ثبت فروشگاه

دریل سرکج

دریل سرکج یا دریل 90 درجه یکی از انواع دریل ها است که جهت سوراخ کاری مکان هایی که فضای کافی برای استفاده از دریل های معمولی وجود ندارد، استفاده می شود. با استفاده از این ابزار تسلط کافی برای کاربر بر روی قطعه کار فراهم می شود. این ابزار وزن کمی دارد و فرآیند سوراخ کاری را با دقت بالایی انجام می دهد. ساختار این دریل ترکیبی از دریل ساده و پیچ گوشتی برقی است. دریل سر کج کوچک برای انجام فعالیت های کوچکی که به دقت بیشتری نیاز دارند، گزینه مناسبی هستند. جهت اطلاع از قیمت دریل سرکج و خرید دریل سرکج با مراجعه به سایت راندنو می توانید لیست فروشندگان این ابزار را مشاهده نمایید.

دریل سرکج بوش، دی سی ای، متابو، رونیکس و ... از برترین تولیدکنندگان این ابزار در جهان هستند. در انتها به معرفی هر یک از برندهای ارائه کننده این ابزار و ویژگی هایی که دارند، پرداخته شده است. این کالا از لحاظ کارکرد شباهت زیادی به دریل های ساده و معمولی دارد. تنها تفاوت این دو محصول در شکل ظاهری این دو دریل است. به طوریکه مدل سرکج دسته بلندتر و سری کوتاه تری دارد. اما دریل های معمولی دسته کوتاه تر و سر بلندتری دارند. همچنین این دو دستگاه عملکردی شبیه به یکدیگر دارند اما طراحی های متفاوت، این دو محصول را از یکدیگر متمایز کرده است.

دریل های سرکج از سه نظام مخصوصی برخوردار هستند که به صورت قائمه قرار گرفته است و با زاویه 90 درجه تنظیم شده است. این محصول در خصوص راحتی کاربر، به گونه ای که نیازی به خم کردن بازوها در جهت سوراخ کاری نباشد، طراحی شده است. استفاده از این دستگاه در صنایع برق، لوله کشی و موارد یاز این قبیل بسیار رایج است. تولید این دریل کمک زیادی به پیشبرد کارها برای انجام انواع پروژه های صنعتی و نیمه صنعتی کرده است. همچنین جهت مصارف خانگی و فعالیت های کارگاهی سبک، می توان از این ابزار استفاده نمود.

لازم به ذکر است که دریل سر کج می تواند از قابلیت های مختلفی  برخوردار باشد. به عنوان مثال دریل پیچ گوشتی سرکج قابلیت باز و بسته کردن پیچ های متعدد در جای سخت را دارد.

دریل سرکج

انواع دریل سرکج 

دریل سر کج بر اساس منبع تغذیه، در دو نوع برقی و شارژی طراحی و تولید شده اند. در ادامه به کاربرد هر یک از انواع این دریل می پردازیم.

دریل سرکج برقی

یکی از انواع پرکاربرد این دریل ها، نوع برقی آن است. دریل برقی سرکج همانطور که از نامش مشخص است، توسط جریان 220 ولت برق شهری کار می کند. این دریل از قدرت بالایی برخوردار است و برای استفاده در مکان هایی مناسب است که دسترسی به پریز برق وجود دارد. این دستگاه فرآیند سوراخ کاری و محکم کردن پیچ ها را با دقت و سرعت بالایی انجام می دهد.

دریل سرکج شارژی

دریل شارژی سرکج همانطور که از نامش پیداست، انرژی مورد نیاز خود را از طریق باتری تأمین می کند. از این ابزار شارژی در شرایطی که دسترسی به منبع برق وجود ندارد، استفاده می شود. این کالا به دلیل وجود باتری، نسبت به نوع برقی وزن بیشتری دارد. همچنین توان و قدرت کمتری نسبت به نوع برقی این محصول دارد. لازم به ذکر است که باتری های این دریل می توانند از نوع لیتیوم یون و یا نیکل کادمیم باشد.

