ثبت فروشگاه
لیست مقایسه

سیم و کابل کمان

سیم و کابل کمان یکی از برترین شرکت های تولیدکننده انواع سیم و کابل در ایران است. این شرکت به تولید محصولات متنوع در حوزه سیم و کابل می پردازد. شرکت کمان در سال 1370 تأسیس شده است و همواره در راستای رضایت مصرف کنندگان، حفظ و افزایش کیفیت فعالیت می کند. شرکت صنایع کابل کمان موفق به دریافت استانداردهای بین المللی شده است. این شرکت از تجهیزات و ماشین آلات حرفه ای در ساخت محصولات خود استفاده می کند. تمامی محصولات شرکت سیم و کابل کمان پیش از ورود به بازار، در آزمایشگاه های مخصوص توسط متخصصان مجرب مورد تست و ارزیابی قرار می گیرد. واحد نمونه کمان در ابتدای سال 1373 توانست پروانه بهره برداری با طرفیت 15000 تن به دست بیاورد. در حال تمامی محصولات این شرکت مطابق با استاندارد CE و ISO 9001:2008 عرضه می شود. همچنین این شرکت توانسته تاییدیه های شرکت توانیر، وندور لیست توانیر 1 و 2 را به دست بیاورد. از دیگر افتخارات این شرکت می توان به به تاییدیه شرکت های نفت مناطق مرکزی و جنوبی کشور اشاره کرد. 

از محصولات این شرکت می توان به کابل افشان و مفتول، کابل هایی با کاربرد ساختمانی، کابل جوشکاری، کواکسیال، انواع سیم و .... اشاره کرد. کابل های شرکت کمان از کیفیت و طول عمر بسیار بالایی برخوردار هستند.

کابل برق کمان

کابل برق وظیفه برقراری اتصال و انتقال جریان الکتریکی از نقطه ای به نقطه دیگر را برعهده دارد. این تجهیزات در بسیاری از مکان ها مورد استفاده قرار می گیرند. بدون وجود سیم و کابل، جریان برقی هم جود ندارد و بسیاری از فعالیت ها متوقف می شود. کابل های کمان از هادی، عایق، روکش نهایی و ... تشکیل شده اند. این کابل ها می توانند در تعداد رشته های مختلف و سطح مقطع های گوناگون تولید شوند.

کابل های برق کمان هادی هایی از جنس مس دارند. به همین دلیل می توانند به بهترین شکل ممکن، جریان الکتریسیته را انتقال دهند زیرا این فلزات رسانایی الکتریکی بسیار بالایی دارند.

کابل های برق می توانند کاربردهای زمینی و هوایی داشته باشند. کابل های زمینی به صورت دفنی و روی زمین نصب می شوند و اغلب در تأسیسات الکتریکی و شبکه های انتقال و توزیع برق از آن ها استفاده می شود. کابل کشی هوایی نیز نوع دیگری از روش های انتقال جریان الکتریکی است که به واسطه دکل های برق و به شکل هوایی صورت می گیرد. شرکت صنایع سیم و کابل کمان به تولید هر دو نوع این کابل ها می پردازند تا بتواند بازه وسیعی از مصرف کنندگان بازار را به خود اختصاص دهد.

انواع کابل برق کمان

همان طور که پیش تر گفته شد، کابل های شرکت صنایع کابل کرمان از تنوع بسیار زیادی برخوردار هستند. این کابل ها براساس معیارهای مختلفی تقسیم بندی می شوند:

نوع هادی

هادی کابل های برق کمان از جنس مس هستند. کابل های برق می توانند هادی از نوع افشان و مفتول داشته باشند. هریک از این کابل ها کاربردهای خاص خودشان را دارند.

 • کابل افشان کمان: این کابل ها دارای انعطاف پذیری بسیار بالایی هستند و در اغلب مکان ها می توان از این محصولات استفاده کرد. کابل افشان کمان از رشته های مسی نازکی تشکیل شده است که داخل عایق و روکشی از جنس پی وی سی قرار گرفته اند. در صنعت ساختمان سازی و کارخانجات می توان از این کابل ها استفاده کرد. کابل های افشان کمان دارای سطح مقطع از 0.5 به بالاتر هستند و تعداد رشته آن ها می تواند به صورت 2 رشته، 3 رشته، 4 رشته و 5 رشته باشد.
 • کابل مفتول کمان: کابل های مفتول نیز هادی هایی از جنس مس دارند که به شکل میله ای با سطح مقطع های گوناگون داخل عایق و روکش کابل قرار گرفته اند. این کابل ها می توانند 2 رشته، 3 رشته و 4 رشته باشند و سطح مقطع آن ها از 1.5 میلی متر مربع به بالا است. این کابل ها مقاومت اهمی بیشتری دارند و انعطاف پذیری آن ها بسیار کمتر از کابل های افشان است.

کابل های نیمه افشان کمان نیز به بازار عرضه می شوند که خاصیتی مابین کابل های افشان و مفتول دارند.

