ثبت فروشگاه
لیست مقایسه
دسته‌بندی‌ها : کابل شبکه UTP - کابل شبکه SFTP -

کابل شبکه نگزنس

کابل شبکه نگزنس یکی از بهترین کابل های شبکه موجود در بازار است. نگزنس یکی از مشهورترین شرکت های فرانسوی تولیدکننده انواع تجهیزات شبکه در دنیا است. محصولات این شرکت با کیفیت بالایی به بازار عرضه می شوند. این محصولات مطابق با استانداردهای بین المللی عرضه می شوند. کابل های شبکه این برند از هادی های مسی ساخته شده اند و اغلب آن ها روکش های نارنجی رنگ دارند.

کابل شبکه Nexans از 8 زوج سیم مسی به هم تابیده شده تشکیل شده است. این محصولات وظیفه انتقال اطلاعات از یک دستگاه به دستگاه دیگر را برعهده دارند. این کابل ها روکش و عایقی بسیار باکیفیت دارند. به همین دلیل اگر در شبکه های خانگی و صنعتی از این کابل ها استفاده کنید، نویز و اختلالات الکترومغناطیسی شبکه بسیار کاهش پیدا می کند. کابل لن نگزنس انواع گوناگونی دارد و براساس نوع ساختار، جنس روکش، نوع شیلد، فویل و کتگوری تقسیم بندی می شوند.

انواع کابل شبکه Nexans

نگزنس محصولات خود را در گروه های مختلفی به بازار عرضه می کند تا کاربران از این طریق بتوانند مطابق با اندازه شبکه خود، هر کدام را انتخاب کنند. نگزنس کابل های خود را از گروه CAT1 الی CAT8 به بازار ارائه می کند. البته در حال حاضر به دلیل پیشرفت تکنولوژی و نیاز کاربران به سرعت بالای انتقال داده، بیشتر از کابل های قوی تر استفاده می شود. از پرکاربردترین کابل های شرکت نگزنس می توان به کابل های CAT5 الی CAT8 اشاره کرد. این کابل ها از نظر پهنای باند و سرعت انتقال اطلاعات با هم تفاوت دارند. از پرکاربردترین کابل LAN ساخت شرکت نگزنس می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. کابل Cat5 نگزنس: این کابل ها می توانند از سرعتی معادل 150 مگابیت در ثانیه پشتیبانی کنند.
 2. کابل CAT5e نگزنس: این نوع کابل نگزنس نسبت به نسل قبلی، از سرعت و پهنای باند بیشتری برخوردار است. در شبکه هایی با سرعت 1000 مگابیت در ثانیه از این کابل استفاده می شود.
 3. کابل CAT6 نگزنس: این کابل سرعتی معادل 1000 مگابیت در ثانیه دارد. در ایران از این گروه کابل شبکه بیشترین استفاده را می شود.
 4. کابل Cat7 نگزنس: این کابل سرعت بسیار خوبی دارد و می تواند داده ها را با سرعت 1000 مگابیت در ثانیه منتقل کند.
 5. کابل Cat8 نگزنس: از بهترین و پرسرعت ترین کابل ها می توان به کابل Cat8 اشاره کرد. این کابل ها پهنای باند 2 گیگاهرتزی دارند و همین موضوع سبب افزایش سرعت شبکه می شود.

نگزنس برخی از گروه های کابل شبکه را با پسوند A به بازار عرضه می کند. این نمونه از کابل ها که مشخصات بهتری نسبت به نمونه ساده خود دارند. کابل شبکه Cat6A نگزنس با پهنای باند 500 مگاهرتز و سرعت انتقال 10 گیگابایت در هر 100 متر عرضه می شود.

ساختار کابل شبکه Nexans

کابل لن نگزنس براساس شیلد و نوع ساختاری که دارد، به چند دسته تقسیم بندی می شود:

 • کابل شبکه SFTP نگزنس: یکی از بهترین نوع کابل های شبکه، کابل لن نگزنس است. در ساختار این کابل ها از شیلد و فویل استفاده شده است. این کابل ها اغلب در شبکه هایی که میزان نویز و اختلالات معناطیسی آن زیاد است، به کار گرفته می شوند. کابل های SFTP در قرقره های 500 متری به بازار عرضه می شوند. این محصولات مقاومت خوبی در برابر نویز دارند.
 • کابل شبکه UTP نگزنس: کابل های UTP ساختار ساده تری دارند. این کابل ها در ساختارشان شیلد و فویل به کار نرفته است. در نتیجه قیمت کابل شبکه نگزنس Cat6 UTP از نوع SFTP آن ارزان تر است. کابل های UTP اغلب در کلاف های 305 متری به بازار عرضه می شوند.

