ثبت فروشگاه

پیچ گوشتی برقی

پیچ گوشتی برقی ابزاری کارآمد بوده و جهت باز و بسته شدن انواع پیچ مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از این ابزار موجب می شود که دیگر نیازی به وارد کردن نیرو و فشار دست نباشد. به عبارتی با به کارگیری از دریل پیچ گوشتی برقی علاوه بر مصرف انرژی کمتر، با سرعت بالایی فرآیند باز و بسته کردن پیچ ها صورت می گیرد. در نتیجه این محصول عملیات را برای کاربران آسان تر کرده و به خصوص در زمان هایی که تعداد پیچ زیاد باشد، کارایی فراوانی دارد.

از دیگر ویژگی های این ابزار، می توان به وجود مته های گوناگون با سایزهای مختلف اشاره کرد. با وجود این قطعات دیگر نیازی به حمل پیچ گوشتی های متفاوت با ابعاد گوناگون نیست. دریل پیچ گوشتی یکی از ابزارآلات پرمصرف در صنعت و حتی در منازل به شمار می آید. مهم ترین وظیفه دریل پیچ گوشتی برقی، باز و بسته کردن پیچ ها با تعداد بالا و هم چنین سوراخ کاری و ایجاد حفره بر روی سطوحی مانند فلز، چوب و پلاستیک است.

سنباده زدن، جلا دادن و حتی ایجاد برش از دیگر کاربردهای این دریل به شمار می رود. استفاده از این محصول باعث افزایش دقت، صرفه جویی در زمان و هم چنین ساده تر شدن انجام کارها می شود. این دریل ها علاوه بر اینکه سایز کوچکتری نسبت به دریل های دیگر دارند، اکثراً در کیف های برزنتی قرار می گیرند و باعث می شود حمل و نقل آن برای کاربر راحت تر شود.

پیچ گوشتی برقی

انواع پیچ گوشتی برقی

دریل های پیچ گوشتی براساس عملکرد به دو دسته تقسیم می شوند.

دریل پیچ گوشتی الکتریکی

این نوع دریل اندازه کوچک تری داشته و جهت انجام کارهای خانگی و سبک کاربرد دارند. این دریل فضای کمی را اشغال کرده و قابلیت حمل آسانی دارد.

دریل پیچ گوشتی ضربه ای

این نوع دریل جهت انجام کارهای سنگین و طولانی مورد استفاده قرار می گیرد. دریل پیچ گوشتی ضربه ای جهت سوراخکاری سطوح سنگین مانند چوب، فولاد ضخیم و ... کاربرد دارد. عملکرد این ابزار به گونه ای است که یک نیروی اضافی که شبیه به مته بوده را اعمال میکند و موجب حرکت سریع پیچ ها به داخل مواد سخت می شود.

انواع پیچ گوشتی برقی

اجزای پیچ گوشتی برقی

این ابزار نیز مانند ابزارآلات دیگر از قطعاتی تشکیل شده است. در ادامه به اجزای اصلی این محصول اشاره خواهیم کرد.

موتور

موتور از مهم ترین اجزای تشکیل دهنده این محصول به شمار می آید. موتور دریل در توان های مصرفی گوناگونی تولید وبه بازار عرضه می شوند. موتورهای قدرتمند این محصول از قابلیت 2800 بار حالت گردش آزاد را در یک دقیقه برخوردار هستند. همچنین سرعت چرخش موتور این محصول قابل تنظیم بوده و حداکثر سرعت 2800 دور در دقیقه مقدار قابل قبولی برای یک دریل پیچ گوشتی صنعتی محسوب می شود.

سه نظام

سه نظام قطعه ای است که بر سر دریل نصب می شود تا انواع مته و سری روی آن ها بسته شود و عملیات سوراخکاری انجام پذیرد. در واقع سه نظام یک رابط بین دریل و مته بوده که از جنس پلاستیکی، نیمه فلزی و فلز ساخته می شود. سه نظام ها در سایزهای محتلفی تولید می شود که سایزهای 10 و 13 میلی متری از رایج ترین آنها محسوب می شود. سه نظام های به کار رفته در دریل های چکشی به دو نوع سه نظام آچارخور و سه نظام اتوماتیک تقسیم می شوند. سه نظام های آچارخور به وسیله آچار مخصوصی که دارند باز و بسته می شوند، در صورتی که سه نظام های اتوماتیک به وسیله دست باز و بسته می گردند. 

کلاچ

از دیگر قطعات مهم این محصول کلاچ بوده و وظیفه آن عدم انتقال نیروی یک باره گشتاور به مته است. به عبارتی این قطعه تنظیم نیروی گشتاور را بر عهده دارد.

دیمر

دیمر یا محرک کنترل سرعت قطعه ای جهت کنترل ولتاژ ابزارهای الکتریکی است. این وسیله به صورت کلیدی تعبیه شده بر روی انواع دریل ها بوده و با فشردن و رها کردن آن، سرعت دستگاه کم و زیاد می شود.

