ثبت فروشگاه
لیست مقایسه

سیم نایلون

سیم نایلون یا سیم بند تخت یک مدل سیم است که در صنایع مختلف به خصوص ساختمان سازی از آن استفاده بسیار زیادی می شود. به عنوان مثال در سیم کشی لوستر و آباژور به دلیل نیاز ولتاژ پایین تر از سیم نایلون بند تخت استفاده می شود. سیم های نایلونی وظیفه انتقال جریان الکتریکی از نقطه ای به نقطه دیگر را برعهده دارند.
این محصول از دو لایه سیم نازک به هم چسبیده تشکیل شده است که یک روکش سفید رنگ، روی آن را پوشانده است. جنس روکش این سیم، اغلب از پلاستیک نرم یا پی وی سی است. به همین دلیل به این سیم ها سیم دولا سفید نیز گفته می شود.
سیم نایلون می تواند هادی از جنس آلومینیوم و مس داشته باشد. با این حال اغلب سیم های نایلونی که در ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند، هادی های مسی دارند. 

 ضخامت سیم های نایلونی

روی هادی این سیم ها یک لایه روکش قرار گرفته است که اغلب ضخامت کمی دارد و بسیار منعطف است. با این حال این سیم ها برای مصارف گوناگونی طراحی شده اند و در انواع و اقسام و ضخامت های مختلفی به بازار عرضه می شوند. این سیم ها از دو لایه تشکیل شده اند که یکی از آن ها به فاز و لایه دیگر به نول متصل می شود. دلیل استفاده از روکش نایلونی و سفید رنگ در این کابل ها این است که بین سیم فاز و نول اتصالی ایجاد نشود. در سیم کشی کلید پریز، سیستم روشنایی و دیگر بخش های ساختمان از این سیم ها استفاده بسیاری می شود. 

ویژگی و ساختار سیم بند تخت

 • ولتاژ نامی سیم های نایلونی بین 200 تا 400 ولت است.
 • این سیم ها سایزهای گوناگونی دارند و در سایزهای 0.5*2، 0.75*2، 1*2، 1.5*2، 2.5*2 و ... به بازار عرضه می شوند. 
 • روکش این محصولات اغلب سفید رنگ است.
 • این سیم ها بسیار انعطاف پذیر هستند.
 • ماکزیمم دمای مورد استفاده از این سیم تا 70 درجه سانتی گراد است.
 • این سیم ها نیز هم چون سایر سیم ها از عایق، پوشش میانی و روکش ساخته شده اند.

نکات ایمنی هنگام استفاده از سیم های نایلونی

 1. قبل از استفاده از این سیم ها باید جریان برق قطع باشد. 
 2. در درجه های دمایی بالا نباید این سیم را مورد استفاده قرار داد.
 3. از سیم نایلونی با سطح مقطعی استفاده شود که تحمل دیافت بار دستگاه را داشته باشد.
 4. روکش سیم باید سالم و بدون پارگی باشد.
 5. این سیم ها نباید در داخل آب، مواد شیمیایی و اسیدی مورد استفاده قرار بگیرد. 

کاربرد سیم نایلون

 • سیم کشی سیستم های روشنایی
 • سیم کشی کلید پریز
 • سیم کشی داخل محصولات برقی
 • سیم های سیار خانگی
 • سیم کشی در کارخانه ها و خطوط تولید

نکات مهم در خرید سیم نایلونی 

این سیم ها هم چون تمامی سیم های موجود در صنعت برق وظیفه انتقال برق و جریان الکتریکی از یک سمت به سمت دیگر را دارند با این تفاوت که میزان ولتاژ باید کم باشد. جنس مغزی و میزان خلوص آن نکته بسیار مهمی است که پیش از خرید سیم بند تخت باید به آن توجه شود. علاوه بر این پوشش پلاستیکی این تجهیزات باید مرغوب باشد تا با مرور زمان دچار پوسیدگی نشود. 

لیست قیمت سیم نایلون

در حال حاضر قیمت فلزاتی هم چون مس و آلومینیوم دوز به روز در حال تغییر و نوسان است به همین دلیل قیمت این محصولات نیز به قیمت روز ان فلزات بستگی دارد. برای آگاهی از لیست قیمت سیم نایلونی می توانید به سایت راندنو مراجعه کنید و با فروشنده و نماینده فروش سیم نایلون لاله زار و دیگر نقاط به طور مستفیقم در ارتباط باشید. از شرکت های تولید کننده معتبرسیم و کابل برق به خصوص سیم نایلونی می توان به تک سیم البرز، خراسان افشار نژاد و پاسارگاد اشاره کرد. در سایت راندنو کالاهای مختلفی توسط فروشندگان قیمت گذاری شده است که امکان انتخاب بهتر را به خریداران می دهد. 

سطح مقطع


برند