ثبت فروشگاه

کابل مسی نوعی کابل برق است که امروزه در صنعت برق برای انتقال جریان الکتریکی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در صنعت ساخت سیم و کابل، معمولاً از هادی‌های مختلفی از جمله مس و آلومینیوم استفاده می‌شود که در این میان مس ویژگی‌های بهتری نسبت به آلومینیوم از خود نشان می‌دهد. البته قیمت کابل مسی بیشتر از قیمت کابل آلومینیومی است. به عنوان مثال قیمت کابل مسی مفتولی در مقایسه با کابل آلومینومی با همین ویژگی‌ها بیشتر است. مس بهترین رسانای الکتریکی در میان دیگر فلزات است و انعطاف‌پذیری بالایی دارد. همچنین شکل‌پذیری آن نیز زیاد است یعنی به راحتی به افشان و مفتول تبدیل می‌شود. همین موضوع سبب شده است تا بسیاری از متخصصان برق به خرید کابل مسی اقدام کنند. این کابل‌ها در انواع مختلف، سطح مقطع‌های گوناگون و تعداد رشته‌های متعدد به بازار عرضه می‌شوند. 

کابل‌های مسی در سطح مقطع‌های کوچک‌تر، روی کلاف و در سطح مقطع‌های بزرگ، بر روی قرقره ارائه می‌شوند. از آلیاژ مس در تولید کابل سبک، کابل قدرت، کابل شبکه، کابل مخابرات، کابل فرمان، کابل کواکسیال، کابل کنترل و دیگر موارد استفاده می‌شود. صرفه اقتصادی و ثبات قیمت آلومینیوم، باعث شده مصرف کابل‌های مسی کمی کم‌تر از گذشته باشد. با این حال، به علت هدایت الکتریکی بالا، همچنان کاربرد کابل‌های مسی ببیشتر است. این کابل‌ها برای نصب به کابلشو و مفصل کابل مسی و دیگر اتصالات نیاز دارند. کابل‌های مسی ایمنی بالایی دارند و بازدهی آن‌ها زیاد است. به دلیل انعطاف‌پذیری بالا، نصب و راه اندازی آن‌ها ساده‌تر است.

این کابل‌ها می‌توانند به همراه شیلد یا آرمور و زره به بازار عرضه شوند. همچنین جنس عایق آن‌ها نیز به کاربردشان بستگی دارد. کابل‌های مسی از نظر نوع ساخت، می‌توانند افشان (نرم)، مفتول (خشک) یا نیمه افشان باشند.

قیمت کابل مسی

قیمت کابل مسی و آلومینیومی به عوامل مختلفی همچون شکل هادی، سطح مقطع، تعداد رشته، جنس عایق، جنس روکش، نوع شیلد یا آرمور، کاربرد کابل، استاندارد تولید و کیفیت ساخت، برند و شرکت سازنده بستگی دارد. به عنوان مثال قیمت کابل مسی 4*16 از کابل‌هایی با سطح مقطع بزرگ‌تر کمتر است. برای مشاهده قیمت کابل مسی 3*50+25 و دیگر سایزها می‌توانید به سایت راندنو مراجعه کنید. 

خرید کابل مسی از راندنو

تکنسین‌های برقی برای خرید کابل برق مسی، از جدول کابل مسی سه فاز یا همان جدول آمپر کابل مسی استفاده می‌کنند. در این جدول شما می‌توانید تعداد رشته، سطح مقطع، ولتاژ، قیمت و دیگر ویژگی‌های مربوط به کابل‌های برق مسی را بررسی کنید. این جدول به شما کمک می‌کند بتوانید بهترین کابل را برای مجموعه خود خریداری کنید. همچنین به کمک جدول مقایسه کابل مسی و آلومینیومی می‌توانید بررسی کنید که کدام کابل در مجموعه شما کارایی بهتری دارند و مقرون به صرفه‌تر هستند. برای خرید کابل مسی می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات کابل برق را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با مرکز فروش کابل مسی مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت کابل مسی و برقراری ارتباطی بدون واسطه با نمایندگی کابل برق را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه