ثبت فروشگاه

لامپ مادون قرمز

لامپ مادون قرمز یا فروسرخ که با نام های اینفرارد و IR نیز شناخته می شود، یک منبع تولید موج مادون قرمز با طول موج 700 نانومتر تا 1 میلی متر است که در دسته لامپ های تخصصی قرار می گیرند. لامپ های مادون قرمز به عبارتی دیگر همان لامپ معمولی است با این تفاوت که به جای تولید نور با طول موج مرئی و رنگی، طول موج نامرئی فروسرخ تولید می کنند. برخی از افراد به اشتباه فکر می کنند که این محصول یک لامپ قرمز است و همچنین بعد از روشن شدن با توجه به نور کم رنگ و گرمای ساطع شده، این لامپ خراب است. اما این لامپ ها به دلیل ویژگی ساختاری خود که برای تولید اشعه مادون قرمز طراحی شده اند به این شکل ساخته می شوند و نور چندان زیادی منتشر نمی کنند.

کاربرد لامپ مادون قرمز

به طور کلی لامپ های مادون قرمز دارای سه نوع کاربرد دارند که عبارتند از: کاربردهای انسانی، کاربردهای حیوانی و سایر کاربردها. از حرارت ناشی از این لامپ ها معمولاً برای فرآیندهای صنعتی، گرمایش ساختمان، گرمایش حیوانات، مرغداری ها، قفس های نگهداری طیور ( به عنوان مادر مصنوعی) و برای درمان انسانی استفاده می شود.

 1. لامپ مادون قرمز برای درمان انسانی: نور درمانی این لامپ ها یکی از روش های جدید برای تسکین بیماری های مختلف است. ترمیم زخم و گرفتگی ماهیچه از مهم ترین دردهایی هستند که پزشکان برای درمان آن ها استفاده از لامپ های مادون قرمز را پیشنهاد می کنند. نور این لامپ می تواند بدون اینکه تخریبی برای پوست ایجاد کند تا عمق 2 تا 7 سانتی متری پوست نفوذ کند و طیف گسترده ای از مزایای درمانی را برای استفاده فراهم نماید.
 2. لامپ مادون قرمز جهت استفاده برای حیوانات: موارد استفاده از لامپ های مادون قرمز برای حیوانات به دو دسته تقسیم می شوند: دسته اول استفاده به عنوان خورشید و دسته دوم استفاده به عنوان مادر مصنوعی برای جوجه های تازه متولد شده پرندگان.
 • دسته اول: افراد می توانند با استفاده از این نوع لامپ ها برای حیوانات خود این امکان را فراهم کنند تا بتوانند در محیط های سربسته نیز از نوری مشابه با نور خوشید بهره مند شوند.
 • دسته دوم: از لامپ مادون قرمز برای پرندگان در مرغداری ها به عنوان مادر دوم جوجه ها و در ساعات اولیه پس از تولد برای خشک کردن پرهای آن ها و جلوگیری از ابتلای آن ها به بیماری استفاده می شود.

انواع لامپ فروسرخ

چند نوع بسیار کاربردی و شناخته شده این نوع لامپ ها از نظر کارکرد عبارتند از: لامپ مادون قرمز فیزیوتراپی، لامپ مادون قرمز طبی و لامپ مادون قرمز کرسی. در ادامه به انواع این لامپ ها از نظر تکنولوژی می پردازیم:

 • لامپ مادون قرمز رشته ای: در لامپ های مادون قرمز حبابی از سیستمی شبیه به سیستم لامپ های التهابی یا رشته ای استفاده می شود. در این لامپ ها از ماده قرمز رنگی جهت فیلتر کردن سایر طول موج ها به جز فرو سرخ استفاده می شود. این دسته از لامپ ها به دلیل داشتن شباهت بسیار زیاد با نمونه های معمولی و سهولت در استفاده مورد استقبال زیادی قرار گرفته است هم چنین عدم نیاز به مدار یا ترانس اضافه برای راه اندازی یکی دیگر از مزیت های این لامپ است.
 • لامپ مادون قرمز ال ای دی: لامپ مادون قرمز LED این نوع لامپ در شکل های مختلف و توان های متفاوت برای استفاده به بازار عرضه شده است. ارائه این نوع لامپ ها به صورت ال ای دی این امکان را برای مصرف کنندگان فراهم کرده است تا بتوانند از آن در دستگاه های مختلف و به صورت های گوناگون برای کاربردهای متنوع استفاده کنند.

فواید لامپ مادون قرمز

 1. درمان عفونت های پوستی، سوختگی، آکنه، جوش و بثورات.
 2. ترمیم زخم ها در انواع مختلف
 3. گردش خون (رگ های عنکبوتی، ورم و واریس)
 4. تسکین درد (درد عصبی، درد عضلانی، درد ستون فقرات، درد مفصل و آسیب های ورزشی)
 5. ضد پیری و افزایش سلامت پوست
 6. پرورش پرندگان و از بین رفتن حشرات روی بدن پرندگان
 7. گرم نگه داشتن بدن حیوانات
 8. تامین گرما در رستوران ها و مراکز تفریحی
 9. مادر مصنوعی برای جوجه های تازه متولد شده

قیمت لامپ مادون قرمز

امروزه برندهای مختلفی به ساخت لامپ مادون قرمز کوچک و دیگر انواع می پردازند که از معروف ترین این لامپ ها می توان به لامپ مادون قرمز اسرام اشاره کرد. کاربران می توانند جهت آشنایی با نحوه خرید لامپ مادون قرمز و یا به سایت راندنو مراجعه کنند و کالاهای خود را به صورت مستقیم از فروشندگان خریداری نمایند.

لیست مقایسه

برند


نوع لامپ


توان