ثبت فروشگاه

دریل همزن

دریل همزن یا دریل میکسر یکی از انواع دریل است که جهت ترکیب کردن مواد مختلف در کارگاه های صنعتی و ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد. دریل همزن برای مخلوط کردن مواد غلیظ، رقیق و خمیری شکل در صنایع گوناگون، مورد استفاده قرار می گیرد. از این دستگاه جهت ترکیب انواع دوغاب، سیمان، ملات، بتن، رنگ و ... استفاده می شود. استفاده از دریل همزن صنعتی موجب بالا رفتن سرعت عمل در فعالیت های ساختمانی و صنعتی می شود. جهت اطلاع از قمیت دریل همزن و خرید میکسر همزن با مراجعه به سایت راندنو می توانید لیست فروشندگان این ابزار را مشاهده نمایید.

دریل میکسر متابو، ایزی پاور، روبی، الیت، محک، بوش، ماکیتا، رونیکس و ... از شناخت هشده ترین برندهای تولیدکننده این ابزار به شمار می آیند. همچنین جهت تهیه دریل همزن ارزان می توانید قابلیت های انواع این ابزار را با یکدیگر مقایسه نموده و به خرید مناسب ترین نوع آن، اقدام نمایید. لازم به ذکر است که برخی از کاربران این ابزار را با نام همزن ملات سیمان هم می شناسند. ظاهر دریل میکسر مانند دیگر دریل ها است اما در قسمت سری آن به جای مته یک پره همزن نصب شده است. به کار گیری از میکسر صنعتی موجب مخلوط شدن یکنواخت مواد و رنگ ها می شود. همچنین کار با دریل هم زن نیازی به صرف انرژی کاربر، حین انجام کار ندارد.

برخی از انواع این دریل از قابلیت کنترل سرعت نیز برخوردار هستند. این قابلیت معمولاً برای مخلوط کردن مواد رقیق کاربرد دارد. لازم به ذکر است که دریل میکسر از قابلیت تنظیم دور موتور نیز برخوردار است.

دریل همزن

انواع دریل همزن

دریل های میکسر براساس منبع تغذیه به چند دسته تقسیم می شوند. در ادامه به کاربردهای هر یک از انواع دریل همزن صنعتی می پردازیم.

دریل همزن برقی

دریل میکسر برقی قدرت بیشتری نسبت به نمونه های شارژی این محصول دارد. این ابزار همانطور که از نامش مشخص است، توسط جریان برق 220 ولت شهری کار می کند. لازم به ذکر است که این نوع دریل به دلیل اتصال به برق، کاربر را با محدودیت های مکانی مواجه می کند.

دریل همزن شارژی

این دریل همانطور که از مشخص است، انرژی مورد نیاز خود را از طریق باتری تأمین می کند. استفاده از این ابزار در شرایطی که دسترسی به پریز برق امکان پذیر نیست، کاربرد دارد. دریل میکسر شارژی نسبت به دیگر دریل های همزن قدرت پایینی دارد اما میان کاربران بسیار محبوب واقع شده است. دلیل این محبوبیت ظرفیت بالای هم زدن این دستگاه در مقایسه با میزان باتری مصرفی آن است. لازم به ذکر است که با انتخاب پره مناسب، می توان در مصرف انرژی این ابزار صرفه جویی نمود. علاوه بر این می توان از دریل میکسر در محیط هایی که دسترسی به پریز برق وجود ندارد، استفاده کرد. همچنین از باتری سایر دریل ها می توان جهت تأمین تغذیه این میکسر استفاده کرد.

دریل همزن بنزینی

دریل میکسر بنزینی نسبت به سایر مدل ها از قدرت بالاتری برخوردار است. استفاده از این نوع دریل، برای مخلوط کردن مواد در فضایی خارج از محیط خانه مناسب است. لازم به ذکر است که دریل های بنزینی از قدرت بالایی برای مخلوط کردن انواع مواد مختلف صنعتی سنگین برخوردار هستند.