مته

مته قطعه ای است که بر روی سه نظام نصب می شود و می توان به وسیله‌ آن بر روی سطوح مختلف نظیر چوب، فلز، بتن، سنگ و سطوح دیگر حفره ایجاد کرد. مته انواع مختلفی دارد که هر کدام برای انجام کار مخصوصی بکار می رود. این قطعه به دو نوع کلی مته الماسه و مته فولادی دسته بندی می شوند. در ساختار مته های الماسه از ترکیبات کربن بهره گیری شده است. مته الماسه به صورت خاصی طراحی و تولید می شوند و از مقاومت بسیار بالایی برخودار هستند. این مته ها به منظور انجام عملیات سوراخ کاری بر روی سنگ، سیمان، گچ و ... استفاده می شود. 

در مقابل در ساختار مته های فولادی همانطور که از نامشان مشخص است، از آلیاژهای فولادی استفاده شده است. این نوع مته جهت انجام عملیات سوراخ کاری بر روی سطوح پلاستیکی، فلزی، چوبی و ... مورد استفاده قرار می گیرد. 

بدنه دریل

بدنه انواع دریل ها از پلاستیک مستحکم و با دوامی ساخته شده است. به طورکلی دریل ها حین انجام عملیات به کنترل زیادی نیاز دارند. از این رو جهت راحتی کاربر و مهار بهتر در قسمت جلویی این ابزار، دسته کمکی تعبیه شده است. در نتیجه با توجه به شرایط انجام کار می توان زاویه دسته را تغییر داد.  بر روی بدنه این محصول تعدادی دریچه کوچک تعبیه شده است. وجود این ویژگی به خروج بهتر هوا از داخل موتور دریل کمک کرده و موجب افزایش طول عمر این محصول می شود.

اجزای پیچ گوشتی برقی

کاربرد دریل پیچ گوشتی برقی

همانطور که قبلاً اشاره کردیم این ابزار برقی جهت باز و بسته شدن انواع پیچ ها کاربرد داشته و مورد استفاده قرار می گیرد.

 • باز و بسته کردن یا رگلاژ درب های کابینت
 • تعویض کاور های پریز برق، کاورهای باتری
 • آویزان کردن قاب عکس و نصب هر وسیله ای بر روی دیوار
 • صنایع چوب و مبلمان سازی
 • تعمیرات جزئی منازل
 • فعالیت های صنعتی، کارگاهی، ساختمانی، صنایع فلز و ...
 • کازگاه های نجاری و کار با چوب 

کاربرد دریل پیچ گوشتی برقی

مزایای دریل پیچ گوشتی برقی

این ابزار از مزایای حائز اهمیتی برخوردار است که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.

 • این محصول توانایی انجام کار بی وقفه را دارد.
 • از وزن پایینی برخوردار هستند.
 • افزایش سرعت باز و بسته کردن پیچ
 • سالم ماندن سر پیچ ها و افزایش کیفیت

مزایای دریل پیچ گوشتی برقی

نکات مهم در نگه داری و استفاده از دریل پیچ گوشتی

نگه داری و استفاده از این محصول از اهمیت به سزایی برخوردار است. در ادامه به چند نکته مهم در ارتباط با نگه داری و استفاده صحیح از این ابزار می پردازیم.

 1. در ابتدا هنگام بستن پیچ با دریل با سرعت و گشتاور پایین فرآیند کار را انجام دهید. سپس به تدریج سرعت آن را افزایش دهید. در نتیجه این عملیات از سطح کار موردنظر شما محافظت می شود.
 2. پس از توقف کامل دستگاه چرخش مته را تغییر دهید. زیرا تعویض جهت چرخش دستگاه هنگام کار، خسارت جدی به دستگاه وارد می کند.
 3. توجه داشته باشید از ریختن روغن و آب بر روی دستگاه خودداری کنید.
 4. از سیم دستگاه در برابر فشار و آسیب محافظت کنید.
 5. از به کارگیری دستگاه بر سطوح سخت و متراکمی مانند بتن اجتناب کنید.
 6. ابزار را در شرایط محیطی پر گرد و غبار قرار ندهید.

نکات مهم در نگه داری و استفاده از دریل پیچ گوشتی

نکات مهم در خرید پیچ گوشتی برقی

نکات مهمی در انتخاب این محصول موثر هستند که در ادامه به مختصری از هرکدام می پردازیم.

قدرت دستگاه

اولین نکته ای که در زمان خرید دریل پیچ گوشتی باید به آن توجه داشته باشید، قدرت و توان این محصول است. همانطور که قبلاً اشاره کردیم، دریل هایی با قدرت بالا جهت انجام کارهای حرفه ای و سنگین مناسب هستند. اما نمونه های این محصول با توان پایین تر جهت انجام کارهای سبک و خانگی و پروژه های کارگاهی کوچک مناسب هستند. قدرت یا توان دستگاه بر حسب وات سنجیده می شود. در مدل های شارژی نیز این مقیاس بر حسب ولت محاسب می شود. هر چه توان دریل بالاتر باشد قیمت آن نیز بیشتر است. 

