ثبت فروشگاه

قفل دیجیتال

قفل دیجیتال یا قفل الکترونیکی نوع پیشرفته تر و به روزتری از انواع قفل ها است. هدف از تولید این نوع از قفل ها افزایش ایمنی محیط مورد نظر بوده است. این نوع از قفل ها از ایمنی و دوام بالایی برخوردار هستند و این امکان را در اختیار شما قرار می دهند با شناسایی اثر انگشت، رمز و یا کارت، قفل دیجیتال مورد نظر خود را باز نمایید. قفل در دیجیتال در انواع و مدل های گوناگونی تولید می شوند که از مهم ترین و رایج ترین آنها می توان به قفل های فرمان، قفل پدال، قفل درب حیاط، قفل آویز، قفل کتابی، قفل دیجیتالی و قفل های سوئیچی اشاره کرد.

همانطور که گفته شد، قفل دیجیتال درب ضد سرقت نوعی قفل الکترومکانیکی است که توسط کارت، اثر انگشت، رمز و روش های دیگر، همچون اپلیکیشن و ریموت کنترل باز می شود. مکانیزم تمامی قفل های دیجیتال بر پایه شناسایی رمز، شناسایی کارت مغناطیسی و شناسایی اثر انگشت است. لازم به ذکر است که این نوع از قفل ها را با نام های قفل کارتی و قفل اثر انگشتی نیز می شناسند. همچنین برخی از انواع این قفل ها از یک کلید اضطراری برای باز کردن درب در مواقع لزوم، برخوردار هستند.

گم شدن کارت، اتمام شارژ باتری و فراموشی رمز عبور مواردی هستند که به استفاده از کلید این یراق نیاز پیدا خواهید کرد. نصب قفل دیجیتال نیز باید به طور صحیحی انجام بگیرد تا بتواند امنیت لازم را تأمین کند. از این رو توجه داشته باشید که هنگام نصب قفل دیجیتال حتماً افراد باتجربه و مسلط این فعالیت را انجام بدهند.

قفل دیجیتال

انواع قفل دیجیتال

قفل های دیجیتال باتوجه به کاربردی که دارند، در انواع مختلفی تولید و به بازار عرضه می شوند. همچنین کارایی و کارکرد هر یک از این محصولات، با یکدیگر تفاوت هایی دارند که در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

قفل اثر انگشتی

قفل دیجیتال اثر اانگشتی یکی از بهترین انواع این یراق است که امنیت بالایی را برای کاربران ایجاد می کند. همچنین آسا نترین روش باز شدن قفل های دیجیتالی است که دسترسی را برای استفاده کنندگان خود فراهم می کند. با استفاده از قفل دیجیتالی اثر انگشتی نیازی به رمز عبور و دشواری های حمل کلید و کارت نخواهید داشت. در ساختار این قفل از سیستم بیومتریک بهره گیری شده است تا دسترسی غیر مجاز و هک شدن قفل الکترونیکی، غیر ممکن شود.

قفل اثر انگشتی

قفل کارتی

قفل کارتی از دیگر انواع کاربردی این قفل ها است که علاوه بر رمز، از قابلیت شناسایی کارت های RFID نیز برخوردار است. به عبارتی کلید این قفل هوشمند رمز عبور است و می توانید به آسانی آن را در کیف پول خود گذاشته و حمل نمایید. قفل رمزی درب آپارتمان نیز یکی از بهترین یراق آلاتی است که با استفاده از آن می توانید امنیت محل زندگی خود را افزایش دهید.

قفل کارتی

قفل دیجیتال با قابلیت بازگشایی از طریق تلفن همراه

نوع دیگری از قفل های دیجیتال وجود دارند که از طریق تلفن همراه باز می شوند. امروزه گوشی های موبایل مورد استفاده تمامی افراد قرار می گیرند و تولیدکنندگان انواع قفل های دیجیتال از این موضوع بهره گیری نموده اند. همچنین به دلیل افزایش امنیت و راحتی افراد، نمونه ای قفل های دیجیتالی را به بازار عرضه کرده اند تا توسط تلفن همراه شما از مسافت طولانی هم باز شوند. این نوع از قفل های دیجیتالی علاوه بر باز کردن درب نیز امکان کنترل رفت و آمد افراد از محیط مورد نظر را در اختیار شما قرار می دهند.

