ثبت فروشگاه

قیچی باغبانی 

قیچی باغبانی از مهمترین ابزارآلات دستی کشاورزی به شمار می آید. این وسیله در انواع  گوناگون به بازار عرضه می شود که هدف تمامی آنها یکسان است. انواع قیچی باغبانی جهت هرس کردن، چیدن و مرتب کردن گیاهان، مورد استفاده قرار می گیرند. به طور کلی این ابزار از دو قسمت دسته و تیغه تشکیل شده است. این وسیله عموماً دسته کوتاهی دارد و یک فنر نیز بین دسته ها قرار گرفته است که کار با قیچی را آسان تر می کند. لازم به ذکر است که تیغه قیچی باغبانی معمولاً از جنس فولاد یا تیتانیوم ساخته می شود.

تیغه های فولادی ضد زنگ هستند و از دوام بالایی برخوردار هستند. اما عیب این نوع تیغه ها این است که پس از چندین بار تیز کردن، لایه ضد زنگ آن از بین می رود و ممکن است تیغه زنگ بزند. در مقابل، تیغه های تیتانیومی مقاومت بیشتری دارند و سبک هستند. همچنین قیمت پایین تری نیز نسبت به انواع دیگر دارند.

قیچی باغبانی

انواع تیغه قیچی باغبانی

تیغه قیچی های باغبانی در انواع گوناگونی ساخته می شوند. در ادامه شما را با انواع تیغه های قیچی باغبانی آشنا خواهیم نمود.

  •  تیغه های سندانی: این نوع تیغه، تیز و برنده است و هر دو لبه آن تیز است. این تیغه از جنس فولاد و تیغه پایینی از جنس یک ماده نرم تر مانند آلومینیوم، پلاستیک، روی و برنج ساخته می شود تا تیغه بالایی دچار زنگ زدگی نشود. این نوع تیغه برای اصلاح شاخه های نرم و جوان مناسب نیست و جهت اصلاح شاخه های ضخیم گزینه مناسبی به شمار می آید.
  •  تیغه های لبه تیز: این تیغه ها قدرت کم تری نسبت به تیغه های سندانی دارند و تنها یک لبه آنها تیز است. استفاده از این تیغه باعث می شود برش های تمیزتر ودقیق تری داشته باشند. به عبارتی لبه دیگر این تیغه به عنوان نگهدارنده مورد استتفاده قرار می گیرد.

  انواع قیچی باغبانی براساس کاربرد

قیچی باغبانی باتوجه به کاربردهایی که دارد، در انواع گوناگونی تولید و به بازار ارائه می شود. در ادامه انواع این ابزار دستی را مورد بررسی قرار می دهیم.

قیچی باغبانی سرشاخه زن

قیچی سرشاخه زن همانطور که از نامش مشخص است، برای تمیز کردن شاخه ها مورد استفاده قرار می گیرد. این قیچی طول زیادی دارد و برای برگ های بلندی که بالای درختان هستند و دسترسی به آنها سخت است، استفاده می شود.

قیچی باغبانی هرس

قیچی هرس برای هرس شاخه های ضخیم تا قطر 5 سانتی متر استفاده می شود. دسته این ابزار معمولاً بلند است و تا یک متر طول دارد. نوع سری این قیچی به گونه ای طراحی شده است که کاربر هنگام هرس کاری، با تسلط بیشتری فعالیت مورد نظر را انجام دهد. انواع قیچی هرس با دسته های مختلفی تولید می شوند. برخی از انواع دسته قیچی هرس، تلسکوپی هستند و یا تیغه آنها به صورت سندان است.

قیچی باغبانی شمشاد زن

این قیچی ظاهری مانند یک قیچی بزگ دارد و از دسته بلندی برخوردار است تا بدینوسیله بتوان چندین شاخه را همزمان چید، علاوه بر این از این قیچی برای هرس کردن پرچین ها نیز استفاده می شود.

قیچی باغبانی چمن زن

این قیچی برای چمن و گیاهانی با پوشش برگی مورد استفاده قرار می گیرد و دارای دو تیغه افقی وعمودی است که تیغه افقی برای کوتاه کردن  چمن کف و تیغه های عمودی برای مرتب کردن لبه چمن ها تعبیه شده است.

