، بروند.

انواع پیچ گوشتی شارژی

باتری پیچ گوشتی شارژی

همان طور که گفته شد این ابزار برای کارکردن نیاز به باتری دارد. باتری های به کار رفته در این دریل ها انواع مختلفی دارد و عموماً به دو مدل باتری های نیکل کادمیوم و باتری های لیتیوم یونی تقسیم می شوند. 

باتری لیتیوم یونی

این باتری ها نسل جدیدی از باتری ها هستند که هیچ گونه خطر و آسیبی برای محیط زیست به همراه ندارند. نکته قابل توجه در رابطه با باتری لیتیوم یونی این است که کمتر دچار اثر حافظه یاخود تخلیه گی  می شوند. این باتری ها از وزن کم تری برخوردار هستند و امکان جابجایی و کار کردن با آن ها ساده تر است. باتری های لیتیومی در دماهای پایین و هوای سرد نیز قابلیت کار کرد مناسبی دارند. 

باتری نیکل کادمیوم

نسل قدیمی تر باتری دریل های شارژی هستند. این باتری ها از وزن بیش تری برخوردار هستند. قدرت این باتری بسیار بیش تر از باتری های لیتیومی است. امروزه به دلیل خطراتی که این باتری ها برای محیط زیست دارند کمتر از آن ها استفاده می شود. قیمت این باتری ها کمتر از انواع دیگر است. لازم به ذکر است که اثر خود تخلیه گی در این باتری ها بیشتر است. 

انواع باتری پیچ گوشتی شارژی

اجزای دریل پیچ گوشتی شارژی

در ادامه به اصلی ترین اجزای تشکیل دهنده این ابزار می پردازیم.

باتری

باتری از مهم ترین اجزای تشکیل دهنده و منبع تغذیه این محصول به شمار می آید. باتری این ابزار همانطور که نامش مشخص است، تأمین کننده انرژی این دستگاه بوده و جهت به حرکت درآوردن دستگاه باید از قدرت بالایی برخوردار باشد. همانطور که قبلاً گفته شد، در ساختار باتری پیچ گوشتی شارژی های جدید موجود در بازار، از تکنولوژی لیتیوم بهره گیری شده است. باتری های لیتیومی نسبت به باتری های نیکل کادمیوم، از اندازه و وزن کمتری برخوردار بوده و مدت زمان بیشتری کار می کنند. باتری های لیتیوم یون از سال 1991 در ساخت دریل های شارژی به کارگیری شدند. در ساختار این باتری از فلز سبک لیتیوم استفاده شده است.

مته

مته قطعه ای است که بر روی سه نظام نصب شده و می توان به وسیله‌ آن بر روی سطوح مختلف نظیر چوب، فلز، بتن، سنگ و سطوح دیگر حفره ایجاد کرد. مته انواع مختلفی دارد که هر کدام برای انجام کار مخصوصی بکار می روند.

گشتاور

گشتاور میزان نیروی گردشی وارد شده بر سطح قطعه موردنظر است. این قطعه میزان قدرت تولیدی این دستگاه، در پیچاندن پیچ و مته است. اکثر دریل های شارژی از قابلیت تنظیم گشتاور برخوردار هستند و به منظور صرفه جویی در انرژی باتری، در گشتاورهای متفاوتی تولید می شوند.

کلاچ

کلاچ از دیگر قطعات مهم این ابزار بوده و مانع از انتقال نیروی وارده یکباره به گشتاور می شود. به طورکلی وظیفه اصلی کلاچ تنظیم کردن نیروی گشتاور است.

دیمر

دیمر یا محرک کنترل سرعت قطعه ای جهت کنترل ولتاژ قطعات الکترونیکی است. دیمر کلیدی است که با فشردن و رهاکردن آن، سرعت کم و زیاد می شود. وجود دیمر در این ابزار باعث افزایش تسلط کاربر و در نتیجه افزایش راندمان کار می شود. 

سه نظام

از دیگر اجزای تشکیل دهنده این ابزار، سه نظام آن است. سه نظام ها در دو نوع آچاری وو اتوماتیک تولید می شوند. سه نظام جهت سوراخکاری و جهت باز و بسته نمودن انواع پبچ های تخت و چهارگوش مورد استفاده قرار می گیرد. سه نظام های جهت تعویض مته به آچار مخصوصی نیاز دارند و سه نظام های اتوماتیک نیازی آچار ندارند. لازم به ذکر است که سه نظام دریل های شترژی معمولاً از نوع اتوماتیک بوده و در دو نوع پلاستیکی و فلزی ساخته می شوند. نوع فلزی این سه نظام ها، موجب وزن دریل شده و از استحکام بیشتری برخوردار هستند.

چراغ ال ای دی 

در بسیاری از دریل در زیر مته یک چراغ ال ای دی کوچک تعبیه شده است. این چراغ به کاربران کمک می کند تا در محیط های کم نور و تاریک به راحتی از این دستگاه استفاده کنند. 

مکانیزم چکشی

مکانیزم چکشی در برخی از این دریل های شارژی وجود دارد. در تنظیمات دریل های شارژی بر روی ترکمتر آنها، حالتی جهت استفاده از دریل به دو صورت چکشی و معمولی تعبیه شده است. در صورت قرارگیری ترکمتر این ابزار بر روی حالت چکشی، ضرباتی به نوک مته و در نتیجه به سطح مورد نظر وارد شده و عملیات سوراخکاری با سرعت بیشتری انجام می گیرد. به طور کلی این قابلیت موجب می شود تا سوراخکاری سطوح سخت به آسانی انجام بگیرد.

اجزای دریل پیچ گوشتی شارژی

مزایای دریل پیچ گوشتی شارژی

این ابزار شارژی از مزایای قابل توجهی برخوردار است. در ادامه به ویژگی های این محصول اشاره خواهیم کرد.

 • از مهم ترین مزایای این ابزار می توان به عدم استفاده از انرژی برق اشاره کرد.
 • این دستگاه سبک بوده و به آسانی جا به جا می شود.
 • جهت سوراخکاری و باز و بسته نمودن پیچ هایی که در نقاط کور قرار دارند، ابزاری کارآمد به شمار می آید.
 • باتری این محصول از قدرت مطلوبی برخوردار است.
 • بی سیم بودن این ابزار باعث می شود که انعطاف پذیری بیشتری داشته باشد و عملیات آسان تر انجام بگیرد.
 • افزایش سرعت کاربر به ویژه کسانی که با باز و بسته کردن پیچ های متعدد سر و کار دارند. 

مزایای دریل پیچ گوشتی شارژی

نحوه استفاده از پیچ گوشتی شارژی

 • باید صبر داشته باشید تا باتری دستگاه به طور کامل تخلیه شود و سپس آن را به شارژ بزنید.
 • سعی کنید که در صورت به شارژ زدن دستگاه، صبر کنید که به طور کامل شارژ شود و سپس از آن استفاده کنید. 
 • از قرار دادن باتری در کنار و مجاورت فلزات و وسایلی مثل سکه، کلید، پیچ و مهره و میخ خودداری کنید. 
 • پس از توقف کامل دستگاه، چرخش مته را تغییر دهید. تعویض مته هنگام چرخش دستگاه حین انجام عملیات، خسارات جدی به دستگاه وارد می نماید.
 • زمانی که از دستگاه استفاده نمی کنید، کلید چپگرد و راستگرد را در حالت قفل قرار دهید تا از شروع کار ناگهانی دستگاه جلوگیری شود.

نحوه استفاده از دریل پیچ گوشتی شارژی

نکات مهم در خرید دریل پیچ گوشتی شارژی 

هنگام خرید این ابزار به نکات زیر توجه داشته باشید.

قدرت و توان دستگاه 

از آنجاییکه این دریل به کمک باتری کار می کند میزان قدرت این دستگاه بسته به قدرت باتری دارد که بر حست ولت سنجیده می شود. هر چه قدرت دستگاه بیشتر باشد می توان از آن برای کارهای سنگین تر استفاده کرد. البته لازم به ذکر است که قیمت دستگاه با افزایش توان دستگاه از بیش تر می شود به همین علت باید آن را متناسب با نیاز و کاری که می خواهید انجام دهید انتخاب کنید. 

نوع سه نظام 

سه نظام به کار رفته در دریل ها به دو نوع ساده و اتوماتیک تقسیم می شود. سه نظام های ساده دارای آچار مخصوص هستند و به کمک آن باز و بسته می شوند. در صورتی که سه نظام های اتوماتیک را می توان به کمک دست باز و بسته کرد. 

نوع باتری 

همان طور که در قسمت بالا گفته شد باتری های به کار رفته در دریل پیچ گوشتی به دو نوع نیکاد و لیتیومی تقسیم می شوند و بسیاری از دریل پیچ گوشتی ها دارای باتری لیتیوم یونی هستند. باتری لیتیوم یون از قیمت بیش تر و خود تخلیگی کمتری برخوردار هستند. 