انواع دریل همزن

کاربرد دریل همزن

دریل های میکسر جهت انجام ترکیب سریع تر و راحت تر کارها در انواع صنایع مختلف، مورد استفاده قرار می گیرند. از این رو استفاده از این ابزار در صنایع مختلف، از کاربردهای به سزایی برخوردار است. به طور مثال، دریل همزن حلیم یکی از بیشترین کاربردهای این ابزار است که جهت ترکیب مواد غذایی سنگین، استفاده می شود. همچنین اگر به دنبال همزن ملات سیمان هستید، می توانید نوع برقی یا بنزینی این ابزار را تهیه و از آن استفاده نمایید. در ادامه به کاربردهای این ابزار در صنعت های گوناگون اشاره خواهیم نمود:

 • این ابزار در صنایع شیمیایی جهت مخلوط کردن پودرها و مواد شیمیایی، شوینده های بهداشتی، ضدعفونی کننده ها و ... کاربرد دارد.
 • در صنایع داروسازی جهت مخلوط مواد دارویی، بهداشتی و آرایشی و ... مورد استفاده قرار می گیرد.
 • این دستگاه بیشترین کاربرد را در صنایع ساختمانی جهت ترکیب مصالح ساختمانی، درست کردن ملات، مخلوط رنگ ها و ... دارد.

کاربرد دریل همزن

مزایای دریل همزن

این دستگاه از ویژگی های مطلوب و به سزایی برخوردار است. در ادامه به مزایای استفاده از این محصول می پردازیم.

 • مخلوط کردن مواد مختلف با سرعت بالا
 • برخورداری از پره های مقاوم و مستحکم
 • برخورداری از قطعات فولادی
 • برخورداری از دستگیره های متنوع و متناسب با نیاز کاربر
 • صرفه جویی در زمان 
 • دوام بالای دستگاه
 • ضد زنگ بودن
 • افزایش راندمان کاری
 • برخورداری از سیستم گردش پره
 • یک دست کردن مواد ترکیب شده

مزایای دریل همزن

نکات مهم در خرید دریل همزن

هنگام خرید این کالا باتوجه به نیاز خود، امکانات و ویژگی های این محصول را مورد بررسی قرار دهید و سپس به خرید آن اقدام نمایید. اولین فاکتور مهم در انتخاب این ابزار توجه به نوع دریل است. دریل  در ادامه به راهنمای خرید دریل میکسر پرداخته شده است.

  قدرت موتور

یکی از پارامترهای مهم در خرید این محصول، توجه به قدرت موتور همزن دریل است. این قطعه با معیار گشتاور و دور در دقیقه اندازه گیری می شود. درنتیجه بهتر است دستگاهی را تهیه کنید که از موتور قدرتمندی برخوردار باشد. دستگاهی که قدرت کمتری دارد، معمولا قیمت کمتری هم دارد و برای مخلوط کردن مواد سبک گزینه مناسبی برای استفاده است.

پره یا سری همزن دریل 

پره یا تیغه میکسر صنعتی که به آن مته همزن دریل نیز گفته می شود، یکی از اجزای مهم این محصول است. ابعاد و شکل پره دریل باید متناسب با نوع کاربرد و نیاز شما انتخاب شود. در صورت انتخاب صحیح پره، طول عمر دستگاه شما نیز افزایش می یابد و توانایی آن  برای مخلوط کردن مواد بیشتر می شود. اما اگر پره از حد معمول بزرگ تر باشد در دورهای بالا به موتور دستگاه آسیب می زند.

همچنین اگر از حد معمول کوچکتر باشد، مخلوط کردن مواد برای آن سخت می شود. پره های دریل میکسر در طرح های مختلف سبدی، حلقه ای، استاندارد، مارپیچی و معکوس تولید و به بازار عرضه می شوند. بهترین و کاربردی ترین مدل پره دریل میکسر، نوع مارپیچی آن است. لازم به ذکر است که در ساخت پره همزن دریل از متریال های فولاد ضد زنگ استفاده می شود.