قیچی باغبانی جغجغه ای

این قیچی همانطور که از نامش مشخص است، از یک چرخ جغجغه ای برخوردار است. قیچی باغبانی جغجغه ای جهت بریدن و قطع نمودن شاخه های ضخیم مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین استفاده از این ابزار به نیروی دست زیادی نیاز ندارد. به عبارتی سیستم چرخ بهره گیری شده در این نوع قیچی، موجب می شود تا تا با استفاده از نیروی کمتر، شاخه های بسیار ضخیم را قطع نمود.

انواع قیچی باغبانی

انواع قیچی باغبانی بر اساس نحوه عملکرد

  • قیچی دستی 
  • قیچی باغبانی شارژی
  • قیچی برقی

نکات مهم در نگهداری از قیچی باغبانی

همانطور که می دانید استفاده از قیچی های باغبانی به منظورافزایش طول عمر و جلوگیری از عدم کارکرد آنها، نکته مهمی محسوب می شود. در ادامه به نحوه نگهداری از قیچی های باغبانی خواهیم پرداخت.

  • از قرار دادن قیچی باغبانی در محیط های مرطوب خودداری نمایید تا از زنگ زدگی آنها جلوگیری شود.
  • همانطور که می دانید قیچی های باغبانی باتوجه به کاربردی که دارند، در انواع مختلفی تولید می شوند. به همین دلیل باتوجه به کاربرد خود، مناسب ترین نوع قیچی را انتخاب نمایید.
  • در بازه های زمانی گوناگون، پیچ تعبیه شده بر روی قیچی را روغن کاری نمایید.
  • همچنین پس از هر بار استفاده از قیچی، تیغه آن را تمیز نمایید.
  • از فرو بردنن قیچی در خاک خودداری نمایید و شاخ و برگ های خشکیده را قطع نمایید.

نکات مهم در نگهداری از قیچی باغبانی

نکات مهم در خرید قیچی باغبانی

در ادامه شما را با نکات مهم هنگام خرید انواع قیچی باغبانی آشنا خواهیم کرد.

زمینه استفاده از قیچی باغبانی

اولین و مهم ترین نکته ای که هنگام خرید انواع قیچی باغبانی باید به آنها توجه داشته باشید، نوع کاربرد شما از این ابزار است. باید توجه داشته باشید که در چه زمینه ای از باغبانی و کشاورزی قصد دارید از قیچی استفاده نمایید. ازم به ذکر  است که اگر برای چیدن علف های هرز و شمشادهای بلند قصد دارید از این ابزار استفاده نمایید، باید قیچی متناسب با کار خود را انتخاب نمایید.

جنس تیغه

اولین و مهم ترین نکته ای که هنگام خرید قیچی باغبانی باید به آن توجه داشته باشید، جنس تیغه است. تیغه قیچی باغبانی معمولاً از جنس فولاد ساخته می شود. در نتیجه توجه داشته باشید که قیچی انتخابی شما از جنس فولاد باشد. جنس فولاد مانع از زنگ زدگی قیچی می شود و در نتیجه طول عمر این محصول افزایش می یابد.

جنس دسته قیچی باغبانی

همانطور که پیش از این گفته شد، دسته های این قیچی از پلاستیک ساخته می شوند. از این رو هنگام خرید این ابزار به کیفیت پلاستیک بهره گیری شده در دسته آن توجه داشته باشید. قیچی را انتخاب کنید که از دسته محکم و مقاومی ساخته شده باشد و دچار شکستگی و پوسیدگی نشود.همچنین توجه داشته باشید که دسته قیچی مورد نظر ضد تعریق باشد تا هنگام کار با آن، از دستتان سر نخورد.

وزن

وزن قیچی باغبانی از دیگر پارامترهایی است که هنگام خرید این محصول باید به آن توجه داشته باشید. به عبارتی وزن قیچی تأثیر زیادی بر هرس کردن و بریدن شاخه های درختان دارد. اگر قیچی انتخابی شما وزن بالایی داشته باشد، حین انجام کار دستان شما خسته می شود. توجه داشته باشید که هر چه وزن قیچی کمتر باشد، سرعت عمل شما نیز بیشتر می شود.

