ثبت فروشگاه

کابلشو بی متال

کابلشو بی متال قطعه ای است که در دسته اتصالات برقی قرار می گیرد. به واسطه این وسیله می توان کابل ها را به وسایلی همچون تابلو، شینه مسی، کلید و فیوز مینیاتوری و ... متصل کرد. کابلشوها دارای هدایت الکتریکی بالایی هستند. این نوع از کابلشو، از پرکاربردترین کابلشوهای موجود در بازار است. این وسیله مطابق با ابعاد، سایز و جنس کابل به کار برده می شود. در انتهای این تجهیزات حفره ای تعیین شده است که سیم و کابل های از قبل لخت شده به آن ها وارد می شوند. سیم و کابل در این کابلشوها پس از ورود به حفره توسط دستگاه پرس کابلشو در جای خود محکم می شوند.

 این وسیله به گونه ای طراحی شده است که کابل گیر از جنس آلومینیوم و قسمت بالای آن که شامل یک سوراخ برای بستن آن بر روی شینه است، از جنس مس ساخته شده است. در ساختار این کابلشوها از 99.5 درصد مس و آلومینیوم خالص بهره گیری می شود. همچنین برای سطوحی که از مقطع دایره و نیم دایره در شبکه های انتقال برخودار هستند، می توان از این کابلشوها استفاده کرد.

گفتنی است که کابلشو بی متال از جنس آلومینیوم ساخته می شود. اما پس از تکمیل پروسه ساخت، با فلز قلع آبکاری می شود. این موضوع سبب افزایش مقاومت فیزیکی کابلشو و جلوگیری از سولفات شدن و خورده شدن آن می شود. در تولید و ساخت این کابلشوها برای اتصال مفتول آلومینیوم و مس از روش جوش اصطکاکی استفاده می شود.

کاربرد کابلشو بیمتال

همانطور که می دانید انتقال صحیح جریان از اهمیت به سزایی برخوردار است. از این رو به کارگیری از این مدل کابلشوها در جهت انتقال جریان از سیم ها و کابل های آلومینیومی، گزینه مناسبی است و این وسیله کاربرد فراوانی دارد. از این کابلشوها در ساختمان ها، کارخانه ها، پالایشگاه ها، شبکه های انتقال و توزیع برق و ... کاربد فراوانی دارند. وظیفه اصلی این تجهیزات ایجاد جریان میان محل اتصال و هادی کابلها است.

برای اتصال و پرس کابلشو بیمتال از دستگاه پرس کابلشو استفاده می شود.

مزایای استفاده کابلشو بیمتال

استفاده از این کابلشوها مزایای زیادی دارد. یکی از مزایای استفاده از آن ها، قابلیت اتصال صحیح دو فلز ناهمگون به یکدیگر است. د صورتی که در محل اتصال و جنس هادی تفاوت هایی وجود داشته باشد، احتمال خوردگی و اکسیدشدن افزایش پیدا می کند. همانطور که قبلا اشاه کردیم به دلیل وجود روغن گریس در قسمت ورودی این وسیله، از خوردگی و اکسید شدن و معیوب بودن اتصال الکتریکی جلوگیری می شود.

انواع کابلشو بیمتال براساس جنس

به طود کلی این کابلشوها به دو تیپ دسته بندی می شوند. تنها تفاوت این دو تیپ در مقدار مس به کار رفته در آن ها است که در ادامه به معرفی هر یک از آنها می پردازیم:

  • کابلشو بیمتال DTL1: در این مدل کابلشو ساق کابلشو تا پیش از اتصال پیچ به شینه، از جنس آلومینیوم است و  قسمت اتصال کابلشو به شینه مسی، نیمه مسی و نیمه آلومینیومی ساخته شده است.
  • کابلشو بیمتال DTL2: در این مدل از کابلشوها مانند مدل DTL1، ساق کابلشو تا قبل از اتصال به شینه از آلومینیوم است. تنها تفاوت این دو مدل در این است که قسمت اتصال کابلشو به شینه، در مدل DTL2 کاملأ از جنس مس ساخته شده است و سر گردی دارد.

انواع کابلشو Bimetallic براساس سایز

این کابلشوها همانند دیگر انواع کابلش, در سایزهای کوچک و بزرگ تولید و به بازار عرضه می شوند. سایزهای کوچک این کابلشو شامل 16، 25، 35، 50، 70 و 95 هستند. همچنین سایزهای بزرگ این کابلشو شامل اندازه های 120، 150، 185، 240، 300، 400 و نمره 500 می شوند.

بهترین برندهای کابلشو بی متال

شرکت های زیادی در زمینه تولید اتصالات سیم و کابل همچون کابلشو فعالیت دارند که به چند نمونه از محبوب ترین این برندها اشاره می کنیم:

کابلشو بی متال کلوته

شرکت کلوته در سال 1372 تأسیس شده است. این شرکت همواره برای تولید محصولات با کیفیت بالا تلاش می کند و به کاهش هزینه های مصرف کنندگان کمک می کند. تمامی محصولات این شرکت استانداردهای جهانی را رعایت کرده است. این برند تولید کننده انواع کابلشو مسی و بیمتا است که محصولات آن در نمره ها و سایزهای مختلفی به بازار عرضه می شود. همچنین بیمتال های این شرکت در دو نوع DTL1 و DTL2 عرضه می شوند.

  • از دیگر برندهای محبوب در تولید کابلشو می توان به برند رحیل، کلاته، پارس صنایع، دیلم الکتریک و ... اشاره کرد.

قیمت کابلشو بی متال

قیمت کابلشو بی متال با توجه به سایز یا نمره آن، جنس کابلشو و نوسانات قیمت فلزات در بازار متغیر است. مدل، برند و کاربرد کابلشو بی متال از عوامل مهمی است که در قیمت آن تاثیر می گذارد. یکی از مهمترین عوامل تاثیرگذار در برقراری و انتقال جریان الکتریکی، مقاومت الکتریکی است. به همین دلیل باید از کابلشویی استفاده کرد که کیفیت مطلوبی داشته باشد و ناخالصی در آن به کار نرفته باشد.

خرید کابلشو بی متال

برای خرید کابلشو بی متال 300، 240، 120 و ... کابلشو DTL1 و انواع دیگر کابلشوها می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کابلشو بی متال کلوته و دیگر برندها را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید. همچنین می توانید بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت کابلشو بی متال و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

دسته بندی


دسته‌بندی کالاها

برند