ثبت فروشگاه

چراغ ادیسونی

چراغ ادیسونی یکی از تجهیزات روشنایی است که امروزه مورد توجه قرار گرفته است. این چراغ ها ظواهر منحصر به فرد و شبیه به لامپ های رشته ای قدیمی دارند و اغلب در اتاق خواب ها، رستوران ها، کافه ها و ...  به عنوان لوستر و چراغ های دکوراتیو مورد استفاده قرار می گیرند. برخی از این چراغ ها از یک آویز و یک منبع نوری از نوع لامپ ادیسونی تشکیل شده اند. چراغ آویز ادیسونی بیشترین کاربرد را در میان دیگر انواع چراغ ها دارد. برخی دیگر از این چراغ ها نیز رومیزی هستند و به عنوان چراغ خواب و یا چراغ های دکوراتیو رومیزی مورد استفاده قرار می گیرند. چراغ ادیسونی دیواری نیز به بازار عرضه می شود. مصرف لامپ فیلامنتی ادیسونی در این چراغ ها، حدود 85 درصد کمتر از لامپ های رشته ای معمولی است.

لامپ هایی با تکنولوژی ادیسونی، عملکردی شبیه به لامپ های فیلامنتی ال ای دی دارند و مصرف انرژی آن ها کم است. این چراغ ها نور زرد رنگ و گرمی از خود تولید می کنند. به همین دلیل در بسیاری از اتاق های خواب، از چراغ خواب ادیسونی استفاده می کنند. یکی از نکات مثبت این چراغ ها این است که می توان از دیمر به جای کلید استفاده کرد و نور آن ها را به اندازه دلخواه تنظیم کرد.

چراغ ادیسونی

انواع چراغ های ادیسونی

چراغ های ال ای دی ادیسونی در انواع مختلفی به بازار عرضه می شوند. شکل ظاهری این تجهیزات در انواع استوانه ای، ستاره ای، حبابی و ... عرضه می شوند. منابع نوری ادیسونی تلفیقی از تکنولوژی قدیمی و مدرن هستند. رشته های فیلامنتی با اشکال گوناگون داخل حباب لامپ های ادیسونی قرار می گیرد. این رشته ها از خود نور منتشر می کنند و جلوه زیبایی به محیط می بخشند. برخی از این چراغ ها دارای منابع نوری مجزا هستند و در صورت خرابی منبع نور، می توان لامپ ادیسونی آن را تعویض کرد و مطابق سرپیچ چراغ ادیسونی، از لامپ ادیسونی مورد نظر استفاده کرد.

این چراغ ها براساس نوع نصب به چند مدل مختلف تقسیم می شوند؛

  • چراغ ادیسونی دیواری: این چراغ ها اغلب به عنوان چراغ های دیوارکوب و چراغ خواب مورد استفاده قرار می گیرند و روی دیوار نصب می شوند. بدنه این چراغ ها می تواند فلزی، چوبی، پلاستیکی و ... باشد. این محصولات نور ملایم و گرمی دارند و برای اتاق خواب مناسب هستند.
  • چراغ آویز ادیسونی: این چراغ ها یک نوع آویز از جنس زنجیر فلزی، طناب کنفی و ... دارند که سرپیچ به آن ها متصل شده است و منبع های نوری در پایین آن ها قرار گرفته است. از این چراغ ها اغلب در رستوران ها به عنوان چراغ دکوری استفاده می شود.
  • چراغ مطالعه ادیسونی: این چراغ ها رومیزی هستند و پایه های کوتاه و قابل تنظیم دارند و اغلب جهت مطالعه از آن ها استفاده می شود. این چراغ ها ظواهر زیبایی دارند و با محیط هایی که دکوراسیون کلاسیک دارند سازگار هستند.
  • چراغ سقفی ادیسونی: این چراغ ها به سقف متصل می شوند و از آن فاصله ندارند. اغلب در مکان هایی که سقف کوتاه است از این نوع چراغ ها استفاده می شود.
  • چراغ رومیزی ادیسونی: این چراغ ها دارای پایه های کوچکی هستند که روی میز قرار می گیرند و به عنوان آباژور یا منابع نوری دکوری مورد استفاده قرار می گیرند. 

انواع چراغ های ادیسونی

بهترین برند چراع های ادیسونی

امروزه از این چراغ ها در نورپردازی مجموعه ها به عنوان منبع نور اصلی یا مکمل استفاده می شود. به همین دلیل شرکت های بسیار زیادی به تولید و ساخت این چراغ ها می پردازند.

  • از برترین برندها در زمینه تولید این چراغ ها می توان به اسنکو، پرفکت لایت و ... اشاره کرد.

قیمت چراغ ادیسونی

پیش از خرید چراغ هایی از نوع ادیسونی به عواملی همچون نوع نصب، توان لامپ، ارتفاع چراغ، شکل ظاهری، استانداردهای تولید، برند و ... توجه کنید. این موارد برروی قیمت لامپ نیز تاثیرگذار است. برای مشاهده قیمت چراغ و انواع آن می توانید به سایت راندنو مراجعه کنید.

خرید چراغ ادیسونی

برای خرید چراغ ادیسونی می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت چراغ ادیسونی و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند


نوع لامپ


توان