قفل دیجیتال با قابلیت بازگشایی از طریق تلفن همراه

قفل دیجیتال تشخیص چهره

قفل دیجیتال بیومتریک یا تشخیص چهره از مدرن ترین و پیشرفته ترین انواع این محصول است. تولیدکنندگان این محصول با بهره گیری از فناوری های دقیق روز جهان، توانسته اند برترین قفل دیجیتال درب ضد سرقت را ارائه دهند. با استفاده از قفل دیجتال درب آپارتمان که از فناوری تشخیص چهره نیز برخوردار است، می توانید امنیت محیط خود را تدمین نمایید.

قفل دیجیتال تشخیص چهره

قفل RFID

قفل RFID یا رادیو فرکانسی یکی از برترین قفل هایی است که ایمن سازی محیط را توسط قفل های کارتی فراهم می کند. این قفل ها از تراشه های RFID برخوردار هستند که اطلاعات را ذخیره سازی می کنند. در نتیجه این اطلاعات از طریق اسکنر مخصوصی خوانده می شوند. اسکنر نیز به سیستم رایانه قفل متصل می شود و با وارد شدن اطلاعات صحیح، تراشه های RFID را اسکن می کنند. سپس با دریافت اطلاعات وارد شده، سیگنال به قفل فرستاده می شود و موجب باز شدن درب می شود.

قفل RFID

کاربرد قفل دیجیتال

در ابتدا به این موضوع اشاره نمودیم که از قفل های دیجیتالی جهت افزایش امنیت محیط های مختلفی استفاده می شود. همانطور که می دانید موضوع امنیت محیط ها و اماکن عمومی از اهمیت بالایی برخوردار هستند. از این رو استفاده از انواع قفل های دیجیتال کاربردهای بسیاری دارند. از قفل های دیجیتال می توان در اماکن نام برده در لیست زیر استفاده نمود:

 • اداره ها و شرکت ها
 • اتاق های سرور
 • شهربازی ها
 • بانک ها
 •  منازل و مجتمع های مسکونی و ...

لازم به ذکر است که قفل دیجیتال گاوصندوق نیز در میان کاربران شناخته شده است که موجب بالا رفتن امنیت گاوصندوق ها می شود.

کاربرد قفل دیجیتال

مزیت های قفل دیجیتال

استفاده از انواع قفل هوشمند از مزایای قابل توجهی برخوردار است. در ادامه شما را با ویژگی های قفل دیجیتال و مزایای استفاده از آنها آشنا خواهیم نمود.

 • دسترسی آسان و عدم نیاز به کلید
 • افزایش امنیت درب ورودی
 • طراحی زیبا و تنوع بالا
 • برخورداری از قابلیت کنترل از راه دور

مزیت های قفل دیجیتال

تفاوت کارکرد قفل مکانیکی با قفل الکترونیکی

همانطور که می دانید تمامی قفل ها از یک زبانه برخوردار هستند که موجب بسته نگه داشتن درب ها می شوند. کاکرد تمامی قفل ها به گونه ای است که هنگام قفل کردن در، زبانه نمی تواند جابه جا شود و با ثابت ماندن از باز شدن درب جلوگیری می کند. در ساختار قفل های مکانیکی تعدادی پین وجود دارد که با وارد شدن کلید به داخل قفل، پین ها جابه جا می شوند. در نتیجه کلید این قفل با برآمدگی ها و فرورفتگی های خود، پین ها را تا حدودی در جهت مشخصی هدایت می کند تا در شرایط صحیحی قرار بگیرند و موجب باز شدن و یا بسته شدن درب شوند.

نحوه کارکرد قفل الکترونیکی نیز به گونه ای است که قطعات این قفل محرک هستند. محرک ها پیچ و استوانه ی قفل الکترونیکی را به یک موتور کوچک متصل می کنند. در نتیجه این موتور کاملاً درون قاب قفل قرار می گیرد. لازم به ذکر است که کنترل موتور توسط یک پالس الکتریکی صورت می گیرد. از این رو محرک موتور تنها پس از ورود پالس صحیح، آن را به حرکت درمی آورد.

تفاوت کارکرد قفل مکانیکی با قفل الکترونیکی

نکات مهم هنگام خرید قفل دیجیتال

هنگام خرید قفل دیجیتال باید به نکات مهمی توجه داشته باشید.

 • ابتدا باید به جنس درب و سازگاری آن با قفل توجه داشته باشید.
 • شرایط استفاده از قفل های دیجیتال در محیط کار و منزل، تفاوت هایی دارند. توجه داشته باشید که اگر به قفل دیجیتال برای محیط هایی که تردد زیادی دارند نیاز دارید، بهتر است قفلی را انتخاب کنید که مقاومت بالایی داشته باشد. همچنین برای مکان هایی که تردد زیادی دارند، بهتر است نوعی از ان را انتخاب کنید که قابلیت اتصال به ریموت و آیفوت تصویری را داشته باشد.
 • اگر جنبه ظاهری و زیبایی قفل دیجیتالی برای شما مهم است، بهتر است قفل اثر انگشتی را انتخاب نمایید.
 • به این نکته توجه نمایید که اگر کودک و سالمند در منزل زندگی می کنند، بهتر است نمونه ای از قفل دیجیتالی را انتخاب کنید که استفاده آسانی داشته باشد.
 • نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید، مستاجر بودن شما است. اگه ملک مورد نظر را اجاره کرده اید، نوعی از قفل دیجیتالی را خریداری نمایید که نحوه نصب و باز کردن آن آسان باشد.
 • همانطور که می دانید منبع تغذیه قفل های هوشمند، باتری است. هنگام خرید هر یک از انواع این محصول به قدرت و طول عمر باتری آن توجه داشته باشید.
 • روش های ارتباطی قفل با گوشی همراه و سایر تجهیزات از اهمیت زیادی برخوردار است. به طور معمول قفل ها توسط بلوتوث، Z-Wave، وای فای و ... به سایر تجهیزات متصل می شوند.
 • برند تولیدکننده قفل دیجیتال درب ورودی نیز از دیگر نکاتی است که حین خرید باید در نظر بگیرید.
 • خدمات پس از فروش و گارانتی نیز از دیگر پارامترهای مهمی است که هنگام خرید این محصولات باید به آنها توجه داشته باشید.

نکات مهم هنگام خرید قفل دیجیتال

بهترین برند قفل دیجیتال

برندهای متعددی به تولید انواع قفل های دیجیتالی پرداخته اند که در ادامه شما را با بهترین آنها آشنا خواهیم نمود.

قفل دیجیتال یوکا

برند یوکا از برترین و محبوب ترین شرکت های تولیدکننده انواع قفل در جهان است. برند هایوان پلاس بر روی محصولات تولیدی خود، نام شرکت ایرانی یوکا را چاپ می کند. قفل های تولیدشده توسط برند یوکا از کیفیت بالایی برخوردار هستند و به تولید انواع قفل های دیجیتال پرداخته است.

قفل دیجیتال سامسونگ

سامسونگ یکی از برترین و محبوب رین برندهای تولیدکننده انواع لوازم دیجیتال است. این شرکت در سال 1938 توسط لی بیونگ چول به عنوان یک شرکت تجاری، تأسیس شد. قفل دیجیتال سامسونگ SHP-DP930 و 920 از برترین قفل دیجیتال های تولیدشده توسط برند سامسونگ هستند. لازم به ذکر است که قیمت قفل دیجیتال سامسونگ باتوجه به کیفیتی که دارد، مقرون به صرفه است.

از دیگر برندهای محبوب تولیدکننده قفل های دیجیتال می توان از برند یال، اسا ابلوی، Kwiset ،August ،Multi-Lock و ...  نام برد.

قیمت قفل دیجیتال

انواع قفل دیجیتال با قیمت های مختلفی به بازار ارائه می شوند که باتوجه به کیفیت، برند تولیدکننده و موارد دیگر، قیمت های متنوعی دارند. همچنین قفل دیجیتال خارجی نسبته به نمونه های ایرانی آن، قیمت بالاتری دارد. جهت اطلاع از قیمت قفل دیجیتال سامسونگ و قیمت قفل دیجیتال ایرانی با مراجعه به سایت راندنو می توانید به مراجعه به سایت راندنو با فروشندگان این محصول در ارتباط باشید.

خرید قفل دیجیتال

برای خرید قفل دیجیتال می توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت قفل دیجیتال و برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می سازد.

لیست مقایسه

برند