ثبت فروشگاه

لامپ شمعی

لامپ شمعی یکی از انواع لامپ است که امروزه در بسیاری از مجموعه ها مورد استفاده قرار می گیرد. لامپ یکی از اصلی ترین تجهیزات ایجاد روشنایی در یک مکان است. این لامپ ها در واقع نوعی لامپ حبابی هستند که ظاهری خاص و منحصربفرد دارند. ظاهر این لامپ ها شبیه به شعله شمع است و نقطه بالایی آن ها به صورت تیز طراحی شده است.

از این تجهیزات بیشتر در چراغ های تزئینی، آویزها، آباژورها، لوسترها و ... استفاده می شود. لامپ هایی از نوع شمعی دارای حباب های کشیده هستند. نوعی از لامپ های شمعی نیز دارای ظاهر متفاوت تری هستند و به آن ها اصطلاحاً لامپ شمعی اشکی گفته می شود. این لامپ ها می توانند حباب های مات و شفافی داشته باشند. لامپ شفاف شمعی نسبت به نوع مات آن دارای بازدهی نوری بیشتری است. نوعی لامپ شمعی وات بالا نیز به بازار عرضه می شود که شار نوری بسیار خوبی دارد و در تمامی تجهیزات می توان از آن استفاده کرد.

لامپ شمعی

مشخصات فنی

  • توان لامپ: لامپ های حبابی شمعی ابعاد کوچکتری دارند و اغلب در توان های کم حدود 6 تا 7 وات تولید می شوند. این موضوع سبب می شود تا لامپ های اشکی و شمعی مصرف انرژی کمی داشته باشند.
  • سرپیچ لامپ: سرپیچ اغلب این لامپ ها از نوع E14 است. به این معنا که قطر این سرپیچ 14 میلی متر است. سایر سرپیچ ها اغلب برای لامپ ها بزرگ به کار می رود. سرپیچ لامپ شمعی معمولاً E14 است.
  • رنگ نور لامپ: این لامپ ها تنوع بالایی در رنگ نور دارند اما نورهای مهتابی و آفتابی آن بیشترین کاربرد را در صنعت روشنایی دارد. 

مشخصات فنی

انواع لامپ شمعی

این لامپ ها در انوع مختلفی به بازار عرضه می شوند تکنولوژی این لامپ ها با هم متفاوت است. به طور کلی این لامپ ها در انواع زیر به بازار عرضه می شوند؛

  • لامپ ال ای دی شمعی
  • لامپ شمعی کم مصرف
  • لامپ شمعی اس ام دی
  • لامپ شمعی فیلامنتی
  • لامپ سی او بی شمعی
  • لامپ رشته ای شمعی

در لیست لامپ های شمعی، لامپ LED شمعی، لامپ SMD شمعی و لامپ COB شمعی مصرف انرژی بسیار کمی دارند و در هزینه های مربوط به مصرف برق صرفه جویی می کنند. در مقابل لامپ های فیلامنتی نوری شبیه به لامپ های رشته ای ارائه می کنند با این تفاوت که مصرف انرژی آن ها کمتر و طول عمر آن ها نیز بیشتر از لامپ های رشته ای است. لامپ کم مصرف شمعی نیز نوع دیگری از این لامپ ها است که طول عمر بالایی دارد.

انواع لامپ شمعی

برترین برندهای لامپ کم مصرف شمعی

امروزه از این مدل لامپ ها در بسیاری مجموعه ها جهت روشنایی لوستر، آباژور و دیگر تجهیزات روشنایی استفاده می شود. شرکت های بسیار زیادی به تولید این محصولات می پردازند. از بهترین این شرکت ها می توان به موارد زیر اشاره کرد.

لامپ شمعی افراتاب

افراتاب یکی از بهترین شرکت های تولیدکننده تجهیزات روشنایی در ایران است که از سال 1377 فعالیت خود را آغار کرده است. این شرکت با تولید محصولات ال ای دی و لامپ شمعی الماسی توانسته سهم بزرگی از بازار روشنایی را به خود اختصاص دهد. لامپ های این شرکت توسط دستگاه مجهز تولید می شود و زیر نظر کارشناسان متخصص به بازار عرضه می شود. این شرکت توانسته استانداردها و گواهینامه های ملی و بین المللی را دریافت کند.

لامپ شمعی بروکس

بروکس یکی از برترین شرکت های تولیدکننده تجهیزات روشنایی در ایران است که از سال 1393 فعالیت خود را آغاز کرده است. این شرکت با تولید محصولات متنوع توانسته شهرت بسیار زیادی به دست آورد. لامپ شمعی کم مصرف یکی از پرفروش ترین محصولات این شرکت است. در حال حاضر بروکس می تواند بیش از 150 هزار شعله انواع محصولات روشنایی را به بازار عرضه کند.

  • از دیگر شرکت های مطرح در این زمینه می توان به لامپ دلتا، لامپ شمعی پارس شهاب، لامپ نور، کیهان، خزرشید، پارس شعاع توس و ... اشاره کرد. 

قیمت لامپ شمعی

پیش از خرید لامپ شمعی به مواردی همچون توان لامپ، نوع سرپیچ، رنگ، مات یا شفاف بودن، شار نوری، برند و ... توجه کنید. این عوامل برروی قیمت لامپ ال ای دی شمعی و دیگر لامپ ها اثرگذار است. برای خرید انواع لامپ شمعی 12 وات و ... می توانید به سایت راندنو مراجعه کنید.

خرید لامپ شمعی

برای خرید لامپ شمعی می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت لامپ شمعی و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند