ثبت فروشگاه

لامپ مادون قرمز

لامپ مادون قرمز یا لامپ فروسرخ که با نام‌های اینفرارد و IR نیز شناخته می‌شود، نوعی تابش الکترومغناطیسی است. این محصول یک منبع تولید موج مادون قرمز با طول موج 700 نانومتر تا 1 میلی‌متر است که در دسته لامپ‌های تخصصی قرار می‌گیرند. این محصول وسیله‌ای الکتریکی است و جهت انتشار اشعه مادون قرمز مورد استفاده قرار می‌گیرد. به عبارتی لامپ مادون قرمز همان لامپ معمولی است با این تفاوت که به جای تولید نور با طول موج مرئی و رنگی، طول موج نامرئی فروسرخ تولید می‌کنند. این وسیله کاربردهای فراوانی دارد و از حرارت تابشی آن‌ها جهت فرآیندهای صنعتی و گرمایشی بهره‌گیری می‌شود. برخی از افراد به اشتباه فکر می‌کنند که این محصول یک لامپ قرمز است. همچنین بسیاری از افراد بعد از روشن شدن لامپ تصور می‌کنند لامپ معیوب است زیرا نور تولید شده کم رنگ و گرمای ساطع شده زیاد است. اما این لامپ‌ها به دلیل ویژگی ساختاری خود که برای تولید اشعه مادون قرمز طراحی شده‌اند و ساخت لامپ مادون قرمز این گونه است که نور چندان زیادی منتشر نکنند.

در حال حاضر لامپ مادون قرمز مدادی و حبابی و دیگر انواع آن به بازار عرضه می‌شود. این محصول در انواع صنایع کاربرد داشته و مورد استفاده قرار می‌گیرد. از این لامپ جهت پختن و برشته کردن غذاها استفاده می‌شود. پرتو این لامپ جهت درمان بیماری‌های پوستی و برخی از زخم‌ها استفاده می‌شود. از این لامپ‌ها در محیط‌های تفریحی، رستوران ها وغیره به عنوان یک منبع گرمایشی مقرون به صرفه استفاده می‌شود. در مرغداری‌ها و قفس‌های نگهداری طیور، لامپ فروسرخ برای پرندگان به عنوان یک منبع گرمایشی و مادر مصنوعی استفاده می‌شود. استفاده از این وسیله کاربرد درمانی هم دارد و تابش اشعه لامپ مادون قرمز فیزیوتراپی راه کار مناسبی جهت تسکین درد و درمان اسپاسم است. از دیگر کاربردهای این محصول می‌توان به کاربردهای شخصی مانند گرم کردن حمام و یا گرم کردن محیط نگهداری حیوانات خانگی اشاره کرد. به کارگیری از این لامپ به دلیل تابش مستقیم حرارت، موجب خشک شدن کف سالن‌ها و کاهش بیماری‌های حاصل از رطوبت می‌شود. به دلیل ایجاد گرمای مطلوب برای جوجه‌ها، سوخت و ساز آن‌ها زیاد شده و ضریب تبدیل افزایش می‌یابد. استفاده از این محصول نیاز به تأمین اکسیژن اضافی نداشته و اکسیژن سالن یا محیط را کاهش نمی‌دهد. چند نوع بسیار کاربردی و شناخته شده این نوع لامپ‌ها از نظر کارکرد عبارتند از: لامپ مادون قرمز فیزیوتراپی، لامپ مادون قرمز طبی و لامپ مادون قرمز کرسی برقی در ادامه به انواع لامپ مادون قرمز از نظر تکنولوژی می‌پردازیم:

  • لامپ رشته ای مادون قرمز: در لامپ‌های مادون قرمز حبابی از سیستمی شبیه به سیستم لامپ‌های التهابی یا رشته‌ای استفاده می‌شود.
  • لامپ ال ای دی مادون قرمز: ارائه این نوع لامپ‌ها به صورت ال ای دی این امکان را برای مصرف کنندگان فراهم کرده است تا بتوانند از آن در دستگاه‌های مختلف و به صورت‌های گوناگون برای کاربردهای متنوع استفاده کنند. پایه لامپ مادون قرمز ال ای دی اغلب همانند سایر لامپ‌های معمولی است.

قیمت لامپ مادون قرمز

این لامپ‌ها براساس ویژگی‌هایی که دارند، از قیمت‌های متنوعی در بازار برخوردار هستند. توان لامپ، نوع سرپیچ، نوع تکنولوژی و غیره در قیمت لامپ فروسرخ تأثیرگذار هستند. برند لامپ نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. به عنوان مثال لامپ مادون قرمز 50 وات ژاپنی از نمونه‌های چینی و ایرانی گران‌تر است.

خرید لامپ مادون قرمز از راندنو

برای خرید لامپ مادون قرمز 100 وات می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با مراکز فروش لامپ مادون قرمز ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت لامپ مادون قرمز خشک کن و دیگر انواع لامپ و برقراری ارتباطی بدون واسطه با مرکز فروش لامپ مادون قرمز کوچک را برای شما فراهم می‌سازد.

لیست مقایسه

برند


نوع لامپ


توان