ثبت فروشگاه

مخزن تحت فشار

مخزن تحت فشار چیست و چه کاربردی دارد؟ مخزن تحت فشار یا منبع تحت فشار از مهم‌ترین بخش‌های پمپ آب در سیستم آب‌رسانی به شمار می‌آید. مخازن تحت فشار با نام مخزن انبساط نیز شناخته می‌شوند. این محصول منبعی است که برای ذخیره و نگهداری آب، در فشاری غیر از فشار اتمسفر استفاده می‌شود. از این مخزن به منظور آب‌رسانی آسان و بهتر استفاده می‌شود. همچنین با وجود این مخزن، تا حد زیادی از سرعت بالا و کارکرد غیرضروری الکتروموتور پمپ نیز جلوگیری می‌شود. به طور کلی این مخزن موجب تثبیت و افزایش سطح فشار آب در ساختمان‌ها می‌شود.

مخازن تحت فشار در ظرفیت‌های مختلف و با سایزهای گوناگون، به بازار عرضه می‌شوند. مخزن تحت فشار 100 لیتری، 60 لیتری و 24 لیتری از پرکاربردترین ظرفیت‌های این منبع به شمار می‌آیند. این منبع به هنگام نصب خالی است و پس از استارت پمپ با توجه به ظرفیتی که دارد، شروع به پر شدن می‌کند. در صورت پر شدن منبع نیز هوا در بالای مخزن فشرده می‌شود. پس از خاموش شدن دستگاه، به کمک فشار هوا آب وارد سیستم می‌شود. با پایین آمدن سطح آب و کاهش فشار هوای داخل منبع، پمپ به طور مجدد استارت می‌خورد. با استارت مجدد پمپ، منبع دوباره پر شده و هوا فشرده می‌شود.

کاهش مصرف انرژی، ثابت ماندن فشار آب در لوله‌ها، کاهش آلودگی صوتی پمپ‌ و برخورداری از طول عمر بالا از مهم‌ترین مزایای این مخزن به شمار می‌آیند.

  • منبع تحت فشار دیافراگمی: مخزن تحت فشار دیافراگمی به کنترل فشار کمک می‌کند. با استفاده از این مخزن، استهلاک پمپ و مصرف برق، تا حد زیادی کاهش می‌یابد. عملکرد این پمپ به گونه‌ای است که آب در تیوپ مورد نظر ذخیره شده و فشار هوا در پشت آن قرار می‌گیرد. از مزایای این منبع تحت فشار می‌توان به برخورداری از دوام بالا، کارایی فوق‌العاده و طول عمر بیشتر آن نسبت به مخازن تیوپی اشاره کرد. لازم به ذکر است منابع تحت فشار دیافراگمی هزینه‌ اولیه‌ زیادی نسبت به منابع تحت فشار تیوپی دارند اما استفاده از مخازن دیافراگمی مقرون به صرفه ‌تر است.
  • مخزن تحت فشار تیوپی: این دستگاه با نام منبه با بالش هوا نیز شناخته می‌شود. استفاده از این مخزن در سیستم‌های قدیمی آبرسانی کاربرد دارد. عملکرد این مخزن به گونه‌ای است که آب درون منبع، توسط تیوپ، تحت فشار نگه داشته می‌شود. این مخازن از لحاظ دوام و کارایی، کارکرد کمتری نسبت به مخازن دیافراگمی دارند. استفاده از این محصول در موارد زیادی موجب تغییر مزه و بوی آب می‌شود. فشار هوا این مخزن تحت فشار پلاستیکی به مرور زمان کم می‌شود و تیوپ داخلی آن سوراخ می‌شود.

قیمت مخزن تحت فشار

قیمت منبع تحت فشار براساس پارامترهای مختلفی همچون نوع و حجم مخزن، ابعاد و سایز منبع، ارتفاع فشار، سایز شیر، وزن محصول، حداکثر تحمل فشار و شرکت تولیدکننده آن تعیین می‌شود. از بهترین مارک مخزن تحت فشار می‌توان از لئو، امرا، وال و دیگر تولیدکنندگان نام برد.

شما کاربران گرامی با مراجعه به سایت راندنو می‌توانید لیست قیمت مخزن تحت فشار 100 لیتری و قیمت مخزن تحت فشار 20 لیتری را مشاهده نمایید.

خرید منبع تحت فشار از راندنو

پیش از خرید این دستگاه بهتر است به نکات زیر توجه شود:

  1. انتخاب صحیح توان پمپ و حجم منبع
  2. ضخامت مخزن
  3. برخورداری از گواهینامه بهداشتی
  4. مکان‌یابی محل نصب مخزن
  5. ابعاد و سایز منبع
  6. میزان مصرف برق مخزن
  7. گارنتی و شرکت تولیدکننده دستگاه

برای خرید مخزن تحت فشار می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت مخزن تحت فشار 24 لیتری را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و به صورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت مخزن تحت فشار پمپ آب خانگی و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

برند


نوع


ظرفیت