ثبت فروشگاه

دریل گیربکسی

دریل گیربکسی یکی از انواع دریل ها است که برای سوراخکاری و باز و بسته کردن پیچ های بلند استفاده می شود. به عبارتی می توان گفت این ابزار جایگزین مناسبی برای دریل های ساده و معمولی شده است. انواع دریل معمولی باتوجه به طراحی ساده ای که دارند، برای سوراخ کاری سطوح سخت مناسب نیستند. این ابزار از یک جعبه دنده، به منظور افزایش گشتاور برخوردار است. با استفاده از این قابلیت می توان با یک نیروی محرکه‌ ثابت و استفاده از یک جعبه دنده، گشتاور بیشتری را نسبت به دریل های ساده دریافت کرد. این جعبه دنده شامل دنده‌ ثابت آرمیچر، دنده‌ مقابل و یک دنده‌ دو پله‌ اضافی است. جهت اطلاع از قیمت دریل گیربکسی و خرید دریل گیربکسی با مراجعه به سایت راندنو می توانید لیست فروشندگان این ابزار را مشاهده نمایید.

دریل های گیربکسی معمولاً به صورت دو حالته تولید می شوند که در قسمت جلوی موتور قرار می گیرند. این ویژگی عملکرد دریل را در دو حالت قدرتی و سرعتی تنظیم می کند. همچنین این قابلیت موجب می شود استفاده از قدرت بالای دریل در سرعت کم و سوراخ‌ کاری‌ های قدرتی می شود. لازم به ذکر است که هر چه توان دستگاه بالاتر باشد، این دستگاه از قدرت بیشتری برخوردار است. درنتیجه استفاده از این دریل جهت انجام فعالیت های سنگین، گزینه مناسبی به شمار می آید.

به این نکته توجه نمایید که گیربکس این دریل، در قسمت جلویی این ابزار تعبیه شده است. دریل های گیربکسی هنگام کار کردن نیروی زیادی وارد می کنند و در این شرایط ممکن است این قسمت داغ شود. از این رو این قسمت از دستگاه را با متریال آلومینیومی پوشش می دهند. با این کار حرارت ناشی از کار کردن دریل که در حالت قدرتی قرار دارد، به خارج از دستگاه منتقل می شود و موجب خنک شدن آن می شود.

دریل گیربکسی رونیکس، توسن، ماکیتا، بوش، رابین، پوکا و ... از برترین برندهایی هستند که به تولید این ابزار پرداخته اند. در قسمت پایانی به معرفی بهترین دریل گیربکسی و شناخته شده ترین برندهای تولیدکننده این ابزار می پردازیم.

دریل گیربکسی

تفاوت دریل گیربکسی و دریل چکشی 

پس از پرداختن به مشخصات دریل گیربکسی بهتر است به تفاوت های این ابزار با دریل چکشی بپردازیم. برای بسیاری از افراد این سؤال پیش آمده است که دریل چکشی بهتر است یا گیربکسی و این دو دریل چه تفاوت هایی با یکدیگر دارند؟ برای پاسخ به این سؤال در ابتدا بهتر است بگوییم فرق دریل چکشی و گیربکسی تنها به ظاهر آنها محدود نمی شود. در لیست زیر به تفاوت دریل گیربکسی و چکشی پرداخته شده است:

 • دریل چکشی از سه نظام قطور و قوی تری نسبت به گیربکسی برخوردار است.
 • دریل های چکشی به طور معمول از حالت ضربه ای بیشتری نسبت به حالت چرخشی دارد.
 • سه نظام دریل های چکشی به گونه‌ ای طراحی شده است که می‌ توان هر دو نوع مته‌ گرد و شش سر را به آنها وصل کرد. اما در نوع گیربکسی فقط از مته شش سر باید استفاده کرد.
 • از دریل های چکشی برای سوراخ کردن سطوح سخت مانند بتن، سیمان سنگ و مواد سخت استفاده می شود. اما نوع گیربکسی عموماً برای باز و بسته کردن پیچ های بزرگ تر در سطوح سخت مثل سنگ و بتن، برای باز کردن پیچ، قلاویزکاری و سوراخکاری با سرعت کم، استفاده می شود.
 • دریل چکشی عملیات سوراخ کاری را با وارد کردن ضربه همراه با چرخش انجام می دهد. این دریل همانند چکش با حالت ضربه ای عمل می کند. در حالیکه سوراخکاری با دریل گیربکسی به صورت چرخشی است و هیچ نیرویی از اطراف به آن وارد نمی شود.

 لازم به ذکر است که برخی از دریل ها ترکیبی از دریل های چکشی و گیربکسی هستند. از دریل چکشی گیربکسی می توان برای تمامی فعالیت های ذکرشده استفاده کرد.

تفاوت دریل گیربکسی و دریل چکشی

نکات ایمنی هنگام کار با دریل گیربکسی

این دریل باتوجه به گیربکسی که در ساختار آن وجود دارد، ایجاد خطرات احتمالی را به حداقل می رساند. اما تحت هر شرایطی هنگام استفاده از این ابزار باید نکات ایمنی مهمی را رعایت نمایید. در ادامه شما را با راهنمای استفاده از این ابزار آشنا می نماییم.

 • پیش از هر چیز، دفترچه راهنمای این ابزار را رعایت نمایید. با این کار به طور کامل با نحوه کار با دریل گیربکسی و اطلاعات لازم برای استفاده از آن، آشنا می شوید.
 • همانطور که در ابتدا گفته شد، این دستگاه قابلیت استفاده از مته کرد را ندارد. درنتیجه تنها از مته شش سر می توانید برای این دریل استفاده نمایید. به این نکته توجه نمایید که با انتخاب مته نامناسب، خسارت جبران ناپدیری به دستگاه شما وارد می شود.
 • این نکته را در نظر داشته باشید که هنگام استفاده از این ابزار، مته بسیار داغ می شود. از این رو پس از انجام کار، مدتی به دستگاه استراحت دهید تا خنک شود و پس از آن، مته را تعویض نمایید. لازم به ذکر است که استفاده از مته بی کیفیت و نامرغوب طول عمر دستگاه شما را کاهش می دهد.
 • هنگام کار با این دریل بهتر است از عینک ایمنی و دستکش ایمنی استفاده کنید تا آسیب های ناشی از دریل کاری را به حداقل برسانید.
 • همچنین هنگام کار با دریل های گیربکسی، طوری این ابزار را در دست خود نگه دارید که تعادل و تسلط کافی بر روی آن را داشته باشید.
 • اگر قصد تمیز کردن دریل را دارید، توجه نمایید که دستگاه خاموش باشد و دوشاخه آن داخل پپریز برق نباشد.
 • استفاده از این دستگاه به وارد کردن نیروی زیادی نیاز ندارد. از این رو با ملایمت از این دریل استفاده نمایید و با نیرویی ثابت، فعالیت مورد نظر را انجام دهید.

نکات مهم درخرید دریل گیربکسی 

هنگام خرید این محصول باید یک سری نکات مهم را در نظر بگیرید. رعایت این نکات باعث می شود تا محصولی متناسب با بودجه و نیاز خود خریداری کنید.

توان و قدرت موتور 

توان و قدرت موتور دریل از مهم ترین نکات در حین خرید این محصول است. توان موتور در مدل های برقی بر حسب وات و در مدل های شارژی بر حسب ولت سنجیده می شود. هر چه توان دستگاه بالاتر باشد می توان از آن برای انجام کارهای سنگین تر استفاده کرد. این پارامتر تاثیر مستقیم بر روی قیمت و وزن دستگاه دارد.

منبع تغذیه 

این دریل بر اساس منبع  تغذیه ای که دارند به دو نوع دریل گیربکسی شارژی و برقی تقسیم می شود. در نوع شارژی منبع تغذیه دستگاه می تواند از نوع باتری لیتیم یون و یا نیکل کادمیوم باشد. در نوع برقی نیز انرژی لازم برای چرخش موتور از طریق برق شهری 220 ولت تامین می شود.

سه نظام 

توجه به ظرفیت سه نظام از دیگر پارامترهای مهم در خرید این ابزار به شمار می آید. سه نظام وظیفه گرفتن مته و چرخش آن را بر عهده دارد. سه نظام های به کار رفته در این مدل دریل، به دو نوع سه نظام آچارخور و سه نظام اتوماتیک تقسیم می شوند. سه نظام های آچارخور به وسیله آچار مخصوصی که دارند باز و بسته می شوند. نوع دوم سه نظام اتوماتیک است که می توان به کمک نیروی دست آن را باز و بسته نمود.

وزن و ابعاد

 وزن و ابعاد دستگاه از اهمیت ویژه ای برخوردار است. نحوه استفاده از این دستگاه به گونه ای است که باید آن را با دست بلد کرده واستفاده کرد. وزن دستگاه هر چه کمتر باشد، قابلیت حمل و استفاده از آن راحت تر است. وزن دستگاه در مدل های برقی کمتر از نوع شارژی است. هم چنین وزن دریل ارتباط مستقیم با موتور دارد. هر چه قدرت دستگاه بالاتر باشد وزن آن نیز بیش تر است. 