ارگونومیک بودن قیچی باغبانی

خوش دستی یا ارگونومیک بودن قیچی باغبانی، از دیگر مواردی است که هنگام خرید باید در نظر بگیرید. ارگونومیکی دسته قیچی موجب راحتی حین انجام فعالیت مورد نظر می شود و دستان شما خسته نمی شود. در نتیجه هنگام انتخاب قیچی آن را در دست بگیرید تا از ارگونومیکی آن مطمئن شوید.

تیز بودن و ضخامت قیچی

از دیگر فاکتورهای مهم هنگام خرید این محصول، برخورداری قیچی از لبه های ضخیم و تیز است. ضخامت مناسب لبه قیچی موجب برش آسان تر شاخه های ضخیم می شود. در نتیجه هنگام خرید قیچی باغبانی به این نکته توجه داشته باشید که قیچی لبه های ضخیم و تیزی داشته باشد.

فنر و قفل

یکی دیگر از نکاتی که حین خرید این محصول باید در نظر داشته باشید، برخورداری از فنر میان دو دسته است. هنگام خرید قیچی توجه داشته باشید که این محصول فنر داشته باشد. بهره مندی قیچی باغبانی از فنر، موجب استفاده آسان تر و راحتی در کار می شود. همچنین وجود قفل قیچی از بازماندن دهانه آن جلوگیری می نماید.

نکات مهم در خرید قیچی باغبانی

بهترین قیچی باغبانی

برندهای متعددی به تولید انواع قیچی باغبانی پرداخته اند. در ادامه برندهای محبوب و معتبر تولیدکننده قیچی باغبانی را برای شما معرفی خواهیم نمود.

قیچی باغبانی رونیکس

برند رونیکس یکی از برترین و محبوب ترین برندهای تولیدکننده انواع قیچی باغبانی است. شرکت رونیکس از سال 1379 فعالیت خود را آغاز و توسط محمدرضا رامخو بنیانگذاری شد. این برند انواع ابزار برقی و ابزار دستی را با مطلوب ترین کیفیت تولید و به بازار ارائه می نماید. لازم به ذکر است که ابزارآلات برند رونیکس طبق استانداردهای بین المللی تولید و عرضه می شوند. از برترین قیچی باغبانی عرضه شده توسط این برند می توان به مدل های RH-3108 ،RH-3100 ،RH-3103 ، RH-3105 ،RH-3107 و ... اشاره نمود.

قیچی باغبانی نووا

نووا از دیگر برندهای مطرح و معتبر تولیدکننده بزارآلات دستی و برقی در جهان است. نووا یک برند ژاپنی است که انواع ابزارآلات با کیفیتی را به بازار ارائه می نماید. این برند لازم به ذکر است که نووا یکی از قدیمی ترین و محوب ترین برنددهای تولیدکننده انواع ابزار در جهان است. از برترین قیچی باغبانی تولیدشده توسط این شرکت می توان از قیچی باغبانی نووا مدل NTS-2311 ،NTS-2310 ،NTS-2395 و ... نام برد.

قیچی باغبانی بهکو

برند بهکو از دیگر برندهای محبوب تولیدکننده انواع قیچی باغبانی است. این برند حدود 18 سال سابقه فعالیت در زمینه ابزارآلات باغبانی را دارد و در این مدت توانسته است رضایت مشتریان زیادی را جلب نماید. لازم است بدانید که این شرکت در سال 1390 تغییر نام داد و هم اکنون با برند نیک ابزار آسیا شناخته شده است. از برترین قیچی عرضه شده توسط این شرکت می توان از قیچی باغبانی بهکو مدل BP-3169-A-1 نام برد.

از دیگر برندهای مطرح و شناخته شده قیچی باغبانی می توان از برندهای نکستول، آیرون مکس، واستر، اینکو، باهکو، آکواکرفت و ... نام برد.

قیمت قیچی باغبانی

قیمت قیچی باغبانی به عواملی مانند نوع قیچی، جنس دسته قیچی، متریال های بهره گیری در ساختار بدنه قیچی، برند تولیدکننده قیچی باغبانی و موارد دیگر بستگی دارد.

خرید قیچی باغبانی

برای خرید قیچی باغبانی می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت قیچی باغبانی و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند