ثبت فروشگاه
دسته‌بندی‌ها : سیم و کابل افق البرز   -  

افق البرز

افق البرز (Ofogh Alborz Industrial Group) یکی از برترین شرکت ها در زمینه تولید انواع سیم و کابل است. گروه صنایع افق البرز گروهی مستقل و متعلق به یخش خصوصی است که فعالیت خود را از سال 1372 آغاز کرده است. شرکت افق البرز کابلسازی و تولید محدود سیم را هدف خود قرار داد و به برطرف سازی نیازهای بازار برق ایران هم توجه کرد. به همین ترتیب کارخانه این شرکت در شهرک صنعتی لیا قزوین به مساحت 35 هزار مترمربع تاسیس شد. به همین دلیل گاهی به این شرکت، افق البرز لیا قزوین نیز گقته می شود.

َسیم و کابل افق البرز مجموعه از ماشین آلات مجهز دارد و نیروهای انسانی که در این شرکت به فعالیت می پردازند، مجرب و متخصص هستند. تمامی محصولات این کارخانه استانداردهای ملی و بین المللی دارد و توانسته طیف گسترده ای از تقاضای بازار را پوشش دهد. افق البرز سیم و کابل های خود را به کشورهای مختلف جهان همچون روسیه، گرجستان، بحرین، عراق، افغانستان، ترکیه، ارمنستان و دیگر موارد صادر می کند.

Ofogh Alborz Cable در ابتدا به تولید انواع کابل سبک پرداخت. اما امروزه به تولید انواع سیم و مابل های مسی و آلومینیومی و همچنین کابل ها  فشار قوی و فشار متوسط تخصص به دست آورده است. کابل های این کارخانه در صنایع تولید و توزیع برق، نیروگاه ها، صنعت ساختمان سازی، صنایع پتروشیمی و گاز، خودروسازی، حمل و نقل و دیگر موارد کاربرد دارد.

صنایع افق البرز در سال 1383 توانست از ماشین آلات بسیار مجهز در کارخانه استفاده کند. او به کمک نصب و راه اندازی این تجهیزات تولید کابل های فشار متوسط و فشار قوی را گسترش داد و توانست سبد محصولات خود را کامل تر کند. به طوری که در سال 1386 محصولات این شرکت به 30 هزارتن در سال رسید. در سال 1389 این شرکت مفتول های مسی را نیز به سبد کالاهای خود اضافه کرد و پس از آن سالیانه 100 هزارتن مفتول مسی به بازار عرضه کرد.

آزمایشگاه افق البرز

یکی از مواردی که سبب شهرت این شرکت شده است، آزمایشگاهی تخصصی است که در مجموعه صنعتی افق البرز قرار گرفته است. در آرمایشگاه این مجموعه از بهترین تجهیزات و به روزترین وسایل مطابق با استانداردهای روز جهان استفاده شده است. به عنوان مثال اصول استاندارد بین­ المللی ISO/IEC 17025 در آزمایشگاه این شرکت رعایت می شود که از مهمترین نکات آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • آنالیز و بررسی فیزیکی و شیمیایی کابل، بررسی مواد اولیه و در نهایت صدور مجوز مصرف در فرآیند تولید
  • برگزاری آزمون های R&D برای توسعه محصولات جدید و ایجاد نوآوری در صنعت سیم و کابل
  • انجام آنالیزهای کنترل کیفیت محصول نهایی و صدور نتایح آزمون در متقاضیان

محصولات افق البرز

محصولات این شرکت شامل دو بخش کابل افق البرز و مفتول های مسی افق البرز می شود. تمامی این محصولات مطابق با استاندارد تولید می شوند و از نظر تعداد رشته و سطح مقطع بسیار متنوع هستند. از پرکاربردترین این محصولات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