کاربرد دریل سرکج

همانطور که پیش از این گفته شد، دریل های سرکج در محیط های محدود و بسته که امکان انجام کارکردن در آنها مشکل است، طراحی و تولید شده اند. به عبارتی برای راحتی افراد هنگام انجام دریل کاری در مکان هایی با دیوارهای محدود، بسیار محبوب واقع شده است. همچنین علاوه بر سوراخ کاری سطوح، جهت باز و بسته کردن پیچ ها مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه به رایج ترین کاربردهای این ابزار در مشاغلی که دسترسی به قطعات مورد نظر دشوار است، می پردازیم.

  • استفاده در نجاری ها و کابینت سازی ها
  • انجام کارهای برق کاری
  • استفاده در انجام فعالیت های لوله کشی و ...

این دریل غیر از مصارف صنعتی حرفه ای، مصارف دیگری در کارهای تعمیراتی و شخصی نیز دارد. برخی از این دریل ها مجهز به کنترل سرعت هستند که به دریل این قابلیت را می دهد تا سوراخ کاری در مواد مختلف را با سرعت بالا انجام دهد. به طور کلی استفاده از این ابزار در شرایطی که فضا محدود است و امکان استفاده از دیگر دریل ها وجود ندارد، کاربرد دارد.

نکات مهم در خرید دریل سرکج 

هنگام خرید دریل سر کج باید به نکات حائز اهمیتی توجه داشته باشید. در ادامه شما را با راهنمای خرید بهترین دریل سرکج آشنا می نماییم.

منبع تغذیه

اولین و مهم ترین نکته ای که هنگام خرید این محصول باید به آن توجه داشته باشید، منبع تغذیه آن است. همانطور که در قسمت بالا گفته شد دریل سر کج با توجه منبع تغذیه انواع مختلفی دارند که باید متناسب با کار خود آن را انتخاب نمایید. انتخاب نوع برقی یا شارژی به محیط کاری و میزان دسترسی شما به منبع برق بستگی دارد. لازم به ذکر است که دریل شارژی سرکج قابلیت حمل آسان تری دارد و برای محیط هایی که به پریز برق دسترسی ندارند، مناسب تر واقع شده است.

سرعت گردش آزاد

 برخی از نمونه های این ابزار، این امکان را در اختیار کاربر قرار می دهد تا سرعت دریل را تغییر داده و آن را در حالت های مختلف تنظیم نمایید. بهتر است برای باز و بسته کردن پیچ ها و کار با سطوح نرم از سرعت کمتر دریل استفاده کنید. همچنین برای سطوح سخت و انجام کارهای سنگین، سرعت بالای این محصول به پیشبرد فعالیت شما کمک می کند.

سه نظام

 سه نظام بخشی از دریل است که مته در آن قرار می گیرد و نیرو را به مته وارد می کند. سه نظام ها در دو نوع دستی و خودکار در بازار موجود هستند. در نوع دستی آن، برای تعویض مته باید از آچار مخصوص سه نظام استفاده کنید. اما در مدل خودکار آن نیاز به استفاده از آچار نیست و تنها با قرار دادن دستی مته در سه نظام، می توانید مته را جایگزین کنید. پس اگر سرعت انجام فرآیند برای شما حائز اهمیت است، از نوع اتوماتیک استفاده کنید. در مقابل اگر ایمنی نسبت به سرعت انجام کار، اهمیت بیشتری برای شما دارد، از نوع آچاری آن استفاده کنید.

گشتاور

گشتاور دستگاه نشان دهنده سرعت گردش موتور است و تأثیر مستقیمی بر روی توان سوراخ کاری دارد. بیشتر دریل های موجود در بازار از گشتاوردهای ثابتی برخوردار هستند و برای سوراخ کاری سطوح با مقاومت مشخصی مورد استفاده قرار می گیرند. اگر شما از دریل خود برای کارهای مختلف استفاده می کنید، لازم است هر بار گشتاور را متناسب با کار خود تنظیم نمایید. به عبارتی برای هر قطعه یا ماده، باید نیروی گشتاور یا چرخشی متناسب با همان قطعه کار را انتخاب نمایید.