وزن دستگاه

وزن پایین و ابعاد کوچک این ابزار، موجب تسلط کافی بر روی انجام کار می شود و باز و بسته شدن پیچ ها بدون خستگی امکان می پذیرد. انتخاب یک دریل با ابعاد بزرگ و سنگین جهت بستن پیچ هایی که در گوشه سطح کار قرار دارند، باعث مشکل است. نوع شارژی این محصول وزن بالاتری نسبت به نوع برقی این ابزار دارد. 

منبع تغذیه 

یکی از مهم ترین نکات در خرید این دستگاه منبع تغذیه آن است. دریل هایی که دارای باتری هستند به دریل پیچ گوشتی شارژی شهرت دارند. باتری های به کار رفته در این محصولات می تواند از نوع لیتیومی و یا نیکل کادمیوم باشد. باتری های لیتیومی نسل جدیدی از باتری ها هستند و از قیمت بالاتری برخوردار هستند. 

گشتاور

دریل های پیچ گوشتی را با گشتاورهای متتفاوتی تولید و به بازار عرضه می کنند. گشتاورهای کمتر مانند 800 دور در دقیقه جهت مصارف خانگی و کارگاهی مناسب هستند. همچنین نمونه های دیگر که دارای گشتاورهای 2000 دور هستند، جهت مصارف صنعتی و پیچ های بزرگتر مناسب بوده و کاربرد دارند.

بهترین دریل پیچ گوشتی برقی 

برندهای معتبر و معروفی درصدد تولید این کالا برآمده اند. در ادامه به معرفی بهترین برندهای تولید کننده این دریل ها می پردازیم.

دریل پیچ گوشتی برقی توسن

شرکت توسن در سال 1382 تأسیس و شروع به فعالیت کرد. این شرکت محصولات خود را با استانداردهای ببین المللی و کیفیت مطلوبی تولید و به بازار عرضه می کند. از محبوب ترین دریل های تولید شد توسط این شرکت می توان به دریل پیچ گوشتی برقی توسن مدل 0911S ،0901S ،0911SN و ... اشاره کرد.

دریل پیچ گوشتی برقی رونیکس

شرکت رونیکس یکی از معتبرترین و محبوب ترین تولیدکنندگان در حوزه ابزارآلات محسوب می شود. این برند با تولید محصولات با کیفیت مطلوب و به کارگیری نیروی فعال توانسته است سهم قابل توجهی از بازار ابزارآلات را نصیب خود کند. از محبوب ترین دریل تولید شده توسط این شرکت می توان به دریل پیچ گوشتی برقی رونیکس مدل 2513T ،8536 ،8614 ،8212 و ... اشاره کرد.

دریل پیچ گوشتی برقی بوش

شرکت بوش در سال 1886 توسط رابرت بوش در شهر اشتوتگارد آلمان تأسیس شد. این برند از قدیمی ترین و محبوب ترین تولیدکننندگان ابزار و لوازم خودکار در جهان است. این شرکت بیش از 92% از سود فروش خود را به امور خیریه واگذار می نماید. برند بوش در ابتدای کار خود دچار ورشکستگی شد اما رابرت بوش با پشتکار فراوان توانست به کار خود ادامه دهد و در سال 1898 با احداث شرکت بوش در انگلستان و سپس فرانسه، در مسیر یک شرکت جهانی گام برداشت. محصولات این شرکت با استانداردهای بین المللی تولید و به بازار عرضه می شوند. از محبوب ترین دریل تولید شده توسط این برند می توان به دریل پیچ گوشتی برقی بوش مدل GSR6-45TE ،GSR120-LI ،GSR6-25TE و ... اشاره کرد.

از دیگر برندهای معتبر و محبوب تولیدکننده این ابزار می توان از دریل پیچ گوشتی برقی رابین مدلR1001، ماکیتا، کرون، تورنادو، باس، آاگ و ... نام برد.

قیمت دریل پیچ گوشتی برقی

قیمت دریل پیچ گوشتی برقی به عوامل مختلفی مانند توان دستگاه، موتور، نوع مته و.. دارد. قدرت و توان دستگاه از معیارهای تأثیرگذار در قیمت این ابزار به شمار می آیند. از عوامل دیگری که در قیمت این محصول تأثیرگذار هستند، شرکت تولیدکننده و برند دستگاه است. عموماً شرکت های اروپایی و بین المللی مانند دیوالت و ماکیتا از قیمت بیشتری برخوردار هستند.

خرید دریل پیچ گوشتی برقی

جهت خرید دریل پیچ گوشتی برقی می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت دریل پیچ گوشتی برقی و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند


منبع تغذیه


کنترل سرعت