ثبت فروشگاه
لیست مقایسه

لامپ ال ای دی

لامپ ال ای دی (LED) تکنولوژی جدید تولید لامپ است و بخشی از تولید نوین در حوزه روشنایی محسوب می شود. LED مخفف عبارت Light Emitted Diode بوده و به معنای دیود ساطع کنده نور می باشد، به این معنا که در این نوع لامپ ها از تکنولوژی جریان دهی از دیودها استفاده می شود. در حقیقت، ال ای دی ها از تکنولوژی نوردهی نیمه هادی ها توسط جریان الکتریکی ورودی پیروی می کنند. لامپ های ال ای دی دارای طول عمر کارکرد طولانی تری نسبت به لامپ های رشته ای هستند. در بسیاری از مقاله های روز دنیا از لامپ های ال ای دی به عنوان دوستدار محیط زیست یاد شده است. امروزه به علت نور زیبا و مصرف کم، از لامپ های ال ای دی در منازل و لوسترهای خانگی استفاده بسیار زیادی می شود. این موضوع به دلیل عدم استفاده از جیوه و گازهای سمی و تولید به مراتب بسیار کمتر گاز CO2 در زمان ساخت است. عموماً طیف رنگی لامپ های ال ای دی بسیار بیشتر از لامپ های رشته ای و کم مصرف می باشد. زمانی که لامپ های LED را توسط کلید روشن می کنید، مشاهده خواهید کرد که بدون نیاز به گرم شدن، به پیک نوردهی خود می رسد، در نتیجه، این نوع لامپ از خود گرما تولید نکرده و انرژی را تلف نمی کند. معمولاً طول عمر لامپ های ال ای دی بر اساس تعداد دفعات روشن و خاموش شدن و ساعت کارکرد آن ها تعریف می شود. در نسل های جدید ال ای دی، لامپ ها دارای قابلیت تعویض رنگ به وسیله یک کنترل بوده و جذابیت های زیادی را برای نورپردازان فراهم کرده اند. لامپ های ال ای دی، فوق کم مصرف بوده و استفاده از آن ها موجب کاهش هزینه های مربوط به برق می شود. لامپ ال ای دی نواری و لامپ ال ای دی خودرویی نیز در بین مخاطبان بسیار پرطرفدار شده است.

انواع لامپ ال ای دی بر اساس سرپیچ

امروزه در منازل، صنعت، نورپردازی های محیطی و غیره، لامپ های ال ای دی کاربرد بسیاری دارند. این لامپ ها بر اساس نوع سرپیچ به چند دسته تقسیم می شوند تا کاربران بتوانند در هنگام خرید، امکان انتخاب انواع این لامپ ها را داشته باشند. لامپ LED می تواند دارای سرپیچ E27 ،E14 ،E40 و سرپیچ سوزنی باشد. لامپ های ال ای دی هالوژنی دارای سرپیچ سوزنی و انواع دیگری از سرپیچ می باشند.

کاربرد لامپ ال ای دی

امروزه لامپ های LED در بسیاری از دستگاه های اندازه گیری، لوازم خانگی و چراغ های راهنمایی و رانندگی کاربردهای زیادی دارند. علاوه بر این، امروزه از تکنولوژی لامپ های ال ای دی در ساخت پنل های برق، چراغ های سقفی توکار و روکار، چراغ های خطی و مهتابی ها، وال واشرها و دکوراتیوها، چراغ های دفنی و استخری، چراغ های پارکی، خیابانی و غیره استفاده می شود. البته از لامپ های ال ای دی امروزه، در لامپ های سیگنال، چراغ های راهنمایی رانندگی و تجهیزات صوتی و تصویری نیز استفاده می شود. امروزه در صنعت نورپردازی و زیباسازی شهری، در خیابان ها و پارک ها از لامپ های ال ای دی استفاده زیادی می شود.

انواع لامپ ال ای دی بر اساس کارکرد

  • لامپ مهتابی LED
  • لامپ هالوژنی ال ای دی
  • لامپ شمعی
  • لامپ حبابی

از بهترین تولیدکنندگان لامپ ال ای دی می توان به پارس شهاب، افراتاب، آوا، کیهان، خزرشید، نور صرام پویا، ZFR، افق، پارس شعاع توس، پارس اروند و ... اشاره کرد.

در راندنو تلاش شده است تا با معرفی فروشندگان لامپ های LED، خریداران را برای انتخاب بهتر راهنمایی کرده و همچنین خریداران بتوانند قیمت لامپ ها را با یکدیگر مقایسه کرده و بهترین خرید را داشته باشند. پیشنهاد راندنو برای خریداران، دقت در هنگام انتخاب برند و ضمانت آنها برای لامپ های ال ای دی می باشد.

مشاهده ادامه مطلب

برند


نوع سرپیچ


توان