ثبت فروشگاه
لیست مقایسه

دریل سرکج 

دریل سرکج دارای یک سه نظام مخصوص است که به صورت قائمه قرار گرفته شده است. دریل سرکج برای مواقعی ساخته شده است که برای انجام کار با دریل معمولی فضا محدود و کوچک است و یا کاربر تسلط کافی را روی قطعه مورد نظر ندارد. این ابزار برقی حجم کمی دارد اما در عین حال قادر است عمل سوراخ کاری را بسیار دقیق انجام دهد. تولید این محصول کمک زیادی در جهت پیشبرد کار برای انجام انواع پروژه های صنعتی و نیمه صنعتی کرده است.

کاربرد دریل سرکج

دریل سرکج بیشتر توسط برق کارها و لوله کش ها مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین به دلیل قادر ساختن کاربر برای استفاده از آن در مکان ها و دیوارهایی با دسترسی محدود، بسیار محبوب واقع شده است. این دریل غیر از مصارف صنعتی حرفه ای، مصارف دیگری در کارهای تعمیراتی و شخصی نیز دارد. بعضی از این دریل های مجهز به کنترل سرعت هستند که به دریل این قابلیت را می دهد تا سوراخ کاری در مواد مختلف را به سرعت انجام دهد.

اجزای تشکیل دهنده دریل سرکج

دریل سر کج دارای یک دریل دستی کوچک معمولی و یک پیچ گوشتی است که تمام کارهای یک دریل معمولی را انجام می دهد با این تفاوت که دسته بلندتری نسبت به دریل های معمولی دارد.
سر این دریل قابلیت تنظیم در زاویه 90 درجه را دارد. این قابلیت باعث می شود تا کاربر در فضاهای کوچک بدون خم کردن بازوهای خود بتواند عمل سوراخ کاری را انجام دهد.

انواع دریل سرکج 

دریل سر کج بر اساس منبع تغذیه ای که دارند به انواع مختلفی تقسیم می شوند: 

  • دریل سرکج برقی: این مدل به کمک منبع تغذیه برق کار می کند.
  • دریل سرکج شارژی: این مدل به کمک باتری کار می کند و می توان از آن در شرایطی که دسترسی به منبع برق نداریم استفاده کرد. 
  • دریل بادی سرکج: این دریل به کمک هوای فشرده، کمپرسور باد کار می کند و از قدرت بالایی برخوردار است.

البته لازم به ذکر است که دریل های سر کج قابلیت های مختلی دارند به عنوان مثال دریل پیچ گوشتی سرکج قابلیت باز و بسته کردن پیچ های متعدد در جای سخت را دارد. 

نکات مهم در خرید دریل سرکج 

  1. سرعت: همانطور که می دانید سرعت دریل ها با مقیاس دور در دقیقه اندازه گیری می شوند. هر چه عدد ما بیشتر باشد، چرخش دریل نیز با سرعت بیشتری انجام می شود. بعضی از مدل های این محصول این امکان را کاربر می دهد تا سرعت دریل را تغییر دهید و در حالت های مختلف آن را تنظیم کنید. بهتر است برای باز و بسته کردن پیچ ها و کار با سطوح نرم از سرعت کمتر استفاده کنید. همچنین برای سطوح سخت و کارهای سنگین نیز سرعت بالا جواب گو است.
  2. سه نظام: سه نظام ها یکی از مهم ترین بخش های دریل به حساب می روند که کار آن نگه داشن مته و انتقال نیروی ایجاد شده توسط موتور، به مته می باشد. سه نظام ها دارای دو نوع دستی و خودکار هستند. در نوع دستی آن ها برای تعویض مته باید از آچار مخصوص سه نظام استفاده کنید. اما در مدل خودکار آن نیاز به استفاده از آچار نیست و تنها با قرار دادن دستی مته در سه سه نظام و چرخش دریل می توان مته را جایگزین کرد.
  3. گشتاور: گشتاور دریل همان نیروی چرخش آن است که توسط مقیاس نیوتون – متر اندازه گیری می شود. اگر شما از دریل سر کج خود برای کارهای مختلف استفاده می کنید، لازم است هر دفعه گشتاور را متناسب با کار خود تنظیم کنید. پس در این مواقع توصیه می شود دریلی را انتخاب کنید که تنظیمات مختلفی داشه باشد. بهتر است برای انجام کارهای سنگین مانند سوراخ کردن آجر و سنگ، گشتاور دستگاه را روی بیشترین حد خود قرار دهید. اما بلعکس برای انجام کارهای سبک مانند کار با چوب و پلاستیک، گشتاور را برای حفظ ایمنی خود و دستگاه در کمترین حد قرار دهید.
  4. کنترل سرعت: این قابلیت یا به صورت گازی در کلید چرخش دریل و یا به صورت کلید مجزا است، که این قابلیت را به کاربر می دهد تا سرعت دستگاه را کنترل نماید. این قابلیت باعث تسلط کاربر و افزایش بازدهی کار می شود. 
  5. قفل سوئیچ: این کلید وظیفه نگه داشتن حالت دریل را دارد. به عنوان مثل زمانی که لازم دارید دریل را بدون فشردن کلید پاور روشن نگه دارد، باید زمانی که دریل در حال گردش است، قفل سوئیچ را فشار دهید. در این حالت تا زمانی که قفل سوئیچ را فشار ندهید دریل از گردش نمی ایستد. 
  6. منبع تغذیه: همان طور که در قسمت بالا گفته شد دریل سر کج با توجه منبع تغذیه انواع مختلفی دارند که باید متناسب با کار خود آن را انتخاب نمایید. 

دریل سرکج ارزان

امروزه دریل های زیادی در بازار وجود دارد که از بهترین آن ها می توان به دریل سرکج ماکیتا، رونیکس، محک، دی سی ای (DCA)، بوش، دیوالت، هیلتی، میلواکی، متابو، توسن و... اشاره کرد.
کاربران می توانند جهت اطلاع از قیمت دریل سرکج و یا آشنایی با نحوه خرید دریل سر کج به سایت راندنو مراجعه کنند و کالای خود را به صورت مستقیم از فروشندگان خریداری نمایند. فروشندگان نیز می توانند با ثبت نام رایگان در سایت راندنو و قیمت گذاری کالاهای خود، روزانه با هزاران خریدار در ارتباط باشند.

برند


منبع تغذیه


کنترل سرعت