دستگیره یا دسته دستگاه

دسته بیشتر دریل های میکسر قابل تنظیم هستند. دسته این کالا در بالا و دو طرف دستگاه وجود داشته و مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین می توان برای کمتر اشغال شدن فضای خود، آن را حذف و یا تا کرد.

طراحی استاندارد و ارگونومیک

توجه به ارگونومی این ابزار از دیگر نکاتی است که هنگام خرید دریل میکسر باید به آن توجه نمایید. همانطور که گفته شد، وظیفه دریل میکسر، مخلوط کردن مواد مختلف صنعتی است. به همین دلیل باید در جهت پایین از این محصول استفاده کرد.از این رو دریلی مناسب است که دسته بلندی داشته باشد و از استانداردهای مطلوب در ساختار آن استفاده شده باشد.

سرعت گردش دریل 

سرعت گردش سری دریل نیز از نکات مهم در خرید این محصول است. هر چه سرعت بالاتر باشد عملیات مخلوط کردن راحت تر انجام می شود.

کنترل سرعت متغیر

برخی از دریل های همزن از قابلیت کنترل سرعت متغیر برخوردار هستند. این قابلیت امکان کنترل سرعت و چرخش پره ها را در اختیار کاربر قرار می دهد. با استفاده از این قابلیت تسلط بیشتری بر روی قطعه کار خواهید داشت. به طور معمول این سیستم به صورت ماشه ای یا شماره ای بر روی این ابزار وجود دارد.

سیستم گردش

هنگام خرید این ابزار بهتر است نوعی از آن را انتخاب کنید که از سیستم چپگرد و راستگرد برخوردار باشد. این قابلیت در دریل های همزن بهترین گزینه برای مخلوط کردن مواد سفت و خمیری شکل است. این ویژگی مواد را خلاف جهت ترکیب کرده و نقش به سزایی در مخلوط شدن یکدست مواد ایفا می کند.

نکات ایمنی هنگام استفاده از دریل همزن

استفاده از هر ابزاری به رعایت نکات ایمنی نیاز دارد. در ادامه به رعایت نکات ایمنی هنگام استفاده از دریل میکسر می پردازیم:

 • ابتدا قبل از شروع انجام کار با این دریل، از وجود نداشتن هرگونه کابل برق، لوله آب، لوله گاز و ... در محیط و اطراف محیط انجام عملیات، اطمینان داشته باشید.
 • برای تسلط کافی بر روی دستگاه و نحوه صحیح در دست گرفتن آن، هم دسته اصلی و هم دسته های جلویی را محکم نگه دارید.
 • هنگام انجام عملیات و استفاده از این دستگاه حتما از عینک ایمنی استفاده کنید.

نکات ایمنی هنگام استفاده از دریل همزن

بهترین دریل همزن

شرکت های بسیاری به تولید انواع دریل های میکسر پرداخته اند. در ادامه به معرفی برترین و محبوب ترین برندهای تولیدکننده این ابزار می پردازیم.

دریل همزن رونیکس

رونیکس از برترین تولیدکنندگان انواع ابزارآلات در جهان است. این برند به تولید انواع ابزار برقی، دستی و شارژی پرداخته است. محصولات رونیکس از کیفیت بالایی برخوردار هستند و مطابق با استانداردهای بین المللی تولید وعرضه می شوند. دریل همزن رونیکس مدل 2210، 2250، 2113، 2260، 2220 و ... از برترین دریل های میکسر رونیکس به شمار می آیند.

دریل میکسر بوش

بوش از دیگر برندهای محبوب ارائه دهنده انواع ابزارآلات در جهان است. این برند آلمانی با سالها تجربه و قدمت در زمینه تولید ابزار و تجهیزات خانگی، توانسته است در میان کاربران بسیار محبوب واقع شود. ابزارآلات برند بوش، باتوجه به کیفیت بالایی که دارند، از قیمت مناسبی برخوردار هستند. دریل همزن بوش مدل GRW 12 E یکی از برترین و محبوب ترین دریل های میکسر ارائه شده بوش است.

دریل همزن ماکیتا

شرکت ماکیتا در سال 1958 توسط ماسابورور ماکیتا تأسیس شد. این شرکت یکی از معتبرترین و محبوب ترین تولیدکنندگان ابزار آلات در جهان به شمار می آید. تنوع و کیفیت مطلوب محصولات تولید شده این برند، موجب موفقیت های چشمگیر این شرکت شده است. از محبوب ترین دریل های تولید شده توسط این شرکت می توان به دریل همزن ماکیتا مدل UT2204 ،UT2404 ،UT120 و ... اشاره کرد.

دریل همزن محک

شرکت محک یکی از برندهای زیرمجموعه شرکت البرز ابزار است. این شرکت در سال 1361 و در شهر البرز فعالیت خود را آغاز کرد. این برند در سال 1379 موفق به در یافت گواهینامه ISO9002 شد. برند محک نیز یکی از معتبرترین ومحبوب ترین شرکت های تولیدکننده ابزارآلات در ایران محسوب می شود. دریل میکسر محک یکی از پرطرفدارترین و محبوب ترین برندهای تولیدکننده این ابزار به شمار می آید. از محبوب ترین دریل های تولید شده توسط این شرکت می توان از دریل همزن محک 1600، مدل های DMX-1100 ،MX-1400 و ... نام برد. جهت اطلاع از قیمت دریل همزن محک با مراجعه به سایت راندنو می توانید لیست فروشندگان این ابزار را مشاهده نمایید.

دریل میکسر آینهل

آینهل از دیگر برندهای آلمانی است که به تولید انواع ابزارآلات و ابزار صنعتی پرداخته است. محصولات این برند در بیش از 50 کشور جهان، در حال توسعه و فروش است. ابزارآلات این برند از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند وباتوجه به استانداردهای لازم تولید و عرضه می شوند. لازم به ذکر است که شرکت البرز ابزار از سال 1382 به عنوان نماینده انحصاری محصولات این برند است. میکسر رنگ آینهل 1400 وات مدل TC-MX-1400-2E یکی از پرطرفدارترین دریل های میکسر این برند به شمار می آید.

دریل همزن کرون

شرکت کرون در سال 1983 تأسیس شد و در حال حاظر از بیش از 10 کارخانه زیرمجموعه برخوردار است. برند کرون یکی از بزرگ ترین تولیدکنندگان ابزارآلات در کشور چین است. این شرکت نیز با به کارگیری از نیروی کاری قوی و تولید محصولات با کیفیت توانسته است جایگاه مطلوبی در بازار تولیدکنندگان ابزارآلات به دست آورد. از محبوب ترین دریل میکسر تولیدشده توسط این برند می توان به دریل همزن کرون مدل CT10049 و ... اشاره کرد.

همزن باس 2100 وات دیمردار یکی از پر طرفدارترین و پرمصرف ترین انواع این ابزار صنعتی به شمار می آید. دریل همزن دی سی ای، توسن، اینکو، رونیکس، بوش، باس و ... از دیگر تولیدکنندگان معتبر و محبوب این ابزار به شمار می آیند.

قیمت دریل همزن

قیمت دریل میکسر به عواملی مانند قدرت و توان دستگاه، دیمر، گشتاور، برند دستگاه، گارانتی و خدمات پس از فروش بستگی دارد. توان دستگاه یکی از مهم ترین پارامترهای تاثیر گذار بر قیمت این دستگاه است. هر چه توان دستگاه بالاتر باشد، قیمت آن نیز افزایش می یابد. همچنین نمونه های شارژی، قیمت بالاتری نسبت به نمونه های برقی این محصول دارند. لازم به ذکر است که برندهای اروپایی و آمریکایی باتوجه به کیفیت بالای محصولات، ابزارآلات گران تری هم دارند. جهت اطلاع از قیمت دریل همزن و قیمت میکسر رنگ با مراجعه به سایت راندنو می توانید لیست فروشندگان این ابزار را مشاهده نمایید.

خرید دریل همزن

برای خرید دریل همزن می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت دریل میکسر و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند


منبع تغذیه


کنترل سرعت