ثبت فروشگاه
لیست مقایسه

چراغ ادیسونی

چراغ ادیسونی یکی از تجهیزات روشنایی است که امروزه مورد توجه قرار گرفته است. این چراغ ها ظواهر منحصر به فرد و نوستالژی دارند و اغلب در اتاق خواب ها، رستوران ها، کافه ها و ...  به عنوان لوستر و چراغ های دکوراتیو مورد استفاده قرار می گیرند. برخی از این چراغ ها از یک آویز و یک منبع نوری از نوع لامپ ادیسونی تشکیل شده اند. برخی دیگر از آن ها نیز رومیزی هستند و به عنوان چراغ خواب و یا چراغ های دکوراتیو رومیزی مورد استفاده قرار می گیرند. مصرف لامپ فیلامنتی ادیسونی در این چراغ ها، حدود 85 درصد کمتر از لامپ های رشته ای معمولی است.

لامپ هایی با تکنولوژی ادیسونی، عملکردی شبیه به لامپ ها فیلامنتی ال ای دی دارند و مصرف انرژی آن ها کم است. این چراغ ها نور زرد رنگ و گرمی از خود تولید می کنند. یکی از نکات مثبت این چراغ ها این است که می توان از دیمر به جای کلید استفاده کرد و نور آن ها را به اندازه دلخواه تنظیم کرد.

انواع چراغ های ادیسونی

چراغ های ادیسونی در انواع مختلفی به بازار عرضه می شوند. شکل ظاهری این تجهیزات در انواع استوانه ای، ستاره ای، حبابی و ... عرضه می شوند. منابع نوری ادیسونی تلفیقی از تکنولوژی قدیمی و مدرن است. رشته های فیلامنتی با اشکال گوناگون داخل حباب لامپ های ادیسونی قرار می گیرد. این رشته ها از خود نور منتشر می کنند و جلوه زیبایی به محیط می بخشند. برخی از این چراغ ها دارای منابع نوری مجزا هستند و در صورت خرابی منبع نور، می توان لامپ ادیسونی آن را تعویض کرد و مطابق سرپیچ چراغ ادیسونی، از لامپ ادیسونی مورد نظر استفاده کرد. این چراغ ها براساس نوع نصب به چند مدل مختلف تقسیم می شوند؛

  • چراغ ادیسونی دیواری: این چراغ ها اغلب به عنوان چراغ های دیوارکوب و چراغ خواب مورد استفاده قرار می گیرند و روی دیوار نصب می شوند. بدنه این چراغ ها می تواند فلزی، چوبی، پلاستیکی و ... باشد. این محصولات نور ملایم و گرمی دارند و برای اتاق خواب مناسب هستند.
  • چراغ آویز ادیسونی: این چراغ ها یک نوع آویز از جنس زنجیر فلزی، طناب کنفی و ... دارند که سرپیچ به آن ها متصل شده است و منبع های نوری در پایین آن ها قرار گرفته است. از این چراغ ها اغلب در رستوران ها به عنوان چراغ دکوری استفاده می شود. به چراغ های ادیسونی آویز، لوستر چراغ ادیسونی نیز گفته می شود. 
  • چراغ مطالعه ادیسونی: این چراغ ها رومیزی هستند و پایه های کوتاه و قابل تنظیم دارند و اغلب جهت مطالعه از آن ها استفاده می شود. این چراغ ها ظواهر زیبایی دارند و با محیط هایی که دکوراسیون کلاسیک دارند سازگار هستند.
  • چراغ سقفی ادیسونی: این چراغ ها به سقف متصل می شوند و از آن فاصله ندارند. اغلب در مکان هایی که سقف کوتاه است از این نوع چراغ ها استفاده می شود.
  • چراغ رومیزی ادیسونی: این چراغ ها دارای پایه های کوچکی هستند که روی میز قرار می گیرند و به عنوان آباژور یا منابع نوری دکوری مورد استفاده قرار می گیرند. 

قیمت چراغ ادیسونی

پیش از خرید چراغ ادیسونی به عواملی همچون نوع نصب، توان لامپ، ارتفاع چراغ، شکل ظاهری، استانداردهای تولید، برند و ... توجه کنید. برای مشاهده قیمت چراغ ادیسونی و انواع آن می توانید به سایت راندنو مراجعه کنید. در این سایت می توانید کالای خود را از میان ده ها کالای مشابه انتخاب کنید و آن ها را با هم مقایسه کنید و جهت خرید آن ها با نمایندگان و مراکر فروش به طور مستقیم در ارتباط باشید.

برند


نوع لامپ


توان