کابل برق افق البرز

کابل های این شرکت را می توان در تمامی صنایع به کار گرفت. این کابل ها جریان الکتریکی را به راحتی هدایت می کنند. از پرکاربردترین کابل های این شرکت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کابل قدرت: این کابل ها از یک یا چند هادی تشکیل شده اند که درون یک غلاف کلی نگهداری می شوند. شرکت افق البرز این محصولات را مطابق با استاندارد بین المللی IEC و یا استاندارد ملی ISIRI به بازار عرضه می کند.
  • کابل فشار متوسط: این کابل ها در بازه ولتاژی کمتری نسبت به کابل قدرت به کار گرفته می شوند. این محصولات نیز مانند دیگر کالاهای شرکت افق البرز مطابق با استانداردهای ملی و بین المللی عرضه می شود.
  • کابل فشار ضعیف: این کابل ها در بازه ولتاژی 300 تا 500 ولت و گاهی تا 1 کیلوولت به کار گرفته می شوند. این محصولات مطابق با استاندارد ISIRI 3569-1 عرضه می شود.
  • سیم و کابل مخصوص ساختمانی و ارتینگ: این تجهیزات در ساخت ساختمان به کار گرفته می شوند و کابل هایی با روکش مستحکم هستند. تمامی محصولات این شرکت مطابق با استاندارد بین المللی IEC و یا استاندارد ملی ISIRI تولید و مورد آزمون قرار می گیرد. سیم ارت، سیم افشان و مفتول، سیم نایلونی و کابل های نصب ثابت در این دسته قرار می گیرند.
  • کابل های مخصوص: کابل های مخصوص به منظور رفع نیازهای خاص عرضه می شوند. اغلب این کابل ها در کارخانه های پتروشیمی، شیمیایی، بیمارستان ها، خطوط حمل و نقل ریلی و دیگر موارد به کار گرفته می شوند. از جمله کابل های خاص این شرکت می توان به کابل های کنترل، کابل ابزار دقیق و سیم و کابل های هالوژن فری اشاره کرد.
  • سیم و کابل هوایی: از این کابل ها در فضای باز استفاده می شوند و جنس هادی اغلب آن ها از آلومینیوم است. کابل های خودنگهدار، هادی های مسی سخت هوایی، هادی های آلومینیومی آلیاژی و سیم های آلومینیومی در این دسته بندی قرار می گیرند.

شرکت افق البرز می تواند کابل هایی مطابق با درخواست و سفارش مشتری عرضه کند. همچنین تمامی محصولات با یکی از روکش های هالوژن فری و پلی اتیلن عرضه می شود. همچنین در ساختار اغلب این کابل ها از نوارهای جاذب آب استفاده شده است.

مفتول مسی افق البرز

مفتول های مسی که شرکت افق البرز به بازار عرضه می کند، از هادی های مسی باکیفیت و خالص تشکیل شده است. این محصولات کاربردهای خاصی دارند و اغلب در ساخت تابلو برق و الکتروموتورها از آن استفاده می شود. این شرکت به تولید هادی مسی برای تولید انواع سیم و کابل می پردازد. این هادی ها استرند شده یا بانچ شده هستند. همچنین افق البرز مفتول های مسی 8 میلیمتری نیز به بازار عرضه می کند. این محصولات خلوص 99 درصد دارند و براساس استانداردهای بین المللی ASTM B49 ، BS EN 1977  و استاندارد ملی 3075 عرضه شده اند.

نمایندگی سیم و کابل افق البرز

برای خرید محصولات افق البرز می توانید به نمایندگی های فروش افق البرز لاله زار تهران و سایت راندنو مراجعه کنید. در راندنو می توانید به طور مستقیم با فروشندگان انواع سیم و کابل این شرکت در ارتباط باشید.

لیست قیمت سیم و کابل افق البرز

برای مشاهده لیست قیمت سیم و کابل افق البرز می توانید به صفحه افق البرز در سایت راندنو مراجعه کنید. عوامل مختلفی همچون جنس روکش، نوع کابل، تعداد رشته، سطح مقطع و دیگر موارد برروی قیمت کابل افق البرز اثرگذار است.

دسته‌بندی کالاها