ثبت فروشگاه

چراغ چمنی

چراغ چمنی جهت زیبا سازی فضاهای سبز مانند حیاط ها، باغچه ها و در داخل چمن ها مورد استفاده قرار می گیرد. این گونه چراغ ها، عمدتاً به صورت نور تزئینی و دکوراتیو مورد استفاده قرار می گیرند و اغلب به صورت روکار نصب می شوند. در برخی از موارد که مکان مورد استفاده کوچک است، از نوع توکار آن ها استفاده می شود. تمامی چراغ های مخصوص چمن دارای درجه حفاظت و IP بالا بوده و ضد آب هستند. این گونه چراغ ها، دارای توان های مختلفی هستند که معمولاً در وات های پایین مانند چراغ چمنی 3 وات به بازار عرضه می شوند.

کابل کشی این چراغ ها به این شکل است که در قسمت پایینی چراغ ها و در زیر زمین، لوله هایی تعبیه شده که به یکدیگر متصل هستند. کابل ها از داخل این لوله ها عبور می کنند. چراغ چمنی ال ای دی، امروزه طرفداران زیادی در میان نورپردازان محیط بیرونی پیدا کرده است.

لازم به ذکر است که چراغ های مخصوص فضای باز و چمن در مدل های پایه دار و بدون پایه به بازار عرضه می شوند. به چراغ های پایه دار چمنی، چراغ چمنی نیزه ای نیز گفته می شود.

چراغ چمنی

اجزای چراغ چمنی

  • پایه: چراغ های مخصوص فضای باز و چمنی در ارتفاع های مختلف طراحی می شوند، این ارتفاع به طول پایه آن ها بستگی دارد. پایه چراغ اغلب به رنگ های سفید و مشکی ساخته می شود که در قسمت بالایی آن منبع نور یا حباب قرار گرفته است. برای فضای باز و چمن اغلب از چراغ چمنی پایه کوتاه استفاده می شود.
  • حباب: حباب چراغ های فضای باز و چمنی از بخش هایی مانند لامپ، سرپیچ و شیشه تشکیل شده است. چراغ باغچه، معمولاً به شکل لامپ سرخود ارائه می شود. این لامپ می تواند دارای تکنولوژی ال ای دی، اس ام دی و یا سی او بی باشد. این منبع نور، داخل حباب شیشه ای از نوع شفاف و یا مات قرار گرفته است که نور از آن ساطع می شود.

بدنه چراغ های مخصوص فضای باز و چمن اغلب از پلاستیک، آهن و آلومینیوم (دایکاست) است و حباب آن ها می تواند شیشه ای یا طلقی باشد. چراغ های دفنی و سنگی نیز می توانند در باغ یا چمن مورد استفاده قرار بگیرند.

اجزای چراغ چمنی

چراغ چمنی سولار

در برخی از انواع این چراغ ها که به چراغ چمنی خورشیدی شهرت دارند، در قسمت حباب آنها، یک صفحه سیلیکونی بکار رفته است. این صفحه انرژی خورشید را دریافت می کند و یک باتری مخصوص، این انرژی را در خود ذخیره می کند و از آن در شب استفاده می کند. در اکثر موارد، سیم کشی این چراغ ها از زیر چراغ بوده و می بایست کابل برق را از قبل داخل لوله قرار داد و سپس به چراغ متصل کرد.

چراغ چمنی سولار

نکات مهم در خرید چراغ چمنی

  • نوع لامپ و تکنولوژی به کار رفته شده در چراغ
  • انتخاب نوع تأمین انرژی چراغ
  • طراحی و شکل ظاهری چراغ
  • جنس پایه و جنس حباب
  • ارتفاع پایه و ابعاد
  • ولتاژ مورد نیاز
  • توان مصرفی

نکات مهم در خرید چراغ چمنی

بهترین برندهای چراغ مخصوص چمن

چراغ های مخصوص چمن و فضای سبز در انواع و اقسام مختلفی به بازار عرضه می شود. شرکت های بسیار زیادی به تولید و ساخت این چراغ ها می پردازند. از مهمترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

چراغ چمنی مازی نور

چراغ های مخصوص فضای باز و چمن مازی نور تحت عنوان چراغ های آیلد به بازار عرضه می شوند. این چراغ ها در ارتفاع های گوناگون ساخته می شوند و شار نوری آن ها در بازه 1700 تا 1900 لومن قرار می گیرد. این چراغ ها در دو رنگ سفید و زرد عرضه می شوند. این محصولات ساختار محکمی دارند و نور را به صورت متقارن پخش می کنند. همچنین در شرایط جوی مخنلف به فعالیت خود ادامه می دهند و از خود اشعه فرابنفش تولید نمی کنند. درجه حفاظت این چراغ ها IP66 است و با محیط زیست سازگاری دارند.

چراغ چمنی گلنور

چراغ های مخصوص فضای باز و چمن شرکت گلنور در دو مدل افق و فانوس عرضه می شود. هر دو این چراغ ها 18 وات هستند و درجه حفاظت آن ها IP65 است. از تکنولوژی ال ای دی در ساخت این محصولات استفاده شده است. به همین دلیل نور مضری تولید نمی کنند و مصرف انرژی آن ها کم است. این چراغ ها ظاهری به شکل مکعب مستطیل دارند و به صورت ایستاده نصب می شوند. ارتفاع این محصولات متفاوت است و مطابق با فضا و سلیقه خود می توانید هریک را انتخاب کنید.

چراغ چمنی شعاع

شعاع یکی از بزرگترین تولیدکنندگان تجهیزات روشنایی در ایران است. این شرکت به تولید انواع چراغ حیاطی، چراغ فضای باز و دیگر موارد می پردازد. این چراغ ها در مدل های مختلف ایستاده و پایه کوتاه به بازار عرضه می شوند. این محصولات اغلب بدنه ای مشکی رنگ دارند و در برابر شرایط محیطی از خود مقاومت نشان می دهند.

  • از دیگر برندهای تولیدکننده این چراغ ها می توان به افراتاب، تولید نور، دیپلمات، زمرد نور، شفق و دیگر موارد اشاره کرد.

قیمت چراغ چمنی

قیمت این چراغ ها به موارد بسیار زیادی همچون ارتفاع چراغ، جنس بدنه، نحوه نصب، رنگ نور، تکنولوژی چراغ و درجه حفاظت آن بستگی دارد. هرچه درجه حفاظت چراغ بیشتر باشد، مقاومت و دمای آن بیشتر است و قیمت آن نیز افزایش پیدا می کند. همچنین طراحی این محصولات تاثیر بسیار زیادی برروی قیمت دارد. به عنوان مثال قیمت چراغ چمنی مدرن و کلاسیک باهم تفاوت دارد.

خرید چراغ چمنی

برای خرید چراغ چمنی می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت چراغ چمنی و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند


نوع لامپ


درجه حفاظت


توان