ثبت فروشگاه

رابط سینی کابل

رابط سینی کابل در انواع مختلفی تولید و به بازار ارائه می شود. این رابط ها یکی از مهم ترین تجهیزات و اتصالات سینی کابل هستند که به همراه سینی مورد استفاده قرار می گیرند. رابط سینی کابل از ورقه های برش خورده فلزی (فولادی) ساخته شده و وظیفه ایجاد ارتباط میان دو سینی کابل با عرض یکسان را برعهده دارد. به طور مثال در زمان اتصال دو سینی کابل با عرض 60 سانتی متر، می بایست از رابط 60 سانتی متری استفاده کرد.

رابط سینی کابل با پوشاندن فضای خالی، از زخمی شدن کابل ها هنگام قرار دادن آن ها بر روی دو سینی کابل جلوگیری می کند. رابط ها به صورت عمودی، افقی، کامل و یا بغل بند تولید می شوند و با استفاده از آن ها می توان انشعابات فرعی برای کابل کشی ایجاد کرد. رابط سینی کابل می تواند درب دار و یا بدون درب باشد که این درب از همان جنس ساخته شده است. رابط های سینی کابل اغلب بر اساس استاندارد IEC61537 و BSEN61537 تولید می شوند. 

رابط های سینی کابل می توانند ضخامت های 0.7، 0.8، 0.9، 1، 1.25، 1.5و 2 میلی متر داشته باشند همچنین عرض استاندارد رابط های سینی کابل 10، 20، 30، 40 و 50 سانتی متر است.

رابط سینی کابل 

انواع رابط سینی کابل

رابط های سینی به رابط بغل بند، رابط مستقیم یا رابط کفی و رابط قابل تنظیم عمودی و قابل تنظیم افقی تقسیم می شوند. هریک از این رابط ها کاربردهای متفاوتی دارند.

رابط بغل بند (Joint Connector)

رابط بغل بند براساس جنس سینی به دو صورت گالوانیزه گرم یا سرد وجود دارد. در این نوع رابط، سینی و نردبان کابل به شکل دو تکه نبشی کاربرد دارند. ارتفاع این نوع رابط به ارتفاع لبه های کناری سینی و نردبان برق بستگی دارد. در ابتدا و انتهای رابط دو سوراخ از کنار برای وصل کردن وجود دارد.

رابط مستقیم سینی کابل یا U شکل یا رابط کنفی

این نوع رابط یکی از پرکاربردترین اتصالات در سیستم سینی برق است که دهانه های ورودی و خروجی سینی های برق را به یکدیگر وصل می کند و تمامی طول مسیر مد نظر را پوشش می دهد. جایگاه رابط مستقیم در زیر دو شاخه سینی کابل است و شاخه های سینی به کمک رابط و با پیچ و مهره به یکدیگر ثابت می شوند.

رابط عمودی قابل تنظیم سینی و نردبان کابل

از رابط قابل تنظیم سینی کابل برای اتصال سینی ها به یکدیگر به صورت قابل تنظیم در زاویه های دلخواه استفاده می شود. این رابط ها بعنوان رابط u شکل قابل تنظیم سینی و رابط بغل بند قابل تنظیم سینی معروف هستند. ضخامت رابط قابل تنظیم بین 1 تا 2 میلی متر است.

انواع رابط سینی کابل

فرایند گالوانیزاسیون رابط سینی کابل

رابط سینی کابل از جنس سینی کابل است. فرآیند گالوانیزاسیون یا آبکاری به این صورت است که ورق های فولادی از فلزهایی که در برابر رطوبت و سایش مقاوم هستند، پوشیده می شوند. این فرایند در تولید رابط سینی کابل به دو صورت انجام می شود:

گالوانیزاسیون گرم

در فرایند گالوانیزاسیون گرم یک حمام از فلز روی مذاب با دمای بالای 400 درجه سانتی گراد وجود دارد تا پیوند بین اتم های آهن را بشکند. ورق فولادی را درون این مواد مذاب فرو می برند تا در آن غوطه ور شود در این حالت اتم های فلز روی جایگزین اتم های آهن می شوند و بخش زیادی از ورق فولادی را فلز روی تشکیل می دهد.

