ثبت فروشگاه

ریل

ریل یکی از پرکاربرد ترین ابزار  ها در زندگی روزمره است. ریل وسیله ای است که به منظور سهولت در باز و بسته کردن دربها، کشوها و کمد ها طراحی شده است. در گذشته که ریل وجود نداشت، کشوها و کمدها به وسیله ازهوار چوبی و شیاری که روی بدنه کشو وجود داشت باز وبسته می شد. عیب زهوارهای قدیمی این بود که فضای زیادی را اشغال می کرد ولی ریل ها با بهینه سازی در فضای داخلی تهیه شده اند. ریل ها در امتداد دیوار حرکت کرده و نیاز به فضا برای جلو و عقب شدن و چرخش ندارد. همچنین زهوارها بعد از مدتی دچار آسیب دیدگی و افتادن کشو می شدند.این قطعات قدیمی نیرو و توان زیادی را برای جابه جایی نیاز داشتند. 

انواع ریل کشو و کابینت

  1. ریل ساده: ریل ساده خود به دو نوع ریل سفید و ریل ساچمه ای تقسیم بندی می شود. این ریل برای انواع کمد، کشو و کابینت قابل استفاده است. این ریل روی بدنه کشو نصب شده و به صورت روان حرکت می کند و هیچ گونه سرو صدایی تولید نمی کند. 
  2. ریل مخفی: این ریل ها معمولاً برای زیبایی بیشتر و مشخص نبودن ریل استفاده می شوند. نوع مگنتی این مدل بسیار پر طرفداراست. 
  3. ریل بدنه دار: این مدل ریل بیشتر در کابینت استفاده شده ودوطرف بدنه کشو قرار می گیرند. این مدل بسیار با دوام است. 
  4. ریل تبدیل: این نوع ریل روی انواع میز های کم جا و یا قسمت پایین کشو و کابینت نصب می شود. تا در هنگام نیاز فضای بیشتری در اختیار شما قرار دهد. ریل میز کامپیوتر یکی از نمونه های این مدل به شمار می رود. 
  5. ریل ساچمه ای یا تلسکوپی: این نوع ریل دارای دوام و استحکام بالایی می باشد و از ورقه آهن ساخته شده است. این مدل مجهز به ساچمه ای روی بدنه کشو از داخل و زیر بدنه است و می تواند انواع کشو سنگین را به راحتی جابه جا می کند. ضامنی که داخل ریل ساچمه و در انتهای آن قرار دارد، از بیرون آمدن کشو جلوگیری می کند و اگر کشو گیر کند می توان با آزاد کردن ضامن انتهای کشو مشکل را حل کرد. این ریل  از نظر تعداد قطعه و قطر دارای انواع مختلفی است:
  • ریل ساچمه دوتکه: ساده ترین نوع ریل ساچمه ای است و از دوقطعه تشکیل شده است.
  • ریل ساچمه سه تکه : برای کشو با عمق های مختلف طراحی می شود و طول آن بین 20 تا 100 سانتی متر ارائه می شود. 
  • ریل ساچمه مگنتی : برای شیک و مرتب نشان دادن آشپزخانه طراحی شده است و با یک فشار کشو از جای خود خارج می شود و هیچ گونه سرو صدایی ندارد. 
  • ریل ساچمه ای پهن: دارای عرض 4.5 سانتی متر می تواند تا حدود 30 کیلوگرم وزن را تحمل کند. ریل ساچمه ای 40 و 45 و 50 بیشترین استفاده را در بین ریل های پهن دارد. 
  • ریل ساچمه ای باریک: از سایز 25 تا 50 سانتی متر موجود است. برای کشو میزهای کوچک استفاده می شود. عرض این ریل 3 سانتی متر است و وزن کمتری را تحمل می کند. 

انواع ریل ها با تکنولوژی جدید

ریل تاندم

این نوع ریل جزء ریل های جدید است و و برای کشو های سنگین مناسب است به همین علت به آن ریل کشو سنگین می گویند. ریل کابینت سنگین دارای آرام بند است یعنی با هر سرعت و فشاری کشو بسته شود و فشاری بر ریل وارد نمی شود.
برخلاف مدل ساچمه ای که مجهز به ساچمه هستند، ریل تاندم دارای مکانیزم عملکرد پمپ (غلطک و چرخ دنده) است. بعضی از ریل های تاندم مجهز به سیستم TIP ON هستند و هنگامی که  با مقداری کمی نیرو، کشو را به سمت داخل فشار می دهیم، در این حالت مکانیزم تیپانی عمل کرده و کشو را به آرامی به بیرون پرتاب می کند. با وجود این مکانیزم، کشو و یا کابینت دیگر نیازی به دستگیره ندارد. 

ریل لگرا

در سه ارتفاع کوتاه، بلند و متوسط به بازار عرضه شده است. این ریل مدرن ترین ریل موجود در بازار است که قدرت تاچ آن بسیار بالاتر از مدل های دیگر است و با یک لمس نسبتاً ظریف باز می شود. ریل لگرا از طراحی و ساختار بسیار زیبایی برخوردار است. 

ریل تاندم باکس

این نوع ریل هیچ محدودیتی برای ابعاد مختلف کشو ندارد و احتیاج به ریل لمسی است که تنها با لمس باز و بسته می شود. به سیستم آرام بند مجهز است وتوانایی تحمل وزن تا 50 کیلوگرم را دارد. دو پمپ در انتهای آن تهیه شده است که نقش ترمز گیر را دارند و شتاب وسیله هنگام بسته شدن را کاهش می دهد. در صورت استفاده از ریل تاندم باکس دیگر لازم نیست محدودیتی برای ابعاد کشو در نظر بگیریم، چرا که این ریل به عنوان یکی از بخش های کشو نصب می شود. 

بهترین مارک ریل کابینت و کشو 

در حال حاضر شرکت های داخلی و خارجی زیادی به تولید این محصول پرکاربرد می پردازند. از برترین و محبوب ترین شرکت های تولیدکننده این محصولات می توان به ریل کابینت بلوم، امیت، انزو، ماموت، فیسا، دیاکو، آلفا، Price و... اشاره کرد. 

کاربران می توانند جهت استعلام قیمت و خرید ریل به سایت راندنو مراجعه کرده و با نمایندگان و فروشندگان انواع ریل در ارتباط باشند و در صورت نیاز از آن ها خرید نمایند. 

 

 

لیست مقایسه

برند


نوع