ثبت فروشگاه
لیست مقایسه

لولا درب

لولانوعی یراق مفصل داراست که جهت اتصال دو قسمت که یکی از آن ها متحرک و دیگری ثابت است، مورد استفاده قرار می گیرد.  لولاها در انواع مختلفی تولید می شوند که هر یک در جای منحصر به فرد خود مورد استفاده قرار می گیرد و از رایج ترین آنها می توان به لولای درب، لولای کابینت، لولای گازور شیشه و لولای آرام بند اشاره کرد. لولای گازور شیشه نیز از جمله لولاهای پرکاربرد هستند که در دو نوع ساده و آرام بند به بازار عرضه می شوند. به طور معمول برای نصب این مدل لولا بر روی شیشه، نیاز به سوراخ کردن شیشه می باشد که باعث اختلال در زیبایی آن می شود. به همین دلیل، لولاهای گازور شیشه به گونه ای طراحی شده اند که می توان آنها را به وسیله چسب یووی به شیشه چسباند که از مقاومت بسیار بالایی نیز برخوردار هستند. این لولاها قابلیت نصب پمپ به صورت جداگانه را نیز دارند. لولاهای آرام بند نیز نوع دیگری از لولاها هستند که به لولای پمپی نیز شهرت دارند و از بسته شدن ضربه و شدت درب در هنگام بسته شدن جلوگیری می کنند. این عمل توسط فنر انجام می شود و عمل باز و بسته شدن درب را برای ما آسان تر می کند. لولاها می تواند از جنس آهن، استیل، برنز و برنج تولید شده باشد. 

انواع لولا درب 

  1. لولای تخت: لولای تخت رایج ترین لولای درب است که برای درب های چوبی نیز بسیار پرکاربرد است. برای انواع باکس نیز از لولای تخت استفاده می شود. این لولا برای انواع درب ورودی چوبی نیز استفاده می شود. 
  2. لولای پروانه ای: این لولا از دو بال نامساوی تشکیل شده است. بال کوچکتر درون بال بزرگتر قرار می گیرد. از جمله معایب این محصول می توان به شکنندگی آن اشاره کرد. 
  3. لولای قابلمه ای: از دوبال تشکیل شده است که توسط دو پین به هم متصل شده است. از این لولا برای درب های ورودی و داخلی استفاده می شود. 
  4. لولا بادبزنی: همانند بادبزن عمل می کند و دارای دو محور گردش می باشد.  لولای بادبزنی در ابعاد و اندازه های مختلف و در 2 رنگ طلایی، سیلور و برنزی در بازار عرضه می شود. این لولا مناسب درب های سالن اجتماعات، کافه ها و آشپزخانه ها می باشد.
  5. لولا مخفی: مزیت اصلی این لولا این است که طوری نصب می شود که قابل دیدن نباشد. این لولا تا 180 در جه باز می شود. در برابر رطوبت مقاوم است و نیاز به روغن کاری ندارد. از عمر مفید بالایی بر خوردار است. این لولا به سمت داخل درب نصب می شود.
  6. لولای پیوت: این لولا دارای چهار قسمت می باشد و دو قسمت در بالای درب و دو قسمت در پایین درب نصب می شود. این لولا سبب می شود درب حول محور خود گردش کند. 

نکات خرید و انتخاب لولا درب مناسب

در هنگام خرید لولا باید آن را متناسب با سایز و ابعاد درب در نظر گرفت و به این نکته توجه داشت که در صورتی که لولا تحمل نگه داشتن وزن درب را نداشته باشد، موجب بروز لنگی درب و خرابی آن می شود. 

لولای درب باید هر چند وقت یک بار روغن کاری شود تا زود فرسوده و شکننده نشود. قیمت انواع لولا بر اساس جنس متفاوت می باشد هرچه جنس لولا مستحکم تر باشد و آبکاری بهتری داشته باشد از قیمت بالاتری برخوردار است. 

 لولای تسمه ای از جنس برنز و استیل برای درب آهنی و سنگین وزن گزینه مناسبی جهت خرید می باشد. لازم به ذکر است، انتخاب لولا باید مطابق با ابعاد درب، ضخامت و وزن درب انجام شود. زیرا این موارد در سایز لولا نیز تاثیر می گذارد. محل قرارگیری درب نیز تعیین کننده جنس لولا می باشد. به عنوان مثال برای درب های خارجی که در معرض تغییرات آب و هوایی هستند، لولای در از جنس استیل و برنز با آبکاری متناسب توصیه می شود. 

تعداد لولا نیز ارتباط مستقیمی با وزن و ارتفاع درب دارد. 

سایت راندنو همواره در تلاش است تا با شناسایی عاملین و نمایندگان فروش انواع لولا، لولای گازور و لولای درب مخفی آنها را به خریداران معرفی نماید. برترین برند های فروش لولا شامل لولای برادران و لولای ایران می باشد. 

برند


نوع