نگزنس کابل های شبکه از نوع FTP و STP نیز به بازار عرضه می کند. نوع اول به فویل و نوع دوم به شیلد مجهز شده است.

روکش کابل لن نگزنس

کابل لن نگزنس در دو نوع روکش به بازار عرضه می شود:

 • روکش LSZH: بهترین نوع کابل های شبکه، کابل هایی با روکش LSZH هستند. در ساختار این کابل ها از هیچ نوع هالوژنی استفاده نشده است. این کابل ها در هنگام آتش سوزی از خود دود سمی تولید نمی کند.
 • روکش PVC: کابل هایی که با این روکش عرضه می شوند، انعطاف پذیری مناسبی دارند و قیمت آن ها نیز مقرون به صرفه تر از کابل های LSZH است.

کاربرد کابل لن نگزنس

کابل های شبکه در داخل و خارج از مجموعه ها به کار گرفته می شوند. این کابل ها براساس مکان نصب به دو دسته تقسیم بندی می شود:

 • کابل شبکه ایندور (Indoor): کابل های ایندور کابل هایی مناسب برای محیط های داخلی و مسقف هستند.
 • کابل شبکه اوتدور (Outdoor): این کابل ها در محیط های خارجی و بدون سقف به کار گرفته می شوند. کابل های اوتدور می توانند در برابر تغییرات دما، برف، اشعه و دیگر موارد از خود محافظت کنند. این کابل ها اغلب با روکش های مشکی به بازار عرضه می شوند.

تست فلوک کابل شبکه نگزنس

اگر بتوان در شبکه های کامپیوتری از کابل هایی با قابلیت گذراندن تست های مخصوص استفاده کرد، عملکرد شبکه تا حد زیادی بهبود پیدا می کند. در نتیجه سرعت انتقال داده نیز بیشتر می شود. همچنین عمر دیگر تجهیزات شبکه نیز افزایش پیدا می کند. تست فلوک یکی از مشهورترین تست ها است که به کمک آن می توان از صحت عملکرد کابل ها در شبکه اطمینان پیدا کرد. تست فلوک از دو روش چنل (Channel) و پرمننت (Permanent) انجام می شود. کابل نگزنس اصلی موفق به گذراندن این دو تست شده است.

معرفی شرکت نگزنس

شرکت نگزنس یکی از برترین شرکت های فرانسوی است که در سال 1897 میلادی در شهر لیون فرانسه تاسیس شده است. این شرکت حدود 26000 نفر پرسنل دارد. می توان گفت شرکت نگزنس از معروف ترین و شناخته شده ترین شرکت ها در زمینه تولید کابل تجهیزات شبکه است. این شرکت به تولید انواع کابل شبکه Twisted Pair، فیبر نوری، زیرساخت های IT یا صنعتی، پچ پنل، پچ کورد و دیگر موارد می پردازد. کابل های شبکه نگزنس کابل های خود را در انواع متنوع UTP ،FTP ،SFTP و در دسته های Cat5 ،Cat6 و Cat7 به بازار عرضه می کند. کابل های این شرکت با روکش هایی از جنس LSZH و PVC تولید می شود. کابل های نگزنس اغلب ضمانت نامه تست فلوک و پرمنت دارند. از لحاظ ایمنی، ماندگاری و کیفیت ساخت نیز از بهترین کابل های شبکه محسوب می شوند.

قیمت کابل شبکه نگزنس

قیمت کابل لن نگزنس به عوامل مختلفی همچون نوع کابل، نوع عایق، گروه کابل، Outdoor و یا Indoor بودن و دیگر موارد بستگی دارد.

خرید کابل شبکه نگزنس

برای خرید کابل شبکه نگزنس می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات کابل لن را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت کابل شبکه نگزنس و برقراری ارتباطی بدون واسطه با نمایندگی کابل لن نگزنس را برای شما فراهم می سازد.

برند