ثبت فروشگاه

کلید سوئیچ دار

کلید سوئیچ دار یا سلکتور سوئیچی نوعی کلید فرمان تابلویی است که برای خاموش و روشن کردن انواع وسایل برقی، خودرو، تجهیزات صنعتی و ... مورد استفاده قرار می گیرد. این محصول از یک کلید و سوئیچ تشکیل شده است. عمل روشن و خاموش و قطع و وصل توسط این سوئیچ صورت می گیرد. بدنه این سوئیچ ها می تواند از پلاستیک باکیفیت یا فلز باشد. طبیعتاً قیمت کلید سوئیچ دار فلزی از پلاستیکی بیشتر است.

کلیدهایی که به سوئیچ مجهز شده اند، در ولتاژ 220 تا 400 ولت عرضه می شوند و می توانند جریان های مختلفی را پوشش دهند. یکی از نکات مهمی که پیش از خرید کلید سوئیچ دار باید به آن توجه کرد، قطر قسمت سوئیچ و قطر کلید است. از آن جایی که این محصولات به صورت توکار در تجهیزات نصب می شوند، باید ابعادی متناسب با تابلوهای فرمان و برق داشته باشند. این کلیدها در انواع شکل ها، سایزها و کارکردها به بازار عرضه می شوند. البته لازم به ذکر است که این کلیدها باید متناسب با مجموعه و تابلو برق انتخاب شوند.

کلید سوئیچ دار

کاربرد سلکتور سوئیچی

کلیدهای سوئیچ دار یک نوع سلکتور یک طرفه یا دو طرفه هستند. تغییر وضعیت در این کلیدها تنها توسط سوئیچ که برروی آن قرار گرفته است، صورت می گیرد. این سلکتورها دو وضعیت چپ، راست و وسط دارند. این محصولات اغلب یک یا دو پل کمکی با کنتاکت NO دارند و اغلب در مدارهای فرمان و تابلوهای برق مورد استفاده قرار می گیرند. به طور کلی زمانی که بخواهیم صدور یک فرمان در دستگاه توسط شخص معینی صورت بگیرد، از این کلید استفاده می کنیم.

کاربرد سلکتور سوئیچی

عملکرد سلکتور سوئیچی

این محصولات از یک محفظه استوانه ای تشکیل شده اند و هنگامی که سوئیچ تکان می خورد، حول محور خود می چرخد و زبانه های داخلی کلید جابه جا می شود. زبانه کنتاکت های متحرک (پلاتین) را به کنتاکت های ثابت متصل می کند و یا در صورت لزوم آن ها از هم جدا می کند. به همین دلیل برای باز و بسته کردن دستی کنتاکت ها از این محصول استفاده می شود. در واقع سلکتور عمل باز و بسته کردن یک کنتاکت را از طریق مکانیزم چرخشی انجام می دهد.

انواع کلید سوئیچ دار

  • سلکتور سوئیچ حالت ماندگار: این محصول در هر وضعیت فرمانی که قرار بگیرد، در همان حالت می ماند. یعنی پس از گذشت زمان به حالت قبلی برنمی گردد. مگر این که اپراتور آن را دست کاری کند.
  • سلکتور سوئیچ بازگشت فنزی: این محصولات پس از اعمال تغییرات و گذشت مدت زمانی مشخص به حالت اولیه خود برمی گردند.

انواع کلید سوئیچ دار

بهترین برند سلکتور سوئیچی

امروزه در اغلب محیط های صنعتی برای قطع و وصل دستی جریان الکتریکی در مدار از این کلیدها استفاده می شود. شرکت های بسیار زیادی به تولید و ساخت این کلیدها می پردازند. از بهترین این شرکت ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

کلید سوئیچ دار اشنایدر

این محصولات در انواع دو وضعیتی و سه وضعیتی به بازار عرضه می شوند و بدنه آن ها از کیفیت بالایی برخوردار است. همچنین این محصولات با دو عملکرد بازگشت فنری و وضعیت ماندگار تولید می شوند. تمامی محصولات اشنایدر مطابق با استانداردهای روز دنیا عرضه می شوند و پیش از ورود به بازار در آزمایشگاه های تخصصی تست و ارزیابی می شوند.

  • از دیگر برندهای برتر در این زمینه می توان به چانت، الکترو کاوه و آی اس بی اس اشاره کرد.

قیمت کلید سوئیچ دار

قیمت این محصولات به نوع سوئیچ، تعداد وضعیت ها، جریان و ولتاژ مجاز، جنس بدنه، برند و شرکت سازنده بستگی دارد.

خرید کلید سوئیچ دار

برای خرید کلید سوئیچ دار می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت کلید سوئیچ دار و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند


نوع