ثبت فروشگاه
لیست مقایسه

دریل شارژی

دریل شارژی یکی از انواع دریل ها می باشد که منبع تغذیه آن ها ولتاژ باتری بوده و این امکان را به کاربر می دهند تا در مکان هایی که امکان دسترسی به منبع برق وجود ندارد، امکان استفاده از دریل همچنان وجود داشته باشد. دریل وسیله ای است که از آن برای انجام عملیات سوراخ کاری، باز و بسته کردن پیچ و حتی تخریب استفاده می شود، دریل ها از نظر منبع تغذیه به انواع مختلفی تقسیم می شوند. امروزه بسیاری از شرکت های مطرح به تولید دریل شارژی می پردازند که از مهم ترین و با کیفیت ترین آن ها می توان به دریل شارژی ماکیتا، بوش، دیوالت، بلک اند دکر، رونیکس، توسن و میلواکی اشاره کرد. دریل شارژی همانند دریل های برقی در انواع مختلفی تولید می شوند که هر یک از آنها کاربرد ویژه ای دارد. 

انواع دریل شارژی

  •  یکی از انواع دریل ها، دریل شارژی چکشی می باشد که این قابلیت را دارد که در حین گردش سه نظام به آن ضربه نیز وارد نماید. از این دریل برای انجام کارهای طولانی تر و سخت تر استفاده می شود.
  •  نوع دیگر این محصولات، دریل پیچ گوشتی شارژی است که از پر کاربردترین و متداول ترین دریل های شارژی می باشد و از آن جهت باز و بسته کردن پیچ و مصارف سبک تر و خانگی استفاده می شود. 

اجزای دریل شارژی

  1. سه نظام: سه نظام به کار رفته در دریل از مهم ترین اجزای آن ها به شمار می رود که به دو نوع دستی و اتوماتیک تقسیم می شود که در نوع دستی آن، برای محکم کردن نیاز به آچار است و در نوع اتوماتیک آن، این کار به راحتی توسط دست انجام می گیرد. 
  2. دیمر (کنترل سرعت): دیمر یا کنترل سرعت نیز یکی از اجزای تشکیل دهنده دریل های شارژی است که در دو نوع الکترونیکی و مکانیکی در دریل ها به کار رفته است.
  3. باتری: باتری های به کار رفته در این وسایل از دو نوع نیکل کادمیوم و یا لیتیوم یونی می باشد. باتری های لیتیوم-یونی از لحاظ اندازه نسبت به باتری های نیکل-کادمیومی کوچکتر بوه و نیاز به نگهداری کمتری نیز داشته و ازنظر زیست محیطی نسبت به باتری های نیکل-کادمیومی ایمن تر و بی خطرتر هستند.

از دیگر اجزای  تشکیل دهنده دریل می توان به دسته دریل، کلید روشن خاموش و کلید تنظیم سرعت چرخش اشاره کرد. از دیگر قابلیت هایی که بسیاری از دریل های شارژی دارند، قابلیت چپگرد و راستگرد است که این قابلیت در دریل پیچ گوشتی ها نیز بسیار مهم به شمار می آید و از آن جهت باز و بسته کردن پیچ ها استفاده می شود.

نکات مهم در انتخاب دریل شارژی

هنگام خرید دریل باید به ولتاژ باتری دقت نماییم، هرچه باتری دارای ولتاژ بالاتری باشد، از قدرت بیشتری نیز برخوردار است و از آن برای انجام کارهای سنگین تر و طولانی تر استفاده می شود. دریل های شارژی از ولتاژ 12 تا 24 ولت به بازار عرضه شده اند. از دیگر مشخصاتی که می بایست در هنگام خرید دریل شارژی، به آن توجه داشته باشیم، کیف محافظ جهت حفاظت و حمل و نقل آسان، طراحی استاندارد و ارگونومیک، نوع سه نظام، سرعت گردش آزاد، چراغ LED  و نوع کاربردی ( چکشی، گیربکسی، پیچ گوشتی و ...) می باشد.

خریدارن در سایت راندنو می توانند بدون هیچ واسطه، با نمایندگان و فروشندگان دریل های شارژی در ارتباط باشند و بهترین و ارزان ترین دریل شارژی را در فروشگاه های عضو راندنو مشاهده نمایند.

مشاهده ادامه مطلب

برند


نوع


کنترل سرعت