پس در این مواقع توصیه می شود دریلی را انتخاب کنید که تنظیمات مختلفی داشه باشد. بهتر است برای انجام کارهای سنگین مانند سوراخ کردن آجر و سنگ، گشتاور دستگاه را روی بیشترین حد خود قرار دهید. در مقابل برای انجام کارهای سبک مانند کار با چوب و پلاستیک، گشتاور را برای حفظ ایمنی خود و دستگاه در کمترین حد قرار دهید.

توان یا قدرت

این ابزار با توان های متفاوتی تولید وبه بازار عرضه می شود. این فاکتور در مدل های برقی برحسب وات و در مدل های شارژی بر حسب ولت سنجیده می شود و قدرت موتور دستگاه را مشخص می کند. هر چه توان دستگاه بالاتر باشد، کاربرد آن برای انجام کارهای سنگین بیشتر می شود. همچنین هرچه توان دستگاه پایین تر باشد، این وسیله برای انجام کارهای سبک تر رمورد استفاده قرار می گیرد. این پارامتر تاثیر مستقیم بر وزن و قیمت دریل دارد. به این نکته توجه نمایید که دریل های شارژی وزن بیشتر و توان کمتری نسبت به انواع برقی این ابزار دارند. درنتیجه به توجه به نیاز و نوع کارایی خود، مناسب ترین نوع این محصول را انتخاب نمایید.

قابلیت کنترل سرعت

برخی از دریل های سرکج از قابلیت کنترل کردن سرعت برخوردار هستند. به عبارتی این امکان را در اختیار کاربر قرار می دهد تا برحسب نیاز، سرعت دریل را کم و زیاد نماید. این امکان توسط دیمر یا کلید تعبیه شده بر روی دستگاه فراهم می شود. همچنین این قابلیت باعث تسلط کاربر و افزایش بازدهی فرآیند کار می شود. 

قفل سوئیچ

برخورداری از قفل سوئیچ، یکی دیگر از فاکتورهای مهم در خرید دریل سرکج به شمار می آید. این کلید وظیفه نگه داشتن حالت دریلحین انجام کار را دارد. این قابلیت امکان خاموش و روشن شدن دریل را به صورت خودکار انجام می دهد. به عنوان مثل زمانی که لازم دارید دریل را بدون فشردن کلید پاور روشن نگه دارد، هنگامی که دریل در حال گردش است باید قفل سوئیچ را فشار دهید. در این حالت تا زمانی که قفل سوئیچ را فشار ندهید دریل از گردش نمی ایستد.

وجود دکمه قفل

اگر قصد استفاده مداوم از این ابزار را دارید، دکمه قفل از ویژگی هایی است که وجود آن در دریل مورد نظر لازم است. با استفاده از این قابلیت می توانید دستگاه سرکج را در وضعیت مشخص، روشن نگه می دارد. درنتیجه بدون هیچگونه خستگی در دستان خود، می توانید ساعت ها به طور مداوم از آن استفاده کنید.

طراحی دریل سرکج

از نکات حائز اهمیت دیگری که هنگام خرید این محصول پرکاربرد باید به آن توجه داشته باشید، راحتی استفاده از این ابزار است. طراحی ارگونومیک این محصول و به کارگیری از اصول استانداردها در تولید این دریل، موجب راحتی در دست گرفتن و کار با این ابزار می شود. همچنین تأثیر مستقیمی بر وزن و ابعاد این ابزار داشته و در طول کار از خسته شدن دستان کاربر جلوگیری می کند.

نکات مهم در خرید دریل سرکج

بهترین برند دریل سرکج

برندهای معتبر زیادی به تولید این ابزار کاربردی پرداخته اند. در ادامه به محبوب برندهای معتبر تولیدکننده این ابزار می پردازیم.

دریل سرکج dca

دریل سرکج دی سی ای از محبوبیت بسیاری در میان کاربران برخوردار است. این شرکت چینی از سال 2001 فعالیت خود را در زمینه تولید ابزار برقی آغاز نمود. همچنین این برند تمامی محصولات خود را به کشورهای خاورمیانه، آمریکای جنوبی، جنوب آسیا و کشورهای شرقی صادر می کند. ابزارآلات این برند از کیفیت بالایی برخوردار هستند و قیمت مناسبی دارند. دریل سرکج دی سی ای مدل AZJ06-10 یکی از محبوب ترین دریل های عرضه شده این شرکت به شمار می آید.

دریل سرکج ماکیتا

شرکت ماکیتا در سال 1915 توسط ماسابورو ماکیتا تأسیس شد. این برند یکی از محبوب ترین و قدرتمندترین تولیدکنندگان ابزارآلات در جهان است. امروزه کالاهای این برند در کشورهای چین، ژاپن و ... تولید می شوند. این شرکت با تولید محصولات باکیفیت توانسته است جایگاه عظیمی را در بازار ابزار به خود اختصاص دهد. از محبوب ترین دریل سرکج تولید شده توسط این برند می توان به دریل سرکج ماکیتا مدل DA3010 ،DA330DWE ،DA392 و ... اشاره کرد.

دریل سرکج رونیکس

رونیکس از دیگر برندهای معتبری است که به تولید انواع ابزارآلات پرداخته است. این برند از سال 1379 فعالیت خود را در حوزه توزیع ابزار آغاز نمود و امروزه توانسته است جایگاه ویژه ای از بازار ابزار را به خود اختصاص دهد. محصولات رونیکس از کیفیت بالایی برخوردار هستند و باتوجه به استانداردهای بین المللی تولید می شوند. جهت اطلاع از قیمت دریل سرکج رونیکس با مراجعه به سایت راندنو می توانید لیست فروشندگان این ابزار را مشاهده نمایید.

دریل سرکج محک

محک یک برند ایرانی است که از سال 1361 با تأسیس یک کارخانه در شهر البرز، فعالیت خود را در صنعت تولید ابزارآلات آغاز نمود. ابزارآلات این برند با کیفیت های مطلوب و در تنوع بالایی تولید و عرضه می شوند. این برند به تولید انواع ابزار برقی، شارژی، دستی، بادی و ... می پردازد. دریل سرکج محک مدل ADM-10 یکی از پرمصرف ترین انواع دریل های سرکج به شمار می آید.

دریل سرکج دیوالت

شرکت دیوالت در سال 1924 توسط ریموند ای دیوالت تأسیس شد. برند دیوالت از معروف ترین و قدیمی ترین تولیدکنندگان ابزارآلات در جهان است. این برند نیز با تولید ابزارآلات با کیفیت جایگاه مطلوبی را در جهان اذان خود کرده است. از محبوب ترین دریل های تولید شده توسط این شرکت می توان به دریل سرکچ دیوالت مدل DCD740C1 ،D21160 و ... اشاره کرد.

دریل سرکج بوش

شرکت بوش در سال 1886 توسط روبرت بوش در شهر اشتوتگارت آلمان تأسیس شد. این شرکت یکی از تولیدکنندگان ابزارآلات و لوازم خودکار در جهان است. از محبوب ترین دریل تولیدشده توسط این برند می توان به دریل سرکج بوش مدل GBW10RE ،GWI10.8V-LI و ... اشاره کرد.

دریل سرکج متابو، میلواکی و ... از دیگر برندهای محبوب و معتبری هستند که به تولید انواع دریل های سر کج پرداخته اند.

قیمت دریل سرکج

قیمت دریل سرکج به عوامل مختلفی مانند قدرت و توان دستگاه، دیمر، گشتاور، برند تولیدکننده، گارانتی و خدمات پس از فروش بستگی دارد. لازم به ذکر است که برندهای معتبر و بین المللی مانند ماکیتا، دیوالت و ... نسبت به دیگر برندها قیمت بالاتری دارند. جهت تهیه دریل سرکج ارزان با مراجعه به سایت راندنو می توانید لیست فروشندگان این ابزار را مشاهده نمایید.

خرید دریل سرکج

برای خرید دریل سرکج می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت دریل سرکج و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند


منبع تغذیه


کنترل سرعت