ثبت فروشگاه

کابل آلومینیوم

کابل آلومینیوم از انواع سیم و کابل است که هادی از جنس فلز آلومینیوم دارد. آلومینیوم نسبت به مس، دارای هدایت الکتریکی ضعیف‌تری است اما به دلیل مزایای زیادی که دارد، امروزه در بسیاری از تأسیسات برقی، پست‌های فشار قوی، نیروگاه‌ها و دیگر موارد از سیم و کابل آلومینیوم استفاده می‌شود. خرید کابل آلومینیوم، عملی اقتصادی است زیرا قیمت کابل آلومینیوم ارزان‌تر از مسی است. در پاسخ به سوال کابل آلومینیوم چیست باید گفت که این کابل‌ها وظیفه انتقال جریان الکتریکی و توزیع آن را برعهده دارند. لازم به ذکر است که این محصولات، تنها به صورت مفتول و خشک ساخته می‌شوند. زیرا آلومینیوم، فلزی شکننده‌تر از مس است و قابلیت شکل پذیری بالایی ندارد.

این کابل برق از گذشته‌های دور در تأسیسات برقی، خطوط انتقال و توزیع برق مورد استفاده قرار می‌گرفت. اما امروزه استفاده از این کابل‌ها بیشتر از گذشته رواج پیدا کرده است زیرا مس نسبت به آلومینیوم، فلزی گران قیمت‌تر است و استفاده از آن مقرون به صرفه نیست. با وجود این که آلومینیوم مقاومت الکتریکی بالایی دارد، اما می‌تواند به راحتی جایگزین کابل‌های مسی شود زیرا افت ولتاژ ندارد و دمای بالایی برای شبکه به وجود نمی‌آورد. کابل با هادی آلومینیومی همانند سایر کابل ها، وظیفه انتقال جریان برق و برقراری اتصال را برعهده دارند. در خطوط انتقال و توزیع برق می‌توان از این کابل‌ها استفاده کرد. کابل برق آلومینیومی جریان الکتریکی را از یک نقطه به نقطه دیگر منتقل می‌کند و در خطوط برق رسانی به راحتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این کابل‌ها بهتر است با اتصالاتی مطابق با جنس خودشان یعنی کابلشو آلومینیومی نصب شوند. از انواع کابل برق آلومینیوم در سیستم‌های توزیع برق ساختمان‌های مسکونی، توزیع برق در خطوط محلی، خطوط انتقال نیرو و همچنین سیم کشی در برخی از هواپیماها استفاده می‌شود. کابل خودنگهدار نوعی کابل آلومینیوم است که در بسیاری از تأسیسات تک فاز و سه فاز استفاده می‌شوند. به این کابل ها اصطلاحاً کابل ABC نیز گفته می‌شود.

کابل‌هایی که هادی از جنس آلومینیوم دارند، به انواع زیر تقسیم می‌شوند:

  • کابل آلومینیوم زمینی: این کابل ها در انواع دو، سه و یا چهار رشته به بازار عرضه می‌شوند و اغلب در پروژه‌هایی با سطوح ولتاژ پایین‌تر مورد استفاده قرار می‌گیرند.
  • کابل آلومینیوم هوایی: در فضاهای بیرونی همانند دکل‌های برق، تیرهای برق و دیگر موارد از این نوع کابل استفاده می‌شود. این کابل ها خود به سه نوع مختلف کابل آلومینیوم هوایی ACC، کابل هوایی آلومینیوم AAAC و کابل هوایی آلومینیوم ACSR تقسیم می شوند.

قیمت کابل آلومینیوم

عوامل بسیار زیادی برروی قیمت روز کابل آلومینیومی اثرگذار است. عواملی مانند برند، نوع روکش، تعداد رشته، سطح مقطع، زره دار بودن و یا فاقد زره بودن کابل، کارخانه تولیدکننده کابل، سایز کابل آلومینیوم و دیگر موارد می‌توانند تعیین کننده قیمت کابل برق آلومینیومی باشند. برای مشاهده قیمت کابل آلومینیومی 2*16 و دیگر سایزها می‌توانید به راندنو مراجعه کنید.

خرید کابل آلومینیوم از راندنو

تکنسین‌های برق برای خرید این دسته از کابل‌ها به جدول کابل آلومینیوم که اصطلاحاً به آن جدول افت ولتاژ کابل آلومینیوم هم گفته می‌شود، مراجعه می کنند. در این جدول می‌توانید کابل متناسب با ولتاژ و جریان شبکه خود خریداری کنید. زیرا جریان مجاز کابل آلومینیوم و آمپر آن ذکر شده است. همچنین اگر بخواهید کابل مسی خود را تعویض و به جای آن از نوع آلومینیومی استفاده کنید، باید از این جدول کمک بگیرید.

برای خرید کابل آلومینیومی می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات کابل آلومینیومی را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت کابل آلومینیوم زمینی و هوایی و برقراری ارتباطی بدون واسطه با نمایندگان و مراکز فروش کابل آلومینیوم لاله زار و دیگر نقاط را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

دسته بندی

برند