دیمر و کنترل سرعت 

یکی دیگر از قابلیت های مهم در تمامی دریل ها از جمله نوع گیربکسی کنترل سرعت دستگاه است. برخورداری از قابلیت تنظیم سرعت این امکان را به کاربر می دهد تا سرعت دستگاه را کنترل نماید. این قابلیت می تواند به صورت گازی و یا کلید تنظیم سرعت بر روی این دستگاه وجود داشته باشد.

برخورداری از قابلیت چپگرد و راستگرد از دیگر نکاتی است که هنگام خرید این ابزار باید به آن توجه نمایید. همچنین گارانتی و خدمات پس از فروش از پارامترهایی است که هنگام تهیه این ابزار باید به آن توجه نمایید.

نکات مهم در خرید دریل گیربکسی

بهترین دریل گیربکسی

برندهای متعددی به تولید این ابزار کارآمد پرداخته اند. در ادامه به معرفی محبوب ترین و معروف ترین برندهای تولیدکننده دریل گیربکسی خواهیم پرداخت.

دریل گیربکسی رونیکس

رونیکس یکی از برترین و محبوب ترین برندهای تولیدکننده انواع ابزارآلات در جهان است. این برند در سال 1379 توسط محمدرضا رامخو تأسیس شد و امروزه یکی از برترین شرکت های ارائه دهنده ابزار برقی، دستی و شارژی در جهان است. محصولات این برند از کیفیت بالایی برخوردار هستند و باتوجه به استاندرادهای بین المللی تولید و به بازار عرضه می شوند. دریل گیربکسی رونیکس مدل 2220، 2221، 2724 و ... از برترین دریل های گیربکسی عرضه شده توسط این برند به شمار می آیند.

دریل گیربکسی توسن

توسن از دیگر برندهای معتبر تولیدکننده انواع ابزار در جهان است. محصولات این برند از کیفیت بالایی برخوردار هستند و در میان کاربران بسیار محبوب واقع شده است. این برند از سال 1382 فعالیت خود را در زمینه تولید انواع ابزار آغاز نمود. محصولات تولیدشده این برند مطابق با استانداردهای بین المللی تولید می شوند و از کیفیت مطلوبی برخوردار هستند. از برترین دریل گیربکسی تولیدشده توسط این شرکت می توان از مدل های 0034D ،0081D و ... نام برد.

دریل گیربکسی ماکیتا

ماکیتا یکی دیگر از بهترین برندهای تولیدکننده انواع ابزارآلات در جهان است. این شرکت در سال 1958 توسط ماسابورو ماکیتا تأسیس شد. ابزارآلات تولیدشده این شرکت نیز از کیفیت مطلوبی برخوردار هستند. از برترین دریل گیربکسی تولیدشده این برند می توان به مدل GSB 18-2RE اشاره نمود.

دریل گیربکسی کرون

کرون یکی از بزرگترین برندهای تولیدکننده انواع ابزارآلات است. این برند یکی از بزرگترین تولیدکنندگان ابزارآلات در کشور چین است. از محبوب ترین دریل گیربکسی تولیدشده توسط این شرکت می توان به دریل گیربکسی کرون مدل CT10068 ،CT10067 و ... اشاره نمود.

دریل گیربکسی متابو، رونیکس، آاگ و ... از دیگر برندهای محبوب تولیدکننده این ابزار هستند.

قیمت دریل گیربکسی 

قیمت دریل گیربکسی با توجه به پارامترهای مختلف متفاوت است. یکی از نکات مهم در قیمت این دریل شرکت تولیدکننده آن است. معمولاً شرکت های اروپایی و آمریکایی مانند دیوالت، بوش و... قیمت بالاتری نسبت به برندهای داخلی نظیر کنزاکس، توسن، رونیکس و.... دارند. توان و قدرت موتور از عوامل مهم دیگر به حساب می آید. هر چه توان دستگاه بالاتر باشد قیمت آن نیز بیشتر است. 

نوع باتری دریل، نوع سه نظام، دیمر، قابلیت چپ گرد و راست گرد، لوازم جانبی، گشتاور از دیگر عوامل تاثیر گذار در قیمت دستگاه است. 

خرید دریل گیربکسی

برای خرید دریل گیربکسی می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت دریل گیربکسی و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند


کنترل سرعت