کلید کنترل سرعت

بسیاری از دریل دارای قابلیتی به نام کنترل سرعت هستند که می توان به کمک آن میزان سرعت گردش مته دریل را کنترل کرد و تسلط بیش تری بر روی دستگاه داشت. این قابلیت شاید برای کسانی که فقط از این دریل برای باز و بسته کردن پیچ از دریل استفاده می کنند حائز اهمیت نباشد، اما برای کسانی که می خواهند از این دستگاه برای ایجاد سوراخ های مختلف از آن استفاده کنند بسیار مهم است. 

وزن و ابعاد دستگاه 

یکی از مهم ترین نکاتی که در خرید این پیچ گوشتی یا هر دریل دیگری حائز اهمیت است وزن و ابعاد دستگاه است. وزن و ابعاد دستگاه باید به گونه ای طراحی و تولید شود که کاربر بتواند به راحتی برای مدت زمانی معین از دریل استفاده کند. اگر دریل از وزن بالایی برخوردار باشد بعد از چند دقیقه استفاده موجب خستگی دست کاربر می شود. ابعاد دریل نیز باید استاندارد باشد تا کاربر بتواند در مشاغلی مصل کابینت سازی در امکان کوچک نیز از آن استفاده کند. 

قابلیت چپ گرد و راست گرد

این قابلیت مربوط به سه نظام و مته دریل می شود. در حالت عادی در پیچ گوشتی شارژی های ساده مته دریل در جهت ساعتگرد می چرخد. این قابلیت به کاربر کمک می کند که بتواند به راحتی با فشردن یک دکمه جهت چرخش مته را از ساعتگرد به پادساعتگرد تغییر دهد. این قابلیت برای کسانی که به طور مدام به باز و بسته کردن پیچ می پردازند بسیار پرکاربرد است. 

بهترین پیچ گوشتی شارژی 

برندهای معتبر و محبوب بسیاری تولیدکننده این محصول به شمار می آیند. در ادامه به معرفی برندهای محبوب تولیدکننده این دستگاه می پردازیم.

دریل پیچ گوشتی شارژی بوش

شرکت بوش در سال 1886 توسط رابرت بوش در شهر اشتوتگارد آلمان تأسیس شد. این برند در زمینه تولید ابزارآلات برقی و شارژی توانسته است توجه افراد زیادی را به خود جلب کند. از محبوب ترین پیچ گوشتی های تولید شده توسط این شرکت می توان به پیچ گوشتی شارژی بوش مدل GO-001 ،GO ،GO2 ،PSR SELECT ،IXO ،GSB180-LI ،GO SOLO ،GSR120-LI و ... اشاره کرد.

دریل پیچ گوشتی شارژی ماکیتا

شرکت ماکیتا در سال 1915 جهت تولید و فروش ابزارآلات در شهر آیچی چین تأسیس شد. این برند از محبوب ترین شرکت های تولیدکننده ابزارآلات برقی و شارژی در جهان بوده و با تولید محصولاتی با کیفیت مطلوب توانسته است جایگاه عظیمی را در بازار ابزارآلات به خود اختصاص دهد. از محبوب ترین دریل پیچ گوشتی تولید شده توسط این شرکت می توان از دریل پیچ گوشتی شارژی ماکیتا مدل 6723DW ،6723D ،DF330DWE ،6723 ،X-DF330 و ... نام برد.

از دیگر برندهای معتبر و محبوب تولیدکننده این ابزار می توان از دریل پیچ گوشتی شارژی رونیکس، توسن، آاگ، شیائومی، دیوالت و ... نام برد.

قیمت دریل پیج گوشتی شارژی

قیمت دریل پیچ گوشتی شارژی به عوامل مختلفی مانند باتری، توان دستگاه، موتور، نوع مته و.. دارد. قدرت و توان دستگاه از معیارهای تأثیرگذار در قیمت این ابزار به شمار می آیند. از عوامل دیگری که در قیمت این محصول تأثیرگذار هستند، شرکت تولیدکننده و برند دستگاه است. عموماً شرکت های اروپایی و بین المللی مانند دیوالت و ماکیتا از قیمت بیشتری برخوردار هستند.

خرید دریل پیچ گوشتی شارژی

جهت خرید دریل پیچ گوشتی شارژی می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت دریل پیچ گوشتی شارژی و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

دسته بندی

برند