گالوانیزاسیون سرد

در فرآیند گالوانیزاسیون سرد، محلول اسیدی از فلز روی وجود دارد که از طریق پاشش روی سطح ورق فولادی، پوششی از فلز روی قرار می گیرد. دمای این فرآیند ۱۰۰ درجه سانتی گراد است. در این فرآیند فلز روی تا عمق بسیار کمی در فولاد نفوذ می کند و به همین دلیل از رابط های تولید شده به این روش، از طول عمر کمتری نسبت به رابط های تولید شده به روش آبکاری گرم برخوردار هستند.

مزایای استفاده از روش گالوانیزاسیون گرم در تولید رابط سینی کابل

در روش گالوانیزاسیون گرم عمق نفوذ فلز روی، بیشتر از روش گالوانیزاسیون سرد است بنابراین عمر این ورق های تولید شده به روش گالوانیزاسیون گرم 4 تا 5 برابر عمر ورق های تولید شده به روش گالوانیزاسیون سرد است. همچنین عمق بالای فلز روی باعث می شود که ورق های فولاد در برابر سایش مقاومت بیشتری داشته باشند.

مزایای استفاده از روش گالوانیزاسیون گرم در تولید رابط سینی کابل

تبدیل و رابط سینی کابل

تبدیل ها از اتصالات سینی کابل به شمار می آیند که وظیفه متصل کردن دو سینی کابل با مقاطع مختلف به یکدیگر را دارند. هنگامی که تعداد سیم ها و کابل های ورودی به سطح سینی کابل افزایش یابد نمی توان آنها را روی یکدیگر قرار داد زیرا ممکن است در اثر گرمای ناشی از عبور جریان برق جلوگیری به کابل ها و سیم ها آسیب برسد پس باید سطح سینی کابل را افزایش داد که این کار توسط تبدیل و رابط سینی کابل انجام می شود. رابط سینی کابل وظیفه وصل کردن دو سینی کابل با مقطع های یکسان به یکدیگر را دارد. بنابراین تبدیل و رابط سینی کابل برای امتداد سینی کابل و پوشش تمام طول مسیر استفاده می شود.

تبدیل و رابط سینی کابل

نکات مهم در هنگام خرید رابط سینی کابل

  1. عرض رابط سینی کابل
  2. نوع رابط سینی کابل
  3. ابعاد و اندازه رابط سینی کابل
  4. جنس رابط سینی کابل
  5. کاربرد رابط سینی کابل
  6. صاف و صیقلی بودن رابط سینی کابل
  7. استانداردهای تولید
  8. کیفیت 
  9. وزن رابط سینی کابل
  10. برند و شرکت تولیدکننده

بهترین برندهای رابط سینی کابل

در حال حاضر شرکت های زیادی به تولید انواع رابط سینی کابل می پردازند. از برترین برندهای رابط سینی کابل می توان به رابط سینی کابل راک، البرز و ... اشاره کرد.

 قیمت رابط سینی کابل

رابط سینی کابل براساس عواملی مانند عرض رابط سینی کابل، نوع رابط سینی کابل، ابعاد و اندازه رابط سینی کابل، جنس رابط سینی کابل، کاربرد رابط سینی کابل، صاف و صیقلی بودن رابط سینی کابل، استانداردهای تولید، کیفیت، وزن رابط سینی کابل، برند و شرکت تولیدکننده و ... قیمت گذاری می شود. 

در سایت راندنو رابط ها براساس تفکیک نوع ضخامت و عرض، توسط فروشندگان قیمت گذاری شده اند. خریداران و متقاضیان این محصول می توانند پس از مشاهده قیمت، بر روی دکمه لیست فروشندگان کلیک کرده و فروشندگان این محصول را بررسی نمایند. همچنین به وسیله اعلام مشخصات فروشندگان سینی کابل و لوازم جانبی مانند رابط سینی توسط راندنو، خریداران می توانند بدون واسطه با فروشندگان در تماس باشند. سایت راندنو مرجع مناسبی برای اعلام قیمت فروشندگان سینی کابل و لوازم جانبی آن می باشد.

خرید رابط سینی کابل

برای خرید رابط سینی کابل می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت رابط سینی کابل و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند


عرض


ضخامت