ثبت فروشگاه

دو شاخه پرسی

دو شاخه پرسی نوعی کابل است که کاربردهای گوناگونی دارد. این محصولات از دو بخش کابل برق و دوشاخه تشکیل شده اند. دوشاخه به روش پرس برروی کابل برق متصل شده است و امکان جداسازی آن وجود ندارد. به این کابل ها اصطلاحاً کابل های یکپارچه نیز گفته می شود. از دو شاخه پرسی برق به عنوان کابل رابط و برق رسان به تجهیزات الکتریکی استفاده می شود. با توجه به مصرف وسیله برقی، توان و نوع آن باید کابل مورد نیاز تهیه شود. در تولید دو شاخه پرسی تمامی استانداردها رعایت می شود زیرا این محصولات باید ایمنی بالایی داشته باشند. به همین دلیل کابل هایی که در ایران تولید می شوند تحت استاندارد ISIRI 635-1 و IEC 60884-1, IEC 83 عرضه می شوند.

سیم دو شاخه پرسی و کابل آن در متراژهای مشخص و با تعداد رشته های از پیش تعیین شده در بازار موجود هستند. اما دستگاه تولید دو شاخه پرسی، دو شاخه هایی سفارشی نیز تولید می کنند. جنس روکش این کابل ها اغلب از پی وی سی است و در رنگ های متنوعی به بازار عرضه می شوند. دو شاخه ها به وسیله ابزارهای خاص مانند دستگاه پرس به کابل متصل می شود. این کار سبب می شود تا دو شاخه بدون نیاز به لحیم کاری و بدون نیاز به اتصالات به کابل متصل شود. پرس کاری نوعی اتصال ایمن برای کابل و دو شاخه فراهم می کند.

دو شاخه پرسی

انواع دو شاخه پرسی

دو شاخه ها براساس سیستم ایمنی در دو نوع عرضه می شوند:

  • دو شاخه پرسی بدون ارت: این دو شاخه ها می توانند در انواع گرد، انگشتی، تخت، چپقی و ... عرضه شوند. این محصولات از جریان های مختلفی پشتیبانی می کنند و اغلب در ابعاد 0.5*2، 0.75*2، 1*2 و 1.5*2 عرضه می شوند. از این محصولات به عنوان کابل و سیم دو شاخه دار پرسی در جارو برقی های خانگی و صنعتی، برخی لوازم خانگی، سنگ فرز، چند راهی های مختلف و ... استفاده می شود.
  • دو شاخه پرسی ارت دار با کنتاکت اتصال زمین تک حالته: این محصولات نیز می توانند دو شاخه های متنوعی داشته باشند و در سایزهای 0.5*3* 0.75*3، 1*3 و 1.5*3 عرضه می شوند. این محصولات برای بخچال فریزر، ماشین های ظرفشویی و لباسشویی و موارد مشابه به کار گرفته می شوند.
  • دو شاخه پرسی ارت دار با کنتاکت اتصال زمین تک حالته: این دو شاخه ها در انواع چپقی، ساده و انگشتی عرضه می شود. این محصولات کاربردی هم ردیف دوشاخه های قبلی دارند و در سایزهای 0.5*3 و 1.5*3  عرضه می شوند.
  • دو شاخه پرسی تخت: نوع دیگری از دوشاخه ها هستند که به صورت تخت طراحی شده اند. ین محصولات اغلب کابل های دوشاخه دارند و در ساخت تجهیزات روشنایی، دستگاه های صوتی و تصویری، آب میوه، سشوار و ... کاربرد دارند.

انواع دو شاخه پرسی

تولید دو شاخه پرسی

پیش از ثبت سفارش برای تولید کابل دو شاخه دار پرسی باید نکات زیادی را مد نظر قرار دهید. از مهم ترین این نکات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • نوع دو شاخه ای که قرار است برروی کابل نصب شود.
  • سایز و طول کابل
  • سطح مقطع و تعداد رشته های کابل
  • کاربرد و محل نصب دو شاخه برق
  • رنگ کابل، جنس روکش و دیگر ویژگی های آن

تولید دو شاخه پرسی

بهترین برند کابل دو شاخه دار

برای راه اندازی تجهیزات برقی و بسیاری از لوازم خانگی، صنعتی و ... به کابل هایی با دو شاخه نیاز است. شرکت های بسیار زیادی به تولید این محصولات می پردازند و برخی دیگر نیز سفارش تولید قبول می کنند. از بهترین این شرکت ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

دو شاخه پرسی رسانا صنعت

یکی از برترین شرکت ها در زمینه تولید انواع دو شاخه برق پرسی، شرکت رسانا صنعت است. این شرکت به تولید انواع کابل با دو شاخه های متنوع می پردازد. محصولات این شرکت اغلب ارت دار هستند و از ایمنی بالایی برخوردارند. این شرکت موفق به دریافت نشان سازمان ملی استاندارد ایران شده است و دستگاه های تولید کابل و دو شاخه این کارخانه بسیار مجهز است. علاوه بر انواع دو شاخه این شرکت انواع کابل برای ماینر نیز تولید می کند.

  • از دیگر برندهای برتر در این زمینه می توان به نامیرا کابل، بهانور و ... اشاره کرد.

قیمت دو شاخه پرسی

عوامل بسیار زیادی برروی قیمت این دو شاخه های پرسی اثرگذار است. به عنوان مثال نمونه های استاندارد و تقلبی این محصولات قیمت پایین تری دارند. سطح بیرونی دو شاخه های استاندارد نباید فرورفتگی و برجستگی داشته باشد. همچنین قطر زیاد کابل ها دلیل بر مرغوب بودن کابل ها نیست. برخی از تولیدکنندگان دو شاخه برق پرسی از وزن و قطر مس کابل کم و به روکش پی وی سی اضافه می کنند. که متاسفانه این کار سبب پایین آمدن کیفیت کابل می شود.

خرید دو شاخه پرسی

برای خرید دو شاخه پرسی می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت دو شاخه پرسی و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند


نوع کابل


متراژ کابل


جریان