ثبت فروشگاه

لامپ کم مصرف

لامپ کم مصرف یا به اصطلاح Compact Fluorescent Lamp یا CFL یک نوع لامپ است که به عنوان جایگزینی برای لامپ رشته ای و پرمصرف مورد استفاده قرار می‌گیرد. این لامپ‌ها مانند لامپ فلورسنت عمل می‌کنند اما حجم آن‌ها از لامپ‌های فلورسنت کمتر است. به همین دلیل به آن‌ها لامپ فلورسنت فشرده نیز گفته می‌شود. تکنولوژی به کار رفته در ساختار این لامپ، تخلیه الکتریکی گاز است. نور تولید شده توسط این لامپ از کیفیت بالایی برخوردار است و بازدهی بالایی دارد.

به طور معمول لامپ‌های کم مصرف ابعاد کوچکی دارند و جایگزین لامپ‌های رشته ای معمولی شده‌اند. این محصول در انواع لامپ کم مصرف با تکنولوژی ال ای دی و فلورسنت فشرده در بازار موجود است. سرپیچ این لامپ‌ها می‌تواند از نوع سرپیچ‌های معمولی E27، سرپیچ E40 و سرپیچ E14 باشد. تعداد پیچ‌های موجود بر روی پایه نیز، یک موضوع مهم در هنگام انتخاب لامپ محسوب می‌شود. زیرا این پیچ‌ها موجب تغییر در ارتفاع لامپ می‌شوند. این لامپ‌ها در انواع مختلف و با توان‌های مختلف تولید و به بازار عرضه می‌شوند.

این لامپ نور یکنواخت و بدون لرزش ایجاد می‌کند و بهره نوری بالایی دارد. همچنین حرارت بیش از اندازه تولید نمی‌کند و توان مصرفی بسیار کمی دارد. لازم به ذکر است طول عمر این لامپ نسبت به لامپ‌های رشته ای، حدود 8 برابر است و هزینه‌های تعمیر کمتری دارد. در پاسخ به سؤال لامپ کم مصرف چیست می‌توان گفت در ساختمان این گونه لامپ‌ها از بخار جیوه استفاده شده است. یکی از بزرگ‌ترین پیشرفت‌ها در طراحی این لامپ‌ها این است که فرکانس آن‌ها از 50 تا 60 هرتز به 20 کیلوهرتز افزایش یافته است.

این افزایش فرکانس سبب شده است که اجزای مدار لامپ، کوچک تر از قبل باشند. برای افراد زیادی این سؤال پیش آمده است که لامپ کم مصرف چند وات است. لامپ کم مصرف 40 وات، 100 وات و 200 وات از پرکاربردترین انواع این لامپ‌ها به شمار می‌آیند. جهت استعلام قیمت لامپ کم مصرف 200 وات و دیگر توان‌های این محصول، با مراجعه به سایت راندنو، می‌توانید لیست فروشندگان محصول مورد نظر را مشاهده نمایید. همچنین اگر به دنبال مرکز فروش لامپ کم مصرف هستید، می‌توانید به صورت مستقیم با فروشندگان این محصول در ارتباط باشید و به خرید انواع لامپ کم مصرف اقدام نمایید.

قیمت لامپ کم مصرف (لامپ CFL)

لامپ کم مصرف ایرانی امروزه از قیمت مناسب‌تری نسبت به نمونه‌های خارجی برخوردار است و در میان افراد کاربرد فراوانی دارد. قیمت لامپ کم مصرف براساس توان مصرفی آن، شار نوری، نوع سرپیچ و شرکت تولیدکننده متغیر است. نوع ضمانت و گارانتی محصول نیز موضوع مهمی است که بر روی قیمت لامپ‌های فلورسنت فشرده اثرگذار است.

خرید لامپ کم مصرف از راندنو

برای خرید لامپ کم مصرف ارزان می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و به صورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت لامپ کم مصرف پیچی و دیگر انواع آن و همچنین برقراری ارتباطی بدون واسطه با مراکز فروش لامپ کم مصرف را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

برند


نوع سرپیچ


توان