ثبت فروشگاه
لیست مقایسه

سیم و کابل افق البرز

سیم و کابل افق البرز یکی از باکیفیت ترین محصولات موجود در بازار است. این شرکت در سال 1372 با هدف تأمین محصولات سیم و کابل کشور تأسیس شد. شرکت گروه صنایع کابلسازی افق البرز ابتدا در زمینه تولید انواع کابل فشار ضعیف فعالیت خود را آغاز کرد و پس از گذشت مدت زمانی، به تولید انواع سیم و کابل با کاربردهای ساختمانی، فشار قوی و فشار متوسط پرداخت. از سیم و کابل مسی و آلومینیومی افق البرز در صنایع مختلف خودروسازی، پتروشیمی، ساختمان، توزیع و انتقال برق، حمل و نقل و ... استفاده می شود.

شرکت افق البرز توانست در سال 1383 کارخانه خود را پیشرفته تر کند و نواع کابل فشار قوی و فشار متوسط را نیز به سبد محصولات خود اضافه کرد. با همین روش توانست در سال 1386 سالیانه 30 هزارتن سیم و کابل به بازار عرضه کند. همچنین برای گسترش دادن محصولات خود رد سال 1389 تولید مفتول های مسی را آغاز کرد. به گونه ای که در حال حاضر سالانه بیش از 100 هزارتن مفتول مسی به بازار عرضه می کند.

شرکت افق البرز سیم و کابل از ماشین آلات و تجهیزات به روز دنیا در ساخت و تولید محصولات خود استفاده می کند. این محصولات مطابق با استانداردهای ملی و بین المللی هستند. سیم و کابل های افق البرز پیش از ورود به بازار، در آزمایشگاه های مجهز مورد تست و ارزیابی قرار می گیرند. محصولات کارخانه سیم و کابل افق البرز به سایر کشورهای دنیا نیز صادر می شود.

آزمایشگاه صنایع افق البرز

تمامی محصولات این شرکت پیش از ورود به بازار در آزمایشگاهی تخصصی و پیشرفته که در واحد کارخانه افق البرز قرار گرفته است، تست و ارزیابی می شود. این تست ها مطابق با استانداردهای روز دنیا همچون ISO/IEC 17025 صورت می گیرند. از مهمترین این تست ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • آنالیز فیزیکی و شیمیایی کابل
 • بررسی مواد اولیه
 • انجام آزمون های R&D جهت توسعه محصولات
 • آزمون های کنترل کیفیت
 • صدور گواهینامه و نتایج تست برای متقاضیان

کابل برق افق البرز

کابل سازی افق البرز را می توان در صنایع مختلف مورد استفاده قرار داد. این کابل ها وظیفه انتقال جریان الکتریکی و برقراری ارتباط را برعهده دارند. به عنوان مثال، در شبکه های توزیع و انتقال برق از کابل های برق تک یا چند رشته استفاده می شود. کابل برق از بخش هایی همچون هادی کابل، عایق، زره و روکش کابل تشکیل شده است. هادی کابل از فلزاتی رسانا همچون مس، آلومینیوم، نقره و ... ساخته شده است. افق البرز تنها کابل هایی با هادی های آلومینیوم و مس تولید می کند. کابل برق شرکت افق البرز از تنوع و کیفیت بالایی برخوردار است.

انواع کابل برق افق البرز

افق البرز کابل های متنوع با کاربردها و ویژگی های گوناگون به بازار عرضه می کند. این کابل ها براساس معیارهای زیر تقسیم بندی می شوند:

جنس و نوع هادی

کابل های شرکت افق البرز در دو نوع هادی و از جنس های مسی و آلومینیومی به بازار عرضه می شوند. این کابل ها هادی های الکتریکی مناسبی هستند و در تمامی خطوط مورد استفاده قرار می گیرند. شکل هادی این کابل ها عبارتند از:

 • کابل افشان افق البرز: کابل های افشان این شرکت دارای هادی هایی از جنس مس آنیل شده و کلاس 5 هستند. این کابل ها انعطاف پذیری بالایی دارند و می توان در صنایعی همچون ساختمان سازی و ... از آن ها استفاده کرد. عایق این کابل ها PVC تایپ D و روکش آن ها PVC و از نوع ST5 است.
 • کابل مفتول افق البرز: این کابل ها دارای هادی های مفتولی هستند که انعطاف پذیری آن ها کم است. کابل های مفتولی می توانند از نوع مسی و آلومینیومی باشند. دامنه کاربردی این کابل ها وسیع است زیرا هم به صورت دفنی و هم به صورت هوایی می توان از آن ها استفاده کرد.

سطح ولتاژی

شرکت افق البرز کابل های خود را در سطوح ولتاژی فشار ضعیف (LV)، فشار متوسط (MV) و فشارقوی (HV) به بازار عرضه می کند. این کابل ها از یک یا چند هادی تشکیل شده اند که درون یک غلاف کلی نگه داشته می شوند. شرکت گروه صنایع افق البرز یکی از بهترین تولیدکنندگان کابل های قدرت در کشور به حساب می آید. کابل های فشار ضعیف این شرکت در بازه ولتاژی 0.6 الی 1 کیلوولت و 1.8 الی 3 کیلوولت ارائه می شوند. کابل های فشار متوسط در بازه ولتاژی 3.6 الی 6 کیلوولت و 18 الی 30 کیلوولت عرضه شده اند.

