ثبت فروشگاه

مینی فرز شارژی

مینی فرز شارژی یا مینی سنگ شارژی یکی از انواع فرز است که در ابعاد کوچکتر تولید و عرضه می شود. از تفاوت های این دو محصول می توان به قدرت، اندازه و کاربرد آنها اشاره کرد. منبع تغذیه این دستگاه باتری بوده و جهت استفاده در مکان هایی که دسترسی به قطعه مورد نظر دشوار است، مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین در محیط هایی که نیاز به انعطاف پذیری بالایی دارند و پریز برق وجود ندارد، گزینه مناسبی به شمار می آیند. بات مینی فرز یک ابزار کاربردی است که از آن در جهت برش و سابش انواع مواد، مانند چوب، پلاستیک، گچ و سیمان، سنگ و پاک کردن رنگ از روی این اشیا می توان استفاده کرد.

این ابزار در مقایسه با دستگاه فرز که برای انجام کارهای سنگین مانند ساختمان سازی و بازسازی کاربرد دارد، معمولا به طور گسترده و دائمی کاربردی ندارند. همچنین اغلب جهت مصارف خانگی و کارگاهی، کاربرد داشته و مورد استفاده قرار می گیرد. کارایی مینی فرز شارژی با سایر نمونه های مینی فرز تفاوتی ندارد. تنها تفاوت این دستگاه در نحوه تأمین انرژی مینی فرز است و همانطور که از نامش مشخص است، انرژی مورد نیاز این دستگاه را باتری فراهم می کند.

همچنین مینی فرز شارژی نسبت به مینی فرز برقی با توجه به قابلیت حمل آسانی که دارد، برای انجام کار در محیط هایی که دسترسی به پریز برق دشوار است انتخاب مناسبی هستند. لازم به ذکر است که این دستگاه از یک صفحه قابل تعویض برخوردار است. این ویژگی باعث می شود تا این دستگاه در موارد مختلفی مورد استفاده قرار بگیرد.

مینی فرز شارژی

مزایای مینی فرز شارژی

از مزایای اصلی این ابزار می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1.  همانطور که در ابتدا اشاره کردیم، منبع تغذیه انرژی مینی فرز شارژی باتری است. از این رو جهت انجام کار در محیط باز و موقعیت هایی که به برق دسترسی وجود ندارد، مزایای اصلی این دستگاه محسوب می شود.
 2. موتور با کیفیت و قدرتمند که سرعت انجام کار با مینی فرز شارژی را بالا می برد.
 3.  سیستم خنک کننده موتور تعبیه شده در مینی فرز شارژی، امکان استفاده طولانی مدت از این دستگاه را در اختیار می گذارد.
 4. اغلب باتری مینی فرز شارژی از نوع لیتیوم است که جز به روز ترین نوع باتری موجود است.
 5. هنگام کار با این دستگاه صدای کمی ایجاد می شود.
 6. مینی فرز شارژی قابلیت قفل کردن چرخ دنده را دارد که باعث عوض کردن سریع دیسک می شود.
 7. مینی فرز شارژی مجهز به گیربکس صنعتی است که باعث طول عمر بالای دستگاه و افزایش کارایی آن می شود.
 8. قابلیت حمل آسان نسبت به نوع برقی

مزایای مینی فرز شارژی

کاربرد مینی فرز شارژی 

این ابزار جهت برش، پولش و سنباده کاری انواع مواد گوناگون کاربردهای فراوانی دارد. در ادامه این بخش به کاربردهای مینی فرز شارژی می پردازیم.

 • برش سنگ و فلزات در حوزه جواهرسازی و...
 • برش و سابش سنگ، گچ و سیمان
 • تیز کردن تیغه انواع ابزارآلات برشی
 • برش  و سابش چوب و پلاستیک در کارگاه های مختلف
 • پاک کردن رنگ و جدا کردن قسمتی از مواد از یک قطعه
 • پولیش زدن و براق کردن سطوح قطعات
 • زدودن زنگ آهن موجود بر روی صفحات فلزی

کاربرد مینی فرز شارژی

نکات مهم در انتخاب و خرید مینی فرز شارژی

در خرید مینی فرز شارژی به چند نکته قابل توجه باید توجه داشته باشید که در ادامه به مختصری از آن می پردازیم.

موتور دستگاه

موتور یکی از اجزای تشکیل دهنده این دستگاه است. هنگام خرید این محصول به توان موتور آن توجه داشته باشید. دستگاه موردنظر شما در شرایط کاری پر فشار، استفاده های صنعتی و مداوم نباید با مشکلی مواجه شود. در نتیجه محصولی مناسب است که از موتور قوی و قدرتمندی برخوردار باشد و توان خروجی بالایی داشته باشد.

