ثبت فروشگاه

پمپ استخری 

پمپ استخری وظیفه به گردش در آوردن آب را برعهده دارد. این پمپ، آب را از استخر توسط مجرای سرریز و فاضلاب اصلی می کشد و از طریق صافی به داخل سیستم تصفیه انتقال می دهد بعد دوباره آب را از طریق لوله های برگشت اصلی به استخر بازمی گرداند.

پمپ استخر یکی از تجهیزات اصلی تصفیه آب استخر به شمار می آید و وجود آن ضروری است. در صورت نبود این پمپ، آب استخر تصفیه نخواهد شد. این پمپ از سه جزء اصلی شامل سطل یا کاسه، پروانه و موتور تشکیل شده است و عموماً سیستم برق آن از نوع تک فاز یا سه فاز است.

جنس بدنه پمپ های استخری ترکیبی از پلیمر و پلاستیک است و جایگزین مدل های قدیمی تر یعنی پمپ های برنزی و برنجی شده است. شفت مورد استفاده در این پمپ ها نیز یاید از جنس استیل باشد تا در برابر هرگونه خوردگی مقاوم باشد. از جمله مزیت های پمپ استخری می توان به بی نیاز شدن از جاروهای استخری و لوازم نظافت استخر اشاره کرد.

پمپ استخری

اجزای تشکیل دهنده پمپ استخری 

پمپ استخری از چهار جزء تشکیل شده است: 

 • سطل یا کاسه: محفظه ای است که فیلترهای صافی درون آن وجود دارد. 
 • پروانه: جنس پروانه باید از استیل باشد و وظیفه به گردش در آوردن آب را بر عهده دارد. 
 • موتور پمپ استخری: موتور به پشت پمپ وصل می شود و وظیفه به چرخش در آوردن پروانه را بر عهده دارد که باعث عملکرد پمپ می شود. 
 • استرینر ( تله مو و پرز): استرینر یا موگیر قطعه ای است که ذرات معلق موجود در آب را به دام می اندازد. اندازه این ذرات بین یک تا 2 میلی متراست. 

اجزای تشکیل دهنده پمپ استخری

پمپ استخری چگونه کار می کند؟  

گریل ها یا اسکیمرهای مجود در پمپ استخری، آب موجود در استخر را از طریق دریچه های کف استخر می کشد و آب را به سمت دستگاه های تصفیه هدایت می کنند تا آب از آن رد شود و تصفیه شود. در ادامه آب تمیز دوباره به استخر برمی گردد.

عامل اصلی در تعیین زمان کارکرد پمپ استخری، مواد شیمیایی موجود در آب است. به طور معمول 4 الی 5 ساعت فعالیت پمپ استخر برای تصفیه کامل آب لازم است.

مکش پمپ به دو قسمت کفشور و اسکیمر متصل است. تخلیه در پایین ترین نقطه استخر از طریق کفشور خارج و مکیده می شود. همچنین اسکیمرها نیز آب سطحی استخر را جمع آوری و خارج می کنند. 

انواع پمپ استخری از لحاظ سرعت 

پمپ استخری از نظر سرعت به سه دسته تقسیم می شود که در ادامه به آن ها پرداخته می شود:

پمپ استخری تک سرعته

همان طور که از نام آن مشخص است موتور این پمپ قابلیت گردش پروانه را در یک سرعت مشخص دارد. این به آن معناست که در این پمپ ها امکان تغییر سرعت وجود ندارد و در صورت روشن شدن، پمپ دارای یک سرعت ثابت است. این پمپ ها نمونه قدیمی هستند و در حال حاضر پمپ های نسل جدید جایگزین آن ها شده اند. 

پمپ اسخری دو سرعته 

این مدل پمپ ها مجهز به دو سرعت هستند و قابلیت این را دارند که در دو سرعت کم و زیاد کار کنند. نحوه کارکرد این پمپ مانند پمپ های تک سرعته است و تفاوت آن در تنظیم سرعت است. می توانید با تنظیم کردن سرعت پمپ آن را برای مصارف مختلف استفاده کنید. به عنوان مثال در صورتی که می خواهید از پمپ برای کارهای عادی استفاده کنید، آن را روی سرعت کم و برای کارهای سنگین مثل جمع کردن آشغال و مواد شیمیایی آن را روی سرعت بالا قرار دهید. 

پمپ استخری چند سرعته (سرعت متغیر)

این پمپ پیشرفته ترین نوع پمپ استخری است که قابلیت تنظیم سرعت به میزان دلخواه را دارد. این مدل از قیمت بالاتر و طول عمر بیشتری نسبت به مدل های دیگر برخوردار است.

انواع پمپ استخری از لحاظ سرعت

تفاوت پمپ استخری با پمپ های سانتریفیوژ و سیرکولاتور

از جمله مهم ترین تفاوت های پمپ استخری با دیگر پمپ ها در جنس بدنه است اکثر پمپ های سانتریفوژ از جنس چدن هستند ولی جنس بدنه پمپ استخری از پلیمر است. تفاوت بعدی در استرینر است که تمامی پمپ های استخری، استرینر یکپارچه دارند که به آب بندی کمتری نیاز دارد. از دیگر تفاوت ها می توان به هد و دبی اشاره کرد که در پمپ استخری هد و دبی با دستگاه و فیلتر تصفیه کننده هماهنگ می شود. 

