ثبت فروشگاه
لیست مقایسه

چراغ سقفی سنسوردار

چراغ سقفی سنسوردار دارای سنسوری جهت روشن و خاموش شدن خودکار است. این چراغ ها نیازی به کلید روشن و خاموش ندارند و به صورت هوشمند عمل می کنند. بدنه چراغ سقفی سنسوردار می تواند از جنس شیشه، ABS، آهن و یا کریستال ساخته شده باشد. عملکرد این گونه چراغ ها به این شکل است که به محض تردد و حرکت فرد در محیط، این چراغ روشن شده و تا زمانی که در محدوده دید سنسور قرار دارد و بر اساس مدت زمان مشخص شده، این چراغ روشن می ماند. از چراغ های سقفی می توان در راه پله ها، ورودی ساختمان ها، لابی ها، پارکینگ ها، زیر زمین ها، انبارها و ... استفاده کرد.

مزایای استفاده از چراغ سنسوردار

  • این گونه چراغ ها در هزینه های مربوط به برق صرفه جویی می کنند.
  • چراغ های سنسوردار نیازی به کلید، زمان سنج و شاسی ندارند، به همین دلیل در هزینه های مربوط به خرید تجهیزات ساختمان نیز صرفه جوییمی شود.
  • چراغ سقفی سنسوردار به موقع روشن شده و از ایمنی بسیار خوبی نیز برخوردار است.

چراغ های سقفی سنسوردار می توانند یک سنسوره و یا چند سنسوره باشند. سنسور وسیله ای است که وظیفه کنترل روشنایی و خاموش یا روشن شدن این چراغ ها را برعهده دارد. سنسورهای به کار رفته شده در این مدل از چراغ ها، انواع مختلفی دارد. این سنسورها می توانند از نوع فتوسل باشند. سنسورهای فتوسل به نور حساس بوده و با کم یا زیاد شدن نور، سبب روشن شدن چراغ می شوند. سنسور چشمی که در چراغ های سقفی سنسوردار به کار رفته است، از نوع سنسور حرکتی می باشد که با حرکت و جابه جایی افراد، این چراغ ها روشن یا خاموش می شوند.
سنسورها می توانند به صورت روکار و یا توکار مورد استفاده قرار گیرند.
از لحاظ درجه و زاویه دید برای این سنسورها می توان آن ها را به چند دسته تقسیم کرد:
سنسورهای 140 درجه که بردی حدود 2.5 تا 10 متر دارند.
سنسورهای 180 درجه که نسبت به سنسورهای 140 درجه قوی تر بوده و بردی حدود 20 متر دارند.
سنسورهای 360 درجه که دایره ای شکل هستند و تا شعاع 12 متری را پوشش می دهند.
 برخی از انواع چراغ های سقفی سنسوردار وجود دارند که دارای سنسورهای سرخود هستند. به این گونه که از لامپ، قاب و سنسور 360 درجه تشکیل شده اند.  

نکات مهم در چراغ سقفی سنسوردار

امروزه در ساخت این چراغ ها از لامپ های رشته ای استفاده نمی شود زیرا این لامپ ها از خود گرمای زیادی تولید کرده و موجب آسیب به بدنه چراغ یا سنسور می شوند. اغلب لامپ های به کار رفته در چراغ های سقفی سنسوردار، از نوع ال ای دی می باشند. انتخاب لامپ برای چراغ های سقفی سنسوردار امر بسیار مهمی است زیرا مجموع توان این لامپ ها نباید از میزان توان خروجی سنسور بیشتر باشد.
چراغ دیواری سنسوردار نیز در بازار موجود است که در دیوارهای راهروهای اداره ها، بیمارستان ها، مراکز آموزشی و ... استفاده می شود. حباب چراغ های سقفی سنسوردار می تواند طلقی و یا شیشه ای باشد. مدل طلقی این چراغ ها بسیار سبک وزن بوده ولی دوام چراغ های سنسوردار شیشه ای بسیار بیشتر است. چراغ های سقفی سنسور دار در رنگ بندی ها و مدل ها متفاوتی تولید می شوند. گاهی برخی از چراغ های سقفی معمولی را می توان به وسیله یک سنسور نیز هوشمند کرد.
 از برترین تولیدکندگان چراغ سقفی سنسوردار می توان به اسپیک، شیله، ویسنا، سیماران، جهش، کارلوس، پارس شهاب، تایم ایران و ... اشاره کرد.

مشاهده ادامه مطلب

برند


نوع لامپ


نوع کارکرد