ثبت فروشگاه

قفل پدال 

قفل پدال وسیله ای جهت محافظت از خودرو در برابر سرقت است که از دو بخش میله و چنگک تشکیل شده است. هنگام قفل کردن پدال، چنگک های قفل، پشت پدال ماشین قرار می گیرند و پدال ها را قفل می کنند. قفل پدال نسبت به قفل فرمان از امنیت بالاتری برخوردار است زیرا باز کردن قفل پدال در مقایسه با قفل فرمان مشکل تر می باشد. نحوه بستن قفل پدال برای راننده کمی وقت گیر می باشد ولی بسیاری از سرقت های اتومبیل به علت نداشتن قفل پدال رخ می دهد.

نکات مهم در خرید قفل پدال 

  1. جنس بدنه: قفل پدال معمولاً از جنس فولادی ساخته می شود زیرا فولاد استحکام بالایی دارد و در برابر ضربه مقاومت خوبی از خود نشان می دهد. البته قسمت بالایی این بدنه دارای تنوع رنگ می باشد.
  2. طول میله: طول میله می تواند بلند یا کوتاه باشد. میله هایی که بلند هستند، باعث اتصال قفل پدالی به فرمان خودرو می شوند.
  3. توپی قفل: در قفل پدالی، نوع توپی به کار رفته است که از سرقت خودرو جلوگیری می کند. این توپی دوطف قفل را بر روی پدال قفل می کند.
  4. کیفیت ساخت: کیفیت در قفل پدالی از اهمیت بالایی برخوردار است. این نوع قفل حتماً می بایست از ضریب ایمنی برخوردار باشد و وزن مناسبی نیز داشته باشد تا مشکلی ایجاد نکند. ضد ضربه و ضد اسید بودن این قفل ها در بعضی از برندها دیده می شود.
  5. تعداد کلید: تمام قفل های پدالی دارای کلید هستند. حتی بعضی قفل ها های پدالی دارای قفل کامپیوتری نیز هستند.

مزیت قفل پدال نسبت به قفل فرمان 

قفل پدالی از قفل فرمان بهتر است، زیرا در قفل فرمان، با جدا کردن غربیلک فرمان وجایگزین کردن غربیلک دیگر به جای آن، خودرو به راحتی سرقت می شود. همچنین باز کردن قفل پدال به زمان بیشتری نیاز دارد و سارق، زاویه دید خوبی در اختیار ندارد. علاوه بر این، در قفل پدال هایی که به فرمان وصل هستند، سرقت بسیار سخت تر بوده زیرا باز کردن هر دو زمان بر می باشد.

خرید قفل پدال مناسب

قفل پدال می تواند در انواع کتابی، اتوماتیک و دو قفله باشد، البته باید توجه داشته باشیم که قفل پدال از نوع دوقفله برای ماشین های اتوماتیک قابل استفاده نیست. خرید قفل کتاب را در فروشگاه های عضو سایت راندنو تجربه کنید و واسطه را حذف نمایید.

لیست مقایسه

برند


نوع