نوع عایق

کابل های افق البرز با ویژگی های منحصربفرد به بازار عرضه می شوند. به عنوان مثال، کیفیت عایق این محصولات بسیار خوب است و در تمامی محیط ها می توان از آن ها استفاده کرد. اغلب کابل های افق البرز دارای عایق های PVC هستند. عایق XLPE برای گونه خاصی از کابل های این شرکت در نظر گرفته شده است.

این شرکت به تولید کابل های هالوژن فری نیز می پردازد. در ساختار این کابل ها از هیچگونه هالوژنی استفاده نشده است، به همین دلیل در صورت قرار گرفتن در معرض آتش، گاز و دود سمی از خود تولید نمی کنند.

کاربرد کابل

کابل های برق شرکت افق البرز از لحاظ کاربرد تنوع بسیار زیادی دارند. همان طور که پیش تر گفته شد، افق البرز کابل های افشان و مفتول با کاربردهای ساختمانی، کابل های نصب ثابت و کابل های هالوژن فری تولید می کند. محصولات زیر نیز از دیگر کابل هایی هستند که این شرکت به تولید آن می پردازد:

 • کابل ابزار دقیق: این کابل ها وظیفه انتقال سیگنال و داده را برعهده دارند و در ساختار آن ها از هادی های مسی کلاس 2 یا نیمه افشان استفاده شده است که گاهاً از جنس مس ساده یا قلع اندود است. این کابل ها به درخواست مشتری به آرمور یا زره مجهز می شوند.
 • کابل کنترل: این کابل ها در بسیاری از صنایع همچون سیستم های انتقال، اندازه گیری، کنترل و تنظیم مورد استفاده قرار می گیرند. کابل کنترل افق البرز هادی مسی دارد و از انعطاف بالایی برخوردار است. به همین دلیل در محیط هایی که احتمال وجود فشارهای مکانیکی وجود دارد، گزینه مناسبی محسوب می شود. کابل کنترل به دو صورت شیلددار و بدون شیلد به بازار عرضه می شود.
 • کابل آلومینیومی و خودنگهدار: این کابل ها دارای هادی های مفتولی از جنس آلومینیومی هستند و به دو دسته کابل های فشار ضعیف و فشار متوسط تقسیم می شوند. این کابل ها در تعداد رشته ها و سطح مقطع های گوناگون به بازار عرضه می شوند. کابل های فاصله دار دسته دیگری از کابل های آلومینیومی این شرکت هستند که از هادی و سه لایه اکترودشده (نیمه هادی، عایق XLPE و روکش HDPE) تشکیل شده اند.

سیم برق افق البرز

شرکت سیم و کابل افق البرز به تولید سیم های متنوعی می پردازد. از پرکاربردترین سیم های این شرکت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سیم مسی افشان: این سیم ها از مس و یک لایه عایق PVC روی هادی تشکیل شده اند. این محصولات اغلب مصارف خانگی دارند و در سیستم های روشنایی و تابلوهای فرمان مورد استفاده قرار می گیرند.
 • سیم مسی مفتول: سیم های مفتولی انعطاف پذیری کمتری دارند و در زیر گچ یا داخل لوله ها مورد استفاده قرار می گیرند. هادی این سیم ها نیز مسی است.
 • سیم بند تخت و نایلون: این سیم ها از دو هادی مسی با کلاس 6 تشکیل شده اند که به صورت موازی کنار هم قرار گرفته اند. روکش این سیم ها از PVC و تایپ D است. از سیم نایلون افق البرز در سیم کشی سیستم های روشنایی و لوازم الکتریکی کم مصرف استفاده می شود.
 • سیم ارت: سیم های ارت مسی این شرکت بدون روکش عرضه می شوند و هادی آن ها آنیل شده کلاس 2 است. از این سیم ها در سیم چاه های ارت ساختمان ها، اداره ها، تأسیسات، برج ها و ... استفاده می شود.
 • سیم آلومینیوم: سیم های آلومینیومی با مغزی فولاد و آلیاژهای آلومینیوم توسط شرکت افق البرز به بازار عرضه می شوند. این محصولات به صورت هم مرکز حول محوری قرار گرفته اند و بیشتر در فضای آزاد، خطوط انتقال فشار قوی و ... مورد استفاده قرار می گیرند. این کابل ها بسته به نیاز مصرف کنندگان، به دو شکل بدون روکش (لخت) و روکشدار ارائه می شوند.

قیمت سیم و کابل افق البرز

قیمت سیم و کابل افق البرز با توجه به سطح کیفی و استانداردهایی که دارد، مقرون به صرفه است. قیمت این محصولات به نوع کابل، تعداد رشته، سطح مقطع، ضخامت کابل، متراژ و ... بستگی دارد.

خرید سیم و کابل افق البرز

برای خرید سیم و کابل افق البرز می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت سیم و کابل افق البرز و برقراری ارتباطی بدون واسطه با مراکز فروش کابل افق البرز یا نمایندگی سیم و کابل افق البرز لاله زار و دیگر نقاط را برای شما فراهم می سازد.