ثبت فروشگاه

چراغ سقفی سنسوردار

چراغ سقفی سنسوردار دارای سنسوری جهت روشن و خاموش شدن خودکار است. این چراغ ها نیازی به کلید روشن و خاموش ندارند و به صورت هوشمند عمل می کنند. بدنه چراغ سقفی سنسوردار می تواند از جنس شیشه، ABS، آهن و یا کریستال ساخته شده باشد. عملکرد این گونه چراغ ها به این شکل است که به محض تردد و حرکت فرد در محیط، این چراغ روشن شده و تا زمانی که در محدوده دید سنسور قرار دارد و بر اساس مدت زمان مشخص شده، این چراغ روشن می ماند. از چراغ های سقفی می توان در راه پله ها، ورودی ساختمان ها، لابی ها، پارکینگ ها، زیر زمین ها، انبارها و ... استفاده کرد.

چراغ سقفی سنسوردار

مزایای استفاده از چراغ سنسوردار

  • این گونه چراغ ها در هزینه های مربوط به برق صرفه جویی می کنند.
  • چراغ سنسوردار به موقع روشن می شود و از ایمنی بسیار خوبی برخوردار است.
  • این چراغ ها برای روشن شدن نیازی به لمس کلید ندارند به همین دلیل به وسیله آن ها بهداشت به خوبی رعایت می شود.
  • چراغ های سنسوردار نیازی به کلید، زمان سنج و شاسی ندارند، به همین دلیل در هزینه های مربوط به خرید تجهیزات ساختمان نیز صرفه جویی می شود.

انواع چراغ سقفی سنسوردار

این تجهیزات در انواع مختلفی به بازار عرضه می شوند به عنوان مثال چراغ های سنسوردار می توانند یک سنسوره و یا چند سنسوره باشند. سنسور وسیله ای است که وظیفه کنترل روشنایی و خاموش یا روشن شدن این چراغ ها را برعهده دارد.

علاوه براین تکنولوژی این چراغ ها با هم تفاوت دارد. نوع عادی این چراغ ها الکتریکی است و به جریان برق برای روشن شدن نیاز دارد. اما چراغ سنسوردار خورشیدی و چراغ سنسوردار باطری خور (چراغ سنسور دار شارژی) نیز به بازار عرضه می شود. چراغ شارژی پیش از استفاده باید چندین ساعت در شارژ باشد. چراغ خورشیدی سنسوردار چراغی است که از نور خورشید جهت روشن شدن استفاده می کند.

انواع چراغ سقفی سنسوردار

انواع سنسور

این سنسورها می توانند از نوع فتوسل باشند. سنسورهای فتوسل به نور حساس بوده و با کم یا زیاد شدن نور، سبب روشن شدن چراغ می شوند. سنسور چشمی که در چراغ های سقفی سنسوردار به کار رفته است، از نوع سنسور حرکتی است که با حرکت و جابه جایی افراد، این چراغ ها روشن یا خاموش می شوند. همچنین سنسورها می توانند به صورت روکار و یا توکار مورد استفاده قرار گیرند.

از لحاظ درجه و زاویه دید برای این سنسورها می توان آن ها را به چند دسته تقسیم کرد:

  • سنسورهای 140 درجه که بردی حدود 2.5 تا 10 متر دارند.
  • سنسورهای 180 درجه که نسبت به سنسورهای 140 درجه قوی تر هستند و بردی حدود 20 متر دارند.
  • سنسورهای 360 درجه که دایره ای شکل هستند و تا شعاع 12 متری را پوشش می دهند.
  •  برخی از انواع چراغ های سقفی سنسوردار وجود دارند که دارای سنسورهای سرخود هستند. این گونه چراغ ها از لامپ، قاب و سنسور 360 درجه تشکیل شده اند.

انواع سنسور

نکات مهم در خرید چراغ سنسوردار

امروزه در ساخت این چراغ ها از لامپ های رشته ای استفاده نمی شود زیرا این لامپ ها از خود گرمای زیادی تولید می کنند و موجب آسیب به بدنه چراغ یا سنسور می شوند. اغلب لامپ های به کار رفته در چراغ های سقفی سنسوردار، از نوع ال ای دی و تکنولوژی هایی همچون SMD و COB است. انتخاب لامپ برای چراغ سنسوردار موضوع بسیار مهمی است زیرا مجموع توان این لامپ ها نباید از میزان توان خروجی سنسور بیشتر باشد.

چراغ دیواری سنسوردار نیز در بازار موجود است که در دیوارهای راهروهای اداره ها، بیمارستان ها، مراکز آموزشی و ... استفاده می شود. حباب چراغ های سقفی سنسوردار می تواند طلقی و یا شیشه ای باشد. مدل طلقی این چراغ ها بسیار سبک وزن است ولی دوام چراغ های سنسوردار شیشه ای بسیار بیشتر است. چراغ های سنسوردار در رنگ بندی ها و مدل ها متفاوتی تولید می شوند. گاهی برخی از چراغ های سقفی معمولی را می توان به وسیله یک سنسور نیز هوشمند کرد.

بهترین برندهای چراغ سنسوردار

این چراغ ها در مصرف برق صرفه جویی می کنند و به دلیل این که به کلید و پریز نیازی ندارند، هزینه ها با استفاده از آن ها بسیار کاهش پیدا می کند. به همین دلیل امروزه استفاده از این تجهیزات در تمامی مکان ها رواج یافته است. شرکت های زیادی به تولید و ساخت این محصولات می پردازند. از برترین این شرکت ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

چراغ سنسوردار پارس شهاب

یکی از مشهورترین شرکت ها در زمینه تولید محصولات روشنایی، پارس شهاب است. این شرکت با بیش از 50 سال سابقه به تولید انواع لامپ، چراغ سقفی، چراغ سنسوردار راه پله، پنل ال ای و ... می پردازد. چراغ هوشمند پارس شهاب دارای منایع نوری از نوع ال ای دی، COB و SMD است و سنسور آن ها پوشش 360 درجه ای دارند. همچنین جنس بدنه و دوام آن خوب است و از شیشه به جای طلق در ساختار آن استفاده شده است.

چراغ سنسوردار شیله

شیله یکی از بهترین شرکت ها در زمینه تولید تجهیزات روشنایی است و در سال 1389 تاسیس شده است. چراغ های سنسوردار این شرکت دارای ضمانت و گارانتی هستند و جنس پایه آن ها از فلز است. برخلاف شرکت های دیگر شیله از شیشه در ساختار این چراغ ها استفاده کرده است. سنسور چراغ های شیله قابل تنظیم است و اغلب آن ها زاویه پوشش 360 درجه ای دارند. محصولات شیله با محیط زیست سازگاری دارند و تمامی آن ها دارای گواهینامه استاندارد اروپا هستند.

چراغ سنسوردار پارس شعاع

گروه صنعتی پارس شعاع یکی از بهترین شرکت ها در زمینه تولید محصولات روشنایی است. این شرکت با بیش از 20 سال سابقه به تولید محصولات متنوع می پردازد. دو شرکت پارس شعاع توس و والا نور هر دو زیرمجموعه این گروه صنعتی هستند. تمامی محصولات این شرکت توسط بهترین تجهیزات تولید و در واحد کنترل کیفیت بررسی می شود. در حال حاضر این شرکت به تولید انواع پروژکتور، چراغ سنسوردار پارکینگ، چراغ خطی، چراغ ریلی و ... می پردازد.

  • از برترین تولیدکندگان این چراغ ها می توان به چراغ سنسوردار اسپیک، ویسنا، KMC، سیماران، جهش، کارلوس، پارس شهاب، تایم ایران و ... اشاره کرد.

قیمت چراغ سقفی سنسوردار

قیمت این تجهیزات به عوامل زیادی همچون توان، نوع منبع نوری، تکنولوژی چراغ، ابعاد، شار نوری، طول عمر، جنس بدنه، نوع سنسور، کیفیت محصول و برند بستگی دارد.

خرید چراغ سقفی سنسوردار

برای خرید چراغ سقفی سنسوردار می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت چراغ سقفی سنسوردار و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند


نوع لامپ


نوع کارکرد