وزن مینی فرز شارژی

همانطور که در ابتدا گفته شد، مینی فرزها جهت انجام کارهای ظریف، مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین مینی فرز های شارژی، با وزن های مختلفی تولید و به بازار عرضه می شوند. از این رو برخی از مدل های تولید شده این فرز سبک تر و برخی دیگر سنگین تر هستند. در نتیجه برای انتخاب وزن مناسب  یک مینی سنگ شارژی، توان خود را با توجه به استفاده از آن در نظر بگیرید. به عبارتی مینی فرزی مناسب است که بتوانید به راحتی وزن آن را کنترل کرده و فرآیند عملیات را به آسانی انجام دهید.

توان مینی فرز شارژی 

هر چه صفحه برش مینی فرز شارژی بزرگ تر باشد قدرت دستگاه بیشتری است تا آن را به گردش در آورد. هم چنین برای انجام کارهای صنعتی و سنگین قدرت بالاتری لازم است. قدرت مینی فرزهای شارژی بسته به ولتاژ آن ها از 12 ولتا تا 24 ولت متغیر است و معمولأ برای مصارف خانگی ولتاژی معادل 12 تا 18 ولت کفایت می کند.

سرعت مینی فرز شارژی 

در بین مینی فرزهای شارژی برخی از آنها با قابلیت تنظیم سرعت در بازار وجود دارند. سرعت این مینی فرزها در در چند حالت مختلف قابل تغییر هستند که هرکدام از آنها برای انجام کار خاصی مورد استفاده قرار می گیرند. بنابراین برای برش فلزات از سرعت بالا و برای برش سنگ از سرعت نسبتأ کمتری استفاده می کنیم زیرا در صورت برش سنگ با سرعت بالا، امکان شکستگی صفحه برش وجود دارد. قابلیت کنترل سرعت باعث افزایش تسلط کاربر می شود. 

اندازه دیسک مینی فرز شارژی

یکی دیگر از نکاتی که هنگام خرید مینی فرز شارژی باید به آن توجه داشته باشید اندازه قطر صفحه برش است. اگر شما برای انجام کاری که جزئیات کوچکی دارد و باید از دقت بالایی برخوردار باشد به این دستگاه نیاز دارید، باید از صفحه برش کوچک استفاده کنید. بنابراین صفحه برش های بزرگ برای چنین کارهایی مناسب نیستند و مختص کارهای سنگین تر مورد استفاده می گیرند.

نوع باتری 

یکی از دیگز از نکات مهم در خرید مینی فرز شارژی نوع باتری آن است. باتری های به کار رفته در این ابزار به نیکل کادمیوم و لیتویم یون تقسیم می شوند. باتری های نیکل کادمیوم از قدرت بالایی برخوردار هستند. این باتری ها نمونه قدیمی ترین نسبت به لیتویم یون هستند. در مقابل باتری های لیتیوم یون برای محیط زیست هیچ آسیبی ندارند و تجزیه می شوند. مقاومت و طول عمر این باتری ها نسبت به نیکل کادمیوم کمتر است. نکته قابل توجه و مهم در خصوص این باتری این است که اثر خود تخلیه گی در آن کمتر است که باعث افزایش طول عمر آن می شود. در حال معمولا باتری هایی که در مینی فرزها وجود دارد از نوع لیتویم یون هستند. 

طراحی آرگونومیک دستگاه

طراحی دستگاه از دیگر مواردی است که هنگام خرید این ابزار باید مورد توجه قرار بگیرد. طراحی و ساخت این دستگاه باید بر اصول و دستورالعمل های آرگونومیک باشد تا کاربر از استفاده آن خسته نشود و ایمنی کار نیز فراهم شود.

گیربکس

گیربکس یکی از ابزارهای سیستم انتقال قدرت است. این قطعه میان موتور و مصرف کننده توان قرار می گیرد. همچنین برخورداری از گیربکس صنعتی در ساختار این دستگاه، موجب افزایش طول عمر و کارایی بیشتر دستگاه می شود. گیربکس نیز در انواع گوناگونی باتوجه به کاربردهای مشخص تولید می شوند.

قطعات مینی فرز شارژی

ابتدا به دنده ها، بلبرینگ، شفت و دیگر قسمت های این محصول توجه داشته باشید که از بهترین مواد اولیه و با کیفیت مطلوبی ساخته شده باشند. همچنین به سهولت تعویض قطعات نیز توجه داشته باشید که تعویض قطعات این محصول، دشواری خاصی نداشته باشد. دستگاه هایی که سهولت تعویض قطعات در ساختار آنها رعایت شده است، گزینه مناسبی هستند.

نکات ایمنی کار با مینی فرز شارژی

در ادامه به رعایت نکات قابل توجه هنگام کار با این محصول می پردازیم.

 • هنگام کار با این ابزار توجه داشته باشید که حتماً از عینک ایمنی استفاده نمایید. زیرا جرقه یا تکه های کار با سرعت به سمت چشمان شما پرتاب می شوند. از این رو با استفاده از عینک ایمنی از چمشان خود محافظت می کنید.
 • از گوشگیر ایمنی استفاده نمایید تا از آسیب احتمالی به گوش و شنوایی شما جلوگیری شود.
 • به هیچ عنوان حفاظ طراحی شده بر روی مینی فرز را جدا نکنید. انجام کار بدون حفاظ بسیار خطرناک بوده و توصیه نمی شود.

نکات ایمنی کار با مینی فرز شارژی

بهترین برند مینی فرز شارژی

برندهای محبوب و معتبر متعددی به تولید این محصول کاربردی پرداخته اند. در ادامه به برندهای محجبوب تولیدکننده این محصول می پردازیم.

مینی فرز شارژی رونیکس

برند رونیکس از جمله شرکت هایی است که در دهه اخیر در تولید ابزارآلات پیشرفت چشمگیری داشته است. این شرکت با بهره گیری از تکنولوژی و فناوری روز جهان، محصولات با کیفیت و مقرون به صرفه ای را با توجه به نیاز مصرف کنندگان تولید و به بازار عرضه می کند. از محبوب ترین مینی فرز شارژی تولید شده توسط این شرکت می توان به مینی فرز شارژی مدل 8901K ،3130 ،3165 ،3100 ،3120 ،3112 و ... اشاره کرد.

مینی فرز شارژی توسن

شرکت توسن از سال 1382 فعالیت خود را آغاز کرد. این برند ابزارآلات برقی و دستی را مطابق با استانداردهای بین المللی و با کیفیتی مطلوب تولید می کند. از محبوب ترین مینی فرز شارژی تولید شده توسط این شرکت میتوان به مینی فرز شارژی مدل 3382AV Plus ،3260AB ،3119A ،3384، 3258A و ... اشاره کرد.

مینی فرز شارژی ماکیتا

یکی دیگر از شرکت های محبوب و قدرتمند در تولید ابزارآلات در جهان، برند ماکیتا است. این شرکت در سال 1958 اولین محصول خود را تولید کرد و به دنبال آن توانست جایگاه خود را در بین مصرف کنندگان و تولید کنندگان تثبیت کند. از محبوب ترین مینی فرز شارژی تولید شده توسط این برند می توان به مینی فرز شارژی مدل DGA452RMJ ،DGA452Z ،DGA504 ،TM-D801 و ... اشاره کرد.

مینی فرز شارژی باس

از دیگر شرکت هایی که پیشرفت چشمگیری در تولید ابزارآلات صنعتی دارد برند باس است. ابزارآلات این شرکت ساخت چین بوده و در ایران از محبوبیت بسیاری برخوردار است. این شرکت جز فروش ترین ابزارآلات است و دلیل محبوبیت این برند در ایران که در تحریم به سر می برد، کیفیت مناسب محصولات و مقرون به صرفه آن است. از محبوب ترین مینی فرز شارژی تولید شده توسط این برند، می توان از مینی فرز شارژی مدل G2-115 ،BS-M10 ،BS5.0118VF ،118V و ... نام برد.

از تولیدکنندگان مطرح و محبوب دیگر این کالا در سراسر جهان می توان به مینی فرز شارژی آگ، هیوندای، دی سی ای، کرون، ادون، سیلور، اکتیو و... اشاره کرد. 

قیمت مینی فرز شارژی

قیمت مینی فرز شارژی به موارد مختلفی بستگی دارد. یکی از عوامل اصلی در قیمت این محصول، برند تولید کننده آن است. از عوامل دیگری که در قیمت مینی فرز شارژی موثر است ظرفیت باتری آن است. بنابراین هرچه ظرفیت و کیفیت باتری بیشتر باشد، قیمت آن نیز بیشتر است.همچنین داشتن قابلیت های دیگری نظیر سرعت مینی فرز شارژی، قطر صفحه مینی فرز شارژی، گارانتی و... در قیمت آن تأثیر گذار هستند.

خرید مینی فرز شارژی  

برای خرید مینی فرز شارژی می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت مینی سنگ شارژی و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

دسته بندی


دسته‌بندی کالاها

برند