ثبت فروشگاه

لامپ فیلامنتی

لامپ فیلامنتی یا لامپ فیلامانی نمونه ای از لامپ های ال ای دی بوده که از تلفیق تکنولوژی مدرن و قدیمی تولید می شوند. این لامپ ها ظاهری شبیه به لامپ های قدیمی حبابی رشته ای دارند اما با بهره گیری از تکنولوژی ال ای دی در ساختار آنها، نور را با مصرف بهینه انرژی تولید می کند. این لامپ ها در دسته لامپ های دکوری قرار می گیرند و به دلیل برخورداری از ظاهری خاص، توجه طراحان داخلی را به خود جلب کرده است.

این محصول با بهره گیری از تکنولوژی COB مونتاژ و به بازار عرضه می شود. این محصول به دلیل داشتن دیودهای پراکنده گرما را به آسانی در محیط پخش کرده و نسبت به لامپ های دیگر، گرمای کمتری تولید می کند. همچنین این لامپ ها از یک حباب شیشه ای شفاف ساخته شده اند و رشته های درون لامپ مشخص هستند. نور تابیده شده این لامپ ها به صورت 360 درجه بوده و در ساختار آنها از فسفر بهره گیری شده است. لازم به ذکر است که لامپ های فیلامنتی تا 85 درصد در مصرف انرژی صرفه جویی می کنند.

لامپ فیلامنتی

انواع لامپ فیلامنتی براساس کاربرد

این لامپ ها براساس کارایی به چند دسته تقسیم می شوند. در ادامه به انواع گوناگون این محصول اشاره خواهیم کرد.

لامپ فیلامنتی شمعی

این نوع از لامپ ها همانطور که از نامشان پیداست به شکل شمعی بوده و جهت استفاده در لوسترها، چراغ مطالعه ها، آباژور و چراغ خواب ها، سرویس های بهداشتی و ... کاربرد داشته و مناسب هستند.

لامپ فیلامنتی شمعی

لامپ فیلامنتی اشکی

این لامپ ها تنها از نظر شکل ظاهری با انواع شمعی آن تفاوت داشته و عملکردی شبیه به لامپ های ال ای دی شمعی دارند. کاربرد این لامپ ها نیز جهت استفاده لوسترها، آباژور، چراغ های مطالعه و ... است.

لامپ فیلامنتی اشکی

لامپ فیلامنتی حبابی

این نوع از لامپ ها ساختاری کاملاً ساده داشته و با لامپ های قدیمی قابل تعویض هستند. این لامپ ها برای سرپیچ های معمولی مورد استفاده قرار می گیرند. از کاربردهای این لامپ ها می توان جهت استفاده در منازل، کافی شاپ ها، فروشگاه ها، سرویس های بهداشتی، لوسترها، اتاق ها، تزئین دکوراسیون و ... نام برد. همچنینن این لامپ ها در محیط هایی که دیده شدن لامپ حائز اهمیت است، مناسب هستند.

لامپ فیلامنتی حبابی

کاربرد لامپ های فیلامنتی

همانطور که قبلاً اشاره کردیم لامپ های فیلامانی در انواع محیط ها کاربرد داشته و جهت روشنایی مورد استفاده قرار می گیرند.

 • جهت روشنایی هتل ها و فروشگاه ها
 • روشنایی رستوران ها و کافی شاپ ها
 • روشنایی محیط های خاص و هنری
 • روشنایی و نورپردازی فضاهای داخلی و ...
 • همچنین استفاده از لامپ های ال ای دی فیلامنتی در لوسترها به زیبایی ظاهری آن می افزایند.

کاربرد لامپ های فیلامنتی

اجزای لامپ فیلامنتی

در ادامه به اجزای تشکیل دهنده این محصول اشاره خواهیم کرد.

تراشه های فیلامنت

هر تراشه از این لامپ ها از 22 ال ای دی 3 ولتی برخوردار بوده و نور را به صورت پراکنده در همه جهت ها منتشر می کنند. لازم به ذکر است که توان هر شاخه فیلامنت کمتر از 1 وات بوده و مصرف برق آن، حدود 13 میلی آمپر است.

درایور

وظیفه اصلی این قطعه تبدیل برق 220 ولت شهری به برق مستقیم برای لامپ های فیلامنتی است. درایور در قسمت انتهایی و درون محفظه خالی سرپیچ قرار می گیرد.

