ثبت فروشگاه

چراغ استخری

چراغ استخری بیشترین کاربرد را در فضاهای مرطوب مانند استخر منازل و ویلاها، حوض ها، فواره ها، آب نماها، جکوزی، سونا و ... دارد. این چراغ ها علاوه بر تأمین روشنایی، زیبایی بسیاری نیز به محیط داخل آب می بخشند. چراغ سونا دارای درجه حفاظت و یا IP بالایی است و در رنگ نورهای مختلفی به بازار عرضه می شود. برخی از انواع چراغ های استخری دارای قابلیت تغییر رنگ هستند، به این چراغ ها به اصطلاح چراغ استخری RGB گفته می شود. چراغ استخری در دو نوع توکار و یا روکار مورد استفاده قرار می گیرد. اکثر چراغ های استخری IP68 می باشند. در گذشته از چراغ های استخری که از نوع هالوژنی بودند نیز، استفاده می شد اما امروزه، تکنولوژی به کار رفته در چراغ های استخری، عموماً از نوع ال ای دی بوده که می تواند از نوع اس ام دی و یا سی او بی باشد. این تکنولوژی ها مصرف انرژی بسیار کمی داشته، از خود گرما تولید نکرده و بازده نوری بسیار خوبی را نیز فراهم می کنند. 

نکات مهم در نصب و خرید چراغ استخری

  1. ولتاژ چراغ ها یک نکته بسیار مهم در هنگام خرید است زیرا این ولتاژ باید به میزانی باشد که سبب برق گرفتگی نشود. به همین دلیل، اغلب چراغ های استخری با ولتاژ 12 ولت و یا 24 ولت ساخته می شوند، اما از یک ترانس جهت تبدیل این ولتاژ به مقدار ولتاژ برق شهری نیز استفاده می کنند.
  2. فاصله چراغ ها از یکدیگر و موقعیت قرارگیری این چراغ ها، در انتخاب چراغ استخری نقش مؤثری دارند.
  3. زاویه تابش نور این چراغ ها می تواند مختلف باشد، به عنوان مثال چراغ های آب نما و یا استخری می توانند زاویه های 5، 15، 30، 45، 60، 90 و 120 درجه داشته باشند. چراغ های استخری می توانند دفنی باشند و در کف یا زمین محل مورد نظر کار شوند. البته برای استخرها که رفت و آمد در آن زیاد است، اغلب این نورها و چراغ ها در دیواره های استخر نصب می شوند.
  4. سیم کشی چراغ های استخری و فاصله نصب آن ها تا منبع تغذیه و یا ترانس، یک نکته بسیار مهم است که باید به آن توجه شود.
  5. رنگ نور و دمای رنگ نوری که این چراغ ها بازتاب می دهند نیز، مهم بوده که بسته به سلیقه مصرف کنندگان متغیر می باشد.
  6. توان چراغ های استخری بسیار متنوع است که مصرف کنندگان می توانند از میان آن ها چراغ مورد نظر خود را انتخاب کنند.
  7. جنس بدنه و درجه حفاظت چراغ ها، از مهم ترین ویژگی آن ها است. تمامی چراغ های آب نما باید از نوع ضد رطوبت و ضد آب باشند و بدنه آن ها نیز باید به گونه ای طراحی شده باشد که ضد ضربه و ضد فشار بوده وعلاوه بر این، مواد ضدعفونی کننده و شوینده نیز بر روی آن تأثیرگذار نباشد. برای جنس بدنه این چراغ ها معمولاً از فلزات و آلیاژهای آن استفاده می شود. 
  8. انتخاب نوع چراغ استخری نیز مهم است، زیرا این چراغ ها دارای تنوع بسیار زیادی بوده و در شکل های ظاهری مختلفی به بازار عرضه می شوند.

انواع چراغ استخری

چراغ های استخری از نظر تکنولوژی نور و لامپ، معمولاً از نوع ال ای دی می باشند. این چراغ ها بر اساس کاربردشان می توانند به صورت چراغ های دفنی با درجه آب بندی بالا باشند یا به صورت وال واشرهای ال ای دی بر روی دیوار یا پله های استخرها به کار روند. معمولاً زمانی که می خواهند نور، داخل فواره های آب پخش شود، این چراغ ها را در کنار شیر فواره و در کف استخر نصب می کنند.

بهترین برندهای چراغ استخری، شعاع، مازی نور، تهران کیت، ایمکس، هانی نور و ... هستند. در سایت راندنو می توانید با تولیدکنندگان چراغ استخری در لاله زار و دیگر نقاط به طور مستقیم در ارتباط باشید و لیست قیمت آن ها را مشاهده نمایید. همچنین با ثبت استعلام به روش های ساده، از چندین فروشگاه، قیمت کالای مورد نیاز خود را گرفته و با یکدیگر مقایسه کنید. 

لیست مقایسه

برند


درجه حفاظت


توان