ثبت فروشگاه

فن صنعتی

فن صنعتی یک دستگاه مکانیکی است که برای انتقال هوا، گاز، بخار و مایعات دیگر در صنایع مختلف استفاده می‌شود. این دستگاه با استفاده از پره‌ها یا پره‌هایی که به یک محور متصل شده‌اند، هوا یا مایع را جابه‌جا می‌کند. فن‌ مکنده صنعتی معمولاً در سیستم‌های تهویه، خنک‌کننده، گرمایش، انتقال گرما، انتقال گازها و مایعات، انتقال خاک و مواد غبار و سایر فرآیندهای صنعتی استفاده می‌شوند. انواع فن‌های صنعتی شامل موارد زیر هستند:

 • فن‌های محوری: هوا در این فن به صورت محوری به موازات شفتی که تیغه‌ها در آن می‌چرخند، عبور می‌کند. یعنی جریان هوا با جهت جریان پروانه منتقل می‌شود.
 • فن‌های مرکزی: به تهویه اصلی یک کارگاه گفته می‌شود. این فن میزان غلظت آلودگی و هوای گرم را کنترل می‌کند. این سیستم را به نام تهویه General نیز می‌شناسند.
 • فن‌های شناور: از ساده‌ترین فن‌ها در صنعت است که با شناور کردن هوا در محیط باعث خروج آلاینده‌ها می‌شود.

هر نوع فن صنعتی بزرگ براساس نیاز و شرایط مورد استفاده، انتخاب می‌شود. استفاده از فن صنعتی در صنایع مختلف بهبود کارایی و عملکرد سیستم‌ها، تهویه مناسب، کاهش هزینه‌ها و بهبود شرایط کاری می‌تواند داشته باشد. کاربرد فن صنعتی در صنایع مختلف بسیار گسترده است. فن‌های صنعتی برای انتقال و جابجایی هوا، تهویه، خنک کردن، گرم کردن، خشک کردن و تهویه مکان‌های صنعتی استفاده می‌شوند.

برخی از رایج‌ترین کاربردهای فن صنعتی عبارتند از:

 • تهویه مکانیکی
 • خنک کردن و گرم کردن
 • خشک کردن
 • انتقال هوا

این تنها چند مثال از کاربردهای فن صنعتی هستند و در واقع این فن‌ها در بسیاری از صنایع و بخش‌های مختلف به منظور انتقال، تهویه و تنظیم هوا استفاده می‌شوند. از اجزای تشکیل دهنده فن صنعتی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. پروانه
 2. موتور
 3. قاب
 4. بال‌ها
 5. شبکه حفاظتی
 6. سیستم کنترل

قیمت فن صنعتی

قیمت فن صنعتی به نوع محصول، قابلیت چرخش برعکس، برند یا شرکت سازنده، حداکثر قابل پوشش، جنس بدنه و کیفیت فن بستگی دارد. قیمت فن صنعتی 100*100 از قیمت فن صنعتی 50*50 و قیمت فن صنعتی 40*40 بیشتر است.

خرید فن صنعتی از راندنو

برای خرید فن صنعتی می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت فن صنعتی 60*60 و برقراری ارتباطی بدون واسطه با مراکز فروش فن صنعتی را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

برند


جنس


قطر پروانه