سرپیچ

این لامپ ها در سرپیچ های متنوعی تولید و بهه بازار عرضه می شوند. پرکاربردترین این سرپیچ ها E27 بوده و دارای قطر 27 میلی متر است. همچنین جهت استفاده برای اتصالات کوچکتر، سرپیچ E14 مناسب بوده و مورد استفاده قرار می گیرد.

حباب

لامپ های فیلامنتی مانند دیگر لامپ ها از حبابی خارجی که جنس شیشه ای دارد، ساخته می شوند. حباب شیشه ای این نوع از لامپ ها مانند لامپ های رشته ای بوده و همانطور که قبلاً اشاره کردیم، نور را به صورت 360 درجه به محیط انتشار می دهد.

اجزای لامپ فیلامنتی

مزایای لامپ فیلامنتی

در ادامه به ویگی های این محصول می پردازیم.

 • لامپ های فیلامنتی در برابر قطع و وصل شدن مکرر برق نسبت به لامپ هایکم مصرف، از مقاومت بیشتری برخوردار هستند.
 • تزاشه های به کار رفته در این محصول فاقد سرب، جیوه و گازهای شیمیایی بوده و به محیط زیست آسیبی وارد نمی کند.
 • تراشه های ال ای دی موجود در این لامپ ها در بازه دمایی 20- تا 80+ درجه سانتی گراد کار می کنند.
 • طول عمر این لامپ ها 3 برابر لامپ های کم مصرف و 15 برابر لامپ های رشته ای است. به عبارتی عمر مفید این لامپ ها در حدود 30000 ساعت است.
 • این لامپ ها از بهره نوری بالایی برخوردار هستند و گرمای زیادی از خود تولید نمی کنند.
 • نصب این لامپ ها به آسانی امکان پذیر بوده و به سرعت می توان آنها را جایگزین کرد.
 • این لامپ ها برخلاف لامپ های قدیمی رشته ای به سرعت روشن می شوند.
 • این لامپ ها پرتوهای مضر فروسرخ و فرابنفش از خود ساطع نمی کنند.
 • همانطور که قبلاً  اشاره کریم، این لامپ ها تا 85 درصد در مصرف برق صرفه جویی می کنند.

مزایای لامپ فیلامنتی

معایب لامپ فیلامنتی

به طورکلی مزایای این نوع از لامپ های ال ای دی از معایب آن بیشتر است. در ادامه به جزئیاتی از معایب این محصول اشاره خواهیم کرد.

 • این لامپ ها نسبت به سایر لامپ های ال ای دی قیمت بالاتری دارند.
 • طول عمر این لامپ ها نسبت به انواع دیگر ال ای دی ها کمتر است.
 • نور تولیدشده توسط این لامپ ها از سایر لامپ ها کمتر بوده و بهره نوری کمتری دارند.

معایب لامپ فیلامنتی

تفاوت لامپ ال ای دی فیلامنتی با لامپ رشته ای قدیمی

در ساختار لامپ های رشته ای قدیمی رشته های سیمی از جنس تنگستن و شبیه به فنر بهره گیری شده است. اما همانطور که قبلاً  اشاره کردیم در ساختار لامپ های فیلامنتی از فسفر بهره گیری شده است. لامپ های رشته ای قدیمی مصرف برق بیشتری دارند و غیر بهینه هستند. این لامپ ها بیش از 95 درصد انرژی را به گرما تبدیل می کنند. با گذشت زمان و با بهره گیری از فناوری ال ای دی در روشنایی، لامپ های فیلامنتی به بازار عرضه شدند. طراحی و ساختار این لامپ ها مانند لامپ های رشته ای قدیمی است اما  نقاط ضعف آنها را ندارد.

تفاوت لامپ ال ای دی فیلامنتی با لامپ رشته ای قدیمی

نکات مهم در خرید لامپ فیلامنتی

هنگام خرید لامپ های فیلامنتی به استانداردهای لازم این محصول توجه داشته باشید. در ادامه به نمونه ای نکات حین خرید این محصول اشاره خواهیم کرد.