مزایای پمپ استخری

 • نصب راحت و آسان
 • صدای کم پمپ
 • امکان استفاده در انواع استخر های کوچک و بزرگ
 • دارای ساختاری ساده
 • دارای فیلتر

مزایای پمپ استخری

نکات مهم در نصب پمپ استخری 

قبل از خرید پمپ باید توجه داشت که به منظور تأمین فشار آب کافی برای پمپ لازم است بین کف عمیق ترین نقطه استخر و موتورخانه حدود 2 تا 2.5 متر اختلاف ارتفاع وجود داشته باشد. پمپ باید حدود 15 سانتی متر بالاتر از کف موتورخانه بر روی سطح صاف نصب شود. در نصب این پمپ بهتر است جهت جلوگیری از صدای دستگاه ها از بالشتک های چوبی استفاده شود. 

نکات مهم در نصب پمپ استخری

نکات مهم در هنگام خرید پمپ استخری

 1. پمپ استخری مناسب، در برابر کلر و انواع ناخالصی ها مقاوم است و دچار زنگ زدگی یا خوردگی ناشی از کلر نمی شود. 
 2. توان و قدرت پمپ از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و باید متناسب با حجم آب انتخاب شود. توان و قدرت موتور با واحدی به نام اسب بخار سنجیده می شود. 
 3. دمای مناسب جهت کارکرد یک پمپ مرغوب بین 0 تا 60 درجه است و می تواند تا 2.5 کیلوگرم فشار را نیز تحمل کند. 
 4. پمپ های استخری با دو نوع خروجی تولید می شوند. یکی از این خروجی ها از بالا و دیگری از کنار است که باید متناسب با نوع کار انتخاب شود. 
 5. پمپ استخری باید با توجه به هد و دبی آب تهیه شود که بتواند آب استخر را با سرعت کافی بسته به مقدار حجم آب تصفیه نماید. 
 6. شدت جریان این پمپ برحسب گالن در دقیقه محاسبه می شود و با توجه به نوع و مدل آن متفاوت است. 
 7. شرکت تولیدکننده و برند پمپ آب استخری
 8. گارانتی و خدمات پس از فروش

بهترین پمپ استخری 

پمپ آب استخری یکی از تجهیزات مهم برای تمامی استخرها به شمار می آید. در حال حاضر شرکت های داخلی و خارجی زیادی به تولید این پمپ می پردازند. از محبوب ترین و برترین برندهای این تولیدکننده این کالا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

پمپ استخری ایمکس

یکی از تولید کنندگان تجهیزات استخر در سراسر دنیا است. این برند در ایران با نام ایمکس و یا ایماکس معروف است که به دلیل کیفیت خوب و قیمت مناسبی که دارد در ایران مورد توجه قرار گرفته است. این برند علاوه بر تولید وسایل استخر، تولیدکننده وسایل سونا، تجهیزات جکوزی، پارک های آبی، مراکز آب درمانی و آکواریوم های بزرگ است. پمپ استخری ایماکس یکی از گزینه های مناسب جهت تصفیه استخر و جکوزی است.

پمپ استخری پنتاکس

پمپ استخری پنتاکس یکی از معروف ترین پمپ ها برای تصفیه آب استخر، جکوزی و آبنماها است. این پمپ های استخری هد کم و دبی بسیار بالایی دارند و وظیفه آن ها گردش آب استخر در مدار فیلتراسیون است. پمپ استخری پنتاکس بدون استرینر است اگر از این پمپ برای سیستم فیلتراسیون استخر استفاده شود حتماً باید استرینر را به صورت جداگانه خریداری و در مسیر ورودی نصب کرد. گارانتی انواع دستگاه های پمپ استخری پنتاکس به عهده شرکت واردکننده یا سازنده آن است پس در هنگام خرید این محصول از وجود گارانتی و مدت زمان ضمانت آن اطمینان پیدا کنید.

از دیگر برندهای معروف می توان به پمپ استخری لئو، دیزل ساز، نوید موتور، داب، الکتروژن، دراپ و... اشاره کرد. همچنین کاربران می توانند جهت اطلاع از قیمت پمپ استخری و یا آشنایی با نحوه خرید پمپ استخری به سایت راندنو مراجعه کنند و کالاهای خود را به صورت مستقیم از فروشندگان خریداری نمایند.

قیمت پمپ استخری 

پمپ استخری بر اساس عواملی چون نوع کاربری، برند و شرکت تولیدکننده، سایز اتصالات، جنس بدنه، دبی و فشار پمپ، ظرفیت و... قیمت گذاری می شود.

برای خرید پمپ استخری می توانید پس از مشاهده مشخصات کامل محصول مورد نظر خود در سایت راندنو و مقایسه قیمت آن در فروشگاه های مختلف، خرید خود را بدون واسطه از فروشندگان و نمایندگی ها انجام دهید.

خرید پمپ استخری 

برای خرید پمپ استخری می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید.

راندنو امکان مشاهده لیست قیمت پمپ استخری و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند


بازه توان