ثبت فروشگاه

شمارنده 

شمارنده دستگاهی است که وظیفه شمارش پالس های ورودی را برعهده دارد. این محصول تعداد دفعات انجام یک عمل یا فرایند را ثبت می کند و توسط نمایشگر نشان می دهد. شمارنده ها دقت و انعطاف پذیری بالایی دارند به همین دلیل برای شمارش تعداد محصول، متر کردن و تعداد کارکرد دستگاه نیز از شمارنده استفاده می شود. به کمک این وسیله می توانید هر عمل برنامه ریزی شده و اتفاقی را در واحدهای زمانی مشخص (ثانیه، دقیقه، ساعت و ...) شمارش کنید. در واقع استفاده از سنسور و شمارنده بهترین راه برای شمردن محصولات، کارکرد دستگاه ها و ... است. برخی از شمارنده ها علاوه بر شمارش کار اندازه گیری فرکانس و زمان را نیز برعهده دارند. 

شمارنده

عملکرد شمارنده

شمارنده ها در انواع مختلفی عرضه می شوند. یکی از پرکاربردترین آن ها شمارنده های دیجیتال است. این محصولات نمایشگری دارند که اعداد روی آن نشان داده می شود. شمارنده دیجیتال به این صورت عمل می کند که یک عدد به عنوان نقطه سفارش نهایی دریافت می کند و پس از رسیدن شمارنده به این عدد، رله خروجی دستگاه وصل یا قطع می شود. برخی از شمارنده ها تنها وظیفه شمارش را برعهده دارند و خروجی ندارند. 

کاربرد شمارنده یا کانتر

همان طور که از نام این دستگاه مشخص است، اصلی ترین وظیفه آن شمارش است. این محصولات را می توان برای شمارش مقادیر کم و زیاد به کار برد. بیشترین کاربرد این محصولات به صنایع تولیدی اختصاص دارد. در خطوط تولید برای شمردن بسته ها، تعداد قطعه های عبوری، بسته بندی و ... از این محصول استفاده می شود. هنگامی که قطعه از مقابل سنسور عبور می کند، به شمارنده یک پالس فرستاده می شود. شمارنده این پالس را دریافت می کند و عددی را نشان می دهد. در ساخت بعضی از دستگاه ها نیز از یک شمارنده استفاده شده است. به عنوان مثال در مولتی متر شمارنده ولتاژ آنالوگ را به عدد تبدیل می کند.

انواع شمارنده

  • شمارنده های همزمان یا سنکرون: این محصولات از سیگنال ساعت برای تغییر انتقال استفاده می کنند.
  • شمارنده های ناهمزمان: تغییر در انتقال این شمارنده ها به ورودی سیگنال ساعت بستگی ندارد. این شمارنده ها عملکرد کندتری نسبت به شمارنده های همزمان دارند. 

شمارنده ها علاوه بر نوع تکنولوژی براساس کاربرد نیز دسته بندی می شوند. به عنوان مثال شمارنده برقگیر محصولی است که از لوازم الکتریکی در برابر خسارات ناشی از رعد و برق حفاظت می کند. 

انواع شمارنده

نکات مهم در خرید کانتر

  • ابعاد شمارنده
  • قابلیت شبکه شدن
  • میزان ولتاژ ورودی
  • برند و شرکت سازنده
  • مدهای کاری شمارنده
  • جریان مجاز رله و خروجی آن
  • میزان قابلیت ذخیره سازی اطلاعات

بهترین برند کانتر

امروزه در اغلب واحدهای تولیدی از شمارنده استفاده می شود. شرکت های بسیار زیادی به تولید و ساخت این محصول می پردازند. از بهترین این شرکت ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

شمارنده دیجیتال شیوا امواج

شیوا امواج یکی از برترین تولیدکننده های انواع شمارنده در ایران است. شمارنده های این شرکت سیستم کاملاً میکروپروسسوری دارند و با دو مد عملکرد شمارش را انجام می دهند. کانتر شیوا امواج می تواند وضعیت رله خروجی را براساس نیاز سیستم تنظیم کند و هرگونه اطلاعاتی را هنگام قطع برق ذخیره کند. 

  • از دیگر برندهای برتر در این زمینه می توان به پارس فانال، برنا الکترونیک و ... اشاره کرد.

قیمت شمارنده 

قیمت این تجهیزات به عوامل مختلفی همچون دیجیتالی بودن آن، نوع شمارنده، ظرفیت ذخیره اطلاعات، دامنه حرارتی، ابعاد، درجه حفاظت، نوع رله، برند و شرکت سازنده و ..

خرید شمارنده

برای خرید شمارنده می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت شمارنده و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند