ثبت فروشگاه

دریل گیربکسی

دریل گیربکسی دارای یک جعبه دنده برای افزایش گشتاورمی باشند، به این معنی که با یک نیروی محرکه‌ ثابت و استفاده از یک جعبه دنده شامل دنده‌ ثابت آرمیچر، دنده‌ مقابل و یک دنده‌ دو پله‌ اضافی، می توان نسبت به دریل های ساده، گشتاور بیشتری را دریافت کرد.دریل یکی از پرکاربردترین ابزار صنعتی به شمار می رود که می توان به کمک آن بر روی بسیاری از مواد عملیات سوراخ کاری را انجام داد. این ابزار انواع مختلفی دارد که یکی از رایج ترین آن ها دریل گیربکسی می باشد. دریل های گیربکسی معمولاً دارای دو حاالت هستند که در جلوی موتور قرار می گیرند و عملکرد دریل را در دو حالت قدرتی و سرعتی تنظیم می نمایند. این خاصیت موجب می شود تا بتوان از قدرت بالای دریل در سرعت کم و سوراخ‌ کاری‌های قدرتی نیز استفاده نمود. 

تفاوت دریل گیربکسی و دریل چکشی 

سه نظام  فک دریل های چکشی به گونه‌ ای طراحی شده است که می‌ توان هر دو نوع مته‌ گرد و شش سر را به آنها وصل کرد، اما دریل گیربکسی به نوعی سوکت قفلی مجهز است که تنها مته‌ هایی با شش سر به آن متصل می‌شود، به همین علت دریل های چکشی از این لحاظ کاربرد بیشتری دارند. از دریل های چکشی به منظور سوراخ کردن سطوح سخت مانند بتن، سیمان سنگ و مواد سخت استفاده می شود، اما دریل های گیربکسی عموماً برای باز و بسته کردن پیچ های بزرگ تر در سطوح سخت مثل سنگ و بتن، برای باز کردن پیچ، قلاویزکاری و سوراخکاری با سرعت کم مورد استفاده قرار می­ گیرد. لازم به ذکر است که برخی از دریل ها نیز ترکیبی از دریل های چکشی و گیربکسی هستند و از آن ها می توان برای تمامی کارهای ذکرشده استفاده نمود. دریل چکشی عملیات سوراخ کاری را با وارد کردن ضربه همراه با چرخش انجام می دهد و همانند این است که با چکش بر روی مته مورد نظر ضربه بزنیم، درحالیکه سوراخ کاری با دریل گیربکسی به صورت چرخشی است و هیچ نیرویی از اطراف به آن وارد نمی شود. یکی دیگر از تفاوت‌های این دو دریل در مته‌ های آنهاست. 

سه نظام

سه نظام قطعه ای است که بر روی دریل نصب می شود تا انواع مته و سری روی آن ها بسته شود و عملیات سوراخکاری انجام شود. سه نظام های به کار رفته در دریل های چکشی به دو نوع سه نظام آچارخور و سه نظام اتوماتیک تقسیم می شوند. سه نظام های آچارخور به وسیله آچار مخصوصی که دارند باز و بسته می شوند، در صورتی که سه نظام های اتوماتیک به وسیله دست باز و بسته می گردند. در واقع سه نظام یک رابط بین دریل و مته بوده که از جنس پلاستیکی، نیمه فلزی و فلزی هستند و در سایزهای محتلفی تولید شده اند که سایزهای 10 و 13 میلی متری از رایج ترین آنها به شمار می روند. 

نکات مهم درخرید دریل گیربکسی 

در هنگام خرید دریل گیربکسی می بایست به قدرت موتور آن دقت داشت و آن را متناسب با نوع کار و مصرف خود انتخاب کرد. کنترل سرعت دریل، قابلیت چپگرد و راست گرد، سه نظام دریل، طراحی استاندارد و با تکیه به اصول ازگونومیک، شرکت تولیدکننده، قفل سوئیچ و بدنه مقاوم و ضد لغزش از دیگر نکاتی هستند که باید در هنگام خرید به آن ها توجه داشته باشیم. امروزه شرکت های زیادی به تولید دریل گیربکسی می پردازند که از مهم ترین و برترن آن ها می توان به شرکت های بوش، آاگ، دیوالت، ماکیتا، کرون، هیوندای، رونیکس، توسن، متابو و ادون اشاره کرد. خریداران می توانند در سایت راندنو بهترین و ارزان ترین قیمت های دریل گیربکسی را در فروشگاه های مختلف مشاهده نمایند.

لیست مقایسه

برند


کنترل سرعت