ثبت فروشگاه

داکت شیاردار

داکت شیاردار یا داکت تابلویی یک نمونه از انواع متداول داکت است که بیشتر در تابلوهای برق مورد استفاده قرار می گیرد. جنس اغلب داکت های شیاردار از پی وی سی است. همان طور که از نام این محصولات پیدا است، شیارهایی بر روی بدنه خارجی این داکت ها تعبیه شده است. این شیارها به منظور رد کردن کابل در تابلو برق ها مورد استفاده قرار می گیرند. بیشترین مصارف این داکت ها در صنعت و تابلوهای صنعتی و گاهاً ساختمانی است و در سایزها و رنگ های مختلفی در دسترس مشتریان قرار می گیرد.
استفاده از داکت شیاردار تابلویی مسیریابی کابل ها را راحت تر می کند و نظم و ترتیب بیشتری به مجموعه می بخشد. به طور کلی استفاده از این مدل داکت باعث حفاظت از کابل ها در برابر صدمات فیزیکی می شود. هم چنین سبب‌ حفظ ظاهر و جلوگیری از شلوغ شدن محیط نیز می شود. داکت های شیاردار در رنگ بندی های قرمز، سفید،‌ مشکی، طوسی و آبی تولید می شوند. در این میان اغلب از داکت شیاردار طوسی و سفید استفاده می شود.

ویژگی های داکت تابلویی

  1. این داکت ها از نظر ابعاد، اندازه و عملکرد همانند داکت ساده هستند با این تفاوت که شکل ظاهری آن ها با یکدیگر تفاوت دارد.
  2. داکت های شیاردار را می توان روی انواع تابلو های برق فشار قوی و فشار ضعیف نصب کرد.
  3. این داکت ها مقاوت فیزیکی بالایی دارند و اغلب آن ها ویژگی قفل شوندگی دارند.
  4. از دیگر ویژگی های فنی این محصولات می توان قابلیت کشش، انعطاف پذیری، مقاومت بالا در برابر ضربه و قابلیت تحمل الکتریسیته ساکن اشاره کرد.
  5.  داکت هایی که از نوع شیاردار هستند نصب ساده ای دارند.
  6. داکت پلاستیکی شیاردار در اغلب تابلوها استفاده می شود اما داکت تابلو برق فلزی نیز در برخی موارد به بازار عرضه می شود.

ابعاد داکت شیاردار

 داکت ها معمولاً در ابعاد استانداردی به بازار عرضه می شوند. دهانه و ارتفاع آن ها در بعضی از کارخانه ها براساس سفارش مشتری تولید می شود. این داکت ها عموماً براساس اندازه عرضی تقسیم بندی می شوند و در شاخه های 2 متری ارائه می شوند. از انواع سایز داکت دیواری و شیاردار می توان به داکت های 1، 1.5، 2، 2.5، 3 الی 9 اشاره کرد. 

نکات مهم در هنگام خرید داکت شیاردار

  • ارتفاع داکت شیاردار نکته مهمی است که پیش از خرید باید به آن توجه کرد. ارتفاع داکت به نوع تابلو برق بستگی دارد و باید با آن متناسب باشد.
  •  جنس داکت نکته بسیار مهمی است که باید به آن توجه کرد. داکت هایی که از جنس پی وی سی هستند مقاومت بالایی دارند.
  • برای جلوگیری از باز شدن و لغزش درب داکت هنگام استفاده، داکت باید قابلیت قفل شوندگی بسیار خوبی داشته باشد.
  • هنگام خرید این محصولات به این نکته توجه کنید که داکت فاقد لبه های تیز باشد تا به دیگر تجهیزات آسیبی وارد نشود. 

قیمت روز داکت شیاردار

قیمت انواع داکت شیاردار به عوامل بسیار زیادی هم چون جنس، شرکت سازنده، ارتفاع، طول، عرض و ... بستگی دارد. امروزه شرکت های زیادی در صدد تولید داکت شیاردار برق برآمده اند که از مهم ترین آن ها می توان به داکت شیاردار رعد، البرز، الوند، دانوب، سوپیتا و اشنایدر اشاره کرد. خریداران می توانند با مراجعه به سایت راندنو محصول مورد نیاز خود را انتخاب کرده و از فروشنده مربوطه بدون واسطه خریداری کنند.

لیست مقایسه

برند


نوع کاربرد


عرض داکت