سطح ولتاژی

کابل های برق شرکت کمان براساس سطح ولتاژی که دارند، به چند دسته تقسیم می شوند. این کابل ها می توانند از نوع فشار قوی، فشار ضعیف و فشار متوسط باشند. کابل های قدرت کمان کابل هایی هستند که ولتاژی معادل 0.6 الی 30 کیلو ولت دارند. کابل های فشار ضعیف که اغلب کاربردهای ساختمانی دارند و در سیستم های روشنایی مورد استفاده قرار می گیرند، در بازه ولتاژ 300 الی 500 ولت به بازار عرضه می شوند. کابل فشار قوی کمان دارای روکش هایی از جنس PVC است و از دوام بالایی برخوردار است. در نتیجه به راحتی می توان از آن در زیر خاک، درون آب، داخل لوله ها زیر گچ، کانال ها و ... استفاده کرد.

کاربرد کابل

شرکت سیم کابل کمان کابل های خود را با کاربردهای گوناگونی به بازار عرضه می کند که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد:

 • کابل جوش: این کابل ها مخصوص جوشکاری هستند و ولتاژ نامی برای آن ها در نظر گرفته نمی شود. هادی این کابل ها از مس آنیل شده تشکیل شده است و در ساختار آن ها از عایق TPR استفاده شده است. این کابل ها دارای کمترین میزان استحکام کششی هستند.
 • کابل کواکسیال: این کابل ها هادی از نوع مس آنیل شده دارند و از عایق هایی از جنس پلی اتیلن در ساختار آن ها استفاده شده است که به صورت فوم یا جامد زیر روکش کابل قرار گرفته است.
 • کابل ابزار دقیق: از این کابل ها جهت انتقال داده استفاده می شود و هادی آن ها مسی است که در کنار آن از سیم های فولادی گالوانیزه استفاده شده است. این سیم های فولادی گالوانیزه همانند زره هستند.
 • کابل مخابرات: کابل های مخابرات این شرکت در دو نوع تلفنی صوتی و کابل تلفنی بیرون ساختمان تقسیم می شوند. ان کابل ها می توانند سیگنال های آنالوگ یا دیجیتال را انتقال دهند. هادی هر دو نوع کابل مخابرات کمان، از جنس مس است. نوعی از کابل های مخابراتی کمان در خارج ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد زیرا دوام آن بسیار زیاد است.
 • کابل کولر: کابل کولر کمان دارای سطح مقطع 1 و 1.5 است و در انواع 4 رشته و 5 رشته به بازار عرضه می شود. هادی این کابل ها از نوع افشان است.

از دیگر محصولات این شرکت می توان به کابل آنتن، کابل اعلام حریق و کابل شبکه Cat6 اشاره کرد.

سیم برق کمان

کمان در کنار کابل برق، به تولید انواع سیم مسی نیز می پردازد. سیم های این شرکت، هادی هایی از جنس مس دارند اما از لحاظ کاربرد بسیار متنوع هستند و به چند دسته مختلف تقسیم می شوند:

 • سیم افشان: این سیم ها در داخل وسایل برقی و سیم کشی سیستم های روشنایی، منازل مسکونی و ... مورد استفاده قرار می گیرند. سیم های افشان در محیط های خشک داخل لوله ها و در زیر گچ ها عملکرد خوبی از خود نشان می دهند. از هادی مس آنیل شده و افشان در داخل این محصولات استفاده شده است و عایق PVC مستحکمی برای آن در نظر گرفته شده است. این سیم ها در دو سطح ولتاژی 450 الی 750 و 300 الی 500 ولت ارائه می شوند.
 • سیم مفتول: این سیم ها اغلب در محیط هایی که نیاز به نصب ثابت است، استفاده می شوند. این سیم ها دارای هادی های مسی آنیل شده و از گروه 1 هستند. انعطاف پذیری این سیم ها نسبت به سیم های افشان بسیار کمتر است.
 • سیم ارت: یکی از محصولاتی که شرکت سیم کابل کمان به بازار عرضه می کند، سیم ارت است. این سیم ها روکش سبز و سفید دارند و از برق گرفتگی جلوگیری می کنند. این سیم ها تک رشته هستند و از سطح مقطع 1.5 تا 50 تولید می شوند.
 • سیم نایلون: این سیم ها از کنارهم قرار گرفتن دو سیم تشکیل شده اند که در زیر روکش PVC و در کنار هم واقع شده اند. این سیم ها در زمینه ساخت تجهیزات الکتریکی کاربرد زیادی دارند.

قیمت سیم و کابل کمان

کاتالوگ کابل کمان را می توانید از سایت این شرکت دانلود کنید. قیمت سیم و کابل کمان به عواملی همچون نوع سیم و کابل، تعداد رشته، سطح مقطع و ... بستگی دارد. برای مشاهده لیست قیمت کابل و سیم کمان می توانید به سایت راندنو مراجعه کنید.

خرید سیم و کابل خراسان کمان

برای خرید سیم و کابل کمان می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت سیم و کابل کمان و برقراری ارتباطی بدون واسطه با مراکز فروش و نمایندگی سیم و کابل کمان لاله زار و دیگر نقاط را برای شما فراهم می سازد.