ثبت فروشگاه
لیست مقایسه

رک hpa

رک hpa محفظه ای است که تجهیزات شبکه همچون کابل شبکه، سوئیچ، پچ پنل، سرور و ... را در خود جای می دهد. رک hpasia از این تجهیزات محافظت می کند و از ورود گرد و غبار، فشار، ضربه و دیگر صدمات فیزیکی جلوگیری می نماید. رک های hpa به فن هایی مجهز شده اند. این فن ها تهویه مناسبی در رک ایجاد می کنند و مانع گرم شدن بیش از حد تجهیزات داخل آن می شوند. جنس بدنه اغلب این رک های شبکه فلزی است. 

انواع رک hpa اچ پی آسیا

  • رک ایستاده hpa: این رک ها ابعاد بزرگی دارند و اغلب از هر چهار طرف باز می شوند. در این رک ها به راحتی می توان تمام تجهیزات شبکه را جای داد. این رک ها دارای ابعاد 16، 21، 22، 28، 36، 40 و 44 یونیت هستند.
  • رک دیواری hpa: این محصولات ابعاد کوچک تری نسبت به رک ایستاده اچ پی آسیا دارند و اغلب در ارتفاع های 4، 5، 6، 7، 9، 12 و 15 یونیت عرضه می شوند. این رک ها در یک فاصله مناسب از زمین بر روی دیوار نصب می شوند. 

ابعاد رک شبکه اچ پی آسیا

رک ها ارتفاع های مشخصی دارند که براساس تعداد یونیت مشخص می شود. هر یونیت ارتفاعی معادل 4.4 سانتی متر دارد. این تجهیزات عمق مشخصی نیز دارند و این عمق بسته به نیاز مصرف کنندگان انتخاب می شود. عرض تمامی رک های سرور اچ پی آسیا استاندارد و معادل 19 اینچ است. رک hpa آسیا در ابعاد و اندازه های مختلفی تولید می شود. از پرکاربردترین رک سرور اچ پی آسیا می توان به رک 17 یونیت hpa و 22 یونیت، 27 یونیت، 32 یونیت و ... اشاره کرد. 

متعلقات رک سرور HP آسیا

  • سینی رک: ورق های فلزی نازک به ضخامت 1، 1.5، 2 و ... داخل رک ها نصب می شوند تا تجهیزات شبکه بر روی آنها قرار بگیرند.
  • فن رک hpa: اغلب رک ها از قبل یک فن دارند اما قابلیت اضافه کردن فن نیز بر روی آن ها وجود دارد. فن ها در قسمت فوقانی رک نصب می شوند و وظیفه خنک کردن سیستم را برعهده دارند. 
  • چرخ: برخی از رک های ایستاده hpasia، چرخ هایی دارند که حمل و نقل و جابه جایی رک را ساده تر می کند. 
  • پیچ و مهره: به همراه رک، پیچ و مهره هایی از جنس فلز گالوانیزه نیز ارائه می شود که رک را در جای خود ثابت می کند. 
  • ترمینال پاور: پاور ماژول، دستگاه های داخل رک را به جریان برق متصل می کند. برخی از رک های شبکه اچ پی آسیا دارای پاور ماژول هستند و در برخی دیگر، باید ترمینال را به صورت جداگانه خریداری کرد.

شرکت اچ پی آسیا (HPA)

شرکت اچ پی آسیا با نام تجاری hpasia در زمینه تولید تجهیزات شبکه مانند رک شبکه و سرور فعالیت می کند. این شرکت یکی از بهترین و بزرگ ترین تولیدکننده های انواع رک است. محصولات این کمپانی علاوه بر این که کیفیت بسیار بالایی دارند، از قیمت مقرون به صرفه ای نیز برخوردار هستند. به همین دلیل با محصولات خارجی قابل رقابت هستند.

قیمت رک hpa

قیمت این تجهیزات به عواملی همچون ارتفاع، عمق، جنس درب، ایستاده یا دیواری بودن، تعداد فن، داشتن چرخ، پاور ماژول و ... بستگی دارد. پیش از خرید رک شبکه اچ پی آسیا باید به این نکات توجه کرد. سایت راندنو مرجع مناسبی است که با مراجعه به آن می توانید لیست قیمت رک hpa را مشاهده کنید و با مراکز فروش و نمایندگی رک hpa به طور مستقیم ارتباط برقرار کنید.