پایه لامپ

پیش از خرید هر لامپی ابتدا باید اندازه سرپیچ موردنظر را بدانید. معمولاً لامپ های فیلامنتی موجود در بازار در اندازه سرپیچ های E14 و E27 هستند. مدل های شمعی و اشکی با سرپیچ های E14 و مدل های حبابی با سرپیچ های E27 تولید و به بازار عرضه می شوند.

روشنایی

باتوجه به این که لامپ های فیلامنتی به عنوان یک کالای دکوراتیو کاربرد دارند و مورد استفاده قرار می گیرند، از روشنایی کمی برخوردار هستند. در نتیجه هنگام خرید این لامپ ها میزان لومن را درنظر بگیرید. لازم به ذکر است که هرچه میزان لومن بیبشتر باشد، روشنایی لامپ نیز بیشتر است.

دیمر

معمولاً بیشتر لامپ های ال ای دی که فیلامنتی ها هم جزو آنها محسوب می شوند، فاقد دیمر یا تنظیم روشنایی هستند. دیمرها با ایجاد انعطاف و امکان تنظیم روشنایی مطابق با نیاز کاربر، قطعه ای لازم و کاربردی محسوب می شوند.

این لامپ ها در دمای رنگ و رنگ های گوناگونی تولید و به بازار عرضه می شوند. معمولاً رنگ های تولید شده این لامپ ها به صورت گرم تا سفید خیلی گرم در بازار موجود هستند. در نتیجه هنگام خرید این محصول طبق سلیقه خود آن را انتخاب کنید.

بهترین برندهای لامپ فیلامنتی

شرکت های معتبر گوناگونی به تولید این محصول پرداخته اند. در ادامه به معرفی چند نمونه از شرکت ها اشاره خواهیم کرد.

لامپ فیلامنتی افراتاب

شرکت صنایع الکترونیک افراتاب در سال 1377 در زمینه تولید محصولات روشنایی تأسیس شد. این شرکت با بهره گیری از تکنولوژی SMD خط تولید لامپ های کم مصرف را راه اندازی کرد. برند افراتاب با استفاده از فناوری روز دنیا توانسته است جایگاه ویژه ای از بازار تجهیزات روشنایی را به خود اختصاص داده است. شرکت افراتاب به تولید انواع لامپ های فیلامنتی در توان، رنگ و پایه های مختلف می پردازد. از محبوب ترین لامپ تولید شده توسط این شرکت می توان به لامپ اشکی فیلامنتی افراتاب 4 وات سرپیچ E14 مدل AF-TCF-4W، لامپپ ال ای دی حبابی فیلامنتی 6 وات افراتاب مدل AF-A60F-6W سرپیچ E27، لامپ ال ای دی شمعی فیلامنتی 4 وات افراتاب مدل AF-CF-4W سرپیچ E14 و ... اشاره کرد.

لامپ فیلامنتی پارس شعاع توس

شرکت پارس شعاع توس به عنوان یکی از اصلی ترین شرکت ها در زمینه تولید لامپ های فلورسنت و ال ای دی شناخته شده است. این شرکت با بهره گیری از تکنولوژی روز دنیا  و علم متخصصان توانسته است تجهیزات روشنایی با کیفیت مطلوبی را به بازار عرضه کند. این برند نیز انواع لامپ های فیلامنتی را در رنگ، پایه و توان های گوناگون به بازار توزیع می کند. از محبوب ترین لامپ تولیدشده توسط این شرکت می توان به لامپ ال ای دی اشکی فیلامنتی4 وات پارس شعاع توس در رنگ های آفتابی و سفید سرپیچ E14 و انواع دیگر آن اشاره کرد.

از دیگر برندهای معتبر تولیدکننده این محصول می توان از برند بروکس، پارس شهاب و لامپ نور و ... نام برد.

قیمت لامپ فیلامنتی

این لامپ ها براساس ویژگی هایی که دارند، از قیمت های متنوعی در بازار برخوردار هستند. توان لامپ، نوع سرپیچ، نوع تکنولوژی، رنگ نور و ... در قیمت لامپ فیلامنتی تأثیرگذار هستند. برند لامپ نیز از اهمیت زیادی برخوردار است.

خرید لامپ فیلامنتی

برای خرید لامپ فیلامنتی می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت لامپ فیلامنتی و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند


نوع سرپیچ


توان