ثبت فروشگاه
لیست مقایسه

قفل کتابی 

قفل کتابی یکی از انواع مختلف قفل های تولیدشده و موجود در بازار بوده که جهت حفظ امنیت درب ها و حفاظ ها مورد استفاده قرار گرفته و ظاهر آن مستطیل شکل است و به علت ظاهری که دارد، به آن قفل کتابی گفته می شود. اگر به دنبال قفلی با امنیت بالا هستید، قفل کتابی بهترین انتخاب است. این نوع قفل یک سیلندر میله ای شکل داشته که حرکت این سیلند سبب باز و بسته شدن قفل می شود. قفل های کتابی جهت بسته نگه داشتن درب های آکاردئونی و درب مغازه ها، کاربرد زیادی  داشته و مورد استفاده قرار می گیرند. جنس بدنه این قفل ها معمولاً از برنج یا فولاد می باشد، همچنین برخی از قفل های کتابی دارای روکش و بدنه ضد اسیدی نیز هستند. ضد اسید بودن این قفل ها به علت آن است که در بسیاری از موارد سرقت، قثفل های قدیمی با اسید باز می شدند. قفل های کتابی که از جنس برنج یا فولاد ساخته شده اند، از دوام، طول عمر بالا، مقاومت در برابر سایش، رطوبت و زنگ زدگی برخوردار هستند. معمولا در بسته هر قفل کتابی تعدادی کلید رزرو هم گذاشته می شود. اغلب رنگ این قفل ها نقره ای یا سیلور بوده البته در نوع برنجی هم رنگ طلایی در این قفل ها مشاهده می شود.

نکات مهم در هنگام خرید قفل کتابی 

  • وزن محصول: بهتر است قفل کتابی دارای وزن سنگینی باشد وسطح آن عاری از خط و خش باشد. وزن زیاد و اهرمی قوی احتمال باز شدن قفل را در زمان سرقت کمتر می کند.
  • ضخامت میله یا حلقه قفل: اغلب قفل کتابی های موجود در بازار دارای حلقه هایی با ضخامت 12 میلی متر هستند.
  • میزان مقاومت قفل کتابی: قفل های کتابی زبانه کوچکی دارند و سارقان با توجه به این موضوع سعی دارند با کشش و فشار، قفل را باز کنند اما اگر قفل کتابی که از برند خوبی تهیه شده باشد، در برابر فشار و کشش مقاومت بالایی از خود نشان می دهد.
  • نوع کلید در قفل کتابی: درانتخاب نوع کلید سعی کنید کلیدی با پین های فعال انتخاب کنید، زیرا امکان سرقت و کپی کردن کلید را بسیار کاهش می دهد.

مزیت قفل کتابی بر دیگر قفل ها چیست؟

همزمان با تولید و عرضه قفل های کتابی به بازار، درب های آکاردئونی نیز تولید شدند و به طور کلی این نوع درب ها همراه با قفل های کتابی، مکملی برای یکدیگر شده، از ورود سارقین جلوگیری کرده و امنیت را ارتقاء می بخشند. یکی از مزیت های مهم قفل های کتابی، پنهان بودن و در دید نبودن زبانک قفل در هنگام اتصال به کرکره مغازه ها می باشد که این ویژگی مهمی در حفظ امنیت مغازه ها به شمار می آید، چراکه بسیاری از مردم از این نوع قفل ها برای حفظ امنیت مغازه و ماشین های خود استفاده می کنند.

بهترین قفل کتابی چه ویژگی هایی دارد؟

در هنگام انتخاب و خرید قفل های کتابی به توپر بودن این قفل ها و محل قرار گیری ساچمه آنها توجه داشته باشید، زیرا محل قرارگیری ساچمه، آسیب پذیری قفل در برابر سوراخکاری را تعیین می کند. افزون بر این، درهنگام انتخاب این نوع قفل ها به کیفیت و برند آن نیز توجه کنید چرا که انتخاب و نصب یک قفل کتابی بی کیفیت هیچ تضمینی جهت ایجاد امنیت برای شما نکرده و به راحتی قابل شکستن می باشد. شما می توانید در سایت راندنو انواع قفل های کتابی از برندهای معتبر و باکیفیت را مشاهده و مقایسه کرده و بهترین قفل کتابی را